Oprava nefunkční kolekce Microsoft Solitaire ve Windows 10

Solitaire Collection je jednou z nejznámějších her hraných na Windows. Jedná se o karetní videohru, která je dostupná pro Windows 8, 8.1 a 10. Nejen tato, ale i tato hra je dostupná i pro mobilní zařízení. I když nová aktualizace přináší do hry mnoho efektních funkcí, přišla také s chybou Windows 10, která nefunguje jako Microsoft Solitaire Collection. To má za následek, že hra spadne a jednoduše se neotevře. I když tento problém může být pro hráče hry nepříjemný, lze jej vyřešit několika snadnými metodami. Pokud hledáte nějaké tipy na to samé, přinášíme vám užitečnou příručku, která vás naučí, jak opravit nefunkčnost Microsoft Solitaire Collection.

Jak opravit nefunkčnost Microsoft Solitaire Collection ve Windows 10

Pokud se potýkáte s problémem, že kolekce Microsoft Solitaire nefunguje na Windows 10, může to být způsobeno problémy s Windows ve vašem systému. Podívejme se na některé důvody, které za tím stojí.

  • Starší verze systému Windows ve vašem systému může vést k tomu, že hra nebude fungovat správně nebo se uprostřed zhroutí. Chcete-li problém vyřešit, zkuste aktualizovat aktuální verzi systému Windows.
  • Windows Defender může být také důvodem, který může způsobit zastavení Microsoft Collection. Služby Defender blokují hru kvůli omezením falešných vlajek, a tudíž blokují hraní hry.
  • Poškozená data mezipaměti uložená ve vašem systému mohou také způsobit problém s nefunkčností hry.

Každý problém má řešení a stejně tak Microsoft Solitaire Collection nereaguje na Windows 10. Tento problém může být způsoben konflikty se softwarem, systémem nebo samotnou hrou. Pojďme prozkoumat některé z nejlepších metod, které vám s tím mohou pomoci.

Metoda 1: Aktualizujte systém Windows

Jednou z prvních metod, jak problém vyřešit, je zkontrolovat, zda v systému používáte novou a aktualizovanou verzi systému Windows. Někdy může starší verze systému Windows způsobit konflikty a zablokovat spuštění hry v systému. Proto je důležité se ujistit, že jsou na vašem zařízení nainstalovány dostupné aktualizace. Přečtěte si naši příručku, jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10.

Metoda 2: Aktualizujte aplikace

Samotná aktualizace systému Windows nemusí v některých případech stačit, ve vašem systému mohou být aplikace třetích stran, které způsobují, že Microsoft Solitaire nefunguje ve Windows 10. Abyste se ujistili, že chyba není způsobena žádnou čekající aktualizací, ujistěte se, že všechny aplikace ve vašem systému jsou aktuální. Zde je několik kroků, které vám mohou pomoci zahájit proces aktualizace.

  Vysílejte obrazovku svého iPhone do počítače se systémem Windows nebo Mac pomocí AirPlay

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Microsoft Store a klikněte na Otevřít.

2. Poté klikněte na Knihovna.

3. Dále klikněte na Získat aktualizace.

4. Nyní kliknutím na tlačítko Přehrát nainstalujte aktualizaci.

Metoda 3: Spusťte Poradce při potížích s aplikacemi Windows Store

Pokud ve vašem systému nefunguje Microsoft Solitaire Collection kvůli Windows nebo Microsoft Store, pak Windows nabízí možnost Poradce při potížích, která je navržena speciálně k detekci chyb nebo chyb v systému. V systému můžete také spustit Poradce při potížích se systémem Windows podle níže uvedených kroků.

1. Současným stisknutím kláves Windows + I spusťte Nastavení.

2. Klikněte na Aktualizace a zabezpečení.

3. Přejděte do nabídky Troubleshoot z levého panelu.

4. Nyní přejděte dolů a vyberte možnost Windows Store Apps a klikněte na tlačítko Spustit nástroj pro odstraňování problémů.

4. Počkejte na nástroj pro odstraňování problémů pro Detection problems a aplikujte opravu podle pokynů na obrazovce.

Metoda 4: Restartujte grafický ovladač

Restartování ovladače grafiky může hodně pomoci, když se ve vašem systému neotevírá kolekce Microsoft Solitaire. Chcete-li to provést, můžete současným stisknutím kláves Windows + Ctrl + Shift + B restartovat grafický ovladač. Obrazovka na vašem systému bude blikat a ukazuje na restart ovladače grafiky.

Metoda 5: Dočasně deaktivujte antivirus (pokud je to možné)

Pokud máte na svém systému spuštěnou antivirovou aplikaci na pozadí, může hru blokovat kvůli omezením falešných příznaků. Proto je jeho deaktivace během hraní hry důležitá. Přečtěte si naši příručku, jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10.

Metoda 6: Zakažte bránu Windows Firewall (nedoporučuje se)

Někdy může brána Windows Firewall ve vašem počítači z určitých bezpečnostních důvodů bránit přístupu k internetu. Přečtěte si naši příručku, jak zakázat bránu firewall systému Windows 10.

Metoda 7: Zakažte funkci automatického skrývání hlavního panelu

Pokud je povolena funkce automatického skrývání na hlavním panelu, může to způsobit, že hra přestane v systému fungovat. Proto je důležité vyladit některá nastavení hlavního panelu. Chcete-li deaktivovat automatické skrývání, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Přejděte na plochu a klikněte pravým tlačítkem na ikonu Zobrazení úkolů.

2. Klikněte na Nastavení hlavního panelu.

3. Vypněte možnost Automaticky a skryjte hlavní panel v režimu tabletu.

4. Vraťte se do zobrazení plochy a zkontrolujte, zda je viditelný hlavní panel.

Metoda 8: Nastavení měřítka a rozvržení zobrazení

Výchozí nastavení rozvržení může způsobit, že se kolekce Microsoft Solitaire nevejde dovnitř displeje. Tuto hodnotu měřítka zobrazení je třeba upravit, abyste se zbavili MSC, které se ve vašem systému neotevírá.

1. Stisknutím klávesy Windows + I otevřete Nastavení ve vašem systému.

2. Klikněte na Nastavení systému.

3. Otevřete Zobrazení, v části Měřítko a rozvržení vyberte 125 %.

  Jak změnit výchozí prohlížeč v systému Windows 11

Metoda 9: Přidat nový účet Microsoft

Microsoft Solitaire Collection je hra z obchodu Microsoft Store, která může přestat fungovat kvůli problémům s vaším účtem. Proto přidání nového účtu Microsoft do vašeho systému může pomoci při překonání chyby. Můžete tak učinit podle kroků uvedených níže.

1. Otevřete Nastavení v systému stisknutím kláves Windows + I.

2. Klikněte na Nastavení účtů.

3. Klikněte na Rodina a další uživatelé v levém podokně.

4. Poté klikněte na Přidat někoho jiného do tohoto počítače.

5. Zadejte e-mail nebo telefon a přihlaste se pomocí nového účtu.

6. Pokud nemáte jiný účet Microsoft, klikněte na možnost Nemám přihlašovací údaje této osoby.

7. Vyberte Přidat uživatele bez účtu Microsoft.

8. Zadejte své uživatelské jméno a heslo a klepněte na tlačítko Další.

Metoda 10: Znovu povolte hru

Existuje možnost závady v softwaru vašeho systému, která způsobuje, že nerozlišuje mezi povolenými a zakázanými programy. To může mít za následek, že systém Windows nebude otevírat hry, ve kterých je to právě kolekce Microsoft Solitaire. Chcete-li tedy problém vyřešit, musíte hru znovu povolit v systému Windows a obnovit systém.

1. Stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Napište appwiz.cpl a stisknutím klávesy Enter otevřete okno Programy a funkce.

3. Klikněte na Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows.

4. Vyhledejte složku her, deaktivujte zaškrtávací políčko vedle ní a klikněte na OK.

5. Poté, co systém Windows provede potřebné změny, restartujte počítač.

6. Opakujte kroky 1 až 3 a znovu vyhledejte složku her a zaškrtněte políčko vedle složky her.

Metoda 11: Znovu zaregistrujte hru

Pokud nejsou položky registru hry ve vašem systému prováděny systematicky, může to být také příčinou toho, že hra nefunguje ve Windows. Proto je pro vyřešení tohoto problému důležitá re-registrace hry. Chcete-li provést kroky ve vašem systému, můžete postupovat podle kroků uvedených níže.

1. Otevřete dialogové okno Spustit.

2. Napište powershell a stisknutím klávesy Enter otevřete prostředí Windows PowerShell.

3. V okně Windows PowerShell zadejte daný příkaz a stiskněte klávesu Enter.

Get-AppxPackage -allusers *MicrosoftSolitaireCollection* | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml”}

4. Počkejte, až příkaz zpracuje a spustí hru.

Metoda 12: Vrácení aktualizací ovladače zobrazení

Možnost, že grafický adaptér ve vašem systému není správně nakonfigurován funkcemi Windows, může být důvodem, proč Microsoft Solitaire Collection nepracuje správně. Takže vrácení adaptéru zpět může pomoci při návratu starší verze ovladače. Chcete-li vrátit aktualizace ovladačů zobrazení, postupujte podle našeho průvodce vrácením ovladačů v systému Windows 10.

Metoda 13: Resetujte mezipaměť Windows Store

Windows Store obsahuje mezipaměť, což může být důvodem problému, proč Microsoft Solitaire Collection nefunguje na Windows 10. Kvůli poškození nebo poškození systému mezipaměti Windows Store mohou hry nebo jiné aplikace v systému selhat. problém, musíte resetovat systém mezipaměti.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + R a otevřete dialogové okno Spustit.

2. Do pole zadejte wsreset.exe a stiskněte enter.

  Jak opravit prázdný seznam Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows v systému Windows 10

3. Počkejte, až systém resetuje Windows Store, automaticky se otevře.

Metoda 14: Resetujte hru

Pokud je problém s hrou, která způsobuje, že kolekce Microsoft Solitaire nefunguje v systému Windows 8 nebo Windows 10, můžete se rozhodnout pro resetování hry. Chcete-li tak učinit, musíte postupovat podle kroků uvedených níže.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + I a otevřete Nastavení.

2. Klikněte na Nastavení aplikací.

3. Otevřete Aplikace a funkce z postranní nabídky.

4. Najděte Solitaire Collection a klikněte na ni.

5. Klepněte na Pokročilé možnosti.

6. Poté klikněte na Resetovat.

7. Znovu klikněte na Reset pro potvrzení.

8. Po dokončení restartujte počítač.

Metoda 15: Přeinstalujte hru

Pokud resetování hry nepomohlo, přeinstalování může pomoci s problémem, že hra nefunguje. To lze provést pomocí přístupu k prostředí Windows PowerShell ve vašem systému. Chcete-li získat podrobnější pokyny, můžete postupovat podle kroků uvedených níže.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Windows PowerShell a klikněte na Spustit jako správce.

2. Napište následující příkaz a stiskněte klávesu Enter.

Get-AppxPackage *solitairecollection* | Remove-AppxPackage

3. Počkejte, až se hra odinstaluje, poté zavřete zvýšenou instanci prostředí Windows PowerShell a restartujte počítač.

4. Znovu nainstalujte Microsoft Solitaire Collection z Microsoft Store.

Metoda 16: Proveďte obnovení systému

Pokud má váš systém nějaké body obnovení, lze je použít k obnovení počítače nebo notebooku. Obnovení pomáhá systému vrátit se do původního stavu, aniž by došlo k problémům s existujícími soubory a daty. Vaše data zůstanou nedotčená, zatímco vy získáte obnovený systém. Přečtěte si naši příručku, jak používat Obnovení systému v systému Windows 10.

Váš systém bude obnoven automaticky, jakmile to bude hotové, spusťte Microsoft Solitaire Collection a zkontrolujte, zda je chyba vyřešena.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Proč Solitaire na mém počítači nefunguje?

Ans. Pokud Solitaire na vašem systému nefunguje, důvodem je pravděpodobně starší verze hry nebo Windows ve vašem systému. Zkuste nainstalovat nové verze a zkontrolujte, zda je problém vyřešen.

Q2. Vymaže resetování hry všechna data?

Ans. Resetováním hry se smažou data aplikace a budou znovu nová.

Q3. Proč nefungují všechny moje hry od společnosti Microsoft?

Ans. Pokud se potýkáte s problémy se všemi svými hrami v obchodě Microsoft Store, problém je ve Windows. Zkontrolujte dostupné aktualizace pro Windows a restartujte počítač.

Q4. Jak mohu uvolnit sbírku Microsoft Solitaire Collection?

Ans. Chcete-li rozmrazit Microsoft Solitaire Collection na vašem PC, budete muset hru resetovat, což znamená, že všechna data hry budou ztracena.

Q5. Zamrzá Microsoft Solitaire Collection ve všech verzích Windows?

Ans. Microsoft Solitaire Collection zamrzl na Windows 8, 8.1 a 10.

***

Pokud se také potýkáte se stejným problémem, doufáme, že vám tato příručka pomohla zjistit, jak opravit Microsoft Solitaire Collection, která nefunguje ve Windows 10. Máte-li jakékoli další dotazy nebo návrhy týkající se této chyby hry, neváhejte nás kontaktovat vědět v sekci komentářů níže.

x