Opravte problémy s pevným diskem ve Windows 10

System Image Recovery je užitečný nástroj pro záchranu systému, který se zhroutil nebo je mezi zhroucením. System Image Recovery provede kompletní zálohu dat celého počítače z pevných disků. Záložní data pro obnovu bitové kopie systému zahrnují nastavení systému, operační systém, programy a další soubory na disku. Pomocí nástroje Windows System Image Recovery můžete snadno obnovit systém Windows a data pevného disku. Nástroj Windows Image Recovery však někdy selže kvůli určitým problémům s pevným diskem. Když se nástroji pro obnovení nepodaří obnovit zálohovaná data, může se zobrazit chyba, jako že nelze obnovit systémový disk počítače je příliš malý. Pokračujte ve čtení, abyste to vyřešili stejně.

Jak opravit problémy s pevným diskem v systému Windows 10

Tento problém může mít různé důvody; většina z nich souvisí s problémy s pevným diskem. Některé důvody pro výskyt této chyby jsou následující:

  • Cílový disk může mít nedostatečnou velikost.
  • Možná obnovujete data na externí disk, aniž byste nejprve odstranili zdrojový disk.
  • Již existující problém s bitovou kopií systému.

Pojďme se nyní podívat na možná řešení, kdy není možné obnovit váš systémový disk Windows PC, je příliš malý problém, který může způsobit tuto chybu ve vašem počítači.

  Vše, co potřebujete vědět o nabídce Start systému Windows 10 [Review]

Metoda 1: Ověřte velikost cílové jednotky

Tato chyba se objeví, protože váš cílový disk musí mít větší kapacitu než váš zdrojový disk. Proto je samozřejmostí zkontrolovat velikost vašeho cílového disku. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

1. Současným stisknutím kláves Windows + E spusťte Průzkumníka souborů.

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na pevný disk (cílový disk), na který chcete obnovit bitovou kopii systému, a vyberte Vlastnosti.

3. Na kartě Obecné můžete vidět velikost a kapacitu disku.

Poznámka: Pokud zjistíte, že velikost a kapacita cílového disku je větší nebo stejná jako velikost a kapacita zdrojového disku, mělo by obnovení fungovat dobře. Pokud je velikost a kapacita cílového disku menší než zdrojového disku, možná budete chtít uvolnit místo na cílovém disku.

Metoda 2: Znovu vytvořit bitovou kopii systému

Možný důvod, proč se vám stále zobrazuje stejná chyba, není kvůli problémům s pevným diskem, ale spíše kvůli již existujícím problémům se samotným systémem. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete zkusit znovu vytvořit nastavení systému.

Možnost I: Oprava systémových souborů

Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a podle pokynů opravte všechny poškozené soubory v počítači.

Počkejte na provedení příkazů a zkontrolujte, zda byl problém vyřešen.

Možnost II: Použijte nástroj Backup and Restore Utility

1. Stiskněte klávesu Windows. Zadejte Ovládací panely a spusťte jej.

2. Nastavte Zobrazit podle jako kategorii. Klikněte na Zálohovat a obnovit (Windows 7).

  Co je nového ve Windows 10? Pokrýváme 10 funkcí pomocí snímků obrazovky

3. Klikněte na Vytvořit bitovou kopii systému v nabídce na levé straně.

4. Vyberte jednotku a podle pokynů na obrazovce vytvořte bitovou kopii systému.

Když vytvoříte soubor obrazu systému, hodnoty minimální velikosti požadované pro cílový soubor se automaticky uloží do souboru. Tento soubor má název $PBR_ResetConfig.xml. Hodnoty uložené v tomto souboru jsou v MB nebo megabajtech. I když je tedy velikost cílového souboru větší nebo rovna velikosti zdrojového souboru, stále se může zobrazit chyba, protože minimální požadovaná velikost je větší. Chcete-li vyřešit tyto problémy s pevným diskem, můžete postupovat podle následujících kroků.

1. Otevřete soubor System Image.

2. Klikněte na Zdroje.

3. Otevřete soubor $PBR_ResetConfig.xml pomocí programu Poznámkový blok.

4. Najděte atribut a změňte čísla.

Metoda 4: Odebrat zdrojový disk

Když k obnovení souboru bitové kopie systému použijete externí disk, systém tomuto externímu disku přiřadí stejné ID jako zdrojovému disku. Někdy, když v systému fungují oba disky, může to způsobit konflikt a nakonec způsobit selhání obnovy. Odstraněním zdrojového disku před opravou vám tedy může pomoci předejít tomu, že nelze obnovit systémový disk počítače je příliš malá chyba.

Metoda 5: Formátování/odstranění svazků a formátování cílových disků

Zkuste naformátovat diskový svazek, když k obnovení systémového souboru použijete již použitý disk s oddíly a dostanete stejnou chybu. Formátování diskových oddílů a disků vám může pomoci překonat tento problém. Disk můžete naformátovat podle těchto jednoduchých kroků:

1. Připojte použitý disk (cílový disk) k systému.

2. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

  Jak odblokovat web v systému Windows 10

3. Napište diskmgmt.msc a otevřete okno Správa disků.

4. Klepněte pravým tlačítkem myši na použitý svazek cílového disku.

5. Klikněte na Smazat svazek…

6. Jakmile je svazek odstraněn, klikněte znovu pravým tlačítkem myši na cílový disk.

7. Vyberte Formát…

Metoda 6: Vytvořte instalační médium systému Windows

Společnost Microsoft má vestavěný nástroj nazvaný Media Creation Tool pro vytvoření zaváděcí jednotky USB (nebo stažení souboru ISO a jeho vypálení na DVD) jakékoli verze operačního systému Windows. Tento nástroj vám umožňuje upgradovat nebo downgradovat verzi systému Windows. Přečtěte si naši příručku Jak vytvořit instalační médium Windows 10 pomocí nástroje Media Creation Tool a implementujte totéž.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Co je soubor obrazu systému?

Ans. Obraz systému je záložní soubor dat vašeho pevného disku. Když váš systém selže, můžete obnovit svá data ze souboru bitové kopie systému. Soubor bitové kopie systému můžete vytvořit tak, že přejdete na možnost Zálohovat a obnovit v Ovládacích panelech.

Q2. Proč nemohu obnovit svůj počítač?

Ans. Může existovat několik důvodů, proč nemůžete počítač obnovit, a velmi častým důvodem, proč nelze počítač obnovit, jsou pevné disky, nesprávné záložní soubory a nedostatečná velikost disku.

Q3. Co znamená příliš malý systémový disk?

Ans. Když se pokusíte obnovit data a zobrazí se chyba, že systémový disk je příliš malý, znamená to, že kapacita cílového disku je menší než kapacita zdrojového disku.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a že se vám podařilo opravit problémy s pevným diskem ve vašem systému. Napište komentář a dejte nám vědět, která metoda se vám osvědčila. Také pokud máte dotazy, dotazy nebo návrhy, neváhejte je s námi sdílet. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.