Posílejte přímé video a textové zprávy komukoli

Vše, co sdílíte na Vine, bude přístupné každému, kdo si prohlédne váš profil Vine na webu a mobilu. Ale co kdybyste si chtěli s někým vyměnit soukromé Vines? Považujte své přání za splněné, protože světově nejoblíbenější aplikace pro šestisekundové video smyčky přinesla do svého arzenálu novou funkci nazvanou Vine Messages dostupnou pro iOS i Android. Tato nová funkce, která byla představena prostřednictvím aktualizací Google Play a iTunes App Store, nyní rozšiřuje Vine na verzi 2.0, vám umožní posílat video zprávy (nebo virtuální počítače) a textové zprávy přátelům na Vine nebo prostřednictvím SMS a e-mailu. Přečtěte si náš praktický dojem!

Nová funkce VM je jednoznačně odpovědí Twitteru na Instagram Direct, který byl představen již v prosinci. V případě, že jste zmeškali naši recenzi, Instagram Direct vám umožní soukromě sdílet fotografie a video zprávy se svými kontakty. Vine jde o krok dále; umožňuje vám odesílat virtuální počítače více příjemcům, ať už jsou na Vine nebo ne. Soukromé zprávy se neomezují pouze na Vines; můžete také posílat textové zprávy à la WhatsApp nebo Viber, čímž se účinně stírá hranice mezi aplikacemi pro sdílení fotografií nebo videí a klienty pro rychlé zasílání zpráv.

Aktualizovaná verze má novou sekci VM, která zobrazuje seznam všech vašich kontaktů a také virtuálních počítačů, které jste soukromě sdíleli se svými přáteli. Panel VM se otevře, když na obrazovce přejedete zleva doprava nebo klepnete na nově přidanou bublinu zprávy vedle tlačítka fotoaparátu.

Jak nahrát novou zprávu Vine

Přejděte na obrazovku Vine Messages (VM) a klepněte na tlačítko Zpráva (tlačítko s úsměvem fotoaparátu) umístěné v pravém horním rohu obrazovky a nahrajte šestisekundové video. Poté můžete toto video odeslat jednomu nebo více kontaktům označením jejich jména na další obrazovce. Vine dokonce navrhuje přátele, které byste si mohli chtít přidat, kromě toho, že vám umožňuje zadat jejich jména do pole adresy výše.

Zprávy Vine se však vždy posílají každé osobě zvlášť, což znamená, že odesláním jednoho videa několika lidem zahájíte dvě samostatné konverzace, z nichž každá je přístupná ze sekce Zprávy Vine. Jakmile klepnete na konverzaci ze seznamu, můžete zobrazit kompletní historii zpráv pro daný kontakt.

Textové zprávy lze také odesílat bez jakýchkoli potíží. Při prohlížení konverzace můžete klepnout na tlačítko zprávy vlevo dole, napsat zprávu a stisknout Odeslat.

V zájmu ochrany osobních údajů vás Vine také požádá o zadání čísla vašeho mobilního telefonu. To je nutné k ověření vašeho účtu, než si budete moci vyměnit video nebo textovou zprávu s příjemcem, který vás nesleduje.

Za zmínku stojí, že již odeslané video nebo textové zprávy nelze skrýt. V případě potřeby můžete zprávu smazat dlouhým stisknutím textové bubliny nebo bubliny videa a klepnutím na Smazat na výzvu.

Aktualizace Vine Messages je nyní k dispozici pro iOS i Android. Můžete si stáhnout příslušné obchody s aplikacemi pro nové aplikace.

[via: Introducing Vine Messages]