etechblog

Proč je Miro tou nejlepší volbou pro vzdálenou spolupráci?

Milujeme práci z domova, že? Hlavně proto, že je to zčásti práce, zčásti spánek a zčásti úklid vašeho domu. Ale důležitější je, že je to tak pohodlné a zároveň efektivní.

Jak jsme se sem dostali? Kdo by si pomyslel, že tohle je „nový normál“? Statistiky ukazují, že je téměř třikrát více vzdálených pracovních míst než v roce 2020. Výzkum také ukázal, že zaměstnanci jsou šťastnější a více inklinují k práci pro společnosti, které tento druh flexibility poskytují.

Chtělo to celou pandemii, nějakou uživatelsky přívětivou technologii a spoustu skvělých nástrojů pro práci na dálku.

Když už mluvíme o skvělých nástrojích pro práci na dálku, každá společnost, která zdokonalila model vzdálené/hybridní práce, využila spoustu softwaru. Průzkum společnosti TrustRadius ukázal, že dvě třetiny podniků investují do softwaru pro webové konference.

Pro sledování úkolů, spolupráci nebo interakci zaměstnanců existuje na trhu mnoho nástrojů. Další odvrácená strana – s tolika dostupnými nástroji na trhu, jak se rozhodnete, který z nich je pro vaši firmu nejlepší?

A tam přicházíme s Mirem.

Co je Miro?

Miro (dříve známý jako RealTimeBoard) je vizuální nástroj pro spolupráci založený v roce 2011. Jedná se o vizuální platformu, která umožňuje vašemu týmu spolupracovat v této éře hybridních pracovních prostorů bez ztráty produktivity. Je to nástroj pro firmy, velké i malé (protože na velikosti Mira nezáleží 😛) a dokonce i místa jako školy, neziskové organizace a konzultanti.

Byla to volba pro některé z předních společností, a pokud to k přesvědčení nestačilo, jsme tu, abychom vám přesně řekli, jak může Miro vaší organizaci pomoci!

Jak vám může Miro pomoci?

Miro má mnoho případů použití pro různé aspekty vaší organizace. Jeho flexibilní tabule, více šablon a inovativní funkce pro spolupráci umožní vašemu týmu začlenit Miro jako každodenní nástroj do všech aspektů jejich práce. Pojďme se podívat, jak můžete Miro použít pro tyto různé případy použití –

#1. Setkání a workshopy

Velkou součástí práce na dálku je pořádání online setkání a workshopů. Jednoduchý Google Meet nebo Zoom už to nemusí přerušit. Protože schůzky už nejsou jen o povídání, je toho mnohem víc. A tady pomáhá Miro.

Nejen, že vám Miro poskytuje platformu pro online schůzky, ale díky rozmanitosti šablon je schůzka také zábavnější, interaktivnější a kreativnější. Ať už se jedná o –

 • setkání lámače ledu se sadou čerstvých truhlářů,
 • nebo každodenní standup setkání,
 • nebo programové jednání
 • nebo dokonce emocionální kolečko pro malé propojení týmu,
  14 nejběžnějších úkolů při úpravě fotografií, které vám tyto online nástroje usnadní

Mirovy šablony jsou tu právě pro vás. Má celkem 56 šablon jen pro setkání a workshopy. Poskytuje zaměstnancům jakýsi osobní pocit a také usnadňuje lepší produktivitu při práci na dálku. A aby toho nebylo málo, má také možnost přidávat zvuky a hudbu k vašim schůzkám!

#2. Brainstorming

Inovace a kreativita jsou nejlepší, když všichni spolupracují. A Mirovo nekonečné plátno to dělá ještě zábavnější! Šablonu pro nástěnku brainstormingu si můžete vybrat ze stovek šablon dostupných na Miro, jako např.

 • Šablona balení samolepicích poznámek
 • šest myšlení klobouk šablona
 • šablona zpětného brainstormingu
 • šablona náhodných slov

a tak dále! Ve skutečnosti je jich více než 300! Divokej, maličká. Tento nástroj má ještě více funkcí, které vašemu týmu pomohou lépe vymýšlet.

Svůj proces můžete demokratizovat pomocí anonymního hlasování, uspořádat svůj proces pomocí vyhledávání klíčových slov a spravovat svou tabuli pro budoucí reference. Můžete také zachytit fyzické nástěnky pomocí jejich funkce pro zachycení Stickies a umožnit vašemu týmu přidávat poznámky.

Jejich virtuální plátno má funkci Frames, která vám pomáhá lépe organizovat vaše věci a usnadňuje týmu plánování. Mluvte o integraci vašeho fyzického a digitálního prostoru! A nakonec sledujte celý svůj nápad prostřednictvím potrubí od nápadu až po realizaci!

#3. Projektový management

Řídit projekt najednou není snadné. Ostatně ani Řím nebyl postaven za den. Projekty je třeba brát jeden den a jeden úkol najednou. Nyní je třeba tyto různé úkoly a lidi řídit a sledovat. To může být těžké, pokud to za vás neudělá Miro!

Miro je skvělý nástroj, který vizualizuje vaše úkoly, dílčí úkoly a závislosti, aby vám pomohl porozumět práci, kterou lze provést, abyste dosáhli svého projektu. Rozvíjí sladění projektů napříč mezifunkčními týmy, aby všichni měli přehled o práci a pokroku. Zde je několik funkcí Miro, které usnadňují správu projektů –

 • Funkce mapování myšlenek a mapování uživatelských příběhů pomáhají lépe vizualizovat úkoly a lépe navrhovat pracovní postup, aby bylo možné vytvořit strukturu rozpisu práce.
 • Funkce Miro pro sledování úkolů vám poskytuje pohled na všechny informace z ptačí perspektivy, abyste zajistili, že žádný úkol nepropadne trhlinami.
 • Nástroje jako PI Planning, brainwriting a další umožňují projektovým manažerům lépe se připravit na schůzky a vést lepší workshopy pro zvyšování kvalifikace týmu.
 • Centralizujte nástěnky Kanban, Ganttovy diagramy, matice RACI a mapy uživatelských příběhů, abyste zajistili transparentnost v celém projektu.

#4. Prodejní funkce

Milujeme Mira za to, že je nejlepším nástrojem pro spolupráci na dálku, ale jeho funkce pro prodejní tým je rozhodně bonus! Miro je organizační a kolaborativní nástroj, který pomáhá zefektivnit prodejní funkce a zlepšuje řízení vztahů se zákazníky. Podívejme se, které Mirovy funkce jsou užitečné pro naše prodejní týmy!

 • Mirovo vizuální plátno je skvělý způsob, jak vizualizovat plánování a strategii prodeje. Lze použít různé šablony tabule k plánování tržní strategie, zvýraznění klíčových potenciálních zákazníků, sledování potenciálních zákazníků, provádění konkurenční analýzy a plánování kampaní.
 • Mirovo mapování cesty zákazníka pomůže prodejním týmům efektivně sledovat jejich zákazníky prostřednictvím prodejní cesty. To jim také pomáhá identifikovat nejúčinnější kontaktní body, problematické body zákazníků a oblasti vývoje. Vizuální reprezentace potenciálních zákazníků a prodejních cyklů také pomáhá týmu s řízením prodejních kanálů.
 • Vytvářejte příručky, vizuální školicí materiály, průvodce atd. pomocí vizuálního plátna Miro a zlepšujte školení a rozvoj svého prodejního týmu.
 • Široký seznam integrací Miro zahrnuje také nástroje CRM, jako je Hubspot, Salesforce, Pipedrive atd., které pomáhají vašemu prodejnímu týmu přistupovat ke všem jejich práci na jednom místě.
  Jak obnovit smazanou fotografii na vašem iPhone nebo iPad

#5. Hybridní práce

Přinášíme vám hvězdu večera – hybridní dílo. Miro je jedním z nejdostupnějších a nejintuitivnějších nástrojů, pokud jde o práci na dálku. Umožňuje bezproblémovou spolupráci, ať už máte chuť si obléknout kalhoty a jít do kanceláře nebo se utopit v Doritos na posteli. Pojďme se podívat na Mirovy funkce pro práci na dálku –

 • Schůzky v Miro přesahují média pouhého textu, zvuku a videa. Váš tým se může zároveň dostat do správní rady a tvořit, inovovat a spolupracovat.
 • Miro navíc funguje se všemi zařízeními, od tabletů po chytré telefony!
 • Přizpůsobte si Miro svým potřebám s jeho více než 100 aplikacemi a integracemi.
 • Použijte obousměrnou synchronizaci, automatizaci a nativně zabudované desky Miro, abyste ze svých stávajících nástrojů vytěžili maximum a vše synchronizovali.

Nyní, když jsme viděli některé případy použití, které může Miro mít pro vaši organizaci, pojďme pochopit některé funkce nástroje, díky kterým vyniká.

Mirovy jedinečné vlastnosti

Zde je několik funkcí, díky kterým je Miro jedinečný a proč by měl být tou správnou volbou pro práci vaší společnosti!

#1. Tvorba diagramů

Nic neusnadňuje práci, než vytvořit o tom vizuálně přitažlivou tabulku. Ve skutečnosti téměř 70 % dotázaných uživatelů Miro používá Miro k vytváření diagramů a mapování procesů. Miro má řadu jedinečných nástrojů, které vám pomohou vytvořit nejintuitivnější a nejreprezentativnější diagramy pracovních postupů. Pro vytváření diagramů využijte základní vývojové diagramy, BPMN, nástroje pro diagramy UML, komplexní síťovou architekturu a další.

Rozsáhlá knihovna šablon vývojových diagramů společnosti Miro s diagramem plavání, diagramem toku dat, stromem řešení příležitostí a mnoha dalšími je tu pro vás pokaždé, když potřebujete zmapovat nový proces nebo přepracovat ty stávající.

#2. Agilní pracovní postup

Miro má řadu funkcí, které vám pomohou zlepšit váš agilní pracovní postup prostřednictvím různých funkcí. Své plánování sprintů, denní scrumy, recenze sprintů a retrospektivy můžete učinit interaktivními a zapojit vzdálené uživatele pomocí Miro’s Agile Workflows.

Importujte úkoly z dalších nástrojů, jako je Jira, Asana, Rally, Azure, nebo dokonce vaše tabulky do Miro a přizpůsobte své pracovní postupy v reálném čase. A nakonec vizualizujte své úkoly a závislosti, abyste své nápady uvedli do praxe pomocí jejich přizpůsobitelných kanbanových nástěnek.

  InnerList říká, že ve vašem iPhonu chybí aplikace Seznam

#3. Mirovers

Pokud vás nudí nejnovější Marvel filmy a hledáte nový fandom, Miroverse může být to pravé místo pro vás. Je to společné fórum, kde máte přístup k tomu, co ostatní vytvořili pomocí Mira, a můžete se z toho inspirovat.

Takže pokud stále hledáte nápady i po těch tisících šablon, které pro vás Miro již vytvořil (velmi nepravděpodobné, že byste to udělali), můžete se přijít podívat na nástěnky na Miroverse a vyhledat je podle tématu, společnosti nebo tvůrce !

#4. Wireframing

Teď nás zajímá, jestli je něco, co Miro neumí. Vytvářejte lo-fi šablony pro webové stránky a obrazovky produktů během okamžiku pomocí Miro’s wireframe šablon a knihovny uživatelského rozhraní. Miro se integruje s platformami jako IconFinder a Unsplash a umožňuje vám okamžitý přístup ke grafice. Použijte rámy k zobrazení více webových nebo produktových obrazovek a propojte je pomocí funkcí, jako jsou šipky a odkazy, abyste předvedli tok.

Co dělá Mira nejlepším nástrojem?

Nejlepší na Mirovi, i po tom všem, co jsme vám právě řekli, je, že můžete Mira používat místo deseti dalších nástrojů pro různé účely.

Miro se stará o funkce, které může dělat nástroj jako Asana, jako je řízení úkolů a projektů. Co ale také umí, je vizualizovat vaše úkoly a pracovní postup zároveň, díky čemuž bude více spolupracovat na dálku a jeho šablony umožňují větší kreativitu, flexibilitu a snadné použití. Zároveň Miro trumfuje nástroje jako Trello v rozmanitosti vizuálních formátů, které kromě Kanban boardů nabízí.

Má více integrací a tisíce již existujících šablon než ostatní konkurenti na trhu. Poskytuje komplexní integraci vaší práce, kterou si mnoho dalších nástrojů ještě neumí představit. A navíc díky uživatelskému rozhraní a snadnému použití je váš zážitek velmi hladký a nenáročný na oči.

Jak můžete získat Miro?

Stačí ještě dnes navštívit Mirův web a přihlásit se pomocí e-mailu k bezplatné zkušební verzi. Zkontrolujte vše, co jsme zatím o Mirovi řekli. Jakmile budete chtít přejít na plán, Mirův prodejní tým vám pomůže získat pro vás ten nejlepší plán. Mají tři různé druhy plánů –

 • Starter – Začíná na 8 USD za člena/měsíc účtovaných ročně nebo 10 USD účtovaných měsíčně.
 • Podnikání – začíná na 16 USD za člena/měsíc účtované ročně nebo 20 USD účtované měsíčně.
 • Enterprise – přizpůsobitelný základ funkcí, které chcete.
 • Mají k dispozici tým podpory 24×7, který vám v případě čehokoli pomůže, a bude maximálně nápomocný při zaškolování vás pro jejich aplikaci. Mají také širokou škálu podpůrných dokumentů, díky nimž bude celý proces co nejhladší.

  Závěrečná slova!

  Nyní můžeme s jistotou říci, že jsme vám o Mirovi řekli tolik, kolik byste měli vědět, než to vyzkoušíte. Platformu naprosto milujeme a víme, že je to řešení, které vaše firma potřebuje! Zamiřte tedy ještě dnes na Mirův web a vyzkoušejte si toto kouzlo na vlastní kůži!

  Můžete se také podívat na naši recenzi platformy pro správu práce Wrike.

  x