Proč již nemůžete platit za Netflix prostřednictvím iTunes

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Netflix informuje předplatitele v některých oblastech, že musí přestat platit prostřednictvím fakturace iTunes.
  • Předplatitelé, kteří měli starý základní plán, jsou nuceni využívat buď dražší plán, nebo levnější plán, který zahrnuje reklamy.
  • Tento krok Netflixu umožňuje vyhnout se placení daně Apple ve výši 30 %, protože Apple odebírá všechny transakce v App Store.

Netflix opět zasahuje proti lidem, kteří za streamovací službu platí prostřednictvím fakturace Apple/iTunes. Pokud tedy platíte za Netflix tímto způsobem již roky, můžete být nyní nuceni přejít na přímé placení za Netflix.

Netflix přestává předplatitelům platit prostřednictvím iTunes

Jak poprvé uvedl Novinky o nůžkách na kabely, Netflix začal informovat zákazníky, že musí přejít z placení přes Apple na přímé placení. To se týká lidí na „některých územích“, včetně USA a Kanady, kteří v současnosti využívají základní plán.

  GPU řady NVIDIA RTX 3000: Zde je co je nového

Netflix v roce 2023 zrušil základní plán za 9,99 $ měsíčně a aktualizoval své úrovně na Standard s reklamami, Standard a Premium. Kdokoli, kdo již má základní plán, mohl zůstat na této úrovni a platit pouze požadovanou cenu 9,99 $ měsíčně. Každý, kdo se zaregistruje nově (včetně po zrušení) nebo změní své předplatné, je však nucen přejít na jednu z nových úrovní a zaplatit nové požadované ceny.

To nyní zahrnuje ty, kterých se tato nejnovější změna týká, protože přechod z placení přes Apple na placení Netflix přímo představuje změnu předplatného. To vedlo k tomu, že někteří uživatelé ztratili svůj původní základní plán a museli buď platit výrazně více za standardní nebo prémiový plán, nebo platit méně, ale akceptovat potřebu sledovat reklamy.

  12 nejlepších nástrojů pro refaktorování kódu pro vaše projekty DevOps

Řekl to mluvčí Netflixu MoMo Zhou The Verge že tato změna se týká „členů základního plánu, kteří používali způsob platby iTunes“.

Již v roce 2018 Netflix zabránil komukoli, aby se zaregistroval k jeho službě prostřednictvím App Store pomocí nákupu v aplikaci. Nyní však Netflix také nutí stávající předplatitele v některých oblastech, aby přešli na placení za službu přímo pomocí kreditní nebo debetní karty. Tím se uzavírá mezera, která existuje již léta.

Proč Netflix chce, abyste místo toho platili přímo

Zjevným důvodem, proč Netflix chce, abyste vy a vaši předplatitelé platili přímo, je takzvaná „Apple Tax“. Apple ubírá 30% snížení transakcí App Store, včetně předplatného. To znamená, že 30 % jakékoli ceny zaplacené za Netflix prostřednictvím účtování přes iTunes jde na Apple spíše než na Netflix.

  10 nejlepších bezdrátových reproduktorů pro poslech hudby na cestách

Přepnutím předplatitelů z placení přes Apple a placení přímo místo toho může Netflix zabrat celý. Přidaným bonusem je, že nucení lidí změnit platební metody znamená, že také musí změnit plány. Což, ať už vyššími cenami nebo reklamou, Netflixu vyhovuje.

Je to fér? I když to musí být nepříjemné pro každého, kdo je zvyklý platit 10 $ měsíčně za své plné hry The Crown a Squid Game, z obchodního hlediska to dává absolutní smysl. Proč dávat Applu snížení vašich zisků a umožnit uživatelům zůstat u opuštěných plánů, když obojí můžete napravit jednou změnou zásad?

Přesto budou uživatelé Netflixu, kteří byli zvyklí platit za starý základní plán prostřednictvím společnosti Apple, právem zarmouceni tím, že budou nuceni přejít – zejména proto, že standardní plán stojí 15,49 $ měsíčně a Premium stojí 22,99 $ měsíčně. Jediným způsobem, jak se vyhnout výraznému nárůstu ceny, je zvolit si standardní s reklamami, které stojí pouze 6,99 $ měsíčně, ale jak název napovídá, nutí vás sledovat reklamy.