Skenujte a převádějte obrázky na text v telefonu a exportujte do MS Word

Společnost Microsoft právě vydala Office Lens, aplikaci pro skenování fotografií, tabulí a dokumentů pro iPhone i Android. Aplikace dokáže naskenovat dokument a převést obrázek na text. Text lze poté exportovat a otevřít v aplikaci MS Office nebo MS PowerPoint, pokud jsou na vašem zařízení nainstalovány. Text lze také exportovat do OneNotu, soubor lze uložit na OneDrive, text lze odeslat do aplikace Mail (na vašem iPhone) a uložit jej jako PDF. To pokrývá vše, k čemu byste kdy mohli potřebovat aplikaci pro skenování dokumentů, ale také skenuje obrázky a tabule, abyste je mohli sdílet s ostatními. Vzali jsme to na otočku a funguje to skvěle.

  Všechny nejlepší klávesové zkratky Tabulek Google

Povolte Office Lens přístup k fotoaparátu vašeho zařízení. Podržte jej nad dokumentem/textem, který chcete naskenovat, a klepněte na tlačítko snímání. Pokud není dostatek světla pro dobrý sken, můžete zapnout blesk. Jakmile je dokument naskenován, můžete jej oříznout nebo znovu pořídit fotografii, pokud nejste spokojeni s tím, jak vyšel. Pokud vše vypadá dobře, klepněte na Hotovo.

Aplikace má tři režimy; Fotografie (pro skenování fotografií), Dokument pro převod obrázku na text a režim Whiteboard, který vám umožní zachytit tabuli nebo bílou tabuli a sdílet je s ostatními.

Jakmile je dokument naskenován, můžete jej exportovat do aplikací Word, PowerPoint, OneNote jako soubor PDF nebo jej odeslat do aplikace Mail na iPhonu. Výstup si můžete prohlédnout na snímku obrazovky níže. Převod obrázku na text trval trochu času, ale nebyl tak bolestivě pomalý jako export naskenovaného obrázku do PowerPointu, jehož zpracování v tuto chvíli trvalo deset minut a stále funguje.

  Jak změnit výchozí editor crontab

Office Lens je k dispozici pro iOS i Android, ale uživatelé Androidu dostanou náhledovou verzi. Budou se muset zaregistrovat, aby se připojili k programu náhledu, a je pravděpodobné, že aplikace může nabízet méně funkcí ve srovnání s její verzí pro iOS. To znamená, že protože se exportuje do MS Office, je to něco, čemu rád udělím prostor na svém telefonu.

Nainstalujte Office Lens z App Store

Připojte se k Office Lens Android Preveiw