Sledování problémů, vylepšování spolupráce a dosahování výsledků

Jira je užitečný nástroj, který funguje v každém kroku projektového řízení a cyklu vývoje softwaru, od plánování, kódování a nasazení až po provoz a spolupráci.

Ať už jste startup, rostoucí firma nebo podnik, Jira je vhodný pro jakýkoli tým o velikosti 1-20k.

Nabízí úžasné funkce, soukromí, zabezpečení a cenné nástroje na podporu vaší cesty. Jira je také škálovatelný, aby podpořil váš růst bez jakéhokoli tření.

Splňuje ale skutečně to, co slibuje?

V tomto článku zhodnotím Jiru a pomohu vám rozhodnout se, zda se do něj vyplatí investovat.

Začněme!

Jira Software: Přehled

Jira Software je jedním z nejlepších agilních nástrojů pro řízení projektů, které týmy používají k plánování, vydávání, sledování, vytváření a podpoře softwarových řešení s větší jistotou. Může vám pomoci postupovat rychleji, vyvíjet lepší produkty a zůstat v souladu se svými cíli.

Společnosti Jira důvěřuje více než 100 000 organizací a jednotlivců díky svým působivým nabídkám, flexibilitě a podpoře, kterou poskytuje agilním týmům. Dodává se s předpřipravenou sadou funkcí a také s osvědčenými postupy, aby týmy mohly vytvářet a vyvíjet své vlastní agilní postupy.

Pokud nemáte představu, kde začít, můžete použít hotové šablony Jira a začít budovat své produkty. S Jirou si také užijete vyšší míru přizpůsobení, protože se dokáže rychle přizpůsobit vašemu stylu práce. Podporuje také mnoho integrací, takže můžete vše používat z jednoho místa bez přepínání nástrojů.

A nejlepší na tom je, že Jira nabízí bezplatný plán vedle různých placených plánů, které vyhovují různým tvarům a velikostem podniků. Bezplatná úroveň přichází s omezenými funkcemi, zatímco vyšší plány mohou vyhovět rostoucím potřebám.

Proč potřebujete Jiru?

Konkurence je všude vysoká a vy musíte přicházet s nejlepšími řešeními, abyste zůstali na trhu relevantní.

To je důvod, proč týmy nyní pracují agilně a hledají nástroje, technologie a metody, jak urychlit proces vývoje jejich projektů a produkovat kvalitní řešení.

Jira vám může pomoci tím, že vám poskytne možnosti a funkce, které váš tým bude potřebovat k zefektivnění vašeho pracovního postupu a nasazení pouze těch nejlepších produktů.

Jira Software je vhodný pro jakoukoli agilní metodiku projektového řízení a vývoje softwaru. Nabízí spoustu cenných nástrojů pro plánování, sledování, měření, odhady a reportování pracovních postupů pro agilní týmy.

Níže jsou uvedeny funkce Jira, které vám mohou pomoci vytvořit a podporovat váš software a vše efektivně spravovat.

Vlastnosti Jiry

Jira Software je vhodný pro jakoukoli agilní metodiku projektového řízení a vývoje softwaru. Níže jsou uvedeny funkce Jiry:

#1. Agilní desky

Jira vám umožňuje efektivně řídit váš pracovní postup pomocí výkonných agilních desek Kanban a Scrum.

Kanban boardy: Díky flexibilním, snadno použitelným Kanban panelům můžete jasně vizualizovat svůj pracovní postup, maximalizovat efektivitu týmu a omezit nedokončenou práci. DevOps a agilní týmy běžně používají desky Kanban k urychlení nepřetržitého dodávání produktů a ke zlepšení.

  19 Nejlepší aplikace pro obnovu fotografií pro iPhone

Scrum boardy: Tyto desky vám mohou pomoci rozdělit složité, velké projekty na menší, snadno ovladatelné části práce. To umožňuje vašemu týmu, který pracuje ve sprintech, rychleji odesílat produkty. To zrychluje celkový pracovní postup.

#2. Cestovní mapy

S cestovními mapami můžete udržovat svou organizaci a tým vzájemně synchronizované. Nabízejí také lepší přehled o vašem pracovním postupu, takže týmy získají úplný kontext toho, co se děje. Tyto informace vám pomohou činit lepší rozhodnutí ve správný čas a zároveň udržet své dlouhodobé cíle v souladu.

#3. Statistiky a zprávy

Pomocí hotových řídicích panelů a sestav Jira Software můžete získat kritický pohled na každou práci spolu s kontextem. To týmům umožňuje zůstat v aktuálním stavu a vydat se na cestu k úspěchu.

#4. Automatizace drag and drop

Nechte automatizaci Jira dělat vše ostatní, zatímco vy se soustřeďte jen na důležité věci. Jira automation je nejen výkonný nástroj, ale také jednoduchý a zábavný. Získáte stovky automatizačních šablon, které vám ušetří čas a přeskočíte od začátku.

S automatizací Jira můžete automatizovat mnoho úkolů pomocí několika kliknutí. Tato funkce je dostupná pro všechny zákazníky Jira Cloud. Stačí si vybrat šablony a soustředit se, ušetřit čas a propojit různé nástroje, které používáte. Některé automatizace zahrnují:

 • Automaticky publikujte recenze po incidentu (PIR) v připojeném prostoru Confluence
 • Automaticky přiřazovat problémy
 • Synchronizujte práci
 • Shrnutí denního Slacku
 • Shrnutí bodů příběhu dílčího úkolu k nadřazenému úkolu
 • Automation Playground, bezpečné prostředí sandbox, pomáhá interaktivně prozkoumat stovky automatizačních šablon a zjistit, jak každá z nich funguje.

#5. Stav nasazení a kódu

Umožněte svým vývojářům soustředit se na svůj kód a zároveň rychle vizualizovat všechna vaše nasazení a stav kódu v Jira. Můžete si prohlédnout:

 • Úložiště: Pokud do odevzdání kódu, PR nebo názvu pobočky zahrnete konkrétní klíč problému, bude automaticky aktualizován v softwaru Jira.
 • Stav vývoje: Můžete vizualizovat a vytvářet nové větve, prohlížet odevzdání a žádosti o stažení přímo na panelu vývoje problému u Jiry.
 • DevOps: Můžete zobrazit a měřit celkový pokrok projektu, od nápadu až po plánování a výrobu.

#6. Otevřete DevOps

Pro týmy DevOps nestačí jediný dodavatel, aby dodal vše, co potřebují pro vývoj softwaru. Na druhou stranu, pokud zapojíte příliš mnoho prodejců a nástrojů, může to být nepořádek.

S Open DevOps od Jira nemusíte bojovat ani s jednou situací. Jiru můžete použít jako jediný zdroj pravdy vaší praxe DevOps. To vám pomůže využít rozšiřitelnost rozmanitého otevřeného řetězce nástrojů a zlepšit koordinaci.

Open DevOps automaticky integruje partnerské nástroje a Atlassian. Můžete si přinést nástroje, které používáte, nebo vyměnit jejich nástroje několika kliknutími. Jeho vlastnosti jsou:

 • Zjednodušená konfigurace nástroje
 • Vývojářské nástroje pro integraci

#7. Flexibilita projektu

Jira zajišťuje flexibilitu projektu svou strukturou a autonomií, přizpůsobitelnými pracovními postupy a výkonnými integracemi. Můžete si vybrat z firemních nebo týmových projektů podle toho, co vyhovuje vašemu workflow, a Jira se podle toho přizpůsobí. Kromě toho můžete vytvářet pracovní postupy a upravovat je podle svého pracovního stylu.

#8. Integrace

Jira je vysoce rozšiřitelná s více než 3000 integracemi a aplikacemi. Pokud váš tým používá nástroj, je velká šance, že jej integrujete s Jirou. Můžete přidat nástroje, které používáte z Atlassian marketplace a dělat vše z jediného místa – Jira.

Stačí si procházet jejich stránky kategorií a dozvědět se o užitečných aplikacích, se kterými jste možná noví. Některé z velmi používaných integrací jsou GitLab, Git, GitHub, Jenkins, JFrog, Miro for Confluence, Figma, Lucidchart, Freshdesk, Power BI, Slack, Teams, Sentry, Zephyr Squad atd.

  Streamujte hudbu z Dropboxu, Disku Google a Boxu s CloudAmpz

#9. Zabezpečení a soukromí

Jira je navržen pro škálovatelnost a zabezpečení s využitím moderních možností. Můžete využít Atlassian Access, předplatné pro celou vaši organizaci, které propojí vaše produkty v Atlassian Cloud (jako Trello, Jira Software, Confluence, Bitbucket atd.) s poskytovatelem identity (jako GCP, Azure AD, Okta, OneLogin, atd.).

S Atlassian Access získáte vylepšenou správu a zabezpečení dat pro všechna vaše cloudová řešení a produkty Atlassian. Může umožnit organizacím všech velikostí přidávat funkce na podnikové úrovni pro správu identit a přístupu (IAM) přímo ve vaší centralizované administrátorské konzoli.

Bezpečnostní funkce:

 • Automatizace procesu zřizování uživatelů (SCIM)
 • SAML SSO
 • Odvolání neautorizovaných tokenů API
 • Vynucení dvoufázového ověření
 • Monitorování využití za účelem zjištění podezřelého chování, zefektivnění využití a zpracování stínového IT
 • Kontrola protokolů auditu v celé organizaci

Šablony

Jira vám poskytuje desítky krásných, předem nakonfigurovaných šablon pro různé kategorie, oddělení a týmy. Pomohou vám rychle začít a vést váš tým k projektu a dosáhnout úspěchu. Tyto šablony vám ušetří značný čas, protože nemusíte dělat vše od začátku.

Jira nabízí šablony pro:

 • Vývoj softwaru
 • Řízení práce, produktů a služeb
 • Marketing
 • Finance
 • Lidské zdroje
 • Design
 • Operace
 • Odbyt
 • Právní
 • Osobní

Use Cases of Jira

Jira je mnohem víc než jen jednoduchý nástroj pro vytváření a podporu softwarových řešení. Některé z jeho případů použití jsou:

#1. Vývoj softwaru

Jira pomáhá týmům vývoje softwaru pomocí svých nástrojů pro plánování a vytváření plánů, správu rozpočtů, zainteresovaných stran a požadavků na funkce, sledování chyb, nasazování nových funkcí a další. Umožňuje také integraci různých nástrojů pro usnadnění pracovního postupu.

#2. Agilní vývoj softwaru

Přehledy výkonu Jira a možnosti sledování času umožňují agilním týmům sledovat výkon projektů a zaměstnanců za určité časové období. Používají jej také pro protokolování práce, oprávnění na úrovni projektu a e-mailová upozornění.

#3. DevOps

DevOps pomáhá automatizovat a integrovat procesy mezi vývojovými a provozními týmy. Mohou tak rychle a spolehlivě plánovat, vytvářet, testovat a nasazovat svůj software.

Jira je páteří Open DevOps od Atlassian. Pomáhá hladce integrovat týmové interní a externí nástroje nebo nástroje třetích stran během životního cyklu DevOps.

Činí tak pomocí nástrojů jako GitHub, GitLab, Confluence, Bitbucket atd. To vám umožní zaměřit se na osvědčené postupy, jako je automatizace, průběžné doručování, označování funkcí, zabezpečení a tak dále.

#4. Sledování chyb a chyb

Pokud váš systém zachytí chybu, Jira ji může automaticky alokovat a okamžitě ji upřednostnit. To umožňuje projektovým manažerům sledovat chybu a proces opravy. Je také užitečné při sledování chyb s nevyřízenými problémy, přizpůsobitelnými pracovními postupy, pravidly projektu, propojováním chyb atd.

Řízení projektu, úkolů a produktů

Mnoho týmů používá Jiru pro řízení projektů díky jejím vynikajícím konfiguračním schopnostem a způsobu, jakým se přizpůsobuje projektům. Poskytuje mnoho šablon, abyste mohli rychle začít a upravit je podle potřeb. Jira pomáhá v:

 • Konfigurace projektu
 • Plánování
 • Výběr vhodného týmu a poskytnutí přístupu
 • Sledování úkolů a pokroku
 • Řídit dokončení projektu
 • Přidávání dat, poznámek, připomenutí atd. k úkolům

Ceny

Jira nabízí různé cenové plány vhodné pro týmy všech tvarů a velikostí. Můžete si vybrat mezi měsíčním a ročním plánem na základě potřeb a růstu vašeho týmu.

#1. Volný, uvolnit

Toto je zcela ZDARMA plán, který vás nebude stát ani cent. Je vždy zdarma až pro 10 uživatelů a je k dispozici pouze v rámci měsíčního předplatného. Tento plán je nejlepší pro začínající a malé podniky.

  Jak zkontrolovat, zda je váš kód Product Key Office 2016 autentický

Funkce:

 • 2 GB úložiště
 • 1 web
 • Statistiky a přehledy
 • Základní cestovní mapy a nevyřízené položky
 • Neomezené projektové desky
 • Podpora komunity

#2. Standard

Stojí 7,75 $ na uživatele. Chcete-li otestovat, zda je to pro vás výhodné, můžete zahájit bezplatnou zkušební verzi. Tento plán je vhodnější pro rostoucí podniky.

Funkce:

 • Nabízí všechny funkce z plánu ZDARMA plus tyto:
 • Až 35 tisíc uživatelů
 • 1 web
 • 250 GB úložiště
 • Uživatelské role a oprávnění
 • Protokoly auditu
 • Standardní nebo pracovní podpora

#3. Pojistné

Jira Software Premium je vyšší plán Jira Software, stojí 15,25 $ na uživatele. Můžete využít bezplatnou zkušební verzi, abyste si ověřili, zda se do něj vyplatí investovat. Je vhodnější pro středně velké podniky.

Funkce:

Má všechny funkce ze standardního plánu a navíc tyto:

 • Neomezené úložiště
 • 1 web
 • Až 35 tisíc uživatelů
 • 90,9% dostupnost SLA
 • Privacy Shield a GDPR pro šetrné zacházení s daty.
 • 24/7 prémiová podpora

#4. Podnik

Pokud chcete zadat 801 nebo více uživatelů, můžete získat tento plán. Je k dispozici pouze jako roční tarif. Můžete kontaktovat prodejce a vysvětlit jim své potřeby, abyste získali cenovou nabídku pro tento plán.

Funkce:

Má všechny funkce z prémiového plánu a navíc tyto:

 • Neomezené webové stránky
 • 99,95% dostupnost
 • Centralizované bezpečnostní kontroly a uživatelské předplatné
 • 24/7 podpora na podnikové úrovni

Jira Alternativa

Přes všechnu dobrotu Jiry někteří uživatelé stále hledají její alternativní řešení. Důvodem může být cokoliv, například lepší ceny, použitelnost, funkce, které konkrétně potřebují, a tak dále. Takže pokud jste jedním z nich, zde jsou pro vás některé alternativy Jira:

#1. Představa

Notion je vynikající alternativa Jira se svými úžasnými schopnostmi a funkcemi. Je to propojený pracovní prostor, kde můžete pracovat lépe a rychleji. Můžete vytvářet a spravovat své projekty a dokumenty bez jakýchkoli potíží, ať už jste startup nebo podnik.

Funkce:

 • Plán produktu pro snadnou organizaci a správu vašich projektů, úkolů a produktů s jejich časovými osami.
 • Centralizujte veškeré své znalosti, jako jsou průvodci nastavením, procesy atd.
 • Konsolidujte všechny nástroje do jediné platformy
 • Vizualizace, filtrování a řazení úkolů
 • Přizpůsobte informace o sledování
 • Získejte šablony pro OKR, poznámky ze schůzek, plánovače dovolené, sledovače zvyků a redakční kalendáře

Vyzkoušejte Notion zdarma.

#2. Ásana

Asana je jednou z nejlepších platforem pro provádění mezifunkční práce. Pomůže vám zvýšit efektivitu v celé vaší společnosti a každý jej snadno používá a poskytuje rychlejší práci.

Funkce:

 • Spravujte plánování, vývoj obsahu a další úkoly efektivně s podrobnostmi
 • Přidělujte a organizujte úkoly pomocí zobrazení seznamu
 • Vytvářejte časové osy a spravujte úkoly, které jsou závislé, neplánované nebo se překrývají
 • Zaměřte se více na úkoly s deskami a upřednostněte práci
 • Automatizujte a přizpůsobujte pracovní postupy
 • Podporuje více než 200 integrací

Vyzkoušejte Asana zdarma.

#3. Monday.com

Zvyšte efektivitu, produktivitu a sladění týmu s Monday.com, který vám pomůže vytvářet a přizpůsobovat pracovní postupy podle vašich potřeb. Můžete v něm centralizovat všechny své nástroje, práci a procesy a vše zefektivnit.

Funkce:

 • Snadno použitelná automatizace
 • Oznámení v reálném čase
 • Lepší viditelnost každého úkolu pomocí pohledů a řídicích panelů
 • Integrace s mnoha nástroji, jako je Slack, Adobe, Dropbox atd.

Závěr: Stojí Jira za to?

Jira je vynikající nástroj, který můžete použít pro vývoj softwaru, řízení projektů, správu produktů a úkolů, sledování chyb a tak dále. Má skvělou sadu schopností a funkcí od základních až po pokročilé úrovně. A nejlepší na tom je, že je to navždy zdarma.

Bezplatný plán má však omezené funkce. Pokud jste tedy rostoucí firma nebo podnik, můžete vyzkoušet její placené plány, které přicházejí s pokročilými funkcemi za dobré ceny.

Jira vzhledem ke svým možnostem a ceně rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud s ním ale nejste spokojeni, můžete zvolit kteroukoli z výše uvedených alternativ Jira.

x