Váš průvodce na jednom místě, jak se stát lepším YouTuberem

Už víte, jak důležitý je YouTube pro podnikání, pokud jste zde. Pojďme se podívat na náš návod, jak se stát lepším YouTuberem.

YouTube je víc než jen druhý největší vyhledávač a a podobně hodnocená sociální síť.

Mnoho firem se obrací k této video platformě, aby vytvořily obsah nebo inzerovaly.

Takže se nemýlíte, když uvažujete o vytvoření kanálu YouTube.

Ale musíte bojovat s armádou tvůrců. Ohromující 500 hodin obsahu se nahrává na YouTube za minutu.

Omlouvám se, že vám to rozbíjím, ale realisticky byste to neměli ani zkoušet, pokud nejste strategickí v plánování a provádění.

Ale pokud máte mysl stratéga a srdce tvůrce, pojďme formulovat recept, jak se stát úspěšným YouTuberem.

Nečekej. Ponořte se.

Opravte výklenek

Proč jen YouTube? Tato příručka může také obsahovat, jak být úspěšný na Facebooku, Instagramu, Pinterestu, Tiktoku, Vimeo, Snapchatu a pěti dalších sociálních sítích.

Nebude to dobré? Vše v jednom.

Jo, to bude dobré, ale pro nic a pro nikoho.

Místo toho se soustředím jen na to, jak se stát lepším YouTuberem.

YouTube, to je cíl.

Říká se tomu zúžení základny publika. Nebo se specializovat na něco konkrétního. Nebo oprava výklenku. Definujte to pro vás a váš kanál YouTube.

co chcete vytvořit? A proč?

Stavění na vašich silných stránkách je dostupné. Pokud je však vaše odbornost velmi běžná, bude to vyžadovat značný čas a úsilí.

Případně budou vaše vyhlídky lepší, když zlepšíte svůj ne tak obvyklý talent. Vybrat si.

Technickějším důvodem pro opravu výklenku je vybudování autority. Jakmile začnete cílit na konkrétní klíčová slova, máte větší šanci obsadit vyšší místo ve výsledcích vyhledávání na YouTube.

Protože je nesmyslné sedět na dně, kam nikdo nepřijde a nebude klikat. Vybudujte si tedy autoritativní kanál zaměřený na jedinečnou dovednost/trend, než se rozšíříte v jiných oblastech.

Evergreen obsah je skvělý. Nepotřebuje aktualizaci a táhne provoz na celý život.

Ale bohužel lidé hledají a touží mnohem víc.

Pokud jste mezi prvními, kdo nahraje aktualizovaný obsah ve své doméně, bude vás vyhledávat a klikat podstatně více. To je smysl, jak využít výhodu prvního tahu.

Kde ale hledat to, co je trendy, může být pro nováčky zapeklité.

Google těží z dat svého vyhledávače a představuje vám Google Trends. Můžete vyhledávat oblíbené hledané výrazy YouTube pro jakékoli období a v každé lokalitě.

Udržuje vás relevantní pro trh a možná i vysoko ve výsledcích vyhledávání.

Například jsem zadal iPhone, abych se podíval na důležitost tohoto termínu pro Spojené státy. Ponechal jsem časový interval jako posledních 30 dní, zkontroloval jsem výsledky vyhledávání na YouTube a dostal jsem toto:

Quora

Quora je platforma pro získání odpovědí na cokoli. A jeho popularita stoupá. V současné době je na této sociální síti 300 milionů lidí. Najdete intelektuály až idioty, všichni sdílejí svou moudrost na Quora.

Quora má prostory pro každou doménu. Blogeři jej poměrně často využívají pro získávání nových titulů. A není důvod, proč to nemůžete udělat pro svůj kanál YouTube.

Proces je podobný tomu, co jsme provedli v Trendech Google. Stručně řečeno, Quora vám může poskytnout žádaná témata pro vytváření videí.

A je to třešnička na dortu, pokud už jste nejsledovanějším spisovatelem Quora.

Svou popularitu Quora můžete využít k podpoře ambicí YouTube.

UberSuggest

UberSuggest je šikovná aplikace pro nalezení klíčových slov pro hodnocení. Považujte to za pokročilou verzi bezplatného plánovače klíčových slov Google.

  Jak přeložit dokument aplikace Word

Tento nástroj můžete použít k vytvoření lákavých titulků. UberSuggest vám poskytuje seznam klíčových slov s hodnocením, objem jejich vyhledávání, obtížnost hodnocení atd.

Při používání klíčových slov od UberSuggest ale nezapomeňte mít na paměti záměr vyhledávání.

Například je dobré natočit video o výrobě pizzy za 5 minut. Ale video o tom, jak napsat příspěvek na blog, je vhodnější jako článek než jako video průvodce.

Vytvořte obsahový plán

Konzistence je klíčová. Díky tomu budete vypadat profesionálně a seriózně svou práci. Kromě toho nemůžete vytvářet aktualizovaný obsah, pokud jste sami nekonzistentní.

A nepomůže ani pouhé souhlasné pokyvování hlavou. Naplánovat.

Můžete použít bezplatné tabulky a webové aplikace jako Tabulky Google abyste se udrželi na správné cestě. Nebo můžete použít nástroje pro plánování YouTube, např Hootsuite.

Druhá možnost je mnohem robustnější volbou pro každého profesionálního youtubera. Pomáhá spravovat více účtů YouTube z jednoho řídicího panelu a spolupracovat, pokud máte tým.

Kromě toho můžete naplánovat vysílání videí YouTube v preferovaných slotech. Tato funkce je vynikající, pokud máte publikum ve více časových pásmech.

Aplikace pro tvorbu/úpravu videa

Zatímco slušná sada hardwaru je pro ctižádostivého youtubera samozřejmostí, software má svůj význam.

Díky skvělým editorům videa budete vypadat profesionálně i v prostředí mimo studio. Vezměte na vědomí některé z nejlepších nástrojů k zaznamenání vaší kreativity.

iMovie

Lidé společnosti Apple mají tento výchozí program ke spuštění zdarma. Má zjednodušené uživatelské rozhraní pro začátečníky. I když to není nejvýkonnější video editor na trhu, je to vynikající a snadné.

iMovie vylepšení na jedno kliknutí mohou ušetřit čas a námahu, zejména lidem, kteří s úpravou videa začínají. Pokud vás to zajímá, zkuste to nebo si přečtěte toto PC mag recenze iMovie.

Wondershare Filmora

Tohle je pokročilá alternativa pro lidi v ekosystému Apple i mimo něj.

Ale nebudu definovat pokročilé; lépe viz toto:

Filmora není zdarma, ale má bezplatnou zkušební verzi. Určitě byste to měli vyzkoušet, abyste zvýšili svou produkci.

VideoStudio

Corel VideoStudio je nejmodernější editační program pro začátečníky až průměrné uživatele. VideoStudio je pro začátek snadné a má nástroje, které vám pomohou během několika minut.

VideoStudio je určeno pouze pro operační systém Windows. Dodává se s jednorázovou platbou a 30denní bezplatnou zkušební verzí.

Debut Video Capture a Screen Recorder

Nahrávání debutového videa je primárně nástroj pro nahrávání a export videa pro Windows a Mac. Lze jej použít k nahrávání videí pro další úpravy v různém softwaru.

Kromě nahrávání má některé výchozí funkce, jako je přidávání titulků, úpravy barev atd. Mají také bezplatnou verzi pro nekomerční použití.

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve je přímo pro pokročilé až zkušené uživatele, jako jsou odborníci na hollywoodský styl. Jedná se o řešení „vše v jednom“. V tomto komplexním nástroji najdete úpravy videa a zvuku, pohyblivou grafiku, korekci barev a mnoho dalšího.

Možná jste viděli různé scény v několika filmech, které využívaly jeho schopností. Podívej se:

Je pravda, že má křivku učení a bezplatnou verzi, která to podporuje. Zkuste to a doufejme, že v budoucnu nebudete nic potřebovat. A ano, je k dispozici pro Mac, Windows a Linux.

Adobe Premiere

Pokud jde o dražší alternativu k DaVinci Resolve, máte Adobe Premiere. Tento standardní software pro úpravu videa je dodáván pouze s plány předplatného. A není tak úplný jako předchozí možnost.

S Premiere například nemáte výkonné barevné korekce a úpravy zvuku. Musíte k tomu použít další software.

To znamená, že je stále velmi silný. Má velmi flexibilní uživatelské rozhraní a poměrně jemnou křivku učení. Musíte však vyzkoušet jeho 30denní bezplatnou zkušební verzi, abyste věděli, proč je to vyhledávané řešení pro úpravu videa.

Vytvořit a optimalizovat

Co se zobrazí, když zadáte jakýkoli hledaný výraz na YouTube?

Seznam videí? Ne.

Jsou to Miniatury. První podání ruky je vždy s miniaturami. To jsou brány, které mají přivolat diváky. Pokud tam nevypadáte dobře, budete posunuti dál.

  Jak se připojit k počítači pomocí Bluetooth

Nejlepší je tedy navrhovat své miniatury s maximální pečlivostí a upřímností. A můžete začít prakticky zdarma s nástroji jako SnappaCanva atd.

Kromě miniatur lze tyto aplikace pro grafický design použít k profesionalizaci loga vašeho kanálu, obrázku banneru, profilového obrázku a vodoznaku.

Tyto možnosti najdete v Studio YouTube sekce.

Existuje několik způsobů, jak propagovat svůj kanál YouTube. Tyto možnosti mohou být placené a bezplatné. Začněme jednoduchou reklamou.

Reklamní

Reklama s sebou nese dodatečné náklady. Je to však nejrychlejší způsob, jak vybudovat publikum, pokud je váš obsah skvělý. Začněte s nízkým rozpočtem, abyste viděli dopad.

Kromě toho jsou zásady inzerce na YouTube velmi vstřícné pro začátečníky. Začít můžete již od 10 USD na den. A platíte pouze tehdy, když někdo uvidí vaši reklamu alespoň 30 sekund nebo klikne na jakýkoli prvek.

Podívejte se sem pro podrobnější přehled reklamní náklady na YouTube.

vytváření sítí

Vaše síť je vaše čisté jmění není jen luxusní nabídka – je to realita, která se hodí pro každou firmu.

Milí, talentovaní lidé, nechejte se povolat všude. Kdo je nechce?

Zdravá síť je napůl vyhraná bitva. Spojte se tedy se správnými lidmi.

Vystoupení hostů na některých zavedených kanálech vám může poskytnout tolik potřebný náskok. Váš přímý konkurent vás s největší pravděpodobností nepovýší. Ale některé související kanály s některými překrývajícími se proudy mohou být hodnými hostiteli.

Alternativně můžete do svého kanálu zavolat některé odborníky pro přechody. To vám pomůže využít jejich základnu publika s podobnými zájmy.

A konečně, networking není věc přes noc. Buďte strategičtí a mějte trochu trpělivosti.

Křížová propagace

Křížová propagace může fungovat na YouTube i mimo něj.

Pokud máte například kanál s recepty na pizzu, můžete si ve svém videu popovídat o feferonové pizze (s odkazem jako karty, více později) o tom, jak udělat pizzu se sýrem.

Tomu se říká křížová propagace ve vašem kanálu.

Druhý je o využití vaší základny publika mimo YouTube z Facebooku nebo Twitteru k popularizaci vašeho kanálu YouTube.

V ideálním případě by tedy vaše propagační strategie měly být kombinací obou.

Vybudujte si publikum

Toto je ta nejplánovanější věc, kterou můžete se svým kanálem dělat, kromě samotného vytváření.

Přeskočím to nejviditelnější – vytvářet skvělý obsah. To je velmi základní a absolutní. Víte, že je to nezbytné a neexistuje způsob, jak to obejít.

Poznejte své publikum

Nemohu to dostatečně zdůraznit!

Musíte vědět, že většina kanálů prosperuje, protože slouží svému účelu. Není to jen plánovaná zábava.

Dokonce i baviči musí zohlednit to nejhrubší, co o jejich publiku jde. Nemůžete například zpívat v arabštině, abyste cílili na své anglické odběratele. To je prostě hloupé.

Nejlepší je tedy identifikovat mezery a nabídku a zároveň mít na očích poptávku.

Vodoznak, karty, výzvy k akci a závěrečné obrazovky

Hlavním účelem této sekce je pomoci vám maximálně využít vaše výtvory. A nenechat to být jednorázovou záležitostí.

Co vidíte na následujícím obrázku?

Ještě z kanálu vidIQ YouTube

Za prvé, vpravo nahoře je odkaz na jeho další video. Jde o křížovou propagaci v rámci vašeho kanálu. Mluví o tom a přesně v tu chvíli použil funkci karet.

Za druhé, vodoznak vpravo dole má zlepšit počet odběratelů.

Protože se lidé zapomínají přihlásit k odběru, a když se divák přihlásí k odběru, vyšle to obrovský signál vyhledávacímu algoritmu YouTube o důležitosti vašeho kanálu.

Stručně řečeno, předplatitelé jsou důležití. Podporují vaši sledovanost, která dělá vaši banku. Více odběratelů tedy jednoduše znamená více zhlédnutí.

Dále následují závěrečné obrazovky. Kromě karet se jedná o pilíře, které zvyšují počet odběratelů. Závěrečné obrazovky představují posledních 20 sekund vašeho videa (nebo méně). Koukni na tohle:

Stále z kanálu YouTube RazorSocial

Cíl je jednoduchý. Nenechte uživatele pro nic odletět.

Posledních pár vteřin je drahých. Pokud je divák stále tady, dali jste něco cenného. Nyní je čas na tomto dojmu stavět.

  Jak zarovnat text svisle nebo vodorovně v aplikaci Microsoft Word

Chlápek RazorSocial dělá se závěrečnými obrazovkami tři věci.

Za prvé, karta pro zvýšení počtu účastníků.

Druhým je externí odkaz na web Razor Social, digitální marketingovou agenturu.

A za třetí, související video nutí diváky sledovat jeho kanál.

Externí odkaz je živým příkladem křížové propagace mezi různými platformami.

Tato tlačítka nebo odkazy na obrazovce se nazývají Call-To-Action (CTA). Jednoduše řečeno, vyzývají diváky ke konkrétní akci.

Podívejte se na toto video o tom, jak přidat karty:

Zapojit se

Pokud ještě nejste superstar, připravte se na setkání s opravdovými lidmi. Protože YouTube nemá nouzi o skvělý obsah.

Takže kromě vytváření úžasných videí musíte zůstat nohama na zemi.

Když rozumně odpovíte na komentáře svých fanoušků, vytvoříte si obrázek o sobě jako o známé osobě. To má velkou přitažlivost, protože vaše publikum se s tím snadno ztotožní.

Váš obsah bude sdílen a lidé se budou vracet pro další. Ale ukažte trochu arogance a padnete na zem bez druhé šance.

Klíčem je tedy – být milý.

A jakmile dosáhnete 500 odběratelů, můžete mít komunitní sekci. To vám pomůže komunikovat s vaší novou fanouškovskou základnou jinak než prostřednictvím běžných videí.

Považujte stránku komunity vašeho kanálu za mini soukromou verzi Twitteru. Více se o tom dozvíte zde:

Nepředplatitelé

Osobně sleduji tolik YouTube, ale jen zřídka odebírám byť jen 10 % tvůrců.

Proč? Jednoduché, nemusím.

Totéž se stane vám. Lidé budou přicházet, sledovat a odcházet, pokud nemáte pro odběratele něco speciálního, jako jsou časté dárkové akce.

Pamatujte však, že zhlédnutí jsou důležitější než odběry. Ergo, vyjděte z touhy přeměnit každého diváka na předplatitele.

Oceňte proto i neodběratele a nepředávejte předplatné.

Někteří lidé mají tendenci být emotivní a nevypočitatelní, když komentují videa na YouTube. Brzy se to pořádně zamotá.

A všechny tyto nesmysly mají na opravdové komentátory odpudivý účinek. Nekomentují ani nediskutují, až ke ztrátě kanálu.

Nedovolte, aby se sekce komentářů vašeho kanálu stala obětí. Místo toho použijte Filtr komentářů YouTube moderovat sekci komentářů.

Každý komentář můžete schválit ručně. Nebo lze také použít automatické filtrování nevhodných slov. Jen že automatické funkce nefungují pokaždé, snažte se zachovat atmosféru pro zdravou diskusi.

Nahrát a vyvinout

Bez ohledu na to, kolik toho o YouTube SEO čtete, zkušenosti jsou na špičkové úrovni.

Stručně řečeno, přemýšlejte jako divák. Optimalizujte svůj název, popis, štítky a vše kolem klíčových slov.

Vaše distribuce klíčových slov by měla být dostatečná, aby YouTube signalizovala o videu, ale zároveň nechcete, aby to znělo nepřirozeně. A co je nejdůležitější, podívejte se, co vám funguje analytika YouTube a zkuste s tím experimentovat.

Pokud jde o YouTube SEO, není to jen pár tipů, které vám mohu poskytnout a přimět vás létat. Ani náhodou.

Takže, pojďme se učit od nejlepších v podnikání, podívejte se Průvodce Briana Deana na YouTube SEO. Je to velmi podrobné a založené na úspěchu Brainu na YouTube.

Závěr 📽️

Můžete být fantastický tvůrce, ale za úspěchem je mnohem víc. Tajemství spočívá v nalezení rovnováhy mezi člověkem a strojem.

Pokud mě požádáte, abych vše shrnul do řádku, bylo by to Plánovat-Vytvářet-Propagovat-Analyzovat-Opakovat.

Nepřeji vám nic jiného než obohacující cestu stát se lepším YouTuberem.

Hasta La Vista. To není další tip, ale sbohem ve španělštině.😎

Také by vás mohly zajímat Nejlepší nástroje YouTube, jak rozšířit své publikum.

x