Vytvořte si svůj webový soubor Sitemap pomocí těchto 9 nejlepších nástrojů

Soubory Sitemap jsou strukturální mapa webu. Je to soubor, který poskytuje informace o různých webových stránkách na webu.

Když roboti vyhledávače procházejí web, soubor sitemap slouží k efektivnějšímu indexování různých stránek webu. Majitelům stránek nabízí způsob, jak přimět vyhledávače, jako je Google, aby pochopily, které stránky jsou pro web důležité.

Kromě toho mapa stránek poskytuje další podrobnosti, jako jsou dostupné jazykové verze, poslední aktualizace atd. Mapa stránek může být vytvořena pomocí vhodných tvůrců mapy stránek, o kterých budeme dále diskutovat.

Sitemap je plán vašeho webu strukturovaný ve stromovém formátu. Definuje jasné spojení mezi webovými stránkami, stromy webových stránek a dalším obsahem přítomným na webu. Mapa webu poskytuje podrobnosti o konkrétním obsahu na stránkách, jako jsou obrázky, videa, zprávy atd. Například:

  • Záznam obrázku na mapě webu obsahuje umístění obrázků přítomných na webové stránce.
  • Záznam videa na mapě webu obsahuje dobu přehrávání videa, hodnocení vhodnosti pro věk atd.
  • Záznam novinek na mapě webu obsahuje název zprávy a datum zveřejnění.

Proč vaše webové stránky potřebují soubor Sitemap?

Pojďme nyní prozkoumat hlavní důvody, proč je soubor Sitemap nezbytným souborem pro každý web.

Prevence kopírovaného obsahu

Problém s kopírovaným obsahem je tím nejfrustrujícím problémem, kterému může váš web čelit. I když publikujete jedinečný a originální obsah, ztratíte hodnocení ve vyhledávačích, pokud jej vaši konkurenti využijí pro své vlastní webové stránky a budou je prezentovat jako své vlastní.

Vyhledávače však mohou určit, který obsah je původní a který zkopírován, podle data zveřejnění na mapě webu. Za tímto účelem můžete zadat původní datum zveřejnění jakékoli stránky v mapě webu. Eliminujete tak riziko, že vaše webová stránka bude považována za zkopírovaný obsah.

Podpora v SEO úsilí

Jakmile je váš web v provozu, je nutné, aby se SEO snažilo zlepšit jeho viditelnost. Sitemap pomáhá při nabízení aktualizovaných informací o publikovaných stránkách vyhledávačům. Pomáhá vyhledávačům indexovat nejnovější změny na vašem webu.

Profesionálové v oblasti SEO odesílají soubory Sitemap webových stránek ve formátu XML webmasterům Bing a Google Search Console. Toto odeslání zahájí proces procházení. Navíc přidáním mapy webu na web můžete zajistit, že všechny vaše důležité stránky budou indexovány ihned po jejich zveřejnění.

I když mapu webu neodešleme do vyhledávací konzole Google nebo webmastera Bing, hledají soubor Sitemap na některých standardních adresách URL. Několik příkladů souborů Sitemap pro webové stránky, které ukazují umístění souboru Sitemap XML na webových stránkách:

  • abc.com/sitemap.xml
  • xyz.com/sitemap_index.xml

Vylepšené hodnocení obrázků a videí

Pomocí mapy webu můžete zlepšit hodnocení různých obrázků a videí na webu. Jelikož se mapa webu skládá z metadat o obrázcích a videích, metadata umožňují vyhledávačům porozumět obsahu videí a obrázků a hodnotit relevantní vyhledávací dotazy.

Je dobré vytvořit samostatnou mapu webu pro videa na webu. Přidejte k nim také metadata, jako je popis, název, umístění, počet zhlédnutí, kategorie, hodnocení atd.

Podrobnosti o chybě při procházení

Když odešlete mapu webu do Google Search Console nebo Bing Webmaster Tools, poskytnou vám informace o procházení. Vygeneruje se zpráva o procházení různých adres URL webu. Pokud prohledávače nedokážou procházet žádnou z vašich adres URL, zpráva obsahuje i tyto informace. Nástroje pro webmastery také nabízejí návrhy, jak tyto chyby opravit. Můžete tak zajistit, aby všechny vaše adresy URL byly správně navštěvovány a indexovány vyhledávači.

Zde jsou některé z nejlepších tvůrců souborů Sitemap pro webové stránky, které můžete použít k vytvoření souboru Sitemap.

XML-Sitemaps

Ať už chcete vygenerovat soubor Sitemap XML, textový soubor Sitemap nebo soubor Sitemap HTML, XML-Sitemaps.com je nejlepší možnost.

Chcete-li vytvořit soubor Sitemap, použijte tento nástroj online zdarma nebo si nainstalujte plugin XML Sitemap pro platformu WordPress. Nejlepší na tomto nástroji je, že automaticky upozorňuje hlavní vyhledávače na nejnovější webové stránky. Indexování nejnovějších verzí stránek se tedy zjednodušilo.

Kromě bezplatného nástroje pro generátor souborů Sitemap je k dispozici také verze pro profesionální soubor Sitemap. Umožňuje vlastníkům stránek odeslat mapu stránek z jejich vlastního serveru. Můžete také aktualizovat svůj soubor Sitemap v profesionální verzi, aniž byste jej znovu nahráli na web. Počet stránek, které lze indexovat v pro verzi, je také více.

Lucidchart

Lucidchart je další inovativní tvůrce mapy webu, který pomáhá zvýraznit strukturální aspekty vašeho webu. Pomocí vizuální mapy webu můžete snadno předvést hierarchii stránek vašich uživatelů a zjednodušit navigaci na webu. Nabízí se několik funkcí, jako je použití klávesových zkratek pro přidání větví mapy webu, hloubky stránky a další.

Skládá se také z knihovny tvarů mapy webu, ze které si můžete vybrat šablony mapy webu podle svého výběru. Pomocí šablony můžete začít schematicky vytvářet rámce mapy webu. Tento nástroj tvrdí, že nabízí přístup k vytváření mapy webu, který může do značné míry ovlivnit výkon webu.

Chobotnice

Chobotnice je další skvělá možnost, která vám umožní vytvářet vizuální mapy webu pro vaše webové stránky. Pomocí této mapy webu můžete svým návštěvníkům pomoci porozumět hierarchii webových stránek na vašem webu.

Mezi jeho funkce patří low-fidelity wireframe kit, který vám umožní vizualizovat strukturu vašeho webu. Svou mapu webu můžete exportovat do vysoce kvalitního vektorového PDF, které lze vytisknout pro offline schůzky a další.

SureOak

SureOak je další uznávaný bezplatný nástroj pro generování souborů Sitemap, který vám pomůže vytvořit soubor Sitemap XML pro váš web. Proces tvorby mapy webu je poměrně jednoduchý. Stačí vložit odkaz na váš web do požadovaného pole.

Tento nástroj začne procházet vaše webové stránky jediným kliknutím. Po dokončení procházení bude připraven soubor XML, který si můžete stáhnout a nahrát na web.

MySitemapGenerator

MySitemapGenerator je bezplatný online nástroj pro návrh souborů Sitemap, který vám pomůže vytvořit dva typy souborů Sitemap. Jedná se o XML Sitemap a HTML Sitemap.

Pomocí tohoto můžete dokonce vytvářet RSS kanály, produktové zdroje, obrázkové mapy stránek, online podcasty, zdroje produktů Google atd. MySitemapGenerator nám umožňuje kompletní potřebná přizpůsobení. Tvrdí, že většina vyhledávačů prochází soubory Sitemap, které generují.

Flowmap

Flowmap je další nástroj, který je docela užitečný pro různé projekty vývoje webu. Tento nástroj dokáže efektivně vytvářet vizuální mapy stránek a podporovat plánování a řízení rozvojových projektů. Nabízí rozhraní pro tvorbu souborů Sitemap přetažením. Díky tomu je velmi pohodlné sestavit strukturu webu a tím usnadnit navigaci na webu.

Tento nástroj přichází s funkcí ukládání souborů a kontextových dat. To eliminuje potřebu používat více nástrojů a softwaru a zároveň usnadňuje komunikaci.

PowerMapper

PowerMapper je nástroj pro tvorbu souborů Sitemap pro webové stránky, který umožňuje vytvářet tři typy souborů Sitemap:

  • XML Sitemap
  • Vizuální soubor Sitemap
  • HTML Sitemap

Tento online nástroj může také upozornit na problémy s kompatibilitou a poskytnout tak návrhy na zlepšení použitelnosti souborů Sitemap.

U vizuálních souborů Sitemap zde můžete mít více stylů, ale možnosti přizpůsobení nejsou tak rozsáhlé. V tomto nástroji jsou dvě možnosti výstupu, jedna je XML a druhá je CSV. Je docela vhodné integrovat tyto dvě možnosti do všech hlavních vyhledávačů.

Tvořivě

Tvořivě je vizuální nástroj pro generování souborů Sitemap, který dokáže bez námahy vytvořit soubor Sitemap libovolné velikosti. Dodává se s inteligentními funkcemi generátoru vizuální mapy webu, jako jsou chytré tvary, programovací zkratky, konektory atd. Díky těmto funkcím je proces bezproblémový.

K dispozici je přibližně 1000 bezplatných vysoce kvalitních šablon pro webové stránky. Tyto nástroje efektivně vytvářejí vizuální mapy webu, které mohou jasně reprezentovat hierarchii webových stránek. Mezi jeho vzrušující funkce patří vlastní databáze, správa úkolů, vizuální pracovní prostor, spolupráce pro více hráčů atd.

SEOSpider

SEOSpider používá bezplatný nástroj pro vytváření souborů Sitemap, který dokáže procházet 500 adres URL najednou. Můžete si dokonce stáhnout aplikaci pro tento nástroj a využívat všechny jeho funkce. Jedná se v podstatě o bezplatnou aplikaci, která je dále dostupná v placené verzi s rozšířenými funkcemi.

V online webovém portálu SEOSpider mají prémioví členové k dispozici všechny pokročilé funkce.

Pomocí tohoto nástroje můžete najít nefunkční odkazy, auditovat přesměrování, analyzovat názvy a popisy stránek, objevovat duplicitní obsah atd.

Závěr

Sitemap může efektivně komunikovat o vašem webu vyhledávačům a uživatelům v závislosti na jeho typu. Váš web tedy musí mít aktualizovanou verzi souboru Sitemap. Tím se odstraní jakýkoli prostor pro vynechání jakékoli z vašich webových stránek z indexování. Můžete pohodlně použít kterýkoli z výše uvedených nástrojů pro tvorbu souborů Sitemap pro web a mít pro svůj web dobře strukturovaný soubor Sitemap.

Také by vás mohl zajímat Yoast Sitemap Creator.

  Opravte kód chyby u7121 3202 v Netflixu
x