Získejte pro Windows spouštěč aplikací podobný iPadu

Microsoft experimentoval se spouštěčem aplikací na celé obrazovce ve Windows 8, který nazval Start Screen. Launcher se u uživatelů příliš nelíbil a Microsoft se ho nakonec musel zbavit. Pokud vás myšlenka spouštěče aplikací na celé obrazovce oslovila, PaperPlane je bezplatný spouštěč aplikací pro Windows, který napodobuje spouštěč na iPadu. Skvělá věc na aplikaci je, jak snadné je ji spustit. Neruší žádné běžné funkce plochy a můžete do něj přidávat soubory, složky, aplikace a webové odkazy.

Nainstalujte PaperPlane a dvakrát klikněte pravým tlačítkem na plochu, abyste ji otevřeli, nebo stiskněte F12. Automaticky přidá několik aplikací do spouštěče a kliknutím na kteroukoli z nich aplikaci spustíte. Vyhledávací panel v horní části vám umožní vyhledávat aplikace přidané do PaperPlane.

  12 způsobů, jak otevřít Průzkumníka souborů ve Windows 10

Chcete-li do aplikace PaperPlan přidat další aplikace, klikněte pravým tlačítkem myši do spouštěče a přidejte adresu URL, systémovou aplikaci, soubor, složku nebo jakoukoli jinou aplikaci.

Aplikace nabízí spoustu možností přizpůsobení, včetně jiného způsobu přidávání souborů, složek nebo aplikací do spouštěče, tj. pomocí přetažení. Tento režim můžete povolit na kartě Obecné v nastavení aplikace. Chcete-li přidávat soubory a aplikace pomocí přetažení, budete se muset přepnout do režimu pracovní plochy. Můžete si také přizpůsobit styl animace.

Chcete-li přizpůsobit velikost ikon aplikací, jejich uspořádání a kolik ikon by se mělo objevit v řádku a sloupci, přejděte na kartu Rozvržení. Pokud výchozí zkratka pro spouštění aplikace PaperPlane narušuje jinou aplikaci, můžete nastavit vlastní zkratku na kartě Aktivace. Chcete-li upravit pozadí spouštěče, přejděte na kartu Vzhled a vyberte libovolný obrázek pozadí z pevného disku. Můžete také změnit poloměr rozostření, který aplikace přidá.

  Jak nainstalovat Windows 11?

V neposlední řadě můžete PaperPlane přidat do kontextové nabídky po kliknutí pravým tlačítkem na ploše nebo ji můžete přidat do nabídky Odeslat v kontextové nabídce po kliknutí pravým tlačítkem.

Stáhněte si PaperPlane pro Windows

x