Zkontrolujte AQI a dýchejte kolem sebe kvalitní vzduch

Kyslík je nezbytný pro zdravý život kromě vody a jídla. V tomto článku probereme několik užitečných aplikací pro kontrolu kvality vzduchu kolem vás, abyste dýchali kvalitní vzduch.

Je důležité, abyste si každý den uvědomovali místo, kde žijete a bydlíte. Všichni kontrolujeme nejbližší potřeby, ale nikdy nekontrolujeme kvalitu vzduchu, která je stejně důležitá jako ostatní.

Život v prodyšném prostředí může snížit možnost závažných onemocnění a zdravotních problémů, jako je mrtvice, rakovina plic, astma atd. Nyní byste přemýšleli o tom, jak zkontrolovat kvalitu vzduchu, že? Bez obav; naše pokročilá technologie je tu s AQI (Index kvality vzduchu), aby nám pomohla.

Proč jsou potřeba aplikace AQI?

Podle WHO žije asi 99 % světové populace v místech, kde kvalita ovzduší překračuje doporučené hodnoty. Kvalita ovzduší je jednou z hlavních příčin předčasných úmrtí.

Znalost kvality ovzduší ve vašem prostředí je proto stejně důležitá jako znalost vašeho zdraví.

Aby vývojáři porozuměli kvalitě ovzduší místa, přišli s aplikacemi Index kvality ovzduší (AQI). Tyto aplikace mohou lidem pomoci pochopit kvalitu ovzduší na konkrétním místě a podle toho se rozhodnout.

Prostředí, ve kterém žijeme, je plné různých druhů znečišťujících látek. Oxid uhelnatý je bezbarvý a bez zápachu, což může lidské tělo snadno přivést ke zmatení, závratím a dokonce i smrti; zní to nebezpečně, že?

Průmysl a vozidla také produkují mnohem více škodlivých plynů, jako je oxid siřičitý a oxid dusičitý. Tyto plyny mohou poškodit dýchací systém a rychle vás poslat na pohotovost.

Zůstat aktuální o naší přírodě je také významným způsobem, jak zlepšit naši přírodu. Čím rychleji poznáme svůj problém, tím lepší řešení najdeme. Aplikace AQI jsou potřebné k šíření povědomí, důležitosti a informací o kvalitě ovzduší.

Jaké jsou využití aplikací kvality ovzduší?

Aplikace Air Quality byla oficiálně spuštěna v roce 2013 a nikoho z nás by nenapadlo, že můžeme získat podrobnosti o vzduchu na dosah ruky. Aplikace indexu kvality ovzduší jsou pro lidi užitečné, aby věděli, zda je místo, kde pobývají, vhodné pro jejich zdraví, či nikoli.

Tyto aplikace také dávají člověku vědět o kvalitě ovzduší v jiných městech. Kvalitu životního prostředí si tedy můžete ověřit ještě předtím, než tam navštívíte nebo pomyslíte na to, že se tam usadíte.

Aplikace Index kvality vzduchu vám v reálném čase ukazují kvalitu ovzduší, statistiky znečištění a podrobné předpovědi počasí a klimatu. To je zásadní informace, kterou většina lidí zanedbává a ohrožuje zdraví své i své rodiny. Kromě toho index kvality vzduchu také pomáhá identifikovat ústřední problém a přijmout povinná a regulační opatření k jejich vyřešení a zajistit, aby vzduch kolem nás byl dýchatelný.

Informace poskytované těmito aplikacemi minimalizují zdravotní rizika, poskytují vám relevantní návrhy a nápady pro lepší dýchání a průběžně vás informují o aktuálním stavu vzduchu.

Jak fungují aplikace Air Quality?

Aplikace pro kvalitu ovzduší měří vzduch v našem prostředí a informují nás o tom, jak je čisté nebo znečištěné. Kvalita ovzduší se měří pomocí indexu kvality vzduchu, zkráceně AQI.

AQI funguje jako teploměr, který začíná od 0 do 500 stupňů. AQI ukazuje množství znečištění ve vzduchu na stupnici stupňů.

  14 nejlepších softwaru (právní technologie) pro právnické firmy v roce 2022

Kvalita vzduchu pod 51 je považována za zdravý a čistý vzduch. S rostoucím počtem roste i zdravotní riziko.

Podle odborníků je kvalita vzduchu od 151 do 300 považována za nezdravou a nad to je považována za zdraví nebezpečnou. Tato řada je kategorizována na základě nejběžnějších znečišťujících látek, jako jsou PM2,5, PM10, CO, O3, oxid uhelnatý atd., protože tyto znečišťující látky nejvíce ohrožují lidské zdraví.

Různé aplikace však mají různé a kreativní způsoby prezentace dat. Co ale zůstává stejné, jsou data, ze kterých sbírají. Aplikace pro kvalitu ovzduší shromažďuje data od vládních agentur a dalších zdrojů.

Pokud tedy hledáte nejlepší a nejpohodlnější aplikaci, máme pro vás několik aplikací v kvalitě vzduchu s krátkým úvodem, abyste si mohli vybrat tu nejlepší pro vás.

Výhody používání aplikací pro kvalitu ovzduší

Jak již bylo zmíněno, aplikace pro kvalitu ovzduší sledují a informují nás o znečišťujících látkách ve vzduchu, jako je SO2, CO, O3 atd. To pomáhá analyzovat kvalitu ovzduší v našem okolí, konkrétně pomocí několika kliknutí.

Používání těchto aplikací má nepochybně mnoho výhod, zejména pro lidi, kteří se více zajímají o outdoorové aktivity a sportovní život, jako jsou cyklisté, plavci, běžci atd.

Nejdůležitějšími výhodami používání aplikací pro kvalitu ovzduší je, že pomáhají člověku vyhnout se nejvíce znečištěné oblasti a najít alternativní místo pro zdravé venkovní aktivity.

Kromě toho vám aplikace také pomůže vědět o vaší expozici znečištěnému vzduchu, naučí vás o znečištění ovzduší ve vašem okolí a informuje vás o krizi znečištění.

Jsou aplikace kvality vzduchu přesné?

Když dostáváme návrhy ohledně aplikací pro kvalitu ovzduší, otázka jejich přesnosti je očekávaná a logická. Většina aplikací tvrdí, že jsou přesné, a prakticky je to možné, protože tyto aplikace shromažďují data z vládních webových stránek a mnoha dalších místních agentur.

Kromě toho má mnoho aplikací zařízení pro sledování kvality ovzduší. Proto analyzují svá a další shromážděná data, aby uživatelům poskytli přesné a užitečné výstupy.

Nyní, pokud hledáte nejlepší aplikaci pro kvalitu ovzduší, můžeme vám pomoci. Zde jsou některé z nejlepších aplikací pro kvalitu ovzduší, ze kterých si můžete vybrat pro snadné a pohodlné vyhledávání.

IQAir AirVisual

Aplikace IQAir Airvisual je jednou z nejdůvěryhodnějších aplikací pro kontrolu kvality ovzduší. Airvisual sleduje znečištění v 80 zemích a více než 10 000 městech pomocí dat z tisíců důvěryhodných senzorů.

Airvisual používá jedinečné barevné kódy a obrazová znázornění k popisu klimatizace, díky čemuž je pro lidi atraktivní a snadno pochopitelná. Společnost má mobilní aplikace bez reklam pro zařízení Android i iOS.

Mezi klíčové funkce této aplikace patří podrobné předpovědi v reálném čase a údaje o znečištění ovzduší. Tato aplikace je prospěšná, pokud pracujete nebo chodíte venku, protože uživatelům poskytuje 7denní znečištění ovzduší a předpověď počasí.

Kromě toho má tato aplikace také přidanou funkci, která poskytuje zdravotní rady a návrhy podle kvality ovzduší, aby se minimalizovala zdravotní rizika uživatelů v důsledku znečištění vzduchu.

Plume laboratoře

Plume Labs fungují jako vaše zařízení pro kvalitu vzduchu ve vašem telefonu. Mají svůj jedinečný algoritmus pro předpovídání znečištění ovzduší a jsou propojeni s více než 12 000 stanicemi pro monitorování životního prostředí v 60 různých zemích.

Díky tomu jsou data spolehlivější, protože pocházejí od místních a vládních agentur. Aplikace také prohlíží údaje o faktorech, jako je čas, povětrnostní podmínky, lidské aktivity atd., aby porovnala svá data a předpovědi, aby později během dne mohla být přesnější předpovědi.

Společnost Plume Labs nyní oficiálně získala známá společnost AccuWeather pro předpověď počasí. Plume Labs již mají aplikace pro Android a iOS. Nyní se brzy těší na uvedení svého nového zařízení pro kvalitu ovzduší.

  Off-line generátor hesel a trezor

AIRNow

AIRNow, oficiální partner US Environmental Protection Agency, NASA, NOAA a dalších agentur pro kvalitu ovzduší, informuje uživatele o kvalitě ovzduší pomocí oficiálního indexu kvality vzduchu USA. Tato aplikace používá atraktivní systém barevných kódů, který vás informuje o kvalitě ovzduší ve vašem prostředí.

AIRNow má rozsáhlou síť agentur po celé zemi. Tyto agentury monitorují data pro AIRNow. Tato aplikace má dobře zaměřenou a kontrolu kvality nad svými daty. Tato data jsou distribuována do mnoha sektorů, jako je veřejnost, výzkumní pracovníci, podniky atd.

Tato aplikace obsahuje aktuální a předpovídanou kvalitu ovzduší a základní údaje z více než 500 měst v USA Kromě toho má aplikace fantastické funkce, které vypovídají o místech požáru, podmínkách požáru, kouřových vlečkách atd. Poskytují také základní návrhy týkající se zdravotní péče. Najdete ji pro vaše zařízení Android a iOS.

Jakmile si aplikaci nainstalujete, musíte zadat své město nebo kód oblasti, abyste získali aktuální kvalitu ovzduší. Aplikace také nabízí podrobné diskuse o předpovědi. Další unikátní funkcí aplikace je oblast úložiště. V aplikaci si můžete uložit více míst, abyste mohli zkontrolovat kvalitu ovzduší vašich každodenních nebo důležitých navštěvovaných míst během několika kliknutí.

Střílet! Kouřím

Střílet! I Smoke je aplikace pro kvalitu vzduchu. Víte, čím se liší? Tato aplikace má kreativní a vtipný způsob zobrazení měření znečištění. Většina webů a aplikací používá AQI, barevný kód a grafy, ale tato aplikace ukazuje měření znečištění tak, že je ekvivalentní počtu cigaret, které jste vdechli.

Aplikace využívá analýzu Berkeley Earth k porovnání úmrtí s počtem cigaret, které člověk vykouří. Aplikace je laskavá, přesná a zábavná a má také mapu v reálném čase, abyste zjistili, které místo by se vám líbilo nejméně. Jinými slovy, můžete zjistit, které místo má dýchatelný vzduch a kterému je třeba se vyhnout.

Tato aplikace má uživatelsky přívětivé rozhraní, které ukazuje, kolik cigaret jste denně vdechli. Tato aplikace je nejvhodnější pro lidi, kteří chtějí být krátce a vtipně informováni o vzduchu. Můžete si jej stáhnout pro svá zařízení Android.

Na vzduchu záleží

Air Matters vytvořila aplikaci dostupnou v mnoha zemích, která lidem pomáhá sledovat kvalitu ovzduší každou hodinu, týden a den. Tato aplikace také poskytuje upozornění na znečištění a udržuje uživatele aktualizované mnoha dalšími informacemi, jako je teplota, úroveň vlhkosti, rychlost větru atd.

Aplikace poskytuje aktualizace v reálném čase od více než 11 000 agentur pro monitorování ovzduší po celém světě. Tato aplikace je dostupná v 50 zemích a přibližně 3 000 městech. To, co dělá tuto aplikaci jedinečnou, je, že tato aplikace může také zachytit kvalitu vnitřního vzduchu připojením k čističkám vzduchu (pouze pokud máte inteligentní čističku vzduchu).

Aplikace také nabízí rady, jak řídit kvalitu ovzduší a chránit se před zdravotními riziky. Tato aplikace je jednou z nejdůvěryhodnějších a je dostupná pro Android i iOS. Aplikace používá metody označující barvy, aby byly snadno a pohodlně srozumitelné.

BreezoMeter

BreezoMeter je aplikace, která byla zahájena s posláním zlepšit zdraví lidí a kvalitu ovzduší. Tato aplikace snadno a srozumitelně poskytuje významné údaje o kvalitě ovzduší a znečištění v reálném čase a na základě polohy.

BreezoMeter má živý monitor kvality vzduchu, který poskytuje přesná data po postupech průběžného testování a pochopení externích recenzí.

Přesnost této aplikace je vysoce ověřena ohledně vzduchu, který dýcháme, protože dostává pravidelné aktualizace z více než 7000 stanic pro kvalitu ovzduší, a také svým uživatelům navrhuje personalizovaná zdravotní doporučení.

  Jak přemapovat tlačítka ovladače na Nintendo Switch

Aplikace má sekci s názvem „Moje expozice“. Tato část zobrazuje přesnou úroveň indexu kvality ovzduší vaší aktuální polohy nebo místa, kde trávíte většinu dne. Tato aplikace je dostupná pro Android, iOS a také na webových stránkách.

AirCare

AirCare je aplikace dostupná pro iOS a Android a tuto aplikaci můžete také propojit s jablečnými hodinkami. Tato aplikace aktualizuje uživatele o UV indexu, požárních výstrahách, údajích o znečištění a bezpochyby o kvalitě ovzduší.

Tato aplikace má několik dalších funkcí pro sdílení aktualizací a dat s vaším přítelem online. V této funkci vám aplikace umožňuje klikat na fotografie pomocí fotoaparátu a ve spodní části přidává index kvality ovzduší. Aplikace také obsahuje informace vhodné pro děti, grafy, mapy atd. Data můžete sdílet na mnoha platformách, jako je Instagram, Snapchat, Twitter atd.

Mají vzdělávací a komunitní sekce. Mají tepelné mapy, grafy a vizuální obsah, díky čemuž jsou atraktivní a přitažlivé. Dá se tedy říci, že se jedná o aplikaci typu vše v jednom.

AirLief

Lékaři a pacienti s astmatem pro dobré dýchání vyvinuli AirLief. Přináší lidem včasné údaje o znečištění ovzduší a poloze s personalizovanými užitečnými zdravotními tipy a návrhy. Aplikace AirLief má také mapu, která uživatelům může pomoci najít nejlépe dýchatelnou oblast ve městě.

Personalizované zdravotní tipy můžete získat tím, že aplikaci dáte pět datových faktorů. Vytvořili až 74 jednoduchých každodenních tipů, kterými se řídit, abyste mohli žít zdravě. Údaje o pěti faktorech zahrnují informace, jako je věk, jakékoli dýchací potíže, kouříte nebo ne, doba cvičení a způsob dopravy, který používáte.

Kromě toho mají funkci, která vám umožní chatovat s odborníky a být součástí týmu AirLief. Tato aplikace je považována za výhodnější než ostatní aplikace v seznamu kvůli jejím tvůrcům a zdravotním tipům. Můžete si ji stáhnout pro zařízení Android i iOS.

Poznámka autora

Všechny výše uvedené aplikace jsou užitečné a přesné. AirNow se však odlišuje od ostatních, protože uživatelům umožňuje uložit více míst, což jim pomáhá kontrolovat kvalitu vzduchu na různých místech pomocí pouhých několika kliknutí. Kromě toho se domnívám, že je správné rozhodnutí nainstalovat si do zařízení aplikace pro kvalitu ovzduší, abyste měli přehled o místech, která vám mohou ublížit.

Závěr

Bez ohledu na profesi nebo věk je nezbytné porozumět a znát kvalitu ovzduší ve vašem okolí, protože ovlivňuje zdraví vás i vaší rodiny. Většina odborníků se domnívá, že větší vystavení znečištěnému ovzduší může ovlivnit mozkové buňky, paměť a nervový systém.

Je ale dobré vědět, že lidé jsou nyní v této problematice obezřetnější a snaží se porozumět svému zdraví a okolí.

Internet nám nyní usnadnil život. Osobní kontrolu kvality ovzduší můžeme nosit s sebou na vašem telefonu. Od teenagerů po dospělé se pro ně aplikace AQI staly nejlepšími přáteli při plánování outdoorových aktivit, protože informují o AQI, teplotě a předpovědi počasí.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší vlhkoměry pro přesné měření vnitřní vlhkosti.

x