Zoho Survey vs SurveyMonkey – Který je skutečný MVP?

Jste zmateni, když si vybíráte Zoho Survey a SurveyMonkey pro všechny online geodetické potřeby vaší firmy? Vyřešte hádanku, která je lepší, přečtením tohoto konečného srovnání průzkumu Zoho vs. SurveyMonkey.

Trh se softwarem pro online průzkumy se rychle rozšiřuje díky širokému používání takových nástrojů ke shromažďování okamžitých údajů z průzkumů od zákazníků, klientů a návštěvníků. Podle MarketWatchtrh s aplikacemi pro online průzkumy bude v roce 2027 vydělávat neuvěřitelných 8,5 miliardy USD, což je CAGR 11,56 % z tržních příjmů 4,4 miliardy USD v roce 2021.

Tento slibný potenciál výdělku přilákal mnoho vývojářů SaaS, aby se zapojili do soutěže a zaplavili trh tisíci online průzkumnými aplikacemi. Mezi davem se objevily Zoho Survey a SurveyMonkey jako dvě nejoblíbenější průzkumné aplikace pro podniky.

Význam softwaru pro online průzkum

Když neexistovaly žádné aplikace pro online průzkumy, podniky si najímaly agentury pro marketingový výzkum třetích stran, aby prováděly online průzkumy jejich produktů nebo služeb. Několik technicky zdatných firem by na svůj web přidalo stránku s průzkumem, která by získala názory návštěvníků nebo zákazníků. Mnoho problémů s geodézií by stále přetrvávalo, jako například:

 • Marketingové agentury nejsou odborníky na různé produkty a služby, pro které shromažďují údaje z průzkumů.
 • Údaje z průzkumů nebo názorů shromážděné samotnými podniky vyžadují analýzu
 • Někdy formuláře průzkumu na webových stránkách nefungují kvůli nestandardnímu programování

Software pro online průzkum drasticky změnil ekosystém průzkumu. V dnešní době nemusíte být datovým vědcem a webovým vývojářem, abyste mohli provádět online průzkumné kampaně pro své produkty nebo služby. Jednoduše propojte svůj web nebo aplikaci s online průzkumovým nástrojem. Nástroj bude shromažďovat data, analyzovat je a poslat vám shrnutí, které si může přečíst každý.

Tyto nástroje cloudového průzkumu nabízejí také následující funkce:

 • Údaje z průzkumů v reálném čase o živých událostech nebo medializovaných kampaních
 • Branding formulářů průzkumu
 • Bezpečnost dat a soukromí
 • Automatizace pracovního postupu

Nyní, když víte, jak důležité je vlastnit specializovaný software pro online průzkumy, prozkoumejte více o vysoce výnosných nástrojích pro internetové průzkumy Zoho Survey a SurveyMonkey níže:

Co je průzkum Zoho?

Průzkum Zoho je online a offline průzkumový nástroj a součást předplatného Zoho One. Můžete se však také přihlásit k odběru průzkumu Zoho jako samostatného produktu průzkumu. Dodává se s více než 25 typy otázek, takže můžete vytvářet průzkumy v jakýchkoli obchodních, odborných nebo obecných tématech, která vás napadnou.

  Udělejte své zápisy výjimečnými s pomocí ChatGPT

Existuje také více než 250 šablon průzkumů v různých jazycích. Proto, ať už vaši zákazníci nebo cílová skupina mluví anglicky, španělsky, francouzsky nebo čínsky, stačí vytvořit jeden průzkum. Poté Zoho Survey přeloží obsah formuláře do jazyků, které chcete.

Zoho vyvinul nástroj zaměřený na všechny úrovně uživatelů. Takže od odborníka na statistiku po psefologa a prodejce produktů eCommerce si každý může nastavit a začít sbírat názory na svou práci nebo produkt pomocí průzkumu Zoho.

Chcete-li dát koncovým uživatelům větší výkon, Zoho přidal možnost úpravy průzkumu přetažením s možností přizpůsobení témat průzkumu, brandingu atd. Nemluvě o tom, že nástroj můžete integrovat také s jinými obchodními aplikacemi.

Rychlá fakta o průzkumu Zoho

 • Aktivní uživatelé: 833 společností aktivně využívajících průzkum Zoho podle Enlyft
 • Uživatelé s vysokou hodnotou: HBO, Apple, Adidas, General Electric, Franklin Observe, Starling Ltd., Skills and Education Group a další
 • Podíl na trhu: Méně než 5 %, podle nedávné zprávy od Enlyft
 • Jazyky: Podporuje více než 75 jazyků
 • Mobilní aplikace: iOS | Android

Co je SurveyMonkey?

SurveyMonkey je online průzkumová aplikace, která vám umožňuje vytvářet, distribuovat a analyzovat průzkumy. Míru odezvy kampaní na průzkum můžete zvýšit zobrazením průzkumu mnoha způsoby, jako jsou SMS, WhatsApp, e-mail, webové stránky, webové aplikace a mobilní aplikace.

Je vhodný pro jakýkoli typ průzkumu, na který si vzpomenete, od průzkumů produktů od zákazníků až po zpětnou vazbu manažerů od interních zaměstnanců. Navíc můžete přistupovat k analyzovaným datům průzkumu kdykoli a kdekoli pomocí mobilní aplikace nebo webového prohlížeče.

SurveyMonkey nabízí otázky, stránky, bloky, randomizace objednávek atd., aby se snížilo zkreslení a zvýšila kvalita dat. Existují různé typy otázek, ze kterých si můžete vybrat, jako jsou videa, matice, hodnocení, hvězdičky, posuvníky, A/B testování atd. Navíc existuje mnoho šablon průzkumů pro různé obchodní sektory, které můžete okamžitě použít.

Rychlá fakta o SurveyMonkey

 • Aktivní uživatelé: více než 17 milionů, jak tvrdí Momentálnívývojář SurveyMonkey
 • Uživatelé s vysokou hodnotou: Allbirds, Tweezerman, Box, Verizon, Sephora, Macy’s, GoPro a další
 • Podíl na trhu: 21 % podle nedávné zprávy od Enlyft
 • Jazyky: Podporuje více než 16 jazyků
 • Mobilní aplikace: iOS | Android

Zatím jste se naučili základy Zoho Survey a SurveyMonkey. Podívejme se na srovnání funkcí těchto dvou online průzkumových aplikací níže:

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: uživatelské rozhraní a snadné použití

Uživatelské rozhraní průzkumu Zoho

Uživatelské rozhraní Zoho Survey je minimalistické. Domovská stránka zobrazuje tři karty v horní části: Vytvořit nový průzkum, Vybrat ze šablon a Kopírovat existující průzkum. Všechny probíhající a dokončené ankety najdete v nabídce hamburgerů vlevo.

Po výběru průzkumu na stránce Moje průzkumy získáte přístup k dalším funkcím, jako je souhrn, tvůrce, sestavy a protokoly auditu.

Zoho Surveys nekomplikuje uživatelské rozhraní zbytečnými prvky. Ve srovnání s SurveyMonkey je tedy použití docela snadné.

Uživatelské rozhraní SurveyMonkey

Jeho uživatelské rozhraní je ve srovnání se Zoho trochu náročné na obsah. Většina uživatelského rozhraní zahrnuje doplňkový prodej, jako je nákup odpovědí nebo upgrade stávajícího plánu. Na domovské stránce se zobrazují možnosti buď zahájit nový průzkum, nebo vybrat šablonu. Tvůrce průzkumu vás provede krok za krokem. Po publikování průzkumu se zobrazí karty Analyzovat a Prezentovat výsledky.

  Top 21 nejlepších alternativ k Adobe InDesign

Naučit se uživatelské rozhraní vám nebo vašemu členovi týmu zabere mnoho pokusů a omylů.

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Funkce

Níže naleznete tabulku, která porovnává Zoho Survey a SurveyMonkey na základě jejich funkcí při vytváření anket:

Porovnání funkcí Průzkum Zoho Monkey Editor průzkumů přetaženímRozsáhléOmezené typy otázek3020Průzkum ke kvízu a hodnocení značkyDostupnéDostupnéPřeskočit logiku, aby byla otázka relevantníDostupnéDostupnéVícejazyčné průzkumyVýchozí nastavení jazyka a dalších jazyků
Vícejazyčné průzkumy jsou zdarma Pouze výchozí jazyk průzkumu
Vícejazyčné průzkumy jsou placenéVlastní proměnnéDostupnéDostupnéMotivy a brandingDostupnéDostupnéZveřejnění průzkumu z vaší doményPodporovánoOmezená podporaPotrubí průzkumuDostupnéDostupnéOznačit geolokaci v přehledechDostupnéNení k dispozici

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Šablony průzkumů

Aby bylo vytváření a publikování online hlasování snadné, nabízí Zoho více než 200 šablon. Tyto šablony se skládají z vhodných otázek, logiky průzkumu a proměnných pro následující obchodní výklenky:

 • Zákaznická podpora
 • Marketing
 • HR a podnikání
 • Neziskové, politické a vládní
 • Vzdělání
 • Události

Podobně i SurveyMonkey nabízí předkonfigurované průzkumy. Můžete je jednoduše spustit kliknutím na několik tlačítek. Existuje více než 250 šablon z oblastí, jako je vzdělávání, zdravotnictví, průzkum trhu atd.

Proto jsou z pohledu šablony průzkumu oba nástroje skvělé.

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Reporting a Analytics

Zoho Survey Reporting and Analytics

Průzkumný nástroj od Zoho nabízí snadno použitelné nástroje pro analýzu a vytváření sestav. Nemusíte být expert na analýzu dat, ale pokud ano, je to také skvělé. Dodává se s analytickými a reportovacími možnostmi pro široce používaná témata, která marketingový průmysl používá. Získáte například tyto výchozí přehledy:

 • Panel shrnutí odpovědí s grafy a čísly.
 • Filtry na řídicím panelu, takže můžete rozdělit a rozdělit výchozí přehledy a extrahovat vlastní statistiky.
 • K dispozici je zpráva trendů, která vám pomůže porozumět výkonu dat průzkumu podle trendů v reálném světě.
 • Křížové přehledy pro umístění dvou otázek průzkumu vedle sebe a zobrazení korelace.
 • Pokud si chcete vytvořit vlastní analýzu a přehled, můžete použít kartu Vlastní přehled.
 • K dispozici jsou také možnosti sdílení sestav a plánování.

Přehledy a analýzy SurveyMonkey

SurveyMonkey má také propracované reportovací a analytické funkce, ale k vytváření užitečných reportů vyžaduje rozsáhlé znalosti nástroje a analýzy dat. Dodává se s výchozí souhrnnou tabulkou průzkumných kampaní, ale pro vytváření čitelných zpráv je třeba použít logiku průzkumu, filtry, příkazy řazení atd. Další funkce analýzy dat jsou následující:

 • Generátor mraků slov
 • Analýza sentimentu z otevřených otázek
 • Označování dat a textu

Z hlediska analýzy průzkumu a podávání zpráv je Zoho Survey skvělou alternativou k SurveyMonkey.

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Bezpečnost dat a soukromí

Bezpečnostní balíček Zoho Survey obsahuje několik bezpečnostních opatření, takže získáte skutečné průzkumy od skutečného publika nebo zákazníků. Jeho hlavní bezpečnostní prvky jsou popsány níže:

 • Průzkumy chráněné heslem pro důvěrný obsah zasílané konkrétní skupině
 • Prevence vícenásobné odezvy od stejného uživatele nebo zařízení
 • Průzkumy chráněné CAPTCHA, aby se zabránilo internetovým robotům v přístupu k průzkumům
 • Šifrování SSL pro udržení komunikace průzkumu mezi vámi a publikem

SurveyMonkey je také vysoce bezpečná platforma pro online průzkumné kampaně. K ochraně vašich dat využívá datová centra akreditovaná SOC2 a šifrování SSL. Pro podnikové předplatitele nabízí možnosti jednotného přihlášení SAML 2.0. Pro další platby nabízí také účty kompatibilní s HIPAA.

  Jak vyhrát ve Wordle: Tipy a triky

Když porovnáme výše uvedené dva vedle sebe, oba nástroje průzkumu se ukáží jako adekvátně bezpečné platformy pro nakládání s daty zákazníků.

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Integrace

Zoho Survey vám umožňuje integrovat vaše průzkumy s CRM, softwarem business intelligence, textovými procesory, nástroji e-mailového marketingu a mnoha dalšími. Pomocí těchto integrací můžete spustit celosvětovou kampaň s holistickým průzkumem a získat statistiky o vaší značce, produktu nebo službách.

K dispozici je 16 vestavěných integrací, které můžete začít používat ihned po přihlášení k odběru plánu placeného průzkumu Zoho. Jsou to Slack, Zoho CRM, Zoho Sheet, Zoho SalesIQ atd. Pomocí Zoho Flow však můžete získat přístup k více než 300 dalším integracím.

Naopak, SurveyMonkey přichází s více než 100 aplikacemi SurveyMonkey podobnými integraci aplikací třetích stran. Hlavní aplikace v seznamu jsou Teams, Salesforce, Mailchimp, ActiveCampaign atd.

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Podpora

Průzkum Zoho nabízí přednostní funkci zákaznické podpory předplatitelům plánu Enterprise. U všech ostatních předplatných můžete vyhledat průvodce a vysvětlující videa v aplikaci Zoho Survey (v pravém dolním rohu) nebo přejít na Nápověda k průzkumu Zoho portál. Pokud tam nenajdete, co hledáte, můžete poslat e-mail týmu zákaznické podpory průzkumu Zoho.

Naopak Survey Monkey má lepší služby zákaznické podpory. Tým můžete kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu a telefonu. Režim podpory do značné míry závisí na předplatném, které vlastníte. Můžete například získat prémiovou telefonickou podporu, pokud máte roční plány Enterprise, Team Premier nebo Premier.

Z hlediska podpory je SurveyMonkey lepší než Zoho Survey. Musíte však mít na paměti, že Zoho Survey se opravdu snadno používá, takže byste jen zřídka potřebovali podporu.

Průzkum Zoho vs. SurveyMonkey: Cena

Cena průzkumu Zoho

Zoho Survey nabízí bezplatný plán předplatného, ​​který zahrnuje neomezené průzkumy s omezenými otázkami a odpověďmi. Bezplatné předplatné nezahrnuje branding, logiku průzkumu, offline průzkumy atd.

Pokud jste firma a hledáte prémiové funkce pro své online průzkumové kampaně, můžete získat některý z následujících plánů předplatného:

 • Plus $ 25/měsíc, účtováno ročně
 • Pro $ 35/měsíc, účtováno ročně
 • Enterprise 75 USD/měsíc, účtováno ročně, 3 další uživatelé zdarma, 10 USD/uživatel po 3 bezplatných uživatelích

Placené plány průzkumu Zoho přicházejí s různými úrovněmi logiky průzkumu, proměnnými, sestavami, analytiky, spouštěči průzkumů a mnoha dalšími skvělými funkcemi.

Ceny SurveyMonkey

SurveyMonkey má dvě různé úrovně předplatného, ​​a ty jsou popsány níže:

 • Individuální plány
  • Standardní měsíční 99 $/měsíc
  • Výhoda Roční 39 $/měsíc, účtováno ročně
  • Premier Roční 119 $ měsíčně, účtováno ročně
 • Týmové plány
  • Team Advantage 25 $/uživatel/měsíc (alespoň 3 uživatelé), účtováno ročně
  • Team Premier 75 $/uživatel/měsíc (alespoň 3 uživatelé), účtováno ročně
  • Podnikové vlastní nabídky

Z cenového hlediska je Zoho Survey jasným vítězem. Je cenově dostupný a lze jej snadno škálovat nahoru nebo dolů v závislosti na požadavcích vaší firmy. Naopak SurveyMonkey je drahý a nabízí pouze plány pro velké průzkumné operace, což je nevhodné pro malé agentury, jednotlivce atd.

Závěrečná slova

Z přímého srovnání funkcí spolu s dalšími faktory, jako je cena, použitelnost a křivka učení, je Zoho Survey lepší volbou než SurveyMonkey. Také, pokud již používáte různé aplikace Zoho, můžete přejít na průzkum Zoho, protože se dobře integrují.

Nemluvě o tom, že průzkum Zoho je k dispozici zdarma Předplatné Zoho Onetakže jej nezapomeňte použít, pokud jste zákazníkem Zoho One.

Můžete také zkusit SurveyMonkey, protože jste odborník na vytváření průzkumů a znáte nuance analýzy dat veřejných průzkumů a zpětné vazby.

Dále se podívejte na online aplikace pro průzkum, abyste mohli vydělávat peníze.