etechblog

10 Cardano NFT (CNFT) tržišť k nákupu a prodeji

Hledáte nákup nebo prodej NFT na dostupném a bezpečném trhu? Pak je Cardano NFT Marketplace skvělou volbou ke zvážení.

Cardano je proof-of-stake blockchain platforma představená v roce 2017. Tento blockchain založil spoluzakladatel projektu Ethereum Charles Hoskinson. Kromě toho se Cardano stává konkurentem Etherea, protože si klade za cíl poskytovat větší škálovatelnost, energetickou účinnost a bezpečnost.

Cardano má nativní měnu, ADA, pojmenovanou po první počítačové programátorce Adě Lovelace. ADA je osmá největší kryptoměna s tržní kapitalizací více než 12 miliard dolarů.

Platformy Ethereum, Cardano a Solana se používají k vytváření DApps pomocí chytrých kontraktů. Pak byste si mohli myslet, čím se Cardano liší od ostatních dvou? Pojďme do toho.

Cardano blockchain byl vyvinut pomocí metod založených na důkazech, aby zajistil udržitelnost a bezpečnost decentralizovaným systémům, společnosti a aplikacím. Kromě toho má Cardano potenciál poskytnout působivý milion transakcí za sekundu. Tyto faktory odlišují Cardano od jeho vrstevníků.

Všechny výše uvedené funkce se odrážejí také na tržištích Cardano NFT. Takže jako kupující nebo prodávající NFT můžete také těžit z výhod, které má blockchain Cardano.

Pojďme se podívat na seznam nejlepších tržišť Cardano NFT:

Obchod JPG

JPG Store využívá udržitelný charakter blockchainu Cardano k budování svého NFT trhu. Jedno z největších tržišť Cardano NFT, JPG Store, umožňuje uživatelům vytvářet, kupovat a prodávat NFT.

JPG Store jako NFT tržiště přátelské k tvůrcům zaplatil licenční poplatek ve výši více než 12 milionů dolarů. Kromě toho má tento trh Cardano NFT více než 200 tisíc unikátních peněženek a objem obchodů přesáhl 300+ milionů.

Pokud jste tvůrce NFT, můžete si vytvořit svou sbírku v obchodě JPG. Za každé vyražené NFT musíte zaplatit náklady na mincovnu ve výši 1 ADA a síťový poplatek ve výši přibližně 0,2 ADA.

JPG Store poskytuje kupujícím seznam nejlepších kolekcí, ze kterých si mohou vybrat. Kromě toho můžete také třídit NFT podle ceny a vlastností.

Prodejci, kupující a tvůrci musí propojit kryptopeněženku s obchodem JPG. Můžete použít podporované peněženky Cardano jako Gero, NuFi, Typhon, Flint, Nami a Eternl.

CNFT.IO

CNFT.IO, který byl spuštěn v červenci 2021, je dalším prominentním trhem Cardano NFT. Tento uživatelsky přívětivý trh NFT umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat NFT.

CNFT.IO navíc umožňuje uživatelům vybrat si z více kategorií NFT. Mezi uvedené kategorie patří umění, hudba, fotografie, sběratelské předměty, hry a metaverze.

Další důležitou vlastností CNFT.IO je, že ověřené NFT jsou označeny. Pokud si chcete koupit pouze ověřené NFTS, můžete ty neověřené jednoduše odfiltrovat jediným kliknutím.

SpaceBudz a Pavia jsou nejlépe hodnocené NFT projekty postavené na CNFT.IO. Oba tyto projekty představují objem obchodů více než 30 milionů.

  Co je to prostředí Sandbox?

Všechny uvedené NFT se dodávají s pevnou cenou a lze je zakoupit pomocí ADA. Za každý prodaný NFT si CNFT.IO účtuje 2,5% provizi a minimální transakční poplatek.

CNFT.IO podporuje peněženky Cardano, jako jsou Nami, Eternal, Flint, Gero a Typhon.

Tokhun

Pokud plánujete nakupovat nebo prodávat NFT od ověřených umělců, pak je tržiště Tokhun NFT dobrou volbou. Tento trh Cardano NFT uvádí pouze NFT, které se kvalifikují pro registrované nebo ověřené zásady.

Tržiště Tokhun uvádí více než 6 000 ověřených NFT. Kromě toho tato platforma k dnešnímu dni prodala více než 11 000 NFT. Kromě toho tvůrci obdrželi licenční poplatky ve výši 12 000+ ADA.

Nákup nebo prodej NFT na Tokhun vyžaduje vytvoření bezplatného účtu. Po vytvoření účtu získáte zdarma Cardano peněženku s Tokhunem.

Tokhun si účtuje provizi ve výši 2,5 % nebo 2 ADA, podle toho, která hodnota je vyšší, když NFT prodáváte. Pokud chcete razit NFT, potřebujete 2 ADA a tato cena se snižuje, pokud plánujete razit více NFT.

Galaxie umění (GOA)

Zajímají vás NFT kromě fotek? Galaxy of Art, tržiště NFT založené na Cardano, vám také nabízí NFT ve formě zvuků a videí.

Kromě nákupu a prodeje NFT mají tvůrci k dispozici různé další možnosti. Tyto možnosti umožňují tvůrcům razit, držet a dražit své NFT.

GOA poskytuje svým uživatelům jednoduché rozhraní pro přístup k uvedeným NFT. Můžete si také vybrat NFT z různých kategorií, jako je umění, knihy, komiksy, luxus a hry.

Dvoufaktorová autentizace poskytovaná uživatelům pomáhá chránit jejich vlastní NFT. Navíc můžete razit NFT bez placení jakýchkoliv provizí. GOA si však v ADA účtuje malý transakční poplatek.

Jakmile uživatelé vlastní NFT, jejich peněženka GOT zamrzne 1,7 ADA za NFT. Tento mechanismus zmrazení pomáhá provádět hladší transakce mezi kupujícím a prodávajícím.

Bohužel GOA v současné době nepodporuje žádné externí peněženky. Uživatelé mají po registraci k dispozici bezplatnou peněženku GOA.

Cardahub

Cadahub byl založen v roce 2021 a je hlavním NFT tržištěm vybudovaným pomocí blockchainu Cardano. Kromě nákupu a prodeje NFT můžete také razit NFT.

Cardahub poskytuje rozsáhlé NFT tržiště pro tvůrce, sběratele digitálních aktiv a investory. Jednoduché rozhraní platformy vám snadno umožňuje seznam, prodej nebo nákup NFT.

Mezi top uvedené kolekce na Cardahub patří Mocossi, Clay Nation a Boss Cat Rocket Club. Každá z těchto sbírek má 10 000 NFT.

Servisní poplatky a provize účtované platformou Cardahub se liší podle hodnoty NFT. Kromě toho si tvůrci také nastavují požadované licenční poplatky, které musí kupující zaplatit.

Chcete-li razit, nakupovat nebo prodávat NFT, musíte propojit peněženku Cardano s Cardahub. Peněženky podporované platformou zahrnují Nami, Gero, Eternal a Flint.

NFT Jam

Pokud hledáte více datově orientovaný trh Cardano NFT, NFT Jam je skvělá volba. Tato platforma poskytuje pokročilé uživatelské rozhraní s více filtry.

  Jak třídit komentáře na Instagramu

NFT Jam poskytuje aktuální ceny všech uvedených NFT, takže se můžete vyhnout promeškaným příležitostem. Navíc vám toto tržiště umožňuje nakupovat a prodávat více NFT současně.

Další působivou funkcí NFT Jam je dostupnost chytrého filtru. Pomocí tohoto filtru můžete odhalit vzácné NFT, jakmile budou uvedeny na platformách.

Podobně můžete použít metadata NFT k lepšímu rozhodování o nákupu. Pomocí těchto metadat můžete vyhledávat, třídit a efektivně filtrovat NFT.

Pozitivní je, že můžete nakupovat nebo prodávat NFT pod 20 ADA zdarma. Musíte platit pouze poplatky za síťové transakce. Obchody nad 20 ADA jsou zpoplatněny 2,5 % nebo 1 ADA, podle toho, která hodnota je vyšší.

Chcete-li obchodovat NFT na NFT Jam, musíte si na platformě vytvořit bezplatný účet. Po vytvoření účtu můžete své peněženky Cardano propojit s platformou. Podporované peněženky jsou Nami, Daedalus a Yoroi.

Art Suite

Art Suite, dříve známý jako NFThubs, je dalším trhem Cardano NFT s NFT v různých žánrech. Mezi uvedené žánry patří digitální umění, hudba, tetování, ilustrace, film, animace a malby.

Hlavním posláním The Art Suite je podporovat společensky působivé projekty posílením postavení globální umělecké komunity. Na této platformě mohou digitální umělci zpeněžit své umělecké dovednosti.

Pokud jste nadšenci do umění, kteří chtějí koupit nebo prodat cenné umělecké NFT, můžete zvážit The Art Suite. Kromě toho můžete zůstat v kontaktu s globální uměleckou komunitou. Díky širokému přijetí NFT.

Art Suite vás nežádá, abyste se zaregistrovali k nákupu nebo prodeji NFT. Potřebujete pouze peněženku Cardano, jako je Yoroi, Typhon, CardWallet, CCwallet, Nami, Gero nebo Flint.

Artano

Artano je NFT tržiště zaměřené na komunitu, jehož cílem je snížit dopad tvorby NTF na životní prostředí. Artano’s marketplace je postaven na udržitelném Cardano blockchainu, aby se vypořádal s tímto problémem.

S využitím výhod blockchainu Cardano mohou tvůrci razit NFT za mnohem nižší cenu. NFT obchodníci také těží z nízkých transakčních poplatků. Je to oboustranně výhodná situace pro všechny členy komunity Artano.

Artano si účtuje 5% a 2,5% provize za primární a sekundární prodej NFT. Kromě toho musíte zaplatit 10% provizi za prodej NFT v aukci.

Pokud plánujete nakupovat, prodávat nebo razit NFT od Artano, musíte si na platformě vytvořit bezplatný účet. Kromě toho je vyžadována také peněženka Cardano podporovaná platformou. Můžete si vybrat peněženky jako Nami, CCVault, Flint, Gero, Yoroi nebo Daedalus.

Cardingo

Cardingo je další potenciální NFT tržiště postavené na blockchainu Cardano. Kromě toho tento trh podporuje silná komunita NFT.

První kolekce NFT uvedená na trhu Cardingo byla Hoskeychains. Tato kolekce NFT je poctou zakladateli Cardano, Charlesi Hoskinsonovi. Tato sbírka také obsahovala 10 000 NFT generovaných AI.

  8 DJ softwaru, který oživí váš další párty koncert

Kromě Hoskeychains si můžete koupit NFT z dalších čtyř uvedených kolekcí. Tyto sbírky zahrnují Hoskeymates, Hoskeymations, Hoskeypunks a Hoskeysmokeys.

Jednou z působivých funkcí Cardinga je, že můžete kupovat nebo prodávat kombinaci umělců a počítačově generovaných NFT. Tyto NFT lze z tržiště odfiltrovat několika kliknutími.

Můžete navštívit NFT tržiště a přímo koupit svůj oblíbený NFT. K platformě musíte připojit svou peněženku Nami, Yoroi nebo Daedalus.

AdaNFT

AdaNFT je tržiště NFT vlastněné prominentní decentralizovanou burzou se sídlem v Cardano (DEX), AdaSwap. Tato platforma umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat NFT v jednoduchých krocích.

Jednou z nejdůležitějších vlastností AdaNFT je zapojení komunity do zásadního rozhodování. K vytváření kvalitních NFT je umožněn hlasovací systém. Kromě hlasování můžete také obchodovat, swapovat a nabízet NFT.

Pokud máte zájem o koupi NFT od AdaNFT, musíte si u platformy vytvořit bezplatný účet. Po vytvoření účtu musíte pro obchodování NFT připojit svou peněženku Nami.

AdaNFT si účtuje určitý poplatek za nákup, prodej nebo převod NFT. Tyto poplatky zahrnují licenční poplatky, provize a další poplatky založené na hodnotě aktiva. Kromě těchto poplatků musí uživatel platit také poplatky za plyn.

Klíčové body ke zvážení 📝

Pokud jste si někdy zakoupili NFT, znáte jednoduchost tohoto procesu. Během několika kliknutí můžete vlastnit NFT. Před nákupem NFT je však lepší zvážit následující body:

  • Vyhraďte si rozpočet na NFT, který vám vyhovuje na základě vaší finanční situace.
  • Komunita hraje klíčovou roli v růstu projektů NFT. Vyberte si tedy projekty NFT se silnou podporou komunity.
  • Vyberte si projekty NFT, které nabízejí výhody držitelům tokenů. Mezi výhody patří slevy, včasný přístup k nadcházejícím vydáním nebo jiné tokenové odměny.
  • Vždy zkontrolujte transakční poplatky a provize účtované tržištěm NFT. Výběr dostupného NFT tržiště může být z dlouhodobého hlediska mimořádně prospěšný.
  • Podívejte se na lidi, kteří za projektem stojí. Důvěryhodnost a zkušenosti zakladatelů a členů týmu hrají klíčovou roli v úspěchu projektu.

Dodržování výše uvedených bodů neposkytuje 100% záruku výběru úspěšného projektu NFT. Tyto body vám však mohou pomoci vyloučit projekty s červenými praporky.

Nakonec si udělejte svůj vlastní průzkum (DYOR) a vyhněte se strachu, že promeškáte (FOMO).

Závěrečné myšlenky

Trhy NFT budou v budoucnu hrát zásadní roli v širším přijímání NFT. Výběr lepšího tržiště pomáhá zlepšit transakce NFT a snížit poplatky za plyn a další poplatky.

Trhy Cardano NFT poskytují rychlejší transakce a účtují nižší poplatky než jejich konkurenti. Kromě toho blockchain Cardano také snižuje spotřebu energie.

Trhy Cardano NFT uvedené v tomto článku se od sebe liší. Můžete si tedy vybrat jakékoli tržiště pro nákup nebo prodej NFT podle svého přesvědčení.

Můžete se také podívat na oblíbené fotbalové projekty NFT.

x