10 nejlepších jednotek pro ukládání dat pro osobní a profesionální použití

V dnešním digitálním světě a světě sociálních médií potřebujeme obrovský úložný prostor pro uložení našich dat. Externí zařízení nabízejí dobré možnosti pro přenositelnost dat a zálohování dat našeho počítače.

Všichni jsme digitálně propojeni a soustředíme se na desktop nebo notebook. Počítače využíváme ke komunikaci, sdílení fotografií, videí, úpravám dokumentů, projektovým činnostem, odborným činnostem a dalším. Všechna tato data jsou uložena na interním nebo externím pevném disku notebooku nebo stolního počítače.

Jinými slovy, pevný disk je komponenta, kde jsou uložena všechna data. Toto zařízení je bohužel prostorově omezené a pokud často používáte všechny aplikace a software svého počítače, dříve nebo později vám s největší pravděpodobností dojde místo. V takových situacích se používají externí pevné disky.

Externí pevné disky jsou přenosné, umožňují vám zálohovat data z vašeho počítače a můžete si je vzít s sebou kamkoli s načtenými daty.

Obrazový kredit: amazon.com

Výhody použití externích pevných disků

Ať už používáte počítač pro osobní nebo profesionální použití, budete potřebovat externí pevný disk z následujících důvodů:

#1. Přenositelnost dat

Hlavním účelem externího zařízení je ukládat data.

Můžete dokonce připojit chytré telefony, tablety a další zařízení, přenášet svá data a ukládat je na externí zařízení. Technicky vzato, když je váš interní pevný disk téměř plný, váš systém se zpomalí, a to proto, že procesor využívá místo k ukládání dočasných souborů pro čtení (toto se nazývá cache).

Pokud tedy CPU nenajde dostatek místa, proces čtení se zpomalí, čímž se sníží výkon celého vašeho počítače. V takových případech uživatel přenese stará data na externí zařízení a uvolní místo na interním zařízení

#2. Bezpečnostní

Jednou z výhod externích zařízení je, že je lze použít jako bezpečnostní zařízení k ukládání osobních informací. Pro ochranu osobních údajů, jako jsou finanční údaje nebo citlivé informace, může být obsah přenesen do externího zařízení a zařízení může být uloženo na bezpečném místě.

Kdykoli budete chtít získat přístup k těmto datům, můžete připojit zařízení k počítači a získat informace.

#3. Rychlejší sdílení dat

Bez ohledu na to, jak rychlý je váš internet nebo intranet, velké množství dat přenášených po síti nějakou dobu trvá. Jednou z metod přenosu velkého množství dat je připojení externího zařízení k počítači, zkopírování dat a fyzický přenos zařízení a načtení dat.

Pomáhá také vyhnout se přetížení sítě nebo využití velké šířky pásma. Nejnovější externí disky jsou vybaveny vysokorychlostním připojením, jako je USB 3.0, USB 3.2 a Thunderbolt, které výrazně zvyšují přenosovou rychlost.

  Proč Minka Aire Remote nefunguje?

#4. Intenzivní aplikace

Moderní počítačové hry, špičkové aplikace, špičkové výpočetní činnosti, jako je tvorba a střih videa, promítání filmů, pokročilé simulace atd., vyžadují více grafických detailů a systém zabírá mnoho místa na vašem pevném disku.

V takovém scénáři hraje externí zařízení klíčovou roli při ukládání dat, souborů a dalších informací, které zaberou hodně místa na interním disku.

Pokud jste oddaný počítačový hráč a váš pevný disk je plný her, externí pevný disk pro ukládání her vám vše usnadní. Externí pevné disky mohou zlepšit váš herní výkon.

Podívejme se na přehled funkcí 10 nejlepších interních a externích disků v následující části.

Přenosný pevný disk Seagate 2TB

Tento Externí disk Seagate je navržen pro práci s počítači se systémem Windows a Mac. Má port USB 3.0 pro rychlejší ukládání a načítání dat. Může snadno uložit 2 terabajty obsahu a jeho funkce plug n play se snadno připojí k systému bez instalace softwaru.

Integrovaný a uživatelsky přívětivý software vám pomůže plánovat automatické zálohování. Jeho kompatibilita drag and drop umožňuje uživateli ukládat a přenášet data jednoduchým kliknutím myši. Je kompatibilní s PS4 a dalšími herními konzolemi.

Zařízení je dodáváno s roční službou obnovy dat pro případ, že o svá data náhodou přijdete.

HDD WD 2TB Elements

Tento Western Digital externí disk nabízí vysokokapacitní úložiště a vysokou rychlost přenosu dat. Podporuje nejnovější zařízení USB 3.0 a poskytuje také zpětnou kompatibilitu s USB 2.0.

Pohon je známý svou životností, odolností proti nárazu a dlouhodobou spolehlivostí. Zařízení bude naformátováno systémem souborů NTFS pro Windows 8.1 a 10. Pokud používáte jiný operační systém, budete muset zařízení naformátovat.

Přenosný pevný disk Seagate 5TB

The Přenosný Seagate Externí pevný disk je jedním z nejuniverzálnějších zařízení navržených pro podporu PC, Mac, PS4 a Xboxů. Toto masivní 5TB zařízení je plug and play, stačí jej zapojit do zařízení a firmware jej automaticky rozpozná a nainstaluje.

Integruje se s USB 3.0 pro rychlejší operace čtení/zápisu a nabízí personalizované zálohování a zrcadlení složek. Díky možnosti automatické synchronizace a přetažení je tento disk vhodný pro všechny typy uživatelů pro osobní i profesionální použití.

Toshiba Canvio Basics 2TB HDD

The Toshiba Canvio Basics je tenký, kompaktní a přenosný. Vejde se do kapsy nebo malé brašny a může ukládat data, hudbu, filmy a fotografie.

Vnější strana zařízení má matný povrch odolný proti rozmazání. Sada nástrojů Canvio umožňuje snadnou a pohodlnou správu souborů a složek pomocí jednoduché funkce přetažení.

Zařízení je dodáváno ve formátu NTFS, který podporují počítače se systémem Windows. Pokud chcete používat operační systém Mac, budete jej muset přeformátovat. Toto zařízení je vybaveno rozhraním USB 3.2 Gen 1, které podporuje ultrarychlý přenos dat až 5 Gbit/s.

SanDisk 1TB Extreme Portable SSD

Tento 1TB SSD disk Scandisk se s ním pohodlně cestuje, protože je vybaven odolným silikonovým pouzdrem, které zvyšuje ochranu vnější části disku. Nemusíte se obávat poškození disku při neznámých událostech, protože zařízení je chráněno proti pádu (až 2 metry) a je odolné vůči vodě a prachu.

Zařízení je navíc dodáváno s 5letou omezenou zárukou.

Toto zařízení je vybaveno nejnovějším portem USB 3.2 Gen 2, který podporuje přenos dat rychlostí až 10 Gb/s. Kompatibilní také s porty USB 3.0 a USB 2.0.

  Jak změnit vlastníka souboru na Disku Google

Tento SSD běží rychlostí čtení 1050 MB/s a rychlostí zápisu 1000 MB/s, což je jedna z nejvyšších v této kategorii. Pro ochranu dat a souborů je zařízení vybaveno 256bitovým hardwarovým šifrováním AES.

Samsung 870 QVO SATA SSD 2TB

SSD Samsung je postaven pomocí inovativní technologie Multi-Stage-Cell (MLC), která poskytuje nesporný výkon, spolehlivost a kompatibilitu. Zařízení nabízí konzistentní výkon až 560 MB/s pro čtení a 530 MB/s pro zápis.

Je ideální pro všechny typy uživatelů, včetně domácích uživatelů, IT profesionálů nebo běžných uživatelů, protože je kompatibilní s hlavními čipovými sadami, základními deskami, síťovými úložišti a aplikacemi.

Na SSD se vztahuje 3letá záruka a jeho spolehlivost lze zvýšit až na 720 TBW (zaznamenaných terabajtů). Zařízení je integrováno se softwarem „Samsung Magician“, který pomáhá spravovat zařízení s nejnovějšími aktualizacemi a sledovat zdraví a stav zařízení.

Interní pevný disk Seagate BarraCuda 2TB

Seagate 2TB umožňuje ukládat hudbu do videa pro úpravy fotografií a hraní počítačových her. Také zrychluje výpočty o 6 Gbps při 7200 RPM s 256 MB cache.

Seagate vyrábí pevné disky posledních 20 let. Jedná se o zařízení postavené pomocí technologie vícevrstvého ukládání do mezipaměti (MTC). Výkon čtení a zápisu je vylepšen nejnovějšími technologiemi mezipaměti, včetně NAND flash a DRAM.

Toto zařízení Barracuda je dodáváno se softwarem Seagate DiscWizard, který umožňuje přidávání nových zařízení, dělení, klonování, přenos dat, archivaci a další.

Crucial MX500 1TB SATA interní SSD

The zásadní interní SSD je oceněná jízda. Toto 2,5palcové zařízení využívá technologii dynamické akcelerace nahrávání, která vytváří neuvěřitelnou rychlost a spouští váš systém během několika sekund, rychle načítá soubory a zlepšuje výkon aplikací.

Tento SSD disk je 45krát energeticky úspornější než běžný pevný disk. Datový obsah je chráněn vestavěnou imunitou proti výpadku napájení a je chráněn proti neočekávaným výpadkům napájení.

Tato Micron 3D NAND zlepšuje účinnost zařízení od začátku do konce s minimální spotřebou energie a nabízí vysoký poměr ceny a výkonu. Rychlosti čtení/zápisu až 560/510 MB/s a přenosové rychlosti 6 Gbit/s.

WD 500GB Blue 3D NAND Interní SSD disk

Pokud hledáte SSD zařízení pro vaše vysoké výpočetní potřeby, toto interní SSD disk WD Modrá nabízí rychlost a zvýšenou spolehlivost s vyšší kapacitou.

Je navržen tak, aby zajistil vysokou bezpečnost uložených dat testováním pomocí 1,75 milionu hodin MTTF (průměrná doba do selhání) a až 600 TBW (zaznamenaných terabajtů) a více technologií pro opravu chyb.

Zařízení je certifikováno Laboratoří pro testování funkční integrity pro kompatibilitu s širokou škálou stolních počítačů a notebooků. Konstrukce je štíhlá a odolná proti nárazům a můžete pracovat déle bez nabíjení notebooku, protože spotřebovává o 25 % méně energie než předchozí generace zařízení WD.

Jeho bezplatný software Acronis lze použít ke sledování stavu vašich zařízení, jako je provozní teplota a další atributy.

Interní SSD Kingston 480GB A400 SATA

The SSD Kingston 480GB je poháněno nejmodernějším řadičem pro rychlosti čtení a zápisu až 500 MB/s a 450 MB/s. Provoz tohoto SSD je 10x rychlejší než tradiční HDD, což má za následek ultra vysoký multitasking a celkové zvýšení výkonu.

  Jak přistihnout někoho, kdo podvádí na Snapchatu

Díky jedinečnému 7mm tvaru je vhodný pro širší škálu systémů, zejména pro notebooky s omezeným prostorem. Je odolný proti nárazům a vibracím pro nerovnoměrné použití, zejména pro mobilní výpočetní zařízení.

Rozdíl mezi HDD (pevný disk) a SSD (solid-state drive)

Obrazový kredit: asus-accessories.com

Pokud chcete vyměnit svůj rychle se zaplňující disk a nejste si jisti, který si koupit, tato část zdůrazňuje rozdíly mezi tradičním pevným diskem (HDD) a SSD:

Obecný rozdíl: Tradiční pevné disky mají mechanické části, jako jsou talíře a hlavy, které se používají k ukládání dat a přístupu k nim. Tato metoda je pomalejší, méně účinná a levnější.

SSD používají paměťové čipy k ukládání a přístupu k datům. Je to nejnovější technologie a je rychlejší než ta tradiční. Přestože jsou tato zařízení drahá, jsou účinnější než běžné HDD.

Funkce čtení/zápisu: Úlohy čtení/zápisu na pevný disk zaberou 30–150 MB za sekundu (MB/s), zatímco stejný proces trvá přibližně 500 MB/s u běžných SSD a 3 000–3 500 MB/s u nových SSD NVME.

4K data: 4K data jsou uložena v blocích, rychlost HDD se pohybuje od 0,1 do 1,7 MB/s pro přístup k těmto datům, zatímco SSD a NVME-SSD rychlost od 50-250 MB/s pro použití 4K čtení/zápis.

Životnost: Čím vyšší je opotřebení dílů, tím kratší je životnost pohonu. Pevné disky mají mechanické části, které se během zaznamenávání dat pohybují. SDD ukládají data rovnoměrně ve všech buňkách a novější SSD využívají špatnou správu bloků, která nahrazuje špatné buňky novými. Obecně platí, že životnost SSD je mnohem delší než u HDD.

Cena: Samozřejmě SSD, přichází po HDD za příplatek. I při vyšších cenách spotřebitelé preferují používání SSD kvůli vyššímu výkonu, vysoké integritě a zabezpečení dat.

Doufáme, že tyto faktory vám pomohou vybrat ten správný systém pro váš systém.

Závěr 👨‍🏫

Pokud hledáte zařízení pro ukládání vašich starých souborů a dat a nechcete utrácet spoustu peněz, můžete si koupit HDD. Získáte velký výběr za dostupnou cenu.

Na druhou stranu, pokud potřebujete urychlit spouštění systému a chcete, aby všechny vaše aplikace, programy a data byly dostupné rychleji, můžete se rozhodnout pro SSD. SSD výrazně zlepšuje celkovou rychlost a výkon.

Pokud hledáte více úložného prostoru a lepší výkon, bude to stát více, zatímco pevné disky, starší technologie, jsou obvykle levnější než SSD, ale pomalejší z hlediska účinnosti a výkonu.

Bez ohledu na to, zda používáte SSD nebo HDD, měli byste své zařízení udržovat čisté. Váš operační systém vyžaduje ke svému fungování velké množství úložného prostoru a malé množství úložného prostoru může zpomalit váš počítač a dokonce jej zřítit.

x