10 zábavných arkádových her, které můžete hrát na svém telefonu Android v roce 2023

V době před herními konzolemi PlayStation a Nintendo Switch byly arkádové hry hlavním zdrojem videoherní zábavy.

Na rozdíl od dnešní doby, kdy lze videohry hrát v pohodlí domova, byla doba, která vyžadovala návštěvu fyzického místa pro hraní na arkádovém automatu.

Klasické arkádové hry z minulé éry vydržely v průběhu let konkurenci. Pokrok v mobilních technologiích usnadnil hraní těchto klasických her na chytrých telefonech. Optimalizací ovládacích prvků pro dotykové obrazovky vývojáři umožnili, aby se arkádové hry vešly do vaší dlaně.

Arkádové hry pro Android čerpají inspiraci z kódů a konvencí zavedených arkádovými automaty. Obchod Google Play je domovem řady arkádově inspirovaných titulů po vzoru skutečných arkádových strojů a konzolových her z počátku 80. a 90. let. I když se kvalita těchto titulů liší, z těch nejoblíbenějších se staly jedny z nejlepších her dostupných pro Android.

S tak širokým výběrem může být výběr arkádové hry ohromující. V dnešním shrnutí předvedeme několik vynikajících možností pro arkádové hry pro Android.

PAC-MAN

Klasika mezi arkádovými hrami PAC-MAN je jediný titul, který nelze přehlédnout. Tuto nadčasovou klasiku si nyní můžete vychutnat ve více verzích na Google Play Store. Procházejte se bludištěm a hltejte všechno ovoce a Pac-Dots, ale dejte si pozor na duchy, kteří číhají na každém rohu.

PAC-MAN byl aktualizován pro mobily o nové režimy, bludiště, vylepšení a další, což přitahuje miliony fanoušků. Pokud hledáte dokonalý zážitek z PAC-MAN, nehledejte nic jiného než bezplatnou aplikaci Bandai Namco.

Vraťte se do zlatého věku hraní s nadčasovým klasickým PAC-MANem, který je nyní zdarma k dispozici v Obchodě Google Play.

Pinball Deluxe – Reloaded

Pinball Deluxe – Reloaded od MadeOfBits přináší klasický arkádový zážitek do vašeho zařízení Android pomocí hry pinball v retro stylu. Díky přizpůsobitelným stolům nabízí tato hra skvělou zábavu s deseti různými tématy k prozkoumání, od „Space Frontier“ po „Celtic Jukebox“.

  Jak vypnout oznámení YouTube na iPhone, iPad a Android

Ponořte se do jedinečného herního stylu při objevování powerballu a sbírání modů, abyste si přizpůsobili stůl svým dovednostem. Užijte si ohromující grafiku, oceňovaný design stolu a precizní fyziku, když budete hrát o vysoké skóre a soutěžit s přáteli v online režimu pro více hráčů. Se zábavnými výzvami a úspěchy a minihrami na maticovém displeji.

Pinball Deluxe – Reloaded slibuje, že vrátí vzrušení ze starých dobrých časů arkády.

Evoluce hladových žraloků

Ve světě arkádových RPG her vyniká série Hungry Shark. Hry vyvinuté společností Future Games of London a později Ubisoftem umožňují hráčům ovládat různé druhy žraloků, z nichž každý má své vlastní jedinečné atributy.

Jak hráči konzumují další mořské tvory a zvětšují se, jsou schopni odemykat a nakupovat silnější druhy žraloků. V průběhu let se hra dočkala vylepšení, včetně lepší grafiky a odstranění mikrotransakcí. S vydáním pro Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch se stal ještě dostupnější.

Ponořte se do světa vzrušení a dobrodružství se vzrušujícím zážitkem z oceánu offline.

Ovocný Ninja

Ve hře Fruit Ninja je ninja ústředním bodem ve snaze eliminovat zdroje vitamínu C ve formě létajícího ovoce. Tato hra, kterou vyvinula společnost Half Brick, představuje jedinečnou, vtipnou a zábavnou premisu.

Nádherně vykreslená grafika a intuitivní hratelnost tvoří zábavný a uspokojující zážitek, když se hráči snaží dostat se na vrchol žebříčku. S přidanou výzvou bomb smíchaných s ovocem tato hra přiměje hráče vracet se, aby se v každém kole více snažili překonat své předchozí skóre.

Popusťte uzdu svému vnitřnímu kuchaři s napínavou hrou Fruit Ninja: Jednoduchý, ale návykový mobilní zážitek.

Arkádová střílečka Galaxiga

Galaxiga je střílečka s vesmírnou tématikou, která zve hráče, aby se vydali na výpravnou cestu napříč galaxií, vyzbrojeni svou vesmírnou lodí, s úkolem zničit množství nepřátelských sil.

Tato arkádová hra od Falcon Games slibuje, že vezme hráče na nostalgickou cestu za vzpomínkami z dětství. S klasickým pocitem a rychlou akcí slibuje Galaxiga poskytnout pohlcující a vzrušující zážitek pro hráče všech věkových kategorií.

Vydejte se do klasického arkádového dobrodružství s Galaxigou: kde vás čeká bitva o galaxii.

  Oprava Nelze změnit obrázek profilu Messenger v systému Android

Hra na střílení lahví

Bottle Shooting od Sigma App Lab nabízí jedinečný zážitek z klasického střílení z lahví. Díky své intuitivní hratelnosti a barevné grafice poskytuje tato hra s prakem hráčům hodiny zábavy při postupu přes 36 náročných úrovní.

Pomocí rozzlobeného míče musí hráči srazit láhve na Zemi a rozbít je, aby postoupili do další úrovně. Každá úroveň nabízí novou výzvu, která testuje dovednosti hráčů v praku a vyžaduje logiku k úspěšnému rozbití všech lahví.

Pro ty, kteří hledají klidný útěk nebo náročnou výzvu, se jako ideální volba ukazuje hra Bottle Shooting Game.

Angry Birds přátelé

Angry Birds Friends vyniká inovativní integrací s Facebookem a možnostmi hry pro více hráčů na přeplněném trhu příležitostných mobilních her. Hra je vyvíjena ve spolupráci s Rovio Entertainment Corporation a Meta a slibuje, že přinese nový šmrnc do oblíbené franšízy mobilních her.

Pryč jsou dny osamělého hraní; hra nabízí žebříček, kde hráči mohou vidět, jak si stojí proti svým přátelům a ostatním hráčům v síti. Skutečným bodem řeči je však možnost hrát s přáteli přes Facebook, vzít to, co bylo kdysi sólovým zážitkem, a přeměnit to na sociální.

Připojte se k hejnu a vzlétněte do nových výšin s Angry Birds Friends, sociálním obratem klasické mobilní hry.

Bullet Hell pondělí

Bullet Hell Monday stojí v popředí specializovaného subžánru her – žánru bullet hell. Hra nabízí jedinečný twist na tradiční střílečky, kdy hráči procházejí krupobitím kulek a současně likvidují nepřátele.

S retro inspirovanou grafikou a živými, poutavými vizuálními prvky hra poskytuje fanouškům tohoto žánru nadstandardní zážitek plný kulek!

Uhýbání kulkám a střílení padouchů nebylo nikdy tak zábavné: Připravte se na ultimátní cestu s Bullet Hell Monday.

Pocket Arcade Story DX

Pocket Arcade Story DX nabízí hráčům příležitost vrátit se ke klasické hře od Kairosoftu, známého svými projekty bohatými na pixelovou grafiku. Hra zve hráče, aby se vydali do světa podnikání, kde v klubu spravují výherní automaty.

Aby hráči uspěli, musí pečlivě dohlížet na všechny aspekty svého klubu, včetně vedení šarvátek mezi návštěvníky. V souladu s tradiční hratelností tohoto žánru hráči shromažďují zisky a své výdělky používají na modernizaci herny a další související činnosti.

  Nové funkce v Chrome 35 pro stolní počítače a Android

Navštivte znovu klasický pixelovaný svět podnikání s Pocket Arcade Story DX, kde je správa klubu jen začátkem dobrodružství!

Crazy Taxi Classic

V Crazy Taxi Classic hráči naskakují za vysokorychlostní taxi, které řídí ostřílený veterán. Úkolem domnělého hráče je bezpečně dopravit cestující na místo určení uprostřed přívalu překážek.

Tato klasická herní série, poprvé vydaná společností SEGA, nabízí jednoduché schéma ovládání. Používá levé a pravé tlačítko k manévrování s vozidlem a levé a pravé šipky k zobrazení kurzu. Se dvěma dostupnými herními režimy, včetně režimu Příběh a režimu Time Trial, jsou hráči vyzváni, aby dokončili každou úroveň ve stanoveném časovém limitu.

Nastartujte své motory: Crazy Taxi Classic přináší zpět vysokorychlostní akci, cesty plné překážek a nadčasovou zábavu.

Oživení klasického arkádového zážitku: Budoucnost hraní

V době, kdy se videohry staly multimiliardovým průmyslem se složitou grafikou a složitými příběhy, je snadné zapomenout na původ her: na arkádách. Arkádové hraní ovládlo herní prostředí a nabídlo hráčům jedinečný společenský zážitek. Arkádové hry sahaly od jednoduchých, ale náročných ovládání hry PAC-MAN až po pulsující soutěž Street Fighter.

Zatímco arkádové automaty na Západě upadaly, zůstaly živými centry herních komunit v zemích jihovýchodní Asie. Komunity podporovaly úzké vztahy mezi hráči, vývojáři a vydavateli. Nyní s novějšími obchodními modely a obnovenou hratelností existuje důvod věřit, že arkády budou opět prosperovat. Společnosti jako exA-Arcadia oživují arkádový zážitek tím, že publikují nezávislé hry a převádějí je do arkádového stylu.

Pokud jste seriózní hráč, můžete zvážit pohled na tyto skvělé herní židle.

x