11 návrhových nástrojů AI, díky kterým bude váš umělecký tým efektivnější

Umělá inteligence (AI) je nejpopulárnější a nejrychleji se rozvíjející technologie založená na datech, která mění svět více způsoby, než si vůbec dokážeme představit.

Umělá inteligence má dopad na několik obchodních sektorů a odborníků, od vládních agentur a firemních organizací až po malé podniky. Od Alexy a Siri až po samořídící vozidla, AI představila několik inovativních řešení.

A s tímto zrychlujícím se přijetím umělé inteligence se očekává, že její velikost trhu dosáhne v letech 2022 až 2030 neuvěřitelných 1,5 bilionu dolarů, takže složená roční míra růstu (CAGR) bude 38,1 %.

Jedním z nejpopulárnějších odvětví, která AI transformuje, je mezi jinými odvětvími průmysl digitálního marketingu. Pokud jde o tato odvětví, grafický design a design webových stránek je jednou z nejkritičtějších částí marketingu a reklamy.

Tyto marketingové aspekty však zabírají mnoho času a jsou vysoce náročné na zdroje, což zvyšuje náklady na marketing.

Naštěstí řešení a nástroje AI pomáhají podnikům optimalizovat jejich procesy, automatizovat úkoly pro rychlejší výsledky a dosahovat cílů dříve, než se očekávalo. Navíc tím, že se umělá inteligence naučí navrhovat a provádět kreativní grafiku, výrazně usnadňuje život návrhářů.

Takže, ať už jste šéfem designu vaší společnosti nebo amatérským designérem UI/UX, který chce vstoupit do tohoto odvětví, tento článek je pro vás. Dnes diskutujeme o tom, co jsou nástroje pro návrh umělé inteligence, jejich význam a různé nástroje, které můžete vyzkoušet, abyste vytvořili profesionálně vypadající návrhy a změnili svůj kreativní pracovní postup.

Co je to nástroj AI Design Tool?

Nástroj pro návrh AI je platforma nebo aplikace, která využívá schopnosti AI k pomoci návrhářům při vytváření, zlepšování, optimalizaci a testování jejich návrhů.

Systémy umělé inteligence provádějí pracné úkoly a umožňují lidem soustředit se na zásadní a kreativní úkoly. Například v designérském průmyslu AI optimalizuje a automatizuje procesy, analyzuje preference zákazníků a vylepšuje kreativní prostředky.

Nástroje pro návrh AI jsou vyškoleny k automatizaci a určování vizuálních aktiv požadovaných pro proces navrhování a také pomáhají aspektům procesu navrhování, jako jsou:

 • Předvídání výsledků návrhu
 • Generování možností návrhu
 • Zlepšení účinnosti a efektivity návrhu

Některé návrhářské nástroje také využívají algoritmy strojového učení (ML) k analýze zpětné vazby a dat uživatelů a neustále zlepšují procesy návrhu, které lépe vyhovují potřebám a požadavkům uživatele.

Zde jsou hlavní vlastnosti dobrého nástroje pro návrh AI:

 • Intuitivní rozhraní s bezproblémovou navigací a nižší křivkou učení.
 • Schopnost zvládnout a podporovat nápady produkovat originální návrhy.
 • Poskytujte uživatelsky přívětivé prvky návrhu, které pomáhají zachovat profesionalitu a konzistenci značky.
 • Optimalizované a responzivní pro stolní i mobilní zařízení.

Nástroje pro návrh AI tak přicházejí pro obchodníky a designéry velmi užitečné, umožňují jim pracovat efektivně, zkoumat více možností designu a vytvářet mnohem lepší a kreativnější návrhy.

Jaké jsou výhody nástroje pro návrh AI pro designéry?

Existuje několik důvodů, proč by společnosti a agentury měly pro své návrhové procesy používat nástroje pro návrh AI. Zde jsou hlavní výhody nástroje pro návrh AI:

 • Minimalizuje manuální práci: Podle nedávné statistiky se doba potřebná k samotnému návrhu webové stránky vstupní stránky pohybuje mezi 15–80 hodinami. Nástroje pro návrh AI automatizují tento proces zdokonalováním operací a generováním návrhových nápadů, eliminací nadbytečných manuálních úkolů a usnadněním práce návrháře.
 • Poskytuje důležité informace o datech: Nástroje pro návrh AI mohou snadno analyzovat data z několika zdrojů, včetně uživatelských preferencí, zpětné vazby, testování produktů, metrik použitelnosti, návrhů s nejlepším převodem a nejnovějších trendů na trhu pro optimalizaci procesu návrhu. Tyto cenné poznatky pomáhají návrhářům činit informovaná rozhodnutí o zlepšení zapojení uživatelů, aby lépe vyhovovaly jejich potřebám a očekáváním.
 • Automaticky generuje více návrhů: Generování více kreativních návrhových nápadů je jednou z nejvýznamnějších výzev, kterým dnes návrháři a marketéři čelí. Nástroje pro návrh AI pomáhají automaticky generovat několik jedinečných a alternativních návrhů na základě vašich preferencí, aniž by došlo k ohrožení integrity značky.
 • Zvyšuje přesnost: Nástroje pro návrh AI zvyšují přesnost návrhu pomocí algoritmů, které přesně analyzují a předpovídají požadované výsledky. Tato přesnost pomáhá organizacím a návrhářům snižovat riziko chyb a selhání návrhu, předcházet drahým chybám, dodržovat termíny projektů a zlepšovat kvalitu návrhu.
 • Nákladově efektivní: Vzhledem k tomu, že nástroje pro navrhování AI minimalizují manuální práci, potřebu lidských zdrojů a pravděpodobnost konstrukčních chyb a selhání, ukazují se jako nákladově efektivní řešení, protože umožňují společnostem ušetřit náklady na pracovní sílu.
  Jak získat předběžný přístup

Nástroje pro návrh AI tak do značné míry zvyšují efektivitu, kreativitu a produktivitu návrháře a organizace.

Nyní se podívejme na některé z nejlepších nástrojů pro návrh AI, které můžete na trhu využít.

Microsoft Designer

Microsoft Designer je intuitivní nástroj pro návrh umělé inteligence, který pomáhá vytvářet jedinečné a jedinečné návrhy podle vašeho vstupu a pokynů.

Chcete-li prostřednictvím aplikace Microsoft Designer vygenerovat návrhy, které odpovídají image vaší značky, musíte postupovat podle jednoduchých kroků.

 • Zadejte malý primární popis nebo představu o návrhu, který má nástroj vygenerovat.
 • Popište jedinečný popis návrhu podle vašich konkrétních požadavků, včetně charakteru, barvy, pozadí a prvků, které očekáváte od konečného výstupu.
 • Upravte návrh vygenerovaný umělou inteligencí přidáním nebo odebráním prvků, jako je text, styly a vizuální prvky, prostřednictvím rozhraní editoru nástroje přetažením a přetažením.

Microsoft Designer navíc nabízí pohyblivou grafiku, aby byly vaše návrhy poutavější, a vyberte si ze 100 milionů vysoce kvalitních obrázků a videí. Kromě toho můžete přímo sdílet návrhy na vaší sociální platformě prostřednictvím funkce rychlého sdílení nástroje.

Canva

Canva Magic Design je bezplatný a přizpůsobitelný nástroj pro návrh umělé inteligence, který vám umožní využít rafinované šablony, což usnadňuje vizualizaci vašich návrhů a generování požadovaných výstupů.

Tento nástroj vám umožní během několika sekund převést obrázky nebo text na krásné personalizované návrhy.

Zde je několik kouzelných funkcí tohoto nástroje pro návrh AI:

 • Nahrajte svůj vlastní obrázek nebo médium a vyberte si z vygenerovaných šablon pro úpravu návrhu podle vašich specifických potřeb.
 • Zajišťuje bezpečné automatické generování obrazu.
 • Poskytuje tisíce bezplatných přizpůsobených šablon.
 • Umožňuje spolupráci v reálném čase, což usnadňuje všem členům vašeho návrhářského týmu být na stejné stránce.
 • Můžete vytvářet návrhy vhodné pro zařízení pro mobilní telefony až po stolní počítače.

Canva Magic Design je vhodný pro vaše osobní i profesionální použití, ať už chcete vytvořit kreativní plakát, banner na sociální síti, infografiku, přání na míru nebo profesionální firemní prezentaci.

Adobe Firefly

Adobe Firefly je z rodiny kreativních, generativních modelů AI produktů Adobe, které vám umožňují vytvářet nápadité, mimořádné a nekonečné množství návrhů a výtvorů.

  Memory Diag a Battery Diag jsou dvě jednoduché aplikace pro monitorování systému [Mac]

Zde je návod, jak vám Adobe Firefly může pomoci snížit vaše úsilí při navrhování:

 • Zahrnuje kontextové generování obrázků, které umožňují experimentování a rychlý výběr z neomezených kreativních možností.
 • Využijte okamžité kreativní stavební bloky, jako jsou vektory, ilustrace, textury a štětce, k vytvoření přizpůsobených návrhů.
 • Vytvářejte výrazný obsah pomocí bannerů, plakátů nebo příspěvků na sociálních sítích připravených k vytvoření pomocí jediné textové výzvy.
 • Využijte zjednodušené a textové úpravy videa k nastavení nastavení podle svých jedinečných preferencí.

Dalším cílem Adobe Firefly je začlenit 3D modelování a přeměnit 3D kompozice na realistické obrázky a návrhy s inovativními styly a variacemi.

Podívejte se

Looka je výkonný nástroj pro návrh AI, který je ideální pro vytváření log vaší značky a dalších návrhů. Bez předchozích návrhářských dovedností můžete vytvářet a upravovat vygenerované návrhy pomocí nástroje Logo Maker.

Nástroj „Brand Kit“ společnosti Looka funguje jako jednotné kontaktní místo pro vytváření návrhů značkového obsahu pro různé platformy a účely, které odpovídají barvě, stylu a písmu vaší značky.

Kromě toho si můžete vybrat z více než 300 šablon a vybrat si takovou, která nejlépe odpovídá vaší identitě a požadavkům vaší značky. Tyto šablony můžete použít k přizpůsobení vizitek své značky, e-mailových podpisů a návrhů sociálních profilů.

Pokud tedy chcete automatizovat a urychlit svou konzistentní kampaň na značku a sociální média, Looka je pro vás tím správným nástrojem pro návrh AI.

Deep Art Effects

Deep Art Effects je software, který si můžete stáhnout do svého počítače nebo mobilního zařízení, abyste mohli kreativně a snadno upravovat obrázky pomocí umělé inteligence.

Tento nástroj je primárně určen pro zpracování obrázků, nikoli pro generování nových obrázků nebo návrhů pro vaše marketingové kampaně.

Zde jsou věci, které nástroj dělá:

 • Inteligentní škálování snímků se 4násobným zvětšením pomocí AI
 • Automaticky vybarvujte obrázky ve stupních šedi a černobílé obrázky, abyste je oživili.
 • Zajišťuje bezpečnost dat, protože generuje a zpracovává všechny obrázky lokálně.

Tento nástroj můžete nainstalovat na zařízení se systémem Windows i Mac.

Designs.ai

Pokud hledáte nástroj pro návrh AI, který vám pomůže vytvářet, upravovat a škálovat obsah a návrhy ve velkém, Designs.ai je ideální integrovaná platforma pro agenturu jako službu.

Tvůrce log AI tohoto nástroje vám pomůže vytvořit jedinečná loga značek a vybrat si z více než 10 000 ikon. Styl a návrhy své značky můžete snadno použít ve všech obchodních projektech a exportovat je do PDF, JPEG, PNG a SVG.

Nástroj navíc nabízí robustního průvodce návrhem, kterého můžete použít pro své marketingové kampaně.

Stačí zadat text podle požadovaného výstupu, vybrat si z více než 20 000 dynamických šablon návrhu a během několika sekund automaticky vygenerovat tisíce variant vašeho návrhu.

Design.ai také nabízí technologii převodu textu na video a text na řeč. Kromě toho poskytuje bezplatné pomocné nástroje, jako je přizpůsobení barev, grafický tvůrce, párování písem a kalendář, které pomáhají vytvářet úžasné a přizpůsobené návrhy.

Je to rychlejší a intuitivnější nástroj pro návrh umělé inteligence s rozsáhlou knihovnou obsahu a cloudovým úložištěm. Je ideální pro influencery, startupy, malé podniky, agentury, pedagogy, nevládní organizace a vládní agentury.

Uizard

Nástroj pro návrh AI Uizard je robustní nástroj AI pro návrh uživatelského rozhraní, který vám pomůže:

 • Transformujte snímky obrazovky do návrhů.
 • Vytvářejte návrhy uživatelského rozhraní pomocí jednoduchého textu pomocí skeneru Uizard.
 • Převeďte ručně kreslené skici na drátěné modely.
  Jak změnit svůj profil Netflix, titulky a jazyk zvuku

Tento nástroj usnadňuje spolupráci a umožňuje vám sdílet a pracovat se členy týmu v reálném čase. S předpřipravenými šablonami návrhů Uizard, upravitelnými návrhy a komponentami přetahování můžete popustit uzdu své kreativitě a upravovat návrhy, které nejlépe vyhovují potřebám vaší značky.

Galileo AI

Ať už chcete proměnit jednoduché textové popisy na vynikající návrhy nebo vytvářet a spouštět webové aplikace bez jakýchkoli znalostí kódování, nástroj pro návrh AI Galileo je vaší volbou.

Je vyškolen na tisících návrhů, což mu umožňuje generovat vysoce věrné návrhy z podnětů přirozeného jazyka rychlostí blesku.

Galileo AI využívá algoritmy strojového učení (ML) k automatizaci procesu vývoje aplikací, od vytváření návrhových rozvržení až po psaní vývojového kódu. Je tedy ideální pro webové designéry a vývojáře, kteří chtějí vytvářet vysoce kvalitní a dynamické webové stránky bez znalosti kódovacích dovedností.

Krásné.ai

Pokud chcete nástroj pro návrh AI, který zjednoduší váš proces vytváření prezentací, Beautiful.ai je tou nejlepší volbou. Dodává se s inteligentními šablonami snímků, které vám pomohou vytvořit působivé a krásné prezentace během okamžiku.

Na snímky můžete snadno přidat obsah, jako je text nebo obrázky, a ty se automaticky přizpůsobí v kreativním formátu, což vám usnadní práci.

Můžete tedy využít Beautiful namísto plýtvání časem vytvářením dlouhých prezentací.ai, které generují poutavé balíčky, prezentace a zprávy, což vám umožní pracovat na jiných prioritách a zvýšit efektivitu vašeho týmu.

Khroma

Pokud si rádi hrajete a experimentujete s různými barevnými paletami, abyste vytvořili krásné a jedinečné návrhy, musíte vyzkoušet návrhářský nástroj Khroma AI.

Khroma využívá umělou inteligenci k tomu, aby se naučila vaše preference barev a vytvořila neomezené barevné palety, které můžete používat, vyhledávat a ukládat pro svou designovou inspiraci. Kromě toho vytváří vynikající kombinace palet s různými přechody, typografií a vlastními obrázky, přičemž se učí z tisíců palet vytvořených lidmi.

Nabízí také funkci vyhledávání, která vám umožní vyhledávat a filtrovat design podle odstínu, odstínu, hodnoty, barvy, hexadecimálního čísla a hodnot RCB.

Fotor

Fotor AI Illustration Generator vám umožňuje generovat profesionální a jedinečné grafické prvky a digitální produkty, včetně reklam, log, pozadí, AI avatarů, anime postav a 3D portrétů.

Bez technických znalostí nebo návrhářských dovedností můžete vytvářet kreativní návrhy pozadí pouhým zadáním textového popisu s tolika podrobnostmi, kolik potřebujete.

Jakmile zadáte text nebo výzvy do pole pro generování, můžete upravit výchozí nastavení, vybrat styl designu, jako je anime, fotografie nebo olejomalba, a upravit parametry, jako jsou světelné efekty, detaily a poměry, z levého panelu nástrojů. .

Po zadání textového popisu a nastavení nastavení klikněte na Generate a Fotor AI design vygeneruje bohaté návrhy během okamžiku.

Závěr

Firmy a kreativní agentury tráví spoustu času vytvářením jedinečných a na značku orientovaných návrhů, které je navíc stojí náklaďák peněz.

Umělá inteligence, která přináší revoluci v několika odvětvích, také mění designový průmysl tím, že automatizuje a zefektivňuje procesy a zlepšuje efektivitu návrhářů.

Pomocí nástrojů pro návrh AI mohou grafičtí a weboví návrháři vytvářet kreativní a přizpůsobené návrhy pro více platforem, aniž by ohrozili kvalitu nebo sdělení značky, což jim umožňuje soustředit se na jiné prioritní úkoly.

Ať už jste tedy grafik, designér UI/UX, ilustrátor nebo webový designér, vyzkoušejte a použijte výše zmíněné nástroje pro návrh Ai, aby byl váš proces návrhu mnohem rychlejší a efektivnější.

x