11 nejlepších aplikací pro výuku kytary pro Android a iOS

Pokud máte rádi hru na kytaru, neměli byste si tento článek nechat ujít, protože se bude týkat několika užitečných aplikací pro výuku kytary, které si můžete vyzkoušet.

Když začínáte s učením kytary, uvědomíte si, že musíte tvrdě cvičit, abyste zahráli i malou melodii. Není snadné se naučit na kytaru, pokud není nikdo, kdo by vám radil. Musíte být připraveni vynaložit čas a úsilí, abyste se zlepšili ve hře na kytaru.

Není to snadné pro každého a právě zde pro vás mohou aplikace pro výuku kytary změnit hru.

V dnešní době je k dispozici celá řada e-learningových zdrojů. Některé mohou být použity k vylepšení vašich pravidelných osobních hodin kytary, zatímco jiné je mohou zcela nahradit. Sestavili jsme seznam nejlepších aplikací pro výuku kytary, které můžete vyzkoušet.

Je možné se naučit na kytaru přes aplikaci?

Cvičení na kytaru pomocí aplikace může být skvělý způsob, jak začít. Programy mohou být přizpůsobeny tak, aby vyhovovaly vaší metodě učení a dostaly se k vám, pokud jste uprostřed svého kreativního dobrodružství. To vám pomůže spěchat uspořádaným způsobem. Jakmile budete mít 10 minut volného času, vytáhněte telefon a zacvičte si jeden nebo dva akordy na kytaru.

Kytarové aplikace mohou také při hraní poskytovat zpětnou vazbu v reálném čase. Namísto zkoušení písně s nesprávným uspořádáním akordů až do sezení následující týden aplikace zobrazuje vaše chyby, abyste je mohli zlepšit. Kytarová aplikace může být příjemnou a bezstresovou metodou, jak se naučit hrát na kytaru.

Vyberte si aplikaci, která je vhodná pro váš věk a tréninkový přístup. Naštěstí vám mnoho bezplatných aplikací pro chytré telefony může pomoci naučit se hrát na kytaru. I když jste nováček, tyto aplikace pro Android a iOS vám pomohou porozumět rychleji a cítit se s kytarou robustnější.

Výhody používání aplikací Guitar Learning

Vhodné na cesty

Pokud jste často mimo město, držet krok s osobními setkáními může být obtížné. Pokud pravidelně cestujete, pomůže vám kytarová aplikace. Aplikace pro výuku kytary je přenosný a kapesní učitel hry na kytaru. Kytarová aplikace umožňuje komukoli sledovat své ambice a naučit se hrát na kytaru, ať už je vede kamkoli.

Levný

Protože aplikace jsou levnější než osobní kurzy, mnoho lidí jim dává přednost. Kytarové aplikace mohou stát pouhých 20 $ měsíčně. Mnoho členských aplikací také poskytuje bezplatné zkušební verze před zakoupením plánu, takže můžete zjistit, zda se dokonale hodí. K dispozici je také několik bezplatných kytarových aplikací pro Android a iPhone.

Typická lekce hry na kytaru se pohybuje od 30 do 60 USD za hodinu. Týdenní kurzy mohou stát až 250 $ měsíčně. Za tento poplatek můžete cvičit každý den s kytarovou aplikací po celý rok.

Hrajte svým vlastním tempem

Kytarová aplikace vám umožňuje cvičit na kytaru svým vlastním tempem. Chcete-li urychlit svůj růst, věnujte chvíli cvičení. Pokud máte jen omezené množství času, můžete program kdykoli přerušit, když si potřebujete odpočinout. Můžete také projít předchozí lekce, abyste zlepšili své schopnosti. Při používání kytarové aplikace není třeba vystupovat pro svého učitele. Možná zjistíte, kdy a jak je to pro vás nejúčinnější.

  3 nejlepší software pro opravy Android a iOS pro vaše telefony nebo tablety

Funkce aplikace Guitar Learning App

Výběr ideální aplikace pro výuku kytary je především o funkčnosti. Nové platformy se přizpůsobují různým typům hráčů na základě úrovně jejich schopností a požadavků veřejnosti. Při nákupu dokonalé aplikace pro výuku kytary pro sebe musíte mít na paměti následující body.

Kytarový tuner

Každý zkušený kytarista vám potvrdí, že spolehlivý kytarový tuner je životně důležitý nástroj pro všechny kytaristy. Nastavení kytary podle sluchu je možnost, ale mnohem přesnější ladění zajistí profesionální ladička. Nástroje pro ladění kytar mohou být užitečné, ale někdy mohou být nákladné a těžkopádné. Namísto tahání kytarové ladičky zkuste nainstalovat software tuneru, který funguje stejně dobře, ne-li lépe.

Úroveň dovedností

Různé výukové aplikace vám umožňují vybrat si stupeň obtížnosti, který odpovídá vašemu talentu a znalostem ve hře na kytaru.

Začněte se základy. I když jste již prošli základní fází, jsou vynikající příležitostí k učení prostřednictvím kytarových aplikací. Jakmile povýšíte svůj kytarový talent na úroveň 5, budete moci přehrávat originální skladby z katalogu skladeb. Úroveň 10 je pro zkušené hráče, kteří již zvládli základy a četné pokročilé kytarové dovednosti, jako jsou sóla a barré akordy.

Poučení a potíže

Hra na kytaru může být neuvěřitelně časově náročná, ke studiu stačí pouze výukové zdroje. V důsledku toho by dobrá kytarová aplikace měla poskytovat zábavné a stimulující kurzy a problémy, které vyučují kvalifikovaní učitelé. Pomocí předem nahraných internetových lekcí hry na kytaru můžete studovat svým vlastním tempem, když je to pro vás nejvhodnější.

Sbírka písní

Jaký lepší způsob, jak se naučit hrát na kytaru, než jamováním ve skutečných písních? Zvládnutí písní na kytaru je také vynikajícím přístupem ke zlepšení různých herních dovedností, včetně hammer-onů, hammer-offů, střídavého vybírání a slidů. Budete studovat sólovou a rytmickou kytaru s rozsáhlou hudební sbírkou plnou skutečných melodií.

Cena

Jednou z výhod používání kytarových aplikací k učení je, že jsou levnější než jiné metody učení. Zatímco osobní kytarové kurzy jsou vynikající metodou učení, nejsou tou nejlepší alternativou pro každého kvůli vysokým nákladům. Mnoho aplikací poskytuje bezplatnou verzi s omezenou funkčností nebo přinejmenším bezplatnou zkušební verzi, která vám umožní aplikaci před nákupem vyzkoušet.

Přizpůsobitelnost

Nejlepší aplikace pro hraní na kytaru mohou být přizpůsobeny specifickým požadavkům hráče. Jen někteří kytaristé jsou praváci. V důsledku toho musí být software použitelný i pro levoruké kytaristy. Kromě levorukých a pravorukých kytaristů někteří jedinci volí akustickou kytaru nebo elektrickou kytaru.

Použití akustické kytary není problém, pokud vás software slyší hrát. V této situaci aplikace zachytí zvuk pomocí vestavěného mikrofonu vašeho zařízení. Specifické kytarové aplikace však umožňují připojit váš elektrický nebo poloakustický nástroj k tabletu a hrát.

Zde je kompletní seznam některých nejlepších aplikací pro výuku kytary pro iOS a Android, které byste si určitě měli prohlédnout.

Yousician

Yousician je ideální program pro výuku hry na kytaru, ať už jste začátečník nebo ostřílený profík. Pusťte si oblíbené písně z mnoha stylů na konvenční nebo elektrickou kytaru a vyzkoušejte své schopnosti pomocí úkolů a obtížností.

Yousician’s online lekce hry na kytaru jsou vytvářeny nadšenými a kompetentními učiteli hudby, kteří vás provedou různými nápady a metodami hraní, počínaje nejzákladnějšími kytarovými riffy a kytarovými prvky.

Program je kompatibilní se zařízeními Android a iOS spolu s počítači a poskytuje ještě větší přizpůsobení při studiu a brnkání.

Justinova kytara

Justin má ručně vybrané skladby pro každou úroveň tréninkové trasy pro aplikaci, kterou budete moci trénovat a provádět. Aplikace vyžaduje předplatné. Najdete jej na zařízeních se systémem Android i iOS.

Software obsahuje více než 1000 skladeb s proměnlivými syntezátory, slovy a melodiemi, díky nimž je učení se novým schopnostem příjemnější a efektivnější. Každý modul obsahuje ručně vybraný seznam skladeb, který vám pomůže procvičit vaše nové schopnosti. Tratě byly pečlivě vybrány tak, aby odpovídaly vaší úrovni schopností.

  Jak omezit přístup k poloze pro Uber na iOS

Aplikaci můžete ochutnat sedm dní po přihlášení k bezplatné zkušební verzi; proto vám to doporučujeme! Po 7denním bezplatném demo můžete pokračovat v používání Modulu 1, s výjimkou 30 sekund hudební ukázky.

Fender Play

Fender Play je v podstatě pro každého, kdo se chce naučit základy hry na kytaru, baskytaru nebo ukelele. V tomto ohledu si vede obdivuhodně. Lekce jsou v dobrém tempu, krátké a komplexní. Každý se učí jinak a Fender Play úspěšně vybalancoval teorii a praxi.

Navíc k nim můžete snadno přistupovat na zařízeních Android a iOS.

Pro někoho, kdo měl v dětství pár lekcí hry na kytaru, to není malé úsilí. V konečném důsledku je Fender Play vynikajícím nástrojem pro výuku lidí základy hry na kytaru. Kurzy jsou krátké, důkladné a zábavné.

Prostě kytara

Guitar Basics 1 je jediná bezplatná třída přístupná před vyžadováním prémiového účtu v aplikaci Simply Guitar. Můžete si ji stáhnout i do svých iOS zařízení.

Objeví se krátká lekce, která vám pomůže začít s programem, upravit hudbu, nabídnout vám několik rad a objasnit některé koncepty kytary. Nezapomeňte zapnout mikrofon svého telefonu, protože aplikace vás při hraní slyší, opravuje chyby a vede vás na vaší trase.

Abyste minimalizovali bolest, začnete tím, že zjistíte, jak nastavit kytaru, a pochopíte, jak při hraní pěkně sedět. Následnou fází je přijít na to, jak trefit správné akordy na správná vlákna.

Pokud to stojí za to, budete mít úplný přístup k Sing nebo Simply Piano, pokud si zakoupíte předplatné. Můžete také použít aplikaci ke studiu klavíru zdarma a stát se lepším zpěvákem. Použijte stejné přihlašovací údaje pro všechny aplikace. Jedno členství může obsahovat až pět profilů, takže je ideální pro rodiny.

Kytarové triky

GuitarTricks je jedním z prvních online stránek s výukou kytary. V průběhu desetiletí se GuitarTricks ukázal jako nejlepší alternativa e-learningu.

Je to obrovský kus softwaru s více než 11 000 instruktážními videi pokrývajícími vše, co byste se mohli chtít dozvědět o žánrech, schopnostech, melodiích a mnohem více. Můžete si jej nainstalovat na zařízení se systémem Android a iOS.

„Core Teaching Method“ od GuitarTricks je ruční metoda pro výuku základů pod dohledem. Udrželi to na místě, i když pokračovali ve vývoji. Základní výukový systém je jedním z důvodů úspěchu této aplikace.

GuitarTuna

GuitarTuna obsahuje tempo, harmonický převodník, ladičku a mnoho dalšího! Stiskněte jakýkoli akord na kytaře a začněte používat GuitarTuna. Software identifikuje tón vlákna a poskytne vstup rychlého ladění pomocí mikrofonu na vašem zařízení Android nebo iOS.

Ladění nebylo nikdy přímočařejší – ani přesnější. GuitarTuna kombinuje systém identifikace zvuku s redukcí šumu, aby vám poskytl neuvěřitelně přesnou melodii, kterou požadujete.

Neomezené použití harmonického měniče a 100+ ladění, včetně kalibrace kytary, 7strunné kytary, balalajky, banja a 5strunného banja Hx, možnost pro levou ruku a akustické a elektrické vřeteníky jsou zahrnuty.

Songsterr

Bezplatné členství ve službě Songsterr je jedním z nejlepších zdrojů na kartě kytary s jednoduchým bodováním a zvláštním časovým označením. Díky tomu se stalo jedním z nejvýraznějších míst pro studium kytarové hudby, zejména mezi bezplatnými službami přímo na vašich zařízeních Android a iOS.

Bohužel za 9,90 $ měsíčně je členství PLUS neúměrně drahé a musí poskytovat více výhod, aby ospravedlnily dodatečné náklady. Songsterr patří mezi nejčastěji doporučované kytarové aplikace.

Patří mezi nejjednodušší k použití a také obsahují jeden z nejkvalitnějších formátů tabulatur s kompletní partiturou a přehráváním MIDI pro každou melodii v jejich sbírce.

  11 nejlepších aplikací pro fotoaparáty pro Android v roce 2020

Ultimátní kytara

Ultimate Guitar bezesporu patří mezi nejznámější stránky, které poskytují bezplatné karty a akordy. Díky rozsáhlé knihovně nové a staré hudby je vysoká pravděpodobnost, že web obsahuje jakoukoli melodii, kterou hledáte.

Pokud jste někdy používali Ultimate Guitar, jistě jste si všimli, že poskytují prémiový program s názvem „Ultimate Guitar Pro“.

Ultimate Guitar Pro nabízí lepší přístup k akordům, tabulátorům a několika dalším nástrojům, které vám pomohou naučit se písničky. Karty a akordy svých oblíbených skladeb můžete najít i v aplikaci Ultimate Guitar pro Android a iOS.

Je obtížné přihlásit se k odběru měsíčního členství. Pokud tak učiníte, bude vás každý měsíc stát statných 24,99 $. Roční nákup poskytuje nejlepší hodnotu s průměrnou roční cenou 99,99 $ v okamžiku psaní, kterou zaplatíte, když vyprší 7denní bezplatná zkušební verze.

Chytré akordy

Smart Chords má 40 fantastických nástrojů pro studium, tvorbu a hraní pro studenty i profesionály. Funguje na kytaru, ukulele, baskytaru a další elektrické kytary.

Očekávejte, že to bude nejlepší zdroj pro akordy, stupnice a drnkací techniky v jakékoli melodii. Je to také vynikající zdrojová kniha, která má přístup k nejvýznamnějším světovým sbírkám textů, melodií a tabulatur.

Ladička, metronom a kruh kvint jsou základy. Ladička má například extra možnost výměny strun a metronom obsahuje rychlostní trenažér. Celkově je to fantastická aplikace pro studenty kytary!

Trenér na kytaru

Coach Guitar je skvělý nový způsob, jak se naučit kytaru, která používá pouze pět barev. Na elektroakustické kytary se studenti mohou naučit hrát slavné melodie.

Coach Guitar vás promění ve vašeho kytarového instruktora. Je to jedinečný tradiční instruktážní nápad využívající barvy pro vaše zařízení Android a iOS.

Neučí hudební teorii; místo toho vám ukáže videonávody krok za krokem s ilustrovaným hmatníkem. Rychle se naučíte hrát kytarové melodie napodobováním.

Kytarové lekce vyvinuté zkušenými učiteli kytary mohou pomoci kytaristům všech schopností rozvíjet se rekordní rychlostí, bez ohledu na to, zda jste úplný nováček nebo profesionál.

Kytarové akordy

S Guitar Chords and Tabs pro vaše zařízení Android a iOS se můžete naučit hrát spoustu skladeb pro kytaru, basu, bicí a ukulele. Aplikace také poskytuje offline přístup k uložení některých karet vašich oblíbených skladeb. Můžete si prohlédnout akordové diagramy, abyste je dokonale pochopili pro každý nástroj.

Aplikace vám také umožňuje vytvořit a uložit vlastní skladbu. Můžete upgradovat na verzi PRO aplikace a odstranit reklamy, použít tmavé téma a také získat lepší přístup k notám některých nejnovějších skladeb.

Závěr

Vyhněte se drahému a časově náročnému vybavení tunerů a aplikacím, které hrají pouze zvuky různých kytar. Výše uvedené aplikace fungují jako aktivní ladičky pro kytaru a další standardní strunná zařízení. Ve skutečnosti je to mnohem víc než jen tuning.

Součástí je také knihovna kytarových akordů, tempo, trénink uší a další cenné nástroje. Kromě toho vám funkce Smart Scroll také umožňuje hrát akordy na vaše oblíbené melodie. Nainstalujte si kteroukoli z těchto aplikací do svého mobilního zařízení Android nebo iOS, abyste měli vedle sebe kytarového mentora.

Dále se můžete podívat na některé z nejlepších aplikací pro zpěv karaoke.

x