etechblog

11 nejlepších platforem pro streamování dat pro analýzu a zpracování v reálném čase

Svět, ve kterém žijeme, je řízen daty. Získání výkonných přehledů v reálném čase o datech z reálného světa umožní vaší firmě mít náskok. Streamování dat umožňuje nepřetržité zachycování a zpracování dat pocházejících z různých zdrojů dat, a proto záleží na dobrých platformách pro streamování dat.

Platformy pro streamování dat jsou škálovatelné, distribuované a vysoce efektivní systémy, které zajišťují spolehlivé zpracování datových toků. Podporují agregaci a analýzu dat a často přicházejí s jednotným řídicím panelem pro vizualizaci vašich dat.

Můžete si vybrat ze široké škály platforem a řešení pro streamování dat – od plně spravovaných systémů, jako je Confluent Cloud a Amazon Kinesis, až po open source řešení, jako jsou Arroyo a Fluvio.

Jaké jsou některé případy použití streamování dat?

Platformy pro streamování dat mají širokou škálu případů použití, které pokrývají. Pojďme si rychle projít několik z nich:

 • Odhalování podvodů je řešeno neustálou analýzou transakcí, chování uživatelů a vzorců.
 • Údaje o obchodování na akciovém trhu jsou zachycovány několika systémy, které provádějí bleskově rychlé velkoobjemové obchody na základě analýzy trhu.
 • Vlastní statistiky prostřednictvím tržních dat v reálném čase poskytují tržnicím elektronického obchodování to správné publikum, které může zacílit na jejich produkty.
 • V různých systémech jsou miliony senzorů, které poskytují data z reálného světa a pomáhají s prediktivními informacemi, jako jsou předpovědi počasí.

Zde jsou nejlepší datové platformy pro všechny vaše potřeby analýzy a zpracování v reálném čase.

Soutokový mrak

Plně cloudová nativní nabídka Apache Kafka, Soutokový mrak poskytuje odolnost, škálovatelnost a vysoký výkon. Získáte výkon na míru vytvořeného motoru Kora, který poskytuje 10x lepší výkon než provozování vlastního clusteru Kafka. Přináší vám následující funkce:

 • Clustery bez serveru vám nabízejí škálovatelnost a elasticitu. Své požadavky na streamování dat můžete okamžitě splnit pomocí automatického škálování a zmenšování na vyžádání.
 • Vaše požadavky na ukládání dat jsou splněny s neomezeným uchováváním dat a integritou dat. Bez problémů s trvanlivostí můžete z Confluent Cloud učinit zdroj pravdy.
 • Confluent Cloud nabízí dostupnost SLA 99,99 %, což je jedna z nejlepších v oboru. Ve spojení s vícezónovou replikací získáte ochranu před poškozením nebo ztrátou dat.

Stream Designer vám umožňuje pomocí přetahovacího uživatelského rozhraní vizuálně vytvořit procesní kanál. Předem zabudované konektory Kafka navíc umožňují připojení k libovolné aplikaci nebo poskytovateli dat.

Confluent Cloud vám poskytuje Stream Governance, jedinou sadu pro správu dat v oboru, která je plně spravována. Zabezpečení cloudu a dodržování předpisů na podnikové úrovni vám umožní chránit vaše data a řídit přístup.

Confluent Cloud nabízí různé nabídky cenové možnosti. Nabízí také širokou škálu zdrojů, které vám pomohou ponořit se přímo dovnitř.

Aiven

Aiven vám pomůže provozovat vaše potřeby streamování dat v plně spravované cloudové službě Apache Kafka. Podporuje všechny hlavní poskytovatele cloudu, včetně AWS, Google Cloud, Microsoft Azure, Digital Ocean a UpCloud.

Nastavte si vlastní službu Kafka za méně než 10 minut pomocí webové konzole nebo programově přes API a CLI. Navíc získáte možnost provozovat jej v kontejnerech.

Přeskočte starosti se správou Kafka s plně spravovanou cloudovou službou. Můžete mít svůj datový kanál rychle nastavit spolu s monitorovacím dashboardem. Pojďme se podívat na výhody, které získáte:

 • Získejte automatické aktualizace pro svůj cluster a spravujte aktualizace a údržbu svých verzí pomocí pouhých několika kliknutí.
 • Aiven vám poskytuje 99,99% provozuschopnost a téměř nulové přerušení.
 • Rozšiřte své úložiště na vyžádání, přidejte další uzly Kafka nebo nasaďte do různých regionů.
  14 nejlepších koučovacích programů pro sledování a správu vašich klientů [2022]

Aivenův měsíčník stanovení cen začíná od 200 USD a liší se podle vaší polohy a poskytovatele cloudu, pro kterého se rozhodnete.

Arroyo

Pokud hledáte skutečně cloudové a open source řešení pro analýzu a zpracování v reálném čase, Arroyo je skvělý nástroj. Je poháněn Arroyo Streaming Engine – řešením pro distribuované zpracování datových proudů, které zazáří, pokud jde o vyhledávání dat v reálném čase s výsledky za méně než sekundy.

Arroyo je navrženo tak, aby bylo zpracování v reálném čase stejně snadné jako dávkové zpracování. Vzhledem k tomu, že je design vysoce uživatelsky přívětivý, nemusíte být odborníkem na stavbu potrubí. Zde je to, co získáte s Arroyo:

 • Existuje nativní podpora pro různé konektory, včetně Kafka, Pulsar, Redpanda, WebSockets a Server Sent Events.
 • Po příjmu a zpracování dat lze odchozí výsledky zapsat do různých systémů – jako Kafka, Amazon S3 a Postgres.
 • Získáte nejmodernější, efektivní a vysoce výkonný kompilátor, který transformuje vaše SQL dotazy tak, aby běžely s maximální efektivitou.
 • Datový tok pro vaše datové platformy se může horizontálně škálovat, aby podporoval miliony událostí za sekundu.

Můžete spustit vlastní hostovanou instanci Arroyo, která je zdarma, nebo využít pomoc Arroyo Cloud, počínaje 200 $ měsíčně. Arroyo je však aktuálně ve verzi Alpha a může mít chybějící funkce.

Amazon Kinesis

Data Amazon Kinesis Streams umožňuje shromažďovat a zpracovávat velké datové toky pro rychlé a nepřetržité přijímání. Má masivní škálovatelnost, odolnost a nízkou cenu. Podívejme se na hlavní funkce, které získáte:

 • Amazon Kinesis běží na cloudu AWS v režimu bez serveru na vyžádání. Pomocí několika kliknutí z konzoly AWS Management Console můžete spustit své datové proudy Kinesis.
 • Kinesis můžete mít spuštěnou až ve 3 zónách dostupnosti (AZ). Nabízí také 365 dní uchovávání dat.
 • Datové toky Kinesis umožňují připojit až 20 spotřebitelů. Každý spotřebitel má také svou vlastní vyhrazenou propustnost čtení a může publikovat do 70 milisekund od přijetí.
 • Splňte své požadavky na zabezpečení šifrováním dat pomocí šifrování na straně serveru.
 • Být součástí AWS umožňuje Kinesis bezproblémovou integraci s dalšími službami AWS, jako jsou Cloudwatch, DynamoDB a AWS Lambda.

S Amazon Kinesis platíte za to, co používáte. Pokud vezmeme v úvahu 1000 záznamů za sekundu po 3 KB, budou vaše denní náklady na režim na vyžádání pro začátečníky zhruba 30,61 USD. Můžete použít AWS kalkulačka zjistit vaše náklady na použití.

Databricks

Pokud hledáte jedinou datovou platformu pro dávkové i streamové zpracování, Platforma Databricks Lakehouse je skvělá volba. Navíc získáte analýzy v reálném čase, strojové učení a aplikace na jedné platformě.

Platforma Databricks Lakehouse má vlastní zobrazení dat nazvané Delta Live Tables (DLT) s následujícími výhodami:

 • DLT vám umožní snadno definovat vaše koncové datové kanály.
 • Získáte automatické testování kvality dat. Zároveň můžete sledovat trendy kvality dat v čase.
 • Pokud je vaše pracovní zatížení nepředvídatelné, pak to zvládne vylepšené automatické škálování DLT.

Díky Spark Structured Streaming jako základní technologii získáte to nejlepší místo pro spouštění úloh Apache Spark. S tím je spojen Delta Lake, jediná open-source úložná platforma, která podporuje streamování i dávková data.

S platformou Databricks Lakehouse Platform si můžete užít 14denní bezplatnou zkušební verzi, po jejímž uplynutí budete automaticky přihlášeni k odběru tarifu, který jste používali.

  Jak nainstalovat Fedora Cinnamon

Qlik Data Streaming (CDC)

CDC nebo Change Data Capture je technika, pomocí které je jakákoli změna v datech oznámena jiným systémům. Jednoduché a univerzální řešení, Qlik Data Streaming (CDC) umožňuje snadno přesouvat data ze zdroje do cíle v reálném čase. Vše můžete spravovat pomocí jednoduchého grafického rozhraní.

Qlik Data Streaming (CDC) poskytuje efektivní a automatickou konfiguraci. Můžete tak snadno nastavit, ovládat a monitorovat svůj datový kanál v reálném čase.

Získáte podporu široké škály zdrojů, cílů a platforem. To vám umožňuje nejen ingestovat širokou škálu dat, ale také synchronizovat místní, cloudová a hybridní data.

Qlik Enterprise Manager je vaše centrální řídicí centrum, které vám umožní snadno škálovat a sledovat tok dat prostřednictvím výstrah.

Existuje flexibilní možnost nasazení, pokud jde o výběr toho, jak chcete provozovat kanál CDC. Na základě vašich požadavků si můžete vybrat z následujících možností:

Můžete začít s a zkušební verze zdarma aniž byste cokoliv stahovali nebo instalovali.

Fluvio

Hledáte open source cloudové nativní streamovací řešení s nízkou latencí a vysokým výkonem? Fluvio odpovídá tomu popisu. Získáte schopnost provádět inline výpočty pomocí SmartModules, které vylepšují funkčnost platformy Fluvio.

Fluvio má distribuované zpracování datových proudů s kontrolami, které zabraňují ztrátě dat a prostojům. Navíc je k dispozici nativní podpora API pro oblíbené programovací jazyky jako Rust, Node.js, Python, Java a Go. Pojďme se podívat, co pro vás platforma chystá:

 • Síla kombinace výpočtu a streamování v jednotném clusteru vám zajistí minimální zpoždění.
 • Fluvio dynamicky načítá vlastní moduly, které rozšiřují výpočetní schopnosti.
 • Získáte vysokou škálovatelnost, která sahá od malých zařízení IoT až po vícejádrové systémy.
 • Má schopnosti automatického léčení pomocí deklarativní správy, usmíření a replikace.
 • Protože byl vytvořen s ohledem na vývojářskou komunitu, získáte výkonné rozhraní CLI pro efektivitu.

Ať už je to váš notebook, podnikové datové centrum nebo veřejný cloud podle vašeho výběru, můžete si Fluvio nainstalovat na jakoukoli platformu.

Vzhledem k tomu, že je to open-source, nejsou za provoz Fluvia žádné poplatky.

Cloudera Stream Processing (CSP)

Běží na Apache Flink a Apache Kafka, Cloudera Stream Processing (CSP) vám poskytuje možnosti analýzy, abyste získali přehled o vašich streamovaných datech. Má nativní podporu pro standardní technologie jako SQL a REST. Navíc získáte kompletní řešení pro správu toku v kombinaci se stavovým zpracováním, které je vytvořeno pro podniky.

Cloudera Stream Processing čte a analyzuje velké objemy dat v reálném čase a poskytuje výsledky v subsekundových latencích. Získejte podporu pro multi-cloud a hybridní cloud spolu s nezbytnými nástroji pro vytváření vysoce sofistikované analýzy založené na datech. Užijte si následující nástroje a funkce:

 • Díky podpoře milionů zpráv za sekundu můžete držet krok se svými neustále se měnícími potřebami díky vysoce škálovatelnému streamování.
 • Streams Messaging Manager nabízí komplexní pohled na to, jak se vaše data přesouvají v kanálu zpracování dat.
 • Streams Replication Manager nabízí replikaci, dostupnost a zotavení po havárii.
 • Zmírněte neshody a přerušení schématu pomocí registru schémat, který vám umožňuje spravovat vše ve sdíleném úložišti.
 • Cloudera SDX, automaticky vynucované centralizované zabezpečení, nabízí jednotné ovládání a správu napříč všemi vašimi komponentami.

Díky Cloudera Stream Processing za méně než 10 minut můžete roztočit svůj kanál pro zpracování streamů na cloudové platformě dle vašeho výběru – ať už je to AWS, Azure nebo Google Cloud Platform.

Striim Cloud

Potřebuje vaše datová platforma a analýza v reálném čase širokou škálu producentů a spotřebitelů dat? Striim Cloud, s vestavěnou podporou pro 100+ konektorů, může být perfektní volbou. Snadno se integrujte se svými stávajícími datovými úložišti a streamujte data v reálném čase pomocí plně spravované platformy SaaS navržené pro cloud.

  Jak nastavit limity aplikací a her na Xbox One

Striim Cloud nabízí jednoduché rozhraní přetahování, které nejen pomáhá budovat vaše potrubí, ale také poskytuje přehled o vašich datech. Podporuje nejoblíbenější analytické nástroje, včetně Google BigQuery, Snowflake, Azure Synapse a Databricks. Kromě toho získáte následující:

 • Vaše obavy ze změn ve struktuře dat řeší funkce Striim pro vývoj schémat. Můžete jej nakonfigurovat na automatické rozlišení nebo ruční zásah.
 • Striim, postavený na platformě SQL pro distribuované streamování, vám umožňuje spouštět nepřetržité dotazy.
 • Striim nabízí vysokou škálovatelnost a propustnost. Následně můžete škálovat své potrubí bez dalšího plánování nebo nákladů.
 • Metoda ‚ReadOnlyWriteMany‘ umožňuje přidávat a odebírat nové cíle bez jakéhokoli dopadu na vaše úložiště dat.

Plaťte pouze za to, co používáte. Vývojářské prostředí Striim je zdarma a umožňuje vám vyzkoušet platformu s 10 miliony událostí měsíčně. U cloudového řešení podnikového rozsahu začíná na 2 500 $ měsíčně.

VK Streaming Data Platform

Díky nejvyššímu standardu datových produktů a přehledů pomáhá Vertical Knowledge (VK) jednotlivcům a firmám přijímat účinná rozhodnutí ve velkém měřítku. VK Streaming Data Platform umožňuje zpracovávat obrovské množství dat prostřednictvím webového prostředí pro streamování dat.

Získejte užitečné statistiky pomocí automatického zjišťování dat. Zde jsou hlavní výhody streamovací datové platformy VK:

 • Získáte robustní kybernetické zabezpečení díky stabilní infrastruktuře VK, která vás chrání před škodlivým obsahem. Data si také můžete stáhnout prostřednictvím virtuálního prostředí.
 • Automatizované datové toky vám umožňují snadno pracovat s více zdroji dat.
 • Díky rychlému objevování můžete omezit manuální procesy, které jsou často časově náročné.
 • Generujte hloubkové kolekce dat spuštěním souběžných kanálů z více zdrojů. Můžete tak generovat globální výsledky pro vybraná klíčová slova.
 • Své kolekce dat můžete exportovat v nezpracovaném formátu JSON nebo CSV nebo použít rozhraní API k integraci se systémy třetích stran.

Platforma Hstream

Postaveno na open-source HStreamDB, Platforma Hstream nabízí bezserverovou streamovací datovou platformu. Můžete zpracovat obrovské množství dat a spolehlivě uložit miliony datových toků. HStreamDB je stejně rychlý jako Kafka. Navíc si můžete přehrát historická data

SQL můžete použít k filtrování, transformaci, agregaci a dokonce spojení více datových pohledů. Získáte tak přehled o svých datech v reálném čase. Platforma HSream vám umožní začít v malém a je štíhlá. Zde jsou klíčové vlastnosti:

 • Protože je bez serveru, je připraven k použití hned od začátku.
 • Pro vaše potřeby streamování není potřeba Kafka.
 • Získáte zpracování datového proudu na místě pomocí standardního SQL.
 • Spotřebujte a produkujte v různých systémech, ať už jde o databáze, datové sklady nebo datová jezera. Není tedy potřeba dalších nástrojů ETL.
 • Můžete efektivně spravovat veškerou svou pracovní zátěž na jedné jednotné streamovací platformě.
 • Cloudová nativní architektura vám umožňuje nezávisle škálovat vaše výpočetní a úložné potřeby.

Platforma HStream je aktuálně ve veřejné beta verzi. Jeho použití je zdarma – vše, co musíte udělat, je Přihlásit se pro to.

Závěr

Výběr dobré platformy pro streamování dat závisí na vašem měřítku, potřebě různých konektorů, provozuschopnosti a spolehlivosti.

Zatímco některé platformy jsou plně spravované služby, jiné jsou open-source a poskytují vám různá přizpůsobení. Podívejte se na své potřeby a rozpočet a vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Dále se stále ptáte, jak můžete všechna tato data co nejlépe využít? Vyzkoušejte nástroje pro prognózování a predikci dat založené na umělé inteligenci pro podniky.

x