etechblog

11 rozšíření pro přepis, která změní váš pracovní postup

Hledáte nejlepší rozšíření pro přepis? Pokud ano, narazili jste na správnou webovou stránku.

I když jsou videa a podcasty právě teď v módě, psané texty mají svůj vlastní význam. Je docela snadné překládat psané texty z jednoho jazyka do druhého, což bohužel není tak snadné s video a audio obsahem.

Kromě toho psané texty velmi usnadňují nalezení konkrétních informací a umožňují vám je přepracovávat, kolikrát chcete. A to je pravděpodobně důvod, proč jsou psané texty nenahraditelné v odvětvích, která zahrnují výzkum, vzdělávání a dokumentaci.

Ale pokud jde o přepis video nebo audio obsahu, věci jsou opravdu náročné. Ruční přepis zabere poměrně hodně času a úsilí, a právě zde přichází na řadu rozšíření přepisu.

Najít dobré rozšíření přepisu je však stále úkol. Existují stovky možností a každá z nich tvrdí, že je nejlepší.

Zkoušet nástroj po nástroji, abychom našli ten správný, by nebyl správný přístup a já to chápu. To je důvod, proč jsem udělal těžkou práci a pečlivě otestoval 100 extenzí transkripce, takže to nemusíte dělat vy.

Níže jsem sdílel seznam nejlepších transkripčních rozšíření, která prošla mým testováním a mohla by být skvělým nástrojem pro revoluci ve vašem pracovním postupu.

Takže bez dalších okolků začněme –

Přepis

Přepis od Transscript.study je pravděpodobně nejlepší transkripční nástroj určený pro studenty. Jednou z nejlepších funkcí tohoto rozšíření je jeho funkce pro řešení otázek jedním kliknutím. Tato funkce poskytuje podrobné odpovědi na téměř všechny otázky, včetně komplikovaných matematických rovnic.

Toto rozšíření využívá pokročilý AI engine a vyhledávací algoritmus k poskytování přesných a podrobných odpovědí. Rozšíření je navíc exkluzivně optimalizováno pro 16 platforem LMS (Learning Management System), včetně Brightspace, Apex Learning a Blackboard. Ale bohužel už nepodporuje McGraw Hill.

Výhody

 • Tento nástroj je výhradně optimalizován pro 16 platforem LMS s pokročilou podporou.
 • Funkce řešení problémů jedním kliknutím velmi usnadňuje hledání řešení složitých konceptů.
 • Za 3,99 $ měsíčně je to docela dostupné.
 • Kromě webového rozšíření je tento nástroj dostupný také pro zařízení Android a iOS. A díky jeho schopnosti synchronizace v reálném čase budete mít vždy nepřetržitý přístup ke všem svým poznámkám a dokumentům.
 • Extrémně snadné použití.

Transkript však postrádá základní funkcionalitu, kterou by se mělo pochlubit každé rozšíření pro přepis – schopnost přepisovat video nebo zvuk na text. Proto vám nemůže pomoci vytvořit poznámky z vašich online kurzů nebo připravit dokumentaci schůzek.

Navíc, i když je jeho pokročilý AI engine úžasný, můžete získat podobné výsledky s bezplatnými AI chatboty, jako je ChatGPT nebo Google Bard.

Laxis

Pokud jde o pořizování záznamů online schůzek, webinářů a kurzů, Laxis je nástroj, kterému mohu věřit. Je to fantastický nástroj, který vám pomůže připravit témata a agendy před schůzkou, získat během schůzek přepis v reálném čase a vytvářet poznámky.

Kromě toho se Laxis může pochlubit funkcí zvýraznění schůzek vylepšenou AI, která poskytuje důležité informace o konverzaci v rámci vaší konverzace i napříč ní. Webová aplikace Laxis je kompatibilní se Zoom, Microsoft Teams a Webex, přičemž konkrétně nabízejí rozšíření Chrome pro Google Meet.

Výhody

 • Kompatibilní se všemi hlavními videokonferenčními službami, včetně Microsoft Teams, Google Meet, Zoom a Webex.
 • Bezplatný plán se zdá být pro většinu uživatelů více než dostatečný.
 • Přepisovací nástroj Laxis je velmi účinný při vytváření přesného přepisu s rozpoznáváním mluvčího.
 • Pokročilý spisovatel a chatbot Laxis založený na AI jsou docela výkonné.
 • Docela jednoduché a snadné použití.

Tento nástroj je primárně navržen tak, aby vám pomohl přepisovat online schůzky a kurzy, a nikoli obecně přepisovat videa. Laxis proto nemůžete používat k vytváření přepisů videí na YouTube, Udemy ani na jiné platformě.

  Jak používat knihovnu aplikací na iPhone

Další nevýhodou Laxisu je navíc to, že pro správnou funkci nástroje musíte mít povolené skryté titulky. Jinak se přepis zastaví.

Notta

Notta je pravděpodobně jedním z nejlepších nástrojů pro přepis, který je schopen přepsat jakýkoli druh zvukového klipu, který máte. Ať už tedy chcete přepsat video z YouTube, podcast, videohovor, online setkání, webinář nebo jakýkoli zvukový soubor, Notta vám může pomoci s jeho přepsáním během okamžiku.

Nejlepší na Nottě je, že se docela snadno používá. Notta nabízí webovou aplikaci, rozšíření pro Chrome a mobilní aplikace, díky čemuž je dostupná téměř na všech zařízeních. Nicméně jejich plány, zásady a prodejní praktiky mě přiměly k tomuto produktu skeptického.

Výhody

 • Je schopen přepisovat zvukové soubory z téměř jakékoli webové stránky. Navíc můžete importovat jakýkoli video nebo zvukový soubor z počítače pro přepis.
 • Nabízí bota Notta, který může poskytovat přepis schůzek v reálném čase v aplikacích Zoom, Webex, Google Meet a Microsoft Teams.
 • Souhrnný generátor AI odvádí slušnou práci, když shrnuje všechny přepisy a dělá rychlé poznámky.

Například bezplatný plán, který nabízí Notta, je spíše trikem. Říká se, že vám nabízejí 120 minut měsíčně v rámci bezplatného plánu, ale budete omezeni pouze na 3 minuty záznamu v reálném čase a přepisu schůzek online a 5 minut přepisu založeného na souborech a živé obrazovky jako bezplatný uživatel.

Navíc budete požádáni, abyste se rozhodli pro prémiové předplatné prostřednictvím vyskakovacích oken a jejich politika vrácení peněz je hrozná.

MeetInOne

Zatímco MeetInOne není primárně rozšíření, které vám pomůže přepisovat video nebo zvukové soubory, tento nástroj vám může pomoci zlepšit zážitek ze schůzek. Nejlepší na MeetInOne je, že toto rozšíření je zcela zdarma.

Výhody

 • Abyste mohli využívat některou z funkcí, které nabízí rozšíření MeetInOne, nemusíte utratit ani korunu. MeetInOne je zcela zdarma k použití.
 • Některé z funkcí, jako je obraz v obraze, tmavý režim, statistiky schůzek, automatické přijímání a odmítání žádostí a další, jsou opravdu užitečné a mohou posunout váš zážitek ze schůzky na další úroveň.
 • Přestože je funkce Nahrávání schůzek stále ve vývoji, může být tato funkce pro mnohé skutečně záchranou, protože usnadní uchování záznamů o všech schůzkách.

Rozšíření MeetInOne se může pochlubit několika úžasnými funkcemi, jako je push-to-talk, tmavý režim, statistiky schůzek, vylepšená správa účtu a další. Ale bohužel podporuje pouze Google Meet.

Ale přestože je to bezplatný a velmi praktický nástroj, tento nástroj nemá dostatečnou popularitu. A proto se domnívám, že vývojáři nepracují na vylepšení funkčnosti a výkonu tohoto rozšíření. V důsledku toho tento nástroj nedostává žádné pravidelné aktualizace.

Rozšíření Meet

Než budu pokračovat dále, dovolte mi to objasnit Rozšíření Meet není přepisovací nástroj. Pokud tedy hledáte nástroj k přepisu vašich schůzek nebo videí obecně, Meet Extension nepřichází v úvahu. Pokud ale chcete své schůzky zaznamenávat nebo zlepšit celkový zážitek ze schůzek, můžete tento nástroj zvážit.

Meet Extension je freemium nástroj s některými solidními funkcemi na bezplatné úrovni. Prémiové funkce také vypadají docela působivě a umožňují vám lokálně nahrávat schůzky, stahovat konverzace a automaticky ztlumit/zapnout mikrofon.

Výhody

 • Funkce nahrávání schůzek Meet Extension vám umožňuje nahrávat a ukládat všechny schůzky lokálně ve formátech MP4.
 • Jeho funkce obraz v obraze vám umožňuje provádět na počítači více věcí najednou, aniž by vám chyběl jakýkoli obraz.
 • Kromě nahrávek videa vám Meet Extension také umožňuje stahovat historii chatu a seznam účastníků.

Jediná věc, která se mi na Meet Extension nelíbila, je, že shromažďuje data související s aktivitou uživatele, jako je protokolování kláves, pozice myši a kliknutí a další. Tohle mi přijde docela útržkovité.

Vydra.ai

Vydra.ai je pravděpodobně jednou z nejlepších přepisových služeb, které si můžete právě teď zakoupit. Je to úžasný nástroj, který můžete použít k pořizování poznámek z online schůzek, brainstormingů a online přednášek. Jeho funkce chatu Otter.ai vám navíc pomůže získat podrobné odpovědi na otázky schůzky.

  Jak najít průměr, medián a režim v Pythonu?

Tento nástroj se dále může pochlubit funkcí přepisu předem nahraných videí, zvukových souborů a podcastů. Kromě přepisu vašich schůzek, Vydra také zaznamenává každou schůzku.

Výhody

 • Otter je kompatibilní se všemi hlavními online schůzkovými službami, včetně Zoom, Google Meet a Microsoft Teams.
 • Otter je k dispozici pro Chrome, Android a iOS. Navíc jej můžete integrovat se Slackem, Kalendářem a Dropboxem a vše snadno synchronizovat.
 • Otter toho ve volné vrstvě moc nenabízí, přesto je bezplatný plán ve srovnání se svými soupeři docela působivý. Získáte 300 minut měsíčního přepisu s 30 minutami na konverzaci a třemi předem nahranými přepisy zvukových a video souborů na celý život.

Díky svému algoritmu založenému na ML je Otter poměrně výkonný a poskytuje vysoce přesný přepis. Přesto se tento nástroj potýká se silnými přízvuky nebo když mluví více lidí současně.

Auto-Notes Taker

Auto-Notes Taker je úžasný nástroj pro přepis navržený a vyvinutý individuálním vývojářem jménem Nithin S. Jediným účelem vytvoření tohoto nástroje je pomoci studentům vytvářet efektivní poznámky, a proto je tento nástroj zdarma.

Nástroj je velmi lehký a snadno se používá. Tento nástroj má však některé problémy, které je třeba zvážit, než se do něj pustíte.

Výhody

 • Jednou z nejlepších věcí na tomto rozšíření pro přepis je to, že je zcela zdarma.
 • Auto-Notes Taker je kompatibilní se všemi hlavními platformami pro schůzky, včetně Google Meet, Microsoft Teams a Zoom Web.
 • Toto bezplatné rozšíření pro přepis také využívá umělou inteligenci ke generování rychlých poznámek a krátkých shrnutí důležitých témat projednávaných na schůzce.

Tento nástroj byl vyvinut individuálním vývojářem, a proto mu chybí řádná zákaznická podpora. Takže pokud narazíte na nějaké problémy, budete na to sami, protože odpověď vývojářů může trvat dny.

Kromě toho poslední aktualizace, kterou tento nástroj obdržel, byla vydána v lednu 2021 a existuje velká šance, že tento nástroj brzy neobdrží žádné aktualizace. Takže všechny chyby a problémy, které tento nástroj nyní má, nebudou v dohledné době opraveny.

Transkriptor

Pokud jde o potřeby automatického přepisu, Transkriptor je rozšíření, které opravdu září. Jedná se o prémiový přepisovací nástroj, který obsloužil více než 100 tisíc zákazníků po celém světě. Transkriptor je funkčně bohatý nástroj s desítkami úžasných funkcí, které mu pomáhají odlišit se od svých soupeřů.

Výhody

 • Transkriptor podporuje více než 100+ jazyků, ve kterých můžete přepisovat schůzky a soubory a překládat existující přepisy.
 • Nejmodernější algoritmus umělé inteligence Transkriptoru je známý tím, že poskytuje vyšší přesnost, která může dosáhnout až 99 %.
 • Transkriptor má podle mého názoru pravděpodobně jednu z nejlepších zákaznických podpory. I když zákaznická podpora není k dispozici 24*7, můžete se s nimi spojit mnoha způsoby, jako je živý chat, e-mail atd.

Počínaje těmi základními vám Transkriptor pomůže přepisovat online schůzky, semináře a videa bez námahy s 99% přesností. Kromě toho můžete také nahrát své video nebo audio soubory a převést je na text během okamžiku.

I když to není velký problém, Transkriptor zachytí a přepíše všechna výplňová slova, jako je umm, ahh, hmm atd.

YTScribe

Pokud hledáte především rozšíření pro přepis pro přepis videí YouTube, YTScribe může být pro vás ideálním řešením. Je to freemium nástroj. Bezplatná verze YTScribe mi přijde docela solidní, a kdybych neměl peníze, určitě bych šel do bezplatného rozšíření YTScribe.

Výhody

 • YTScribe odvádí úžasnou práci při poskytování vysoce přesných přepisů, zejména u videí, která mají čistý zvuk a jednoho vypravěče.
 • Bezplatné rozšíření YTScribe je docela solidní a pokud jste ochotni vynaložit nějaké úsilí na ruční úpravy, bude vám stačit.

Přepis vygenerovaný bezplatným rozšířením však budete muset upravit ručně, protože nebude mít správnou interpunkci a časová razítka. YTScribe opravuje tento problém v předplatném Pro. Ale předplatné Pro se zdá být trochu nákladné, zvláště pokud jej porovnám s cenami jiných rozšíření o přepis a uvážím, že YTScribe je omezeno pouze na YouTube.

  Jaké jsou zásady zrušení Great Wolf Lodge?

To znamená, že YTScribe se zdá mírně předražené, zvláště když jej porovnám s jinými přepisovacími službami, jako je Transkriptor nebo Notta. Ostatní služby, které jsem zmínil, mají podobnou cenu, ale nabízejí mnohem více funkcí než YTScribe.

Získejte přepis YouTube

Jak název napovídá, Získejte přepis YouTube od CakeAI je rozšíření pro přepis videa na YouTube. Toto rozšíření funguje bez námahy se všemi druhy videí YouTube kromě živého přenosu a nejlepší na tom je, že se docela snadno používá.

Toto rozšíření generuje přesné přepisy a umožňuje exportovat přepisy ve třech formátech – CSV, SRT a TXT. Pokud se rozhodnete pro formát CSV, získáte přepis s přesnými časovými razítky.

Výhody

 • Toto rozšíření je poměrně robustní a poskytuje vysoce přesné přepisy s časovými razítky.
 • S předplatným zdarma byste získali jeden vysoce kvalitní přepis denně zdarma. Navíc bude mít přepis přesná časová razítka a interpunkci.

Existuje bezplatná verze tohoto rozšíření, ale je omezena pouze na jeden přepis denně. Nemám s tím problém, protože chápu, že vývojář navrhl tento produkt, aby vydělal nějaké peníze, ale tento agresivní limit je také důvodem, proč tento nástroj není příliš populární.

Navíc, i když se mi nástroj líbil a bránil jsem jeho omezený bezplatný přístup, nedoporučoval bych zvolit jeho placené předplatné. Je to proto, že jeho vývojářům chybí profesionalita. Stránka nástroje neobsahuje správné informace o fakturaci, předplatném, způsobech ochrany osobních údajů atd.

Kromě toho mnoho uživatelů uvedlo, že nemohou zrušit své předplatné, protože neexistuje žádná možnost.

Scribbl

Scribbl je nová přepisová služba, která na mě udělala velký dojem. Přestože Scribbl v současné době podporuje pouze Google Meet, pracují na rozšíření své kompatibility s dalšími platformami, jako jsou Microsoft Teams a Zoom.

Scribbl nepomáhá pouze s vysoce přesným přepisem, ale také vám umožňuje zaznamenávat všechny vaše schůzky a vytvářet poznámky ze schůzek založené na AI. Navíc nabízí snadnou možnost sdílení, která vám umožní snadno sdílet všechna vaše videa a přepisy.

Výhody Scribbl

 • Přestože Scribbl nenabízí telefonickou zákaznickou podporu, její zákaznická podpora je stále jedna z nejlepších ve srovnání s jejími konkurenty. S jejich týmem podpory se můžete spojit prostřednictvím živého chatu nebo e-mailu.
 • Scribbl se používá celkem snadno. Pokud se vám to ale zdá obtížné, můžete kontaktovat jejich tým zákaznické podpory nebo zamířit do sekce jejich blogu.
 • Pokročilý algoritmus umělé inteligence Scribbl rozloží celou vaši diskuzi na schůzce na menší témata. To může být velmi užitečné při opakování témat diskutovaných na schůzkách.

Jedinou nevýhodou Scribbl je podle mého názoru jeho cena. Ve srovnání s jinými nástroji na trhu je to poměrně drahé.

Závěrečné komentáře

Tady to máte – podrobný článek o nejlepších rozšířeních přepisů.

Doporučení rozšíření pro přepis není snadné, protože zcela závisí na vašich potřebách. Doufám, že vám tento článek pomohl ke správnému výběru. Ale pokud jste stále zmatení, dovolte mi, abych vám dal svá doporučení pro různé případy použití.

Pokud máte rozpočet a potřebujete rozšíření pro přepis pro přepis videí YouTube, doporučuji vám použít Notta. Pokud ale nemáte žádný rozpočet, doporučil bych bezplatná rozšíření YTScribe nebo CakeAI.

Podobně, pokud chcete rozšíření přepisu pro schůzky, zvažte Laxis, Notta, Otter nebo Transkriptor. Můžete také použít jiné nástroje uvedené výše, ale před výběrem si přečtěte výhody a nevýhody.

Dále se podívejte na nejlepší přepisovací software pro převod zvuku na text.

x