etechblog

Se Sachinem Aryou (výkonný ředitel BITS Pilani Incubation)

Vždy chválíme podnikatele a zakladatele. Ale napadlo vás někdy, kdo jsou lidé, kteří neúnavně stojí za úspěchem těchto startupů?

Jsou to lidé jako Sachin Arya. Tito lidé dávají své srdce a duši mladým podnikatelům a poskytují jim všechny možné zdroje. Navíc je vede při každém kroku, který mladé mysli udělají.

Opět jsem tu s novým rozhovorem se Sachinem Aryou, mužem, který dnes vedl/uvedl mnoho nápadů do milionových podniků.

Mám pocit, že to není jen o Sachin Aryi, ale o poctě všem mentorům a trenérům. Který pracuje dnem i nocí jen proto, aby mladé mozky světa mohly uvést své nápady v život.

Jsem si docela jistý, že by vás mohlo zajímat, kdo je Sachin Arya. Dovolte mi tedy odpovědět na vaši otázku:

Kdo je Sachin Arya?

Sachin Arya je hlavní inkubační a podnikatelská strategie a implementace pro všechny kampusy BITS v Pilani, Goa, Hyderabad, Dubaj a brzy v Bombaji. Inkubátor byl důležitý při definování a podpoře inovativního a podnikatelského ekosystému v kampusech BITS.

Přímo či nepřímo inkubátor motivoval a inspiroval mnoho BITSianů k podnikání. Podle odhadu vytvořili studenti a absolventi BITS po založení inkubátoru v roce 2004 více než 300 startupů.

Na tomto postu je již více než 5 let a dosud vnesl spoustu nápadů. Nápady, které začaly od tabule až po dnešní velký podnik. Mám pocit, že je to moderní guru, od kterého chce každý mladý podnikatel vedení. Proč to říkám tak sebevědomě? Chcete-li to vědět, přečtěte si níže a podle jeho odpovědí to budete vědět.

Otázka: Čím se BITS liší od všech ostatních institucí na světě?

A: Sachin říká, že BITS Pilani, která se nachází v Pilani, je velmi malá a odlehlá vesnice 200 kilometrů od Jaipuru a dalších velkých měst. To je to, co popisuje jako „tajná omáčka“, díky níž je tato instituce sama o sobě jedinečná.

  Jak nainstalovat Google Chrome na Ubuntu

Být v odlehlé oblasti daleko od rozvinutého města přirozeně omezuje studenty od věcí, které by je jinak rozptylovaly, nebo věcí, které by mohly být maskovány jako pohodlí, ale mohou být důvodem k lenosti ve velkých městech. To buduje charakter, který z BITSianů dělá skvělého přirozeného vůdce a pomáhá rozvíjet u studentů podnikatelské vlastnosti.

Není náhoda, že BITS má hned po IIT Bombay a Dillí 6 000 absolventů jako generálních ředitelů a 7 000 absolventů začínajících společností.

V kampusu není žádný zákaz vycházení pro chlapce a dívky spolu s mírnými pravidly pro pobyt mimo kampus. Tato otevřená svoboda poskytuje studentům jedinečné prostředí pro růst a produktivitu.

Věděli jste o této skutečnosti?

Otázka: Jaká jsou kritéria pro dosažení ročního poklesu BITS?

A: Když se objevila zpráva, že studenti BITS se mohou rozhodnout pro 1 rok přerušení svého akademického cyklu. Všichni byli zvědaví na kritéria. Rozhodl jsem se tedy převzít iniciativu. Tak jsem se rozhodl vzít věci ne do vlastních rukou.

V této otázce se Sachin ponoří do historie, jak tato politika „poklesu o jeden rok“ vznikla. Hodně se diskutovalo o tom, zda povolení této pauzy bylo dobré nebo ne. Všichni však dospěli k závěru, že potřebují podniknout další kroky, aby podnikatelskou kulturu posunuli na další úroveň. a pokud to studentům prospívá a přináší v nich něco dobrého, pak není nic lepšího než to.

Pokračuje, že kritériem pro přestávku je, že musíte pracovat na startupu nebo musíte být na cestě ke startupu. Pokud student může ukázat své nápady nebo je přijat do školícího programu od agentur třetích stran pro podnikání, může si dát roční přestávku.

Ano! A je to. Jsem si docela jistý, že jste si mysleli, že musí existovat nějaká přísná kritéria. Ale je to tak jednoduché.

Otázka: Je zkušenost povinná pro zahájení vlastního podnikání nebo start-upu?

Odpověď: Podle pana Aryi neexistuje žádný konkrétní způsob, jak určit, zda je tato zkušenost povinná nebo ne pro založení společnosti nebo startupu. Svou odpověď začíná příkladem společnosti Pixxel, startupu zabývajícího se zobrazováním vesmíru, který by předtím, než byl zahájen v hostelovém pokoji, vyžadoval mnoho základních odborných znalostí a znalostí na toto téma, a nyní vypouštějí satelity.

Dalším příkladem, který si vzal, byl Grow, společnost založená Ishaanem, který roky pracoval na jiných místech, aby získal zkušenosti, než založil vlastní společnost.

  10 platforem zákaznických služeb pro zvýšení retence

Otázka: Jaké je myšlení studentů v BITS?

A: Když jsem položil tuto otázku, pan Arya řekl, že je to zajímavá otázka. Dále dodal, že jelikož studenti utrácejí spoustu peněz za studium na BITS, jsou ochotni vzdát se zdravých balíčků od společnosti a založit vlastní společnost od nuly.

Zmiňuje, že jedním z důvodů, které by mohly být odpovědí, je kultura, která v BITS převládá. Studenti by mohli být ovlivněni podnikatelským prostředím, nebo by se mohli inspirovat ostatními lidmi z BITS, kteří jim dali na mysli, aby se toho vrhli sami.

Dodává, že ti chytří v BITS vědí, že i když jejich startupy selžou, stále budou mít práci, ke které se mohou vrátit, protože mnoho společností dnes bere podnikatelské prostředí jako bonus u zaměstnanců pro určité role. Všechny tyto důvody přiměly mnoho zakladatelů riskovat.

Jako, byl jsem v šoku. Jen si představte, že byste se nerozhodli pro práci, která vám zaplatí více než většina vysokých škol. A možnost cesty, kde bude počáteční fáze plná výzev. Toto je způsob myšlení, o kterém zde mluvíme.

Otázka: Jak prezentovat před investory a institucemi?

Odpověď: Poté, co jsem se zeptal na to, jak by bylo možné prezentovat své nápady investorům a institucím, Sachin zmínil, že místo přemýšlení o ekonomických důsledcích myšlenky nebo financování projektu se zaměřují na vášeň, kterou mladí lidé pro svůj nápad vnesou nebo jejich vize.

Rodokmen pro řešení problémů však hledají u zakladatelů a jejich připravenosti na tyto problémy. Dívají se také na nápady ohledně jejich potenciálu a cílové demografické skupiny nebo trhu pro tyto nápady.

Ještě jednu věc, kterou zmiňuje, je, že také věnují pozornost tomu, jak se bude myšlenka rozvíjet a jaká cesta a opatření budou přijata, aby tato myšlenka fungovala a rozvíjela se, spolu se způsobem, jakým budou výsledky využity, ať už pro zařízení nebo pro zaměstnance. jsou zohledněny investice těchto fondů.

Poslední věc, kterou hledají, je, zda má nápad inovace pro trh. Je to zdůrazněno, pokud se snaží znovu objevit kolo pro trh. Většině lidí v dnešní době Sachin poskytuje pohled na to, že v dnešní době se většina startupů snaží, aby se prodávající a kupující setkali.

Q: Kdy si jako zakladatel myslíte, že je ten správný čas přestat?

A: Všichni mluví o úspěchu Start-upu, ale nikdo nemluví o neúspěchu. Když jsem tedy položil tuto otázku, Sachin se usmál a řekl, že na to je velmi těžké odpovědět.

  Dokáže Geek Squad opravit váš PS4?

Poskytuje své zkušenosti ze sledování mnoha společností a nápadů, které jsou neživotaschopné, ať už proto, že zákazník nedostává hodnotu za své investice. Pokud zákazníci odcházejí, spuštění analýzy kořenů vás jistě přivede k důvodu problému.

Pokud se produktu nedaří a zákazníci odcházejí, lze to považovat za jistý důvod, proč by společnost nebyla schopna přežít.

Otázka: Jak najít správného spoluzakladatele?

A: Sachin se této otázce zasměje, protože ví, kam touto otázkou směřujeme. Odpověď, kterou dal, byla poměrně obsáhlá a doporučil bych se podívat na toto video, ale v souhrnu uvádí, že je vždy obtížné najít spoluzakladatele, protože někdy je velmi obtížné najít někoho se správnými nápady. a správné myšlení, které také klikne na vaše nápady a metody.

A to obvykle znamená, že mít spoluzakladatele je často srovnáváno s manželstvím, kde se manželé obvykle neshodnou na věcech, na kterých pracují. Jako spoluzakladatel musí tato osoba respektovat myšlenky a důvody druhého spoluzakladatele a je těžké se v tom dobře zdokonalit.

Tipy pro studenty, kteří se chtějí ponořit do této podnikatelské cesty?

A: Sachin zmiňuje, že indická vláda financovala mnoho podnikatelských inkubátorů a inkubátorových buněk. a tyto buňky budou rády pomáhat lidem, kteří chtějí založit vlastní společnosti.

S mentorstvím a pomocí těchto institucí se člověk jistě dostane k jejich nápadům a realizacím jejich vizí. Zmiňuje také granty a finanční pomoc, kterou tyto buňky podnikatelům poskytují na podporu jejich startupů a jejich cesty.

Jaké věci máte na své práci nejraději?

A: Na tuto otázku Sachin odpovídá: „Proč to dělám?“ Hе zmiňuje, že se studenty je třeba přijít s novým způsobem řešení problémů.

Hе zmiňuje, že nemá šablonu, ani ji nenásleduje pro svou práci, a protože každý rok přicházejí noví studenti, každý má jinou sadu očekávání, jak mohou pracovat se vším všudyеmе nеw yеar v BITS, a to je to, co jim pomáhá učit se každý den.

Verdikt autorů

Hodně jsme se naučili v podcastu se Sachinem. A abych byl upřímný, spousta lidí získá spoustu neocenitelných znalostí z konverzace, kterou jsme s ním měli. Zeptal jsem se ho docela dost na pár dalších otázek, jako je jeho plat a proč je BITS tak drahý еexpеnsivе, spolu s dalšími zkušenostmi.

Vřele bych vám doporučil sledovat úplný podcast, abyste mohli zažít odpovědi přímo od něj. Zůstaňte naladěni pro více úžasných interakcí a postřehů. Do té doby se stále učíte a stále rostete.

Dále si také můžete přečíst o zasedací síni s Vedantem Singhem Thakurem (výkonný ředitel My Content Cafe), Pranjal Mishra (výkonný ředitel Your Brand Mate) a Saurav Kumar Sinha (výkonný ředitel Homversity).

x