etechblog

12 nejlepších alternativ MS Office 365, které byste měli zvážit

Pracoviště Google překonalo v roce 2022 tržní podíl Microsoft Office 365. Existuje velká pravděpodobnost, že v budoucnu poroste.

Proč mohou být potřebné alternativy Microsoft Office 365?

Ačkoli ne jediný, Microsoft Office 365 je proslulá kolekce nástrojů produktivity. Alternativy k Microsoft Office jsou stále populárnější, protože důvtipní majitelé firem přijímají nejmodernější technologie, aby vyhovovaly jejich požadavkům.

Mnoho malých a středních podniků a velkých korporací hledá nové metody, jak efektivněji pracovat a spolupracovat v současném podnikatelském prostředí.

Tyto alternativy zahrnují schopnosti, které mohou být uživatelsky přívětivější a ekonomičtější, což z nich činí žádoucí volbu pro společnosti, které si chtějí udržet svou konkurenceschopnost.

Přestože Microsoft Office byl nejlepší sadou obchodních a produktivních produktů, s nástupem cloud computingu a objevením se levných alternativ společnosti stále více hledají způsoby, jak ušetřit náklady, aniž by ohrozily efektivitu svých řešení produktivity.

Tyto cenově dostupné možnosti nabízejí stejné funkce a funkce, na které si uživatelé sady Microsoft Office zvykli, ale za mnohem nižší cenu. Může to být výhodné pro podniky, které chtějí snížit náklady při zachování profesionálního pracovního prostředí.

Tyto alternativy navíc nabízejí další možnosti, které v Microsoft Office nenajdete, jako jsou nástroje pro spolupráci, které mohou zvýšit produktivitu několika způsoby.

Protože Microsoft Office je drahý, mnoho zákazníků se v poslední době rozhodlo pro jiná softwarová řešení. Microsoft Office je často drahý a náklady na předplatné se mohou brzy zvýšit.

Alternativy k Microsoft Office jsou dnes důležitější než kdy jindy. Jak se cloud computing stává populárnějším, stále více společností volí alternativní hostovaná řešení před konvenčním desktopovým softwarem.

Výhody používání alternativ Microsoft Office 365

Organizace mohou těžit z alternativ MS Office, které nemusí být dostupné při používání standardní sady MS Office. Tyto možnosti jsou často ekonomičtější a umožňují podnikům snížit celkové náklady.

Mnoho alternativ MS Office umožňuje podnikům přizpůsobit své pracovní postupy a postupy způsoby, které konvenční sada MS Office možná neumožňuje. Navíc se často snáze používají, takže uživatelé se s produktem rychleji seznamují.

Jednou z hlavních nevýhod Microsoft 365 je, že uživatelé musí z kompletní sady funkcí programu vybrat více než požadované komponenty.

Uživatelé mohou mít pocit, že se nevyplatí platit za funkce, které nepotřebují, protože si je musí koupit nebo se přihlásit k měsíčnímu předplatnému celého balíčku. Několik alternativních kancelářských aplikací však nyní poskytuje stejné služby za méně peněz; některé jsou zdarma k použití.

Některé možnosti nabízejí různé funkce pro jednotlivce a organizace, od zvýšení produktivity a zefektivnění složitých procesů až po snížení nákladů. Tyto možnosti mohou každému uživateli pomoci zvýšit efektivitu a zároveň ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu.

Aplikace Office jsou navíc jen někdy kompatibilní s jinými operačními systémy, takže práce s lidmi používajícími různé platformy je náročná. Proto lze v takových situacích použít alternativy MS.

Kvůli rostoucí konkurenci podniky vždy hledají platformy pro snížení nákladů. V budoucnu by preferovali nástroje, které jsou dostupné odkudkoli a nabízejí srovnatelné funkce, ale s lepším poměrem nákladů a přínosů.

Nyní prozkoumáme seznam alternativ MS Office 365, které můžete zvážit.

Ashampoo

Známý poskytovatel softwaru s názvem Ashampoo vyvinul online kancelářský balík. Je to výkonná kolekce inovativních nástrojů, které zefektivní a zefektivní vaši práci.

Nabízí komplexní výběr kancelářských aplikací a obchodních aplikací, včetně textových procesorů, tabulkových procesorů, prezentačního softwaru a dalších nástrojů pro zpracování dat.

Má mnoho funkcí, od úprav a sdílení dokumentů až po vytváření přizpůsobených formulářů. Balíček také obsahuje výběr šablon a klipartů, které lze použít v dokumentech.

Má také funkce, jako jsou sofistikované bezpečnostní kontroly, sdílení a ochrana dat a cloudové úložiště a spolupráce.

Nejlepší funkce

 • Vylepšení automatického dělení slov pro lepší texty.
 • Vytváří soubory PDF ve formátu PDF/A standardu ISO.
 • Soubory XLSX lze importovat bez ztráty.
 • podpora SQLite.
  Jak funguje McDonald's Pickup

Jeho jednotná cena umožňuje použití až 5 zařízení. Každý, kdo hledá intuitivní kancelářský balík, by si měl vybrat Ashampoo kvůli jeho uživatelsky přívětivému rozhraní a designu.

Zoho

Přelomovou sadou nástrojů produktivity je Zoho. Umožňuje organizacím zefektivnit své operace a spolupracovat lépe než kdy dříve. Uživatelé těží z přímočarého a uživatelsky přívětivého prostředí, díky kterému je jejich práce produktivnější.

Obsahuje funkce, jako je ukládání souborů, správa úkolů, e-mail, chat a sdílení dokumentů.

Jeho masivních 20 milionů uživatelů po celém světě slouží jako dobrý ukazatel jeho popularity. Platforma nabízí potřebné nástroje pro společnosti všech velikostí.

Poskytuje kapacitu pro zefektivnění správy obsahu, komunikace a spolupráce napříč zařízeními, odděleními a umístěními. Podniky mohou využívat digitální sdílení dokumentů, správu úkolů a zlepšenou komunikaci.

Nejlepší funkce

 • Přesun dat ze stávajícího nástroje je jednoduchý pomocí vestavěného nástroje pro migraci.
 • Poskytnout podnikům přístup k analýze v reálném čase, která jim pomůže při rozhodování.
 • Integrovaný chatovací systém.
 • Možnost provést migraci dílů.

Platforma nabízí možnosti zabezpečení dat a soukromí na podnikové úrovni, které zaručují správné a bezpečné uložení zákaznických dat. Software lze používat zdarma po dobu 15 dnů.

LibreOffice

Miliony lidí používají bezplatný kancelářský balík LibreOffice, příklad open-source softwaru. Tento open-source produkt si stáhlo přes šest milionů lidí.

Jedná se o robustní sadu softwarových nástrojů, které fungují s Windows, macOS, Linux a dalšími operačními systémy a podporují všechny hlavní operační systémy.

Sada aplikací LibreOffice obsahuje nástroje pro zpracování textu, vytváření a úpravy tabulek, vytváření a úpravy prezentací, operace s databázemi a generování vzorců.

Nejlepší funkce

 • Snadno se vysouvá díky robustním vysouvacím mechanismům.
 • Můžete si jej stáhnout a používat zdarma navždy.
 • Vylepšení tmavého režimu.
 • Grafy s tabulkami dat.
 • Vylepšená správa záložek.

Kromě mnoha dalších funkcí umožňuje uživatelům vytvářet a pracovat s dokumenty PDF. Kromě toho lze ke zvýšení použitelnosti použít bezplatné šablony a doplňky webu. Jedinou nevýhodou je, že nepřichází s technickou podporou.

FreeOffice

Jedním z nejspolehlivějších a nejoblíbenějších bezplatných nástrojů pro tvorbu dokumentů dostupných online je FreeOffice. Nabízí bezpečnou platformu pro jednoduché vytváření a úpravy dokumentů v několika jazycích. Kancelářský balík obsahuje nástroje pro zpracování textu, tabulky a prezentační nástroje.

Je k dispozici pro Windows, Mac a Linux a lze jej snadno integrovat s Microsoft Office.

Má online editor bohatý na funkce s různými nástroji, jako jsou možnosti formátování textu, vkládání obrázků a možnost ukládat projekty ve formátech jako PDF a Microsoft Word.

Nejlepší funkce

 • Má možnosti dotykové obrazovky pro počítače s dotykovým režimem.
 • Možnosti zalamování textu a pokročilého umístění.
 • Nabízí kontrolu pravopisu pomocí slovníků Hunspell.
 • Grafická akcelerace OpenGL se používá k vytváření krásných animací a přechodů snímků.

FreeOffice můžete vyzkoušet, pokud hledáte bezplatnou alternativu sady Microsoft Office. Již více než deset let poskytuje spotřebitelům prostředky, které potřebují k vytváření a správě dokumentů. Vyzkoušet si to mohou studenti, podnikatelé a kdokoli, kdo chce pracovat se svými dokumenty.

WPS

WPS Office nabízí řadu solidních funkcí a špičkových nástrojů pro generování, úpravy a sdílení dokumentů. Jedná se o all-in-one řešení pro zpracování kancelářských dokumentů.

Obsahuje různé funkce, od jednoduchých funkcí pro zpracování textu až po ty pokročilejší, jako jsou kontingenční tabulky a hromadná korespondence.

S WPS Office můžete spolupracovat se spolupracovníky na dokumentech a přistupovat k nim z jakéhokoli místa nebo zařízení. Výměna dokumentů je navíc jednoduchá, takže je ideální volbou pro osobní i profesionální použití.

Má několik vynikajících aplikací, včetně extrakce textu, zdlouhavého výstupu obrázků, vytváření vodoznaků a anotací.

Nejlepší funkce

 • Využívá méně paměti a je lehký.
 • Podpora 46 jazyků na mobilu.
 • WPS cloudová obousměrná synchronizace na všech platformách.
 • Vestavěná aplikace pro převod souborů.

Nabízí všechny možnosti běžných desktopových sad, jako jsou chat, kalendář a poštovní služby. WPS také poskytuje výběr šablon, písem a motivů pro přizpůsobení dokumentů a prezentací.

Všechny oblíbené operační systémy, včetně Windows, Mac OS X, iOS a Android, jsou kompatibilní s WPS Office.

Kancelářský oblek

Popularita OfficeSuite dosáhla 300 milionů instalací z více než 195 zemí. Jedná se o all-inclusive kancelářský balík pro firmy, skupiny a lidi. Má všechny schopnosti potřebné pro zvládnutí každodenních úkolů.

  Jak obnovit svůj Instagramový účet

OfficeSuite obsahuje vše, co potřebujete, včetně jednoduchého zpracování textu, vytváření tabulek, psaní e-mailů a plánování kalendáře.

Sada má navíc špičkové funkce, jako jsou vlastní formuláře a šablony, které usnadňují vytváření dokumentů s profesionálním vzhledem.

Má intuitivní uživatelské rozhraní, které uživatelům umožňuje rychle a bez námahy vytvářet dokumenty, tabulky, prezentace a další. Navíc usnadňuje spolupráci se spolupracovníky tím, že umožňuje sdílení souborů a spolupráci na projektech v reálném čase.

Nejlepší funkce

 • Má známé rozhraní, které usnadňuje usazení a nástup do práce.
 • Kompatibilita se všemi široce používanými formáty, jako je Microsoft Office, Dokumenty Google, Tabulky, Prezentace a Adobe PDF.
 • V systémech Windows, Android nebo iOS můžete pracovat s dokumenty a synchronizovat je.
 • Získejte přístup a synchronizujte své soubory uložené ve více cloudech.

OfficeSuite vám může pomoci najít ideální řešení pro vaše potřeby díky širokému výběru položek. Nabízí komplexní řadu funkcí pro firemní i osobní uživatele vytvořené tak, aby vyhovovaly jakémukoli požadavku a cenovému rozpětí.

OpenOffice

Apache OpenOffice je ostřílený a spolehlivý software vyvíjený více než dvacet let. Namísto toho, aby byl OpenOffice složen z několika softwarových produktů, byl od základu vytvořen jako samostatná aplikace. Díky tomu je neuvěřitelně konzistentní a přímočarý k použití.

OASIS OpenDocument Format (ISO/IEC 26300) je první softwarový program na světě, který Openoffice používá jako svůj nativní formát souborů. Tento program má textový procesor, tabulkový procesor, presenter a další funkce.

Je kompatibilní s mnoha operačními systémy, včetně Apple Mac, GNU/Linux, Sun Solaris a Microsoft Windows. Navíc usnadňuje sdílení souborů s ostatními bez ohledu na typ počítače nebo zařízení, které používají, protože podporuje různé formáty souborů.

Aktualizace jsou pravidelné a často zahrnují nová vylepšení nebo opravy chyb, protože vášnivá komunita uživatelů a vývojářů Openoffice neustále vymýšlí a hledá způsoby, jak vylepšit funkce softwaru.

Pro běžného uživatele nabízí mnoho funkcí, jako jsou šablony pro mnoho aplikací, přizpůsobení voleb, makra a nástroje pro spolupráci. Každý, kdo hledá vysoce kvalitní kancelářský balík bez velkých výdajů, může zvážit použití OpenOffice.

pracuji

Přední cloudová produktivní sada pro všechny vaše produkty Apple je Apple iWork. Jedná se o kompletní řešení pro společnosti, které potřebují špičkové technologie, aby byly efektivní a efektivní.

Uživatelé mohou vytvářet a upravovat dokumenty, tabulky a prezentace pomocí této rozsáhlé a praktické sady aplikací na jakémkoli zařízení Apple.

Společnosti mohou přistupovat ke svým souborům, spolupracovat s ostatními a spravovat projekty online pomocí sady Apple iWork.

Dodává se s Pages (textový procesor), Numbers (tabulkový procesor Excel) a Keynote (prezentace), které všechny fungují se zařízeními kompatibilními s iOS, macOS a iPadOS. Pomocí těchto aplikací mohou uživatelé rychle generovat dokumenty, tabulky, prezentace a další.

Aplikace jsou také integrovány s iCloud a sdílejí informace s ostatními, jako je Mail, Zprávy a Kalendář, aby usnadnily spolupráci.

Nejlepší funkce

 • Vlastní šablony pro urychlení vytváření stránek.
 • Sledování změn, přidávání zvýraznění a konverzace s týmem v reálném čase.
 • Můžete vytvářet úžasné vizualizace dat pomocí 700 upravitelných tvarů.
 • Pro rychlý a krásný vývoj prezentací začleňte 40 témat a 100 filmových přechodů.

Sada iWork je navržena tak, aby zákazníkům nabídla sadu robustních a pohodlných nástrojů pro správu jejich každodenní práce. Díky integraci iCloud a podpoře mnoha platforem je pro uživatele snadné zůstat organizovaný a produktivní bez ohledu na to, kde se nacházejí.

Google Workspace

Google Workspace je všestranný a špičkový způsob, jak se jednotlivci a organizace všech velikostí týmů spojují, vyvíjejí a spolupracují na dosažení více.

Google Workspace nabízí mnoho funkcí a nástrojů, které zvýšily produktivitu a efektivitu v mnoha organizacích.

Platforma umožňuje uživatelům spolupracovat na projektech, sdílet dokumenty a konverzovat v reálném čase. Kromě toho umožňuje uživatelům ukládat soubory do cloudu a zpřístupnit je z jakéhokoli zařízení.

Nabízí bezproblémovou komunikaci a spolupráci a umožňuje týmům spolupracovat bez ohledu na místo. Má mnoho sofistikovaných funkcí, včetně týmového chatu, kalendářů, sdílení souborů, Google Meet, správy úkolů a dalších.

Nejlepší funkce

 • Zahrnuje bezproblémové komunikační nástroje, jako je Google meet, sdílený disk chatovací místnosti atd.
 • Zabezpečení na podnikové úrovni pro zabezpečení dat.
 • Chytré plátno pro spolupráci s více lidmi.
 • Pracovní postupy lze zefektivnit jejich integrací se Salesforce nebo DocuSign.
  Jak odmítnout hovor ze zamykací obrazovky na iPhone

Aby týmy co nejlépe vyhovovaly svým potřebám, mohou své pracovní prostory upravovat pomocí přizpůsobitelných nastavení pracovního prostoru Google Workspace. Navíc jeho ochrana proti spamu pomáhá držet se dál od nežádoucích informací. Uživatelé mohou měnit pracovní prostor pomocí vlastních názvů domén a brandingu.

Pouze Office

Deset milionů uživatelů po celém světě spoléhá na oceňovaný webový kancelářský balík Onlyoffice. Poskytuje uživatelům různé funkce, včetně kalendáře, správce kontaktů, dokumentů, listů, snímků a formulářů.

Byl vytvořen s cílem poskytnout zákazníkům produktivní týmové řešení pro správu jejich kancelářských operací. Navíc nabízí soukromé a bezpečné prostředky pro ukládání a distribuci dokumentů se členy týmu nebo klienty a možnost historie verzí.

Platforma nabízí nástroje pro jednotlivce a organizace všech velikostí pro vytváření, úpravy a spolupráci na dokumentech, tabulkách a prezentacích.

Platforma poskytuje robustní řadu kancelářských nástrojů pro zvýšení produktivity a propojuje se se známými cloudovými službami, jako je Google Drive, Dropbox a Box.

Nejlepší funkce

 • Telegram nebo vestavěný chat pro bezproblémovou komunikaci.
 • Integrace Rainbow nebo Jitsi pro vytváření audio a video hovorů.
 • V klidu, při přenosu a end-to-end jsou tři fáze šifrování.
 • Markdown a HTML konverze dokumentů jsou jednoduché.
 • Učebnice lze převést na e-knihy pomocí několika jednoduchých kliknutí.

Jeho základní, ale efektivní online kancelářský balík je perfektní volbou pro každého, kdo hledá uživatelsky přívětivé uživatelské rozhraní se snadnou navigací. Bezplatně jej mohou využívat školy a neziskové organizace a zdarma si jej mohou osvojit i startupy do 5 osob.

Kancelář Polaris

Polaris Office má 100 milionů předplatitelů a má certifikaci mezinárodní normy ISO/IEC 27001 (ISMS).

Jedná se o kancelářský balík, který nabízí celou řadu nástrojů pro produktivitu, včetně tabulek, prezentací a dokumentů, a to jak na místě, tak v cloudu. Jedná se o snadno použitelný nástroj pro malé a střední podniky všech velikostí.

Uživatelé mohou bezpečně sdílet dokumenty a soubory se zaměstnanci jinde, spolupracovat s nimi na dálku a spravovat svá firemní data z jakéhokoli zařízení.

Umožňuje uživatelům ukládat svá data v cloudu a přistupovat k nim odkudkoli a kdykoli díky podpoře různých poskytovatelů cloudových úložišť. Jeho funkce pro spolupráci, jako je editace v reálném čase a vestavěný chatovací systém, zajišťují, že projektové aktivity jsou řízeny bez prodlení.

Nejlepší funkce

 • Převádějte a upravujte dokumenty PDF.
 • Pohodlné pro úpravy a sdílení dokumentů v reálném čase.
 • Integrace API podle potřeby.
 • Podporuje různé operační systémy, včetně Windows, Mac, iOS a Android.

Uživatelé sady Polaris Office mohou snadno a rychle vytvářet a sdílet dokumenty s lidmi v různých kancelářských pobočkách kdekoli.

Kromě toho nabízí šablony, webináře a lekce, které uživatelům pomohou vytěžit maximum z jejich kancelářského balíku. Lze jej bezplatně používat až pro 15 zařízení.

Calligra

KDE Calligra Suite je kancelářská a grafická aplikace. Je kompatibilní se stolními počítači, tablety a smartphony.

Open-source software s názvem Calligra nabízí Words, Sheets a stage jako náhradu za Microsoft Word, Excel a Powerpoint.

Kromě těchto aplikací poskytuje širokou škálu možností pro psaní osobních poznámek, řízení projektů, návrh databází a vizuální kreativitu a umělecká díla. Uživatelé Microsoft Office mohou snadno odeslat dokumenty komukoli jinému pomocí Calligra Suite.

Nejlepší funkce

 • Vložitelné objekty.
 • Snadné použití aplikací pro vektorové kreslení.
 • Aplikace Project Management.

Pro podporu uživatelů má stránka aktuální informace v příručce a výukových programech a uživatelé se mohou připojit ke komunitě, aby si přizpůsobili zkušenosti a získali znalosti.

Závěrečná slova

Pro mnohé z výše uvedených výhod a výhod je nahrazují cloudové alternativy k MS Office. V budoucnu existuje značná pravděpodobnost, že Microsoft Office 365 ztratí podíl na trhu ve prospěch jiných cenově dostupných alternativ, pokud se nedočkáme nějakého průlomu.

Vzhledem k nárůstu provozních nákladů existuje velká pravděpodobnost, že velké podniky a malé a střední podniky nakonec přejdou na dostupnější možnosti.

Dále se můžete podívat na nejlepší alternativy aplikace Microsoft Word, které můžete vyzkoušet.

x