12 nejlepších nástrojů pro domácí automatizaci s otevřeným zdrojovým kódem pro váš vysněný inteligentní dům

Jste fanouškem technologií a povýšili jste svůj domov na technicky přívětivý operační prostor?

Nebo i když si chcete vybudovat futuristický obytný prostor, který vám bude připomínat Jetsony, budete se těšit.

V tomto příspěvku prozkoumáme některé z nejlepších open source nástrojů pro domácí automatizaci, které můžete použít pro hladké fungování vašich chytrých zařízení.

Nyní se můžete zeptat, co jsou nástroje domácí automatizace. Přemýšlejte o tom, máte doma chytrý ventilátor, žárovku a zámek. Všechna tato chytrá zařízení přicházejí s vlastní řadou aplikací. Více takových zařízení znamená více aplikací v telefonu. Zní to jako hodně k vyřízení, když se mě zeptáte.

No, tady vám pomohou nástroje domácí automatizace. Jedná se o software, který integruje všechna tato zařízení pod jednu střechu, takže můžete ovládat více zařízení z jednoho místa.

Většina těchto nástrojů používá k připojení k nástrojům WiFi a můžete je ovládat na míle daleko.

Proč byste se měli rozhodnout pro open-source automatizační nástroj

Existují velmi jasné důvody, proč byste měli zvolit open-source automatizační nástroj namísto uzavřeného zdroje (proprietárního softwaru).

Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem je široce preferován, protože vám umožňuje přizpůsobit celý software podle vašich preferencí, protože máte přístup ke zdrojovému kódu.

Čtěte také: Chytré domácí gadgety pro zlepšení vašeho životního stylu

Poskytuje vám také další další výhody, jako například:

 • Nákladově efektivní
 • Služby sdílené údržby
 • Schopnost navrhnout zážitek na míru
 • Možná lepší zabezpečení
 • Zvýšená účinnost

Domácí asistent

Nyní, když známe své důvody, pojďme skočit do seznamu, který vám umožní zefektivnit chytrá zařízení ve vaší domácnosti.

Home Assistant, který je součástí The Verge, Product Hunt a dalších médií, může být skvělou volbou pro open-source automatizační nástroj. Je kompatibilní s Mac, Android, Linux, Windows, Odroid, Asus Tinkerboard a dokonce i Raspberry Pi.

Rozhraní je intuitivní a spolupracuje s více než 1000 různými společnostmi zabývajícími se produkty pro chytrou domácnost. Svůj zážitek můžete vylepšit pomocí rozšíření, jako je DNS blocker, NodeRed nebo Spotify Connect.

Jednou z nejlepších věcí na Home Assistant je to, že ukládá vaše data lokálně a nepoužívá cloudový server. S tolika věcmi na skladě vřele doporučuji zkontrolovat tento, protože to může být vše, co hledáte.

  Fix League Tuto chybu instalace jsme obnovili

Fregata

Pokud je vaším současným stavem zůstat paranoidní kvůli nahodilému kamerovému bezpečnostnímu systému, musíte hned teď položit ruce na Fregatu.

Proč? Zde jsou některé z mnoha důvodů:

 • Pomáhá vám sledovat vaši kameru pomocí lokálně zpracované AI
 • Účinně snižuje počet falešných poplachů
 • Oznámení si můžete přizpůsobit podle zón
 • Zůstaňte na správné cestě pomocí podrobných zpráv
 • Dobře se integruje s Home Assistant a dalšími chytrými zařízeními

V případě jakýchkoliv pochybností si můžete zvolit zobrazení dynamické videoreportáže v reálném čase, abyste znovu potvrdili bezpečnost.

openHAB

Jedna z nejsilnějších možností, kterou je třeba zvážit, openHAB je robustní a má obrovskou uživatelskou základnu ze správných důvodů. Můžete jej snadno integrovat s více než 2 000 chytrými zařízeními od největších společností.

Jejich automatizační program je navržen tak intuitivně, že jej snadno zvládne i osoba se základními technickými dovednostmi. Kdykoli si můžete vzít na pomoc jejich silnou a obrovskou komunitní základnu, která je vždy aktivní a sdílí různé tipy a triky ve váš prospěch.

Calaos

Calaos je nástroj, který funguje na GPLv3 (projekt svobodného softwaru) a poskytuje vám plnou kontrolu nad domácí automatizací.

Pomáhá vám připravit ten nejlepší zážitek pro váš domov:

 • Ujistěte se, že jsou ztlumená světla, zavřené okenice a relaxační hudba je připravena přivítat vás doma po dlouhém únavném dni
 • Získáte kontrolu nad hudbou z jakéhokoli koutu vašeho domu
 • Pomáhá vám vytvářet a ukládat různé scénáře jediným kliknutím

Pro konfiguraci pokročilých funkcí můžete použít již existující nástroje nebo jednoduše nainstalovat instalační program Calaos. Spolu s tím přichází s vynikající hardwarovou podporou, která vám poskytne skutečně pohodlné bydlení.

Domoticz

Pro ty, kteří jsou ve světě technologií nováčky, je pro vás Domoticz skvělou volbou. Je vhodný pro začátečníky a poskytuje vám úplnou kontrolu na dosah ruky. Software si můžete nainstalovat z jejich oficiálních stránek a okamžitě začít.

Přímo na jejich webových stránkách dostanete podrobné pokyny, jak jej stáhnout, nainstalovat a začít. Je zde také sekce pro zdrojový kód, kde si jej můžete stáhnout, upravit a upravit přesně tak, jak chcete.

Můžete také navštívit stále aktivní stránku komunity a podívat se na to, co dělají ostatní uživatelé.

Jeedom

Vneste do své domácí automatizace inovaci s pomocí Jeedom, nástroje, který vám poskytuje úplný přístup s transparentností a dlouhou životností.

  Jak upravovat fotografie a videa z fotoaparátu

Některé z mnoha funkcí tohoto nástroje zahrnují:

 • Podpora více protokolů, jako je ZigBee, Modbus, EnOcean a další
 • Kompatibilita pluginů
 • Důvěrná a autonomní podpora
 • Různé možnosti personalizace

Dodává se také s výkonnými domácími automatizačními bránami v podobě dvou modelů – Jeedom Altas a Jeedom Altas Pro. Mají vynikající tým podpory, na který se můžete obrátit, když potřebujete vyřešit své dotazy.

ioBroker

ioBroker je bezplatný nástroj, který funguje na platformě IoT. Dodává se s komplexní podporou domácí automatizace s více než 500 možnými integracemi. Můžete si přizpůsobit nebo jednoduše použít jejich stávající grafická rozhraní, která jsou vizuálně ohromující.

ioBroker funguje nejlépe s operačními systémy Windows, Mac, OSX, Raspberry Pi a ARM.

Bez ohledu na to, zda se jedná o termostat, světla nebo žaluzie, buďte si jisti, že tento software je kompatibilní téměř se vším pod střechou.

Poskytuje vám včasné zprávy ke kontrole prostřednictvím domovské mapy dostupné v softwarovém rozhraní, takže můžete být vždy aktuální o svých chytrých produktech.

Smarthomatic

Pozoruhodný open source systém domácí automatizace, Smarthomatic je jednoduchý, ale nabitý všemi funkcemi, které byste potřebovali. Navazuje na čisté a „snadné ovládání“ rozhraní bez mnoha efektních prvků, takže byste se nemuseli potýkat s navigací.

Tento nástroj je šifrován AES, což zajišťuje bezpečnou komunikaci a ochranu před potenciálními útočníky.

Smarthomatic jde o krok navíc, aby vás upozornil, když rostlina potřebuje vodu. Reguluje také vlhkost vzduchu, vypíná plotýnky, když zapomenete, a pomáhá s dalšími úkony, aniž byste museli mnoho dělat.

Uzel-ČERVENÝ

Ve srovnání s jinými automatizačními nástroji je Node-RED málo programovatelný open-source software, který vám pomůže rozšířit váš životní prostor. Má editor založený na prohlížeči, který usnadňuje propojení toků jediným kliknutím.

Node-RED je postaven na Node.js, což je neblokující model a zcela řízený událostmi. Můžete také snadno importovat a exportovat kódy podle vlastního uvážení. Tento software navíc funguje lokálně i v cloudu.

Kromě toho můžete také ukládat kódy, šablony a funkce pro opětovné použití.

HomeGenie

HomeGenie je přizpůsobitelný, škálovatelný a přenosný nástroj, který funguje jako kouzlo na Linuxu, Raspberry AI, Windows, Mac a jakémkoliv jiném počítači s ARMS.

Má bohaté a přitom velmi jednoduché funkce. Obsahují:

 • Zpracování dat v reálném čase
 • Rozšířené crontab výrazy
 • Kompatibilita s více widgety
 • Přímý přístup k GPIO, I2C, SPI a sériovým portům
 • Podporují hlavní programy, jako C#, JavaScript a Python
  11 nejlépe spravovaných hostingů WooCommerce pro váš online obchod

Tento úžasný nástroj pro automatizaci domácnosti lze snadno a během několika minut nasadit a nastavit a spustit kdekoli.

Homebridge

Ovládání chytrých zařízení je s Homebridge hladké jako po másle. Dodává se s hlasovou integrací, která vám umožní ovládat zařízení pomocí hlasových příkazů přes Siri.

Software je také kompatibilní s vašimi Apple Watch, což je podle mého názoru velký obchod.

Rozhraní je čisté a dává vám jasný směr, co chcete na palubní desce ovládat.

Homebridge lze integrovat s hromadou pluginů a můžete je vyhledávat přímo na webu.

Freedomotic

Freedomotic běží na otevřeném vývojovém rámci IoT. Je to open source a vysoce uživatelsky přívětivý pro masy, dokonce i pro lidi bez jakýchkoli technických znalostí.

Je to software, který nepoužívají a milují jen jednotlivci, ale také podniky. Pokud jste majitelem firmy, může vám pomoci s věcmi, jako je inteligentní maloobchodní prostředí a marketing s ohledem na prostředí.

Zde jsou některé z mnoha funkcí tohoto nástroje:

 • Trvalý jedinečný identifikátor pro snadnou identifikaci věcí kolem
 • Podpora mnoha pluginů pro vylepšení funkcí
 • Režim automatického zjišťování k nalezení objektů v prostředí v reálném čase
 • Sleduje a aktualizuje jakoukoli změnu stavu v prostředí
 • Vícejazyčná a víceuživatelská podpora
 • Vysoce bezpečné a vyrobené s ohledem na prioritu uživatelů

Umožňuje předem nakonfigurovat a otestovat software. Můžete si stáhnout nejnovější verzi a vyzkoušet funkce, abyste si to vyzkoušeli z první ruky.

Závěrečná slova

Není pochyb o tom, že domácí automatizace je skvělá technologie, se kterou jsme požehnáni, ale její správa může být skličující. S použitím výše uvedených nástrojů se celý proces stává mnohem jednodušším a méně komplikovaným.

Navíc nad nimi získáte plnou kontrolu, a to vše díky jejich open-source povaze.

Dále se podívejte na tyto osobní roboty, které si můžete koupit, aby vám usnadnili život.

x