etechblog

13 nejlepších bezplatných a placených aplikací pro fotoaparáty iPhone k použití

iPhone si na trhu vybudoval jméno, zejména díky tomu, že má jeden z nejkvalitnějších fotoaparátů.

Mnoho lidí si chce pořídit iPhone pouze kvůli výhodám fotoaparátu. I když to může znít hloupě, není to nejhorší rozhodnutí pro člověka, jehož primárním cílem je mít telefon, který dokáže pořizovat kvalitní fotografie a videa.

Profesionální DSLR fotoaparát 📷 může poskytnout mnohem lepší výsledky fotoaparátu. Přesto není lepší pocit, než mít telefon s dobrým fotoaparátem, který se vejde do kapsy, takže si tento vysoce kvalitní fotoaparát iPhone můžete vzít kamkoli a zachytit krásné okamžiky.

Výchozí aplikace fotoaparátu dodávaná s iPhonem je již neuvěřitelná. Pokud však chcete posunout věci na další úroveň, možná budete chtít vyzkoušet tyto fantastické aplikace pro fotoaparát, které si můžete okamžitě nainstalovat.

Umožní vám využít výkon fotoaparátu iPhone a dosáhnout mnohem lepších výsledků. Pokud to zní zajímavě, pojďme do toho rovnou.

Halide Mark II – profesionální kamera

Nemohl jsem se dočkat, až uprostřed seznamu zmíním tuto fenomenální aplikaci pro fotoaparát s názvem Halide Mark II. Je to bezplatná aplikace a nabízí nejkomplexnější sadu funkcí a ovládacích prvků ve všech aplikacích pro fotoaparáty iPhone, které jsou k dispozici.

Má mnoho výkonných funkcí, které uspokojí uživatele jakékoli úrovně. Funkce jako zaostření, histogram a režim hloubky z něj dělají jednu z nejžádanějších aplikací pro fotoaparáty v obchodě s aplikacemi.

Má ovládání založené na gestech, které vám umožní ovládat aplikaci pouze jednou rukou. Například gesto přejetím nahoru nebo dolů upraví expozici obrázku.

Rozvržení a rozhraní jsou velmi uživatelsky přívětivé, a co je nejdůležitější, jedná se o aplikaci, která je svým designem soukromá. Nemá žádné sledovače a nesdílí ani neshromažďuje žádné vaše informace, aby zabránil zneužití dat.

Adobe Lightroom

Jakýkoli software vydaný společností Adobe má pověst skvělého a nejinak je tomu u Lightroom. Je to jeden z předních nástrojů pro úpravy pro počítač a má také aplikaci, kterou si můžete zdarma stáhnout do svého iPhone.

  Oprava Waze Sound nefunguje na Androidu

V závislosti na vašich požadavcích můžete provádět rychlé úpravy, jako je úprava stínů, světel a kontrastu a přidávání filtrů.

Jejich funkce fotoaparátu má rozsáhlé funkce, jako je manuální expozice, ovládání ostření, snímání RAW a mnoho předvoleb.

Fotoaparát+

Camera+ je bezplatná aplikace, která vám umožní zachytit okamžiky pomocí UltraRes a vylepšit každý detail. Je to skvělé pro osobní i profesionální účely, protože funkce uspokojí všechny úrovně uživatelů.

Má funkci fotoaparátu a sekci pro úpravu fotografií, abyste získali to nejlepší z obou světů v rámci jedné aplikace. Jejich fotoaparát umožňuje snímat do RAW se stabilizátorem a volit rychlost závěrky podle potřeby.

VSCO

VSCO, oblíbená aplikace pro fotoaparáty mezi uživateli Instagramu, je vynikající pro úpravy a fotografování. Má rozsáhlou sbírku předvoleb, včetně některých z vizuálně nejestetickejších, které se snaží vypadat podobně jako styly jako Kodak a Agfa.

Jejich fotoaparát vám dává úplnou manuální kontrolu nad nastavením expozice, abyste mohli zachytit nádherné záběry. Podporuje také nahrávání videa, smyčkování videí a dvojitou expozici.

Temná místnost

Uživatelé si mohou užít rozvržení přívětivé pro začátečníky v Darkroom a širokou škálu možností úprav po pořízení.

Název může zvonit, protože vypadá jako produkt od Adobe, ale není. Podporuje trochu čistší rozhraní ve srovnání s Lightroom a vše je uspořádáno velmi snadno srozumitelným způsobem.

Funkce úprav této bezplatné aplikace jsou poháněny umělou inteligencí a mají možnosti, jako je dávkové úpravy, úpravy režimu na výšku, rámeček s obsahem atd.

Můžete si také vytvářet vlastní předvolby, což je docela skvělá funkce, pokud jste velmi konkrétní v tom, co se vám líbí.

RAW+

Velmi minimalistická aplikace pro fotoaparáty, která tlačí váš fotoaparát iPhone k vytváření fotografií jako z DSLR, RAW+ musí být na vašem seznamu, pokud jste profesionální fotograf nebo se jím plánujete stát.

Tato bezplatná aplikace podporuje formáty RAW a ProRAW a má některé fantastické funkce, jako například:

 • Ovládání závěrky a ISO na obrazovce
 • Manuální nastavení expozice
 • Fotografování do JPG (volitelné)
 • 8 různých předvoleb vyvážení bílé
 • Překryvy mřížky a úrovně

Každé nastavení můžete přepínat podle svých představ přímo z nabídky nastavení.

Focos

S velkou clonou a skutečným bokeh efektem je Focos další skvělá bezplatná aplikace pro fotoaparát, kterou můžete použít na svém iPhone. Možnosti snímání a úprav této aplikace jsou téměř nekonečné a přitom zůstávají intuitivní a snadno se používají.

  Opravte problémy s uloženými daty Netflix

Některé z mnoha funkcí Focos zahrnují:

 • Přidejte více světel do 3D prostoru
 • Automatický výpočet hloubky ostrosti pomocí AI
 • Importujte stávající fotografie a přizpůsobte na nich efekty bokeh
 • Použijte rozšířenou realitu (AR) ke kontrole portrétu v reálném světě

Další funkce jsou robustnější, jako je například možnost přesného záplatování mapy hloubky na iPadu pomocí Apple Pencil.

FILMiC Firstlight

FiLMiC Firstlight od tvůrců neuvěřitelné profesionální kino videokamery FiLMiC nabízí pokročilý zážitek z předního fotoaparátu, který je pro oko neuvěřitelný. To bylo možné díky kombinaci adaptivního filmového zrna, vlastních filmových simulací a živé analýzy.

Tato aplikace je určena pouze pro seriózní fotografy, takže funkce nemusí být tak jednoduché pro lidi, kteří nejsou příliš na profesionální fotografii.

Má spoustu skvělých funkcí, které je těžké ignorovat, jako například:

 • Manuální expozice
 • Priorita závěrky a ISO
 • Histogramy
 • Mřížka

Velmi působivým rysem Firstlight je, že používá adaptivní režim ISO místo kompozitního měkkého světla, aby fotografie vypadaly mnohem lépe díky převodu digitálního šumu na zrno s proměnnou hustotou.

ProCamera

S kamerou ProCamera získáte vysoký stupeň manuálního ovládání různých nastavení. Tato aplikace je vynikající pro každého, kdo má kombinovaný zájem o fotografování + úpravy, protože obě práce dělá dobře.

Má celou sadu úprav, která podporuje také režim na výšku, a pro zachycení podporuje ProRAW pro nejlepší možný výsledek.

ProCamera se integruje s Adobe, což vám umožňuje posílat fotografie přímo do úložiště vašeho CreatiArtist.

Mark II Artist’s Viewfinder

Mark II Artist’s Viewfinder je skvělé příslušenství fotoaparátu, které vám umožní vizualizovat, co budete fotografovat, aniž byste museli fotoaparát nastavovat.

Je to fotografický nástroj, který funguje jako emulátor hledáčku a pomáhá kameramanům a kameramanům s různými věcmi, jako je předvizualizace záběrů, přesné zarámování a bezproblémové vyhledávání míst 📍.

Má úžasnou sbírku virtuálních fotoaparátů a objektivů, ze kterých si můžete vybrat. Je důležité si uvědomit, že tato aplikace vám poskytne nejlepší výsledky, pokud váš iPhone podporuje standardní i ultraširokoúhlé objektivy.

Kamera s pomalou závěrkou

Slow Shutter Cam plní účel pořizování fotografií pořízených v režimu pomalé závěrky a vždy to byl skvělý fotografický trik. Tato aplikace to usnadňuje z telefonu a můžete ji dále vylepšit tím, že ji upravíte a přidáte jedinečné efekty.

  Jak ovládat okraje v Dokumentech Google

Rozostření pohybu, světelná stopa a slabé osvětlení jsou tři hlavní schopnosti DSLR a hádejte co? Tato aplikace má všechny tři; můžete jej používat ze svého iPhone.

Kromě mnoha dalších funkcí vám umožňuje nastavit samospoušť a synchronizovat aplikaci s Apple Watch.

Fotografova efemerida

Podobně jako Mark II Artist’s Viewfinder je i práce The Photographer’s Ephemeris podobná. Pomůže vám lépe naplánovat další focení tím, že vám přesně ukáže, odkud bude pocházet přirozený zdroj světla, jak zarovnat záběry, nejlepší místa atd.

Tato aplikace pro fotoaparát je kalkulátor Slunce, Měsíce a Mléčné dráhy zaměřený na mapu, který funguje pro jakoukoli geografickou polohu na Zemi.

Vzhledem k tomu, že je plná tolika funkcí, je trochu těžké zmínit se zde o všem, ale zde jsou některé z vynikajících schopností této aplikace:

 • Délka stínu zobrazená v měřítku
 • Zlatá hodina čas a místo
 • Překrytí světelného znečištění
 • Nadmořská výška
 • Fáze měsíce a procento jeho osvětlení
 • Počet nebeských událostí, které je třeba si uvědomit

Také existují dva různé typy offline map 🗺️, které můžete používat, aniž byste měli přístup k vašemu internetovému připojení.

Obscura 3

Obscura 3, aplikace pro fotoaparát s neuvěřitelným designem a intuitivním ovládáním, je lepší verzí svých minulých verzí a tato pokrývá mnoho důvodů.

Má pět režimů fotoaparátu, které si můžete vybrat podle svých požadavků. Ty jsou:

 • Foto: Pro rychlé snímky, když chcete
 • Pro Photo: Když potřebujete další ovládací prvky pro nastavení podle okolí
 • Hloubka: Vhodné pro portréty
 • Live Photo: Když se chcete zbavit fotografií a zachytit živé fotografie
 • Video: Skvělé pro natáčení videa s profesionálním ovládáním

Obscura 3 umožňuje upravit expozici, změnit režim ostření, přidat vyvážení bílé a vybrat rychlost závěrky. Podporuje mnoho formátů fotografií a videa a při úpravách můžete používat předvolby/filtry.

Závěr

Jako zákazník iPhonu je ideální, když si na svém telefonu můžete otestovat skutečnou sílu výše uvedených funkcí a funkcí aplikace a získat tak kvalitní fotografie a videa.

Dále se naučte, jak spravovat své fotografie, když jich máte hodně.

x