13 nejlepších softwarových řešení MDM pro malé podniky až podniky

Používání mobilních zařízení v posledních letech výrazně vzrostlo. A nyní se zdá těžké si představit život bez těchto gadgetů, jako jsou smartphony, notebooky 💻, tablety a tak dále.

To znamená, že nošení mobilních zařízení a chytrých telefonů na pracoviště se stalo mezi zaměstnanci normou. To je však znepokojivé, protože tato zařízení mohou ve vaší síti vytvářet bezpečnostní mezery.

Slabá zařízení mohou odhalit zranitelná místa ve vaší síti a to stačí na to, aby toho kyberútočníci využili a nabourali vaše důležitá a citlivá obchodní data.

V důsledku toho můžete nejen ztratit důvěru svých zákazníků, ale také riskovat dodržování předpisů a vysoké sankce.

Takže, jaké je řešení?

Měli byste omezit své zaměstnance, aby si s sebou nosili chytré telefony a další mobilní zařízení?

Rozhodně ne.

Pro vyřešení tohoto problému existuje dobré řešení, které se jmenuje Software Mobile Device Management (MDM).

Tento nástroj se postará o zabezpečení zařízení ve vaší síti a pomůže vám je spravovat a monitorovat, takže můžete zajistit, že kvůli těmto zařízením připojeným k vaší síti nebudou žádné mezery v zabezpečení.

Tento článek se bude zabývat softwarem MDM, který funguje na zařízeních Apple a Android, jejich výhodami a některými z nejlepších nástrojů MDM dostupných na trhu.

Název produktuHlavní funkceAirDroid BusinessAndroid MDM pro vzdálenou správu zařízení.KandjiZabezpečení, automatizace a správa zařízení Apple.ScalefusionOvládejte zařízení Android, iOS, macOS a Windows.ManageEngineMDM pro notebooky, stolní počítače, tablety, smartphony a podporu více operačních systémů.HexuzelJednotná správa desktopů a mobilních zařízení pro různé platformy.Pracovní prostor ONE UEMSpráva koncových bodů pro více operačních systémů, včetně zabezpečení, dodržování předpisů a automatizace.IvantiKomplexní správa koncových bodů pro různé OS s automatizací a zabezpečením.Jamf PROSpráva zařízení Apple s automatickými pracovními postupy, aplikacemi a zabezpečením.MiradoreSnadná správa zařízení se zabezpečením dat, dodržováním předpisů a automatizací.MerakiCloudové MDM pro monitorování, zabezpečení a poskytování mobilních zařízení.Jednoduché MDMRychlá a efektivní správa zařízení Apple s nativními protokoly.Sophos MobileŘešení UEM pro zařízení macOS, Windows, Android a iOS s bezpečností a snadností.IBM Security MaaS360Škálovatelná vzdálená správa pracovní síly, zabezpečení zařízení řízené umělou inteligencí a jednotná správa koncových bodů.

Začněme!

Co je řešení správy mobilních zařízení (MDM)?

Mobile Device Management (MDM) je softwarové řešení, které vám umožní spravovat a zabezpečit vaše obchodní data a aplikace používané na různých mobilních zařízeních ve vaší síti.

Monitoruje všechny chytré telefony, notebooky, tablety a mobilní zařízení nasazená napříč různými operačními systémy a poskytovateli služeb.

Software MDM má za cíl vymýtit zásadní zneužití informací a zároveň optimalizovat bezpečnost a funkčnost mobilních zařízení.

Mezi hlavní funkce softwaru MDM patří:

 • Plně ovladatelné řešení s 24/7 monitorováním
 • Cloudové pro automatizaci
 • Vzdálená konfigurace, monitorování a přístup
 • Obnovuje a zálohuje
 • Ochrana heslem, whitelisting a blacklisting, šifrování, vymazání, ochrana před narušením dat atd.
 • Logování a hlášení

Jaké jsou výhody softwaru MDM?

Implementace softwaru MDM ve vaší organizaci přináší mnoho výhod, jako například:

 • Zabezpečení: Zabezpečuje vaši organizaci před neoprávněným přístupem a zabraňuje útočníkům. Software zajišťuje shodu a snižuje další rizika související se zabezpečením.
 • Produktivita: Software MDM pomáhá zvýšit produktivitu vašich zaměstnanců, protože můžete ovládat zařízení a získat na nich lepší přehled
 • Automatizace pracovních postupů: Využití cloudových služeb vám usnadní sledování a správu zařízení a urychlí váš pracovní postup
 • Snadné pro vzdálené pracovníky: Software MDM zjednodušuje a zajišťuje bezpečnost pro zaměstnance pracující na dálku, aniž by docházelo k únikům dat nebo bezpečnostním rizikům.

Nyní je čas podívat se na některé z nejlepších MDM softwaru dostupného na trhu.

AirDroid Business

AirDroid Business Mobile Device Management (MDM) je vícenásobně oceněné řešení Android MDM navržené tak, aby sloužilo všem velikostem a typům podniků. Správa více zařízení na různých místech je pro mnoho podniků výzvou. Řešení AirDroid Business MDM poskytuje snadný způsob vzdálené správy a monitorování zařízení se systémem Android prostřednictvím jediné jednotné platformy.

Jeho řešení MDM podporují jakoukoli správu zařízení, která běží na Androidu, jako jsou telefony, POS, kiosky a další vlastní zařízení. S AirDroid Business můžete efektivně přidělovat zařízení do určených skupin, přidělovat oprávnění, provádět vzdálené přenosy souborů, regulovat zásady, spravovat přístup k aplikacím a dohlížet na nastavení zařízení. Umožňuje komplexní správu aplikací zahrnující zavádění, plánované vydání a instalace.

Mezi jeho hlavní funkce patří vzdálené monitorování a ovládání, správa bezpečnostních zásad, kiosk, sledování polohy a geofencing, AMS, pracovní postupy a upozornění a přenos souborů, který organizacím pomáhá s komplexní správou zařízení Android.

Lze jej integrovat se službou Google Android Enterprise, aby společnostem podpořila řešení správy podnikové mobility pro přizpůsobení řešení AirDroid MDM bez ohledu na obor jejich podnikání. Uživatelé mohou spravovat aplikace Google Play na zařízeních zaregistrovaných prostřednictvím metody Android Enterprise.

Platforma nabízí flexibilitu při nasazování softwaru a umožňuje společnostem vybrat si mezi cloudovým prostředím nebo místním nastavením na základě jejich preferencí zabezpečení dat a požadavků na infrastrukturu.

K dispozici jsou tři placené verze softwaru: základní, standardní a podniková, které vyhovují různým měřítkům nasazení. Před nákupem však máte možnost si software vyzkoušet zdarma na 14denní zkušební dobu.

Kandji

Kandji se specializuje na zabezpečení a správu zařízení Apple a nabízí jedinečné možnosti v řešeních pro správu. Tato platforma vám umožňuje bez námahy spravovat celý životní cyklus vašeho zařízení a kombinuje efektivitu a eleganci způsobem, který jej odlišuje od ostatních řešení Apple MDM.

Získejte čas šetřící automatizaci a výkonné nástroje pro každou fázi s Kandji. Nabízí individuální nastavení a aplikace a zabezpečuje vaše zařízení tím, že udržuje úplnou viditelnost stavu vozového parku. Zajišťuje, že používáte nejaktuálnější verze softwaru, abyste mohli dobře provozovat své podnikání.

Využijte robustní sadu nástrojů konfiguračních profilů a automatizace ke zefektivnění každodenní údržby vozového parku. Můžete integrovat svůj technologický stack s multiplikačními schopnostmi Kandji. Tato platforma Apple MDM funguje jako specialista, který ví o ekosystému Apple, aby mohl uspokojit moderní podniky.

  ODCF8005E – Vrstva P2P se nedokázala navázat na UDP port ve WebSphere 8.5

Kandji nabízí vlastní ceny na základě typu plánu a počtu spravovaných uživatelů. Pro další informace si prosím vyžádejte vlastní cenovou nabídku přímo od Kandji.

Scalefusion

Scalefusion je intuitivní, výkonný a snadný software Android MDM používaný pro týmové ovládání a viditelnost. Pomáhá vám spravovat, monitorovat a zabezpečit všechna zařízení, ať už vlastněná zaměstnanci nebo společností, pomocí obchodních dat.

Zrychlete produktivitu zaměstnanců správou koncových bodů Android v podnikovém prostředí, které zahrnuje tablety a chytré telefony. To pomůže zlepšit viditelnost vaší firmy a transformovat operace v první linii prostřednictvím zařízení namontovaných uvnitř vozidel a odolných zařízení.

Pokud jde o správu zařízení iOS, můžete svým zaměstnancům nabídnout ta nejlepší zařízení ve své třídě a využít výkon iPadů a iPhonů pro své podnikání. Podporuje Apple Business and School Manager a nabízí blacklisty a whitelisty, vlastní užitečné zatížení, režim multi a single App Kiosk, správu App Store a další.

Podobné nabídky jsou poskytovány ve správě zařízení macOS a Windows 10 s dalšími funkcemi, jako je zabezpečení Gatekeeper a Firevault, rodičovská kontrola, filtrování obsahu, vlastní nastavení, ochrana informací ve Windows, šifrování BitLocker a robustní přehledy.

Dejte svým zaměstnancům výkon pomocí známých zařízení a umožněte jim práci a učení na dálku. Toto řešení MDM se stará o vše od přidělování zařízení a monitorování až po aktualizace. Nabízí rychlou registraci do 15 minut spolu s výhodami vzdáleného řešení problémů, plánování úloh, výstrah a sestav a poskytuje širší přehled o vašich koncových bodech.

Některé způsoby registrace zařízení v MDM jsou založené na e-mailu, Android zero-touch, ROM, URL/QR kód, Google Workspace, IMEI, Office 365, autopilot Windows, Apple DEP atd. Nabízejí rozsáhlé bezpečnostní zásady, které umožňují IT a správcům zabránit úniku dat a udržet je v bezpečí.

Můžete získat další funkce, jako jsou zásady hesel, atestace SafetyNet, konfigurace nastavení Wi-Fi, ovládání snímání obrazovky, ochrana před obnovením továrního nastavení, omezení sdílení dat a další. Můžete také nainstalovat některé vlastní aplikace nahráním souborů IPA, odkazů PList, souborů APK, souborů MSI nebo souborů UWP do obchodu Scalefusion.

Bez jakéhokoli zásahu koncového uživatele můžete publikovat, aktualizovat nebo odstraňovat aplikace. Na vybraných zařízeních Windows 10 a Android OEM můžete rychle vyřešit problémy, zkrátit prostoje pomocí přetypování a zrcadlit provést potřebné akce.

Jejich startovací plán stojí 2 $ za zařízení měsíčně.

ManageEngine

Správce mobilních zařízení Plus je rozsáhlé MDM řešení navržené tak, aby vaší firemní pracovní síle poskytlo mobilitu a zvýšilo produktivitu zaměstnanců bez ignorování zabezpečení. Umožňuje vám spravovat notebooky, stolní počítače, tablety, smartphony a různé operační systémy, jako je Android, Windows, Chrome OS, macOS a iOS.

Kromě toho se můžete snadno zaregistrovat a ověřit pro firemní zařízení a BYOD. Můžete snadno používat rozhraní a intuitivní řídicí panel a konfigurovat profily pro povolení zásad pro VPN, Wi-Fi a další parametry. Navíc můžete vzdáleně prohlížet a ovládat zařízení a rychle řešit problémy.

Distribuce aplikací a správa obchodů a interních aplikací pro Android, macOS, iOS atd. je s tímto řešením snadná. Integritu svých dat na zařízeních můžete také zachovat oddělením pracovních profilů organizace a osobních profilů. Kromě toho můžete spravovat licence aplikací na zařízeních a načítat podrobnosti o aplikaci.

Zařízení můžete lokalizovat a vymazat data na dálku, abyste zajistili bezpečnost dat v případě krádeže/ztráty a snadno odhalili a nahlásili nevyhovující a vysoce riziková zařízení. Povolte oprávnění pro uživatele a přizpůsobte přístup k firemním účtům, abyste ochránili svou podnikovou síť.

Chraňte firemní e-maily omezením přístupu ke schváleným účtům a aplikacím a integrací s Azure a Office 365. Mezitím vám pomůže bezpečně ukládat a prohlížet dokumenty, nastavit automatické aktualizace, zabránit aplikacím třetích stran v zálohování a v přístupu k distribuovaným dokumentům.

Je k dispozici ve třech edicích: FREE, Standard a Professional. Bezplatný plán může fungovat pro malé podniky, nebo si můžete vybrat jiné edice od 495 USD na 50 zařízení.

Hexuzel

Hexuzel nabízí jednotnou správu desktopů a mobilních zařízení, kterou mnoho firem rádo používá. Spravujte téměř všechny platformy a zařízení, jako jsou iOS, Android, Windows, macOS, tvOS a Fire OS. Pro iOS získáte funkce jako Apple DEP, které vám pomohou bezdrátově nakonfigurovat vaše zařízení pro automatickou registraci MDM.

Nabízejí také Apple VPP, které vám umožní ušetřit náklady s aplikacemi pro iOS, efektivní správou aplikací, filtrováním webu, kromě uzamčení, konfigurace a omezení iOS kiosku. Pro Android nabízí integraci se Sony, Samsung Knox, HTC, Zebra, Huawei a dalšími. Umožňují vám bezpečně aktivovat BYOD s bezdotykovou registrací, podporou odolných nositelných zařízení a televizorů, uzamčením kiosku Android a bezpečným procházením.

Pro Windows můžete spravovat své telefony, počítače, notebooky a tablety pomocí jediného portálu, využívat zabezpečení Bitlocker, sledování polohy a vzdáleně nastavovat e-mail, Wi-Fi a ActiveSync. Pro macOS získáte nasazení svazků, hesla a vzdálené zámky, rychlou registraci OTA a další.

Pro tvOS získáte zabezpečené Airplay se zámky heslem, nastavením Wi-Fi sítí, automatickou registrací a zobrazením Konferenční místnosti, abyste zabránili streamování nevhodného obsahu na obrazovce. Pro Fire OS získáte uzamčení kiosku, vzdálené zobrazení a ovládání, víceúrovňové zabezpečení, vzdálené konfigurace, správu aplikací a nepřetržité monitorování.

Pomocí různých zařízení můžete také nastavit katalogy aplikací, deaktivovat funkce bezdrátově, zvýšit produktivitu zaměstnanců a mnoho dalšího. Přidejte externí aplikace a interní aplikace a nasaďte podnikové aplikace bezpečně na zařízení svých zaměstnanců a snadno spravujte downgrady a upgrady.

Získejte upozornění na instalaci aplikací na černé listině a můžete zakázat nepotřebné aplikace. Navíc můžete vytvořit seznam aplikací a umožnit uživatelům instalovat aplikace nezbytné pro jejich použití. Můžete spravovat přístup, umožnit uživatelům otevírat obsah v aplikaci Hexnode, nasazovat soubory do libovolného zařízení a zajišťovat zabezpečení obsahu.

Pomocí aplikace MDM můžete spravovat svá firemní data, zabezpečit je, šifrovat a dokonce i zamykat. Kromě toho zabezpečte své prohlížení, zjednodušte správu signage digitálně a také ovládejte nastavení periferií. Kromě podnikání můžete mít také rodičovský dohled, abyste dohlíželi na zařízení vašich dětí.

Mezitím můžete lokalizovat a sledovat zařízení pomocí dat v reálném čase. Spravujte výdaje prostřednictvím zařízení s různými firemními plány, omezte používání dat po určitých limitech a blokujte nepoužívané aplikace, aby spolykaly podnikové datové plány.

  Jak integrovat Git se správcem souborů Gnome na Linuxu

Využijte 30denní bezplatnou zkušební verzi pro výběr libovolných plánů od 1 USD za zařízení/měsíc, která obsahuje základní kiosek a základní sadu MDM.

Pracovní prostor ONE UEM

Zlepšete firemní zabezpečení a snižte náklady pomocí Pracovní prostor ONE UEM. Pomůže vám spravovat životní cyklus koncových bodů pro Android, iOS, macOS, Windows 10, Chrome OS, Linux a Raspberry Pi. Produktivitu zaměstnanců můžete zlepšit poskytováním bezpečného a bezproblémového přístupu k aplikacím, ať už jde o mobilní, desktopové, virtuální nebo založené na SaaS.

Spravujte katalog, kalendář, kontakty, e-mail, webový prohlížeč, obsah, poznámky a další. S pomocí platformy pracovního prostoru založeného na inteligencích můžete automatizovat všechny procesy a zlepšit tak zkušenosti zaměstnanců, poskytovat cenné poznatky a proaktivní správu zařízení a robustní zabezpečení.

Kromě toho získáte podrobné zásady dodržování předpisů a podmíněný přístup k ochraně vašich dat a umožníte okamžitou nápravu bez použití rukou proti bezpečnostním hrozbám. Optimalizujte správu životního cyklu svého desktopového OS, zjednodušte nasazení, zefektivněte poskytování aplikací, zajistěte nejvyšší úroveň zabezpečení a automatizujte opravy.

VMware Freestyle Orchestrator je určen pro pokročilé IT administrátory, aby jim umožnil spravovat jejich pracovní prostor pomocí platformy založené na plátně, včetně uživatelského rozhraní přetahováním. Výsledkem je, že správci mohou logicky vytvářet robustní pracovní postupy, aby snížili režii IT a přidali inteligenci a flexibilitu pomocí automatizace.

Nabízejí robustní rozhraní API pro podporu podnikových služeb, systémů, aplikací, obsahu a identity. Zabezpečují MS Office 365 podmíněnými politikami a MAM. Najdete zde jednotný katalog aplikací pro přístup k jakékoli aplikaci dostupné na jakémkoli zařízení. Navíc jeho funkce vzdáleného vymazání vám pomůže kdykoli odstranit důvěrná a citlivá data.

Ivanti

Ivanti představuje kompletní správu koncových bodů pro Windows, macOS, iOS, Android a IoT. Nabízí pouze jedinou platformu, kde můžete spravovat všechna svá zařízení a uživatelské profily. Pomáhá vám konsolidovat váš pracovní prostor a správu koncových bodů, zjednodušit procesy správy a uspokojit očekávání uživatelů.

Ivanti je spolehlivý, osvědčený a uživatelský software pro správu koncových bodů, který vám pomůže:

 • Vizualizujte vše, co přichází do vaší sítě,
 • Snižte stres díky lepšímu výkonu přihlašování,
 • Integrujte akce s IT řešeními.
 • Automatizujte doručování softwaru nebo aplikací

S Ivanti Neurons můžete opravit problémy a přizpůsobit pracovní prostory, spravovat uživatelské profily, sledovat vše pomocí řídicích panelů a sestav a zabezpečit své zařízení z jednoho místa pomocí jednoduchých akcí a zásad.

Získejte průběžné aktualizace, abyste udržovali koncové body aktualizované, abyste se vyhnuli bezpečnostním hrozbám, opravám aplikací atd. Můžete udržovat skupinu uživatelů a nechat je využívat obchod s aplikacemi, který jim pomáhá automaticky stahovat software do jejich zařízení.

Objevte software na podnikových zařízeních a normalizujte data, což vede k lepším přehledům. Kromě toho získáte mnoho dalších funkcí, jako je zjišťování bez agentů a agentů, správa napájení, Xtraction pro rychlý řídicí panel s předpřipravenými konektory, kontejnerizace a další.

Jamf PRO

Chraňte a spravujte svůj iPhone, Mac, iPad, zařízení TvOS pomocí Jamf PRO odkudkoliv. Poskytněte nástroje, které vaši zaměstnanci nebo studenti potřebují, aby měli lepší zkušenost v práci nebo ve třídě. Jamf PRO je řešení Apple MDM navržené tak, aby vám umožnilo automaticky spravovat vaše zařízení a podporovalo kreativitu a produktivitu koncových uživatelů.

Umožněte uživatelům snadno zažít nulový dotyk a dokonce spravovat vaše zařízení konfigurací profilů, pomocí skriptů a zásad k přizpůsobení zařízení pro lepší zážitek. Můžete si koupit hromadné aplikace a zvolit způsob nasazení, který je automaticky zpřístupní, nebo použít samoobslužný katalog.

Před vložením aplikací do rukou uživatelů předem nakonfigurujte aplikace s nastaveními, která uživatel potřebuje. Mezitím můžete shromažďovat podrobnosti o zabezpečení, softwaru a hardwaru ze zařízení Apple. Poté vytvořte zprávy, výstrahy a licence pro správu softwaru a záznamy o záruce.

Nakonec použijte správný inventář pro automatizaci průběžné správy. Můžete uživatelům umožnit přístup k vašemu obchodu s aplikacemi, instalaci aplikací, jejich aktualizaci a údržbu jejich zařízení bez jakékoli pomoci. Chraňte svá zařízení Apple pomocí bezpečnostních funkcí, jako je Jamf PRO spolu s Jamf Protect.

Spravujte nastavení a konfigurace a také omezte pochybný software. Udělejte si bezplatnou zkušební jízdu softwaru, a pokud si myslíte, že je to ten, který musíte použít, vyberte si plán pro svá zařízení Apple od 3,33 $ měsíčně za zařízení.

Miradore

Vyberte si inteligentnější a bezpečnější způsob správy všech důležitých zařízení s operačním systémem Miradore software MDM. Můžete jej začít používat během několika minut a efektivně spravovat svá firemní zařízení z jediné platformy.

Miradore vám pomáhá udržovat zabezpečení dat a zařízení spolu s dodržováním předpisů v celé organizaci. Je snadné zašifrovat důvěrná data, vynutit bezpečné zámky obrazovky a hesla, oddělit osobní a obchodní použití a zabránit nechtěnému použití aplikací.

S Miradore můžete ovládat používání podnikových zařízení, vzdáleně instalovat konfigurace pro zařízení, přistupovat k sestavám, řídicím panelům a spravovat využití aplikací. Svá zařízení můžete dokonce nastavit do režimu kiosku a spravovat aplikace tak, aby uživatelé mohli používat pouze správný software.

Odstraňte, přidejte na seznam povolených/černých a nasaďte aplikace spolu se správou softwarových licencí. Můžete dokonce i svůj čas tím, že umožníte automatické provádění manuálních úkolů, jako je konfigurace zařízení a registrace. Kromě toho můžete nastavit, které aplikace, soubory a nastavení se mají automaticky používat, aby byly splněny určité podmínky s jejich obchodními zásadami.

Začněte snadno zabezpečit data a zařízení a vyzkoušejte všechny funkce s jejich 14denní zkušební dobou. Poté použijte bezplatný plán nebo placený plán od 1,5 $ měsíčně na zařízení.

Meraki

Získejte výhody cloudového MDM pro monitorování, zabezpečení a poskytování všech mobilních zařízení Meraki. Zaregistrujte svá zařízení a dynamicky přidávejte uživatele, když se připojují k vaší síti. Můžete nasadit připojení VPN a nastavení bezdrátového připojení, push obsah a aplikace a omezit použití na základě skupin uživatelů.

Sledujte a lokalizujte mobilní a přenosné zařízení odkudkoli a získejte přístup k přehledu o stavu zabezpečení, stavu zařízení, hardwaru a softwaru pro celou řadu zařízení. Navíc zajistěte zabezpečení organizace od zařízení až po zásady sítě.

Chraňte svá podniková data a zařízení pomocí podnikového vzdáleného vymazání, integrovaného řízení přístupu k síti a vynucení šifrování. Můžete také šifrovat provoz mezi přístupovým bodem a zařízením uživatele.

Meraki nabízí snadnou integraci systémových manažerů do vaší sítě, abyste měli větší zabezpečení, viditelnost a ovládání zařízení. Než si vyberete plán, můžete si vyzkoušet software.

  10 příkladů příkazů wget, které vám pomohou při odstraňování problémů – wget Test

Jednoduché MDM

Ovládejte a spravujte svá zařízení Apple a mějte vždy přehled o aktualizacích Jednoduché MDM. Využívá nativní protokoly Apple, takže můžete přesně vědět, co získáte, aniž byste potřebovali jakéhokoli softwarového klienta. Jejich zákazníci je milují, protože jsou rychlí v monitorování, aktualizaci, zabezpečení a licencování svých zařízení.

Toto řešení Apple MDM podporuje podnikové aplikace, aplikace z obchodu s aplikacemi a B2B aplikace. Chcete-li automaticky nasadit instalační balíčky a aplikace, stačí jediné kliknutí. Umožněte svým uživatelům zažít samoobslužnou službu pro vaše zařízení macOS a nikdy neztratit data mezi aktualizacemi nebo kvůli potenciálním problémům. Stačí zadat svou e-mailovou adresu a Apple ID a nastavit si účet během minuty.

Vaše podniková zařízení se registrují automaticky během zapínání díky funkci Apple DEP a podporuje nastavení BYOD prostřednictvím SMS, webového odkazu, e-mailu, QR kódu a konfigurátoru Apple. Můžete mít mnohem více bezpečnostních funkcí, jako je 2FA, povolit režim ztráty bez Apple ID, hesla firmwaru u třetí osoby a klíče FileVault.

Můžete také sledovat aktuální polohu zařízení, násilně odemykat všechna zařízení, deaktivovat podezřelé funkce iOS a další. Kromě toho můžete dokonce konfigurovat webový obsah a globální filtr HTTP proxy, používat zařízení v režimu jedné aplikace, blokovat Apple ID, deaktivovat odebrání aplikací, vynutit aktualizaci iOS a mnoho dalšího.

Vyberte si svůj plán od 3 USD/zařízení měsíčně po absolvování 30denní bezplatné jízdy.

Sophos Mobile

Sophos Mobile pomáhá startupům a firmám vynaložit minimální úsilí a čas na zabezpečení a správu mobilních koncových bodů. Je to bezpečné a přímočaré řešení Unified Endpoint Management (UEM), které vám umožní spravovat zařízení macOS, Windows 10, Android a iOS.

Se Sophos Mobile můžete zajistit, že nedojde ke ztrátě obchodních dat ani žádnému riziku malwaru. Svou produktivitu můžete zvýšit tím, že umožníte uživatelům bezpečně pracovat, jak chtějí, na jakémkoli zařízení. Toto řešení poskytuje snadný způsob správy, údržby a konfigurace vašich zařízení.

Z obchodu podnikových aplikací můžete instalovat, zobrazovat nebo odstraňovat aplikace podle vašich obchodních požadavků. Kromě toho můžete své aplikace ovládat tím, že je přidáte na bílou listinu a černou listinu, a můžete také konfigurovat aplikace MS Office 365. Sophos Mobile vám umožňuje zabezpečit firemní a osobní zařízení s menším úsilím.

Uživatelé si mohou přinést svá osobní zařízení a zaregistrovat svá zařízení prostřednictvím samoobslužných flexibilních portálů. Můžete také resetovat hesla bez jakéhokoli zapojení IT. Správce bude mít plný přístup k firemnímu obsahu v aplikacích zabezpečeného pracovního prostoru. Stejně tak můžete chránit a kontrolovat obchodní data a e-maily, aniž byste zasahovali do soukromí uživatelů.

Udělejte si online demo, začněte bezplatnou zkušební verzi nebo získejte cenu za zařízení a začněte používat přední řešení UEM.

IBM Security MaaS360

S IBM Security MaaS360, můžete bezpečně chránit zařízení, udržovat svá data v bezpečí a zajistit skvělé uživatelské prostředí a zároveň rychle rozšířit vaši vzdálenou pracovní sílu. Software optimalizuje nasazení nositelných zařízení ve velkém měřítku pomocí řešení správy zařízení řízených umělou inteligencí.

Pomáhá vytvářet strategie nulové důvěry pro zajištění bezpečnosti obsahu napříč sítěmi IoT, aby byly mobilní uživatelé chráněni před hrozbami infiltrace nebo rušením. Ušetřete čas na úkolech podnikové správy, aniž byste ohrozili kontinuitu podnikání, a to využitím kontextových poznatků z analýzy, kterou umožňuje umělá inteligence (AI).

Tento oceňovaný software poskytuje ochranu na podnikové úrovni, která detekuje a odstraňuje hrozby napříč vašimi uživateli, zařízeními, aplikacemi, daty a sítěmi. Je navržen tak, aby se bez námahy přizpůsobil stávající infrastruktuře pro notebooky, stolní počítače a mobilní zařízení, stejně jako IoT a odolné technologie.

Snadné nastavení zařízení vaší společnosti během několika minut a prospěch ze zvýšené návratnosti investic. Podle studie provedené společností Forrester TEI je návratnost investice 183 % za 3 roky. IBM Security MaaS360 spravuje více než 10 milionů zařízení.

Obsahuje jedinou platformu UEM (unified endpoint management) integrovanou s Watson AI, která poskytuje kontextové informace o zabezpečení v celé organizaci. Prostřednictvím tohoto jednotného řešení pro koncové body můžete udělit bezpečný přístup k firemním zdrojům z jakéhokoli zařízení, aniž byste museli používat VPN nebo ohrozit standardy správy identit.

S více než 100 obchodními partnery a možnostmi správy více zařízení umožňuje toto řešení snadnější ovládání zařízení iOS, Android, Windows a iPadOS v podnikovém nastavení. Z jediné konzole můžete rychle spravovat úrovně přístupu, objevovat zranitelné aplikace a patřičně je opravovat, konfigurovat individuální nastavení instalace a přidávat aplikace – to vše s působivým 85% zkrácením doby konfigurace zařízení a 90% zkrácením doby uživatelského nastavení. !

Software má bezplatnou zkušební verzi a poté můžete snadno upgradovat na jeden z jeho šesti plánů, který nejlépe vyhovuje potřebám vaší organizace.

Jak si vyberete nejlepší softwarové řešení MDM?

Na trhu je v současné době k dispozici spousta MDM řešení a vybrat to správné pro vaši organizaci je pravděpodobně náročný úkol, ale dodržení několika důležitých parametrů vám jistě pomůže vybrat to nejlepší pro vaši organizaci.

 • Navrhované řešení MDM se bude muset vejít do složitosti různých prostředí, která již společnost může provozovat, jako jsou místní, cloudové nebo hybridní.
 • Úspory mohou přinést funkce samoopravy a automatické opravy zabezpečení, mimo jiné funkce, které nakonec snižují TCO (celkové náklady na vlastnictví).
 • Aktivity v oblasti dodržování zásad musí získat přehled o stavu zařízení s viditelností vynucení.
 • Řešení by mělo nabízet základní přístup k recenzím uživatelů a zařízení, bezpečnostním protokolům a sledování shody pro rychlejší audity spolu s postupy rychlé reakce na incidenty.
 • Obnova je snadná, pokud software nabízí flexibilní možnosti začlenění, včetně samoregistrace a automatizace, což odstraňuje administrativní zátěž a navíc zvyšuje důvěru uživatelů bez dalšího školení.
 • Jednopanelové zobrazení spravovaných koncových bodů pomáhá být možné vedle nespravovaných koncových bodů, což napomáhá efektivitě správy a stále více zjednodušuje složitost.
 • Řešení pro správu zásob jsou schopna snadno udržovat zařízení a uživatele v jediné konzole.
 • Softwarové řešení by také mělo pomoci v bezpečném ukládání dat, které se řídí předpisy, jako jsou HIPAA, PCI DSS, NIST, SOC 2 nebo ISO 27001.

Vyberte si ideální software, který podporuje vaše zařízení prostřednictvím různých úrovní, rozsáhlých smluv o úrovni služeb (SLA) a dostupnosti ve více regionech a jazycích.

Závěr

Bezpečnost je pro vaši organizaci významným zájmem a musíte ji mít vždy na paměti, kdykoli činíte jakékoli obchodní rozhodnutí. Nedovolte, aby mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony, notebooky a tablety, otevřely vaší organizaci zranitelnost zabezpečení.

Místo toho je udržujte v bezpečí pomocí softwaru MDM, který jsem zmínil výše, a začněte je snadno spravovat a ovládat.