13 skvělých nástrojů pro vytváření animovaných postav pro vaši firmu

Pryč jsou časy statických a obyčejných obrázků. Animované vizuály jsou na svém vrcholu s GIFy, videi, animovanými postavami, kresbami nebo karikaturami, protože na tom všichni závisí, aby získali diváky.

Na trhu je k dispozici několik typů animovaných vizuálů, jako jsou animované infografiky, animované grafiky, GIFy, videa atd. Statista v roce 2020 předvedl celosvětovou velikost animovaného trhu na 270 miliard amerických dolarů.

Dříve profesionální videa obsahovala animovaný text pouze pro návrhy. Generátory animovaného textu však umožňují měnit barvy, jiskry a přesouvat text pomocí chytrých telefonů nebo počítačů.

Animační nástroje jsou nezbytné pro herní vývojáře, digitální umění a návrháře postav pro vývoj názorných animovaných vizuálů. Několik principů animace je extrémně slavných, což umožňuje návrhářům dodat texturu a prvek výsledku pomocí:

 • Pose to post a rovně jsou dva způsoby, jak zvládnout kreslení animací, které nabízí realistické a plynulé pohyby.
 • Squash a stretch dodávají objektům a postavám iluze hmotnosti, gravitace, pružnosti a hmoty.
 • Upoutejte pozornost na detaily, abyste vytvořili dokonalé umělecké dílo, které upoutá pozornost uživatele.
 • Vybudujte předvídání a přidejte akci, aby byla realističtější pomocí animovaných pohybů.

To je jen několik základních principů animace, které je třeba si uvědomit. Při výrobě animovaných postaviček je však potřeba dbát na detaily.

Toho lze dosáhnout rychle pomocí špičkových nástrojů usnadňujících kreslení animovaných postav. Zde jsou některé z nástrojů, které je třeba znát.

Doratoon

Doratoon je jedna působivá možnost na současném trhu, kterou lze využít k vytvoření dokonalých kreslených postaviček. Tento bezplatný animační software slibuje možnost vytvářet přizpůsobená videa s pomocí příslušných prvků. Je to snadné, výkonné a profesionální a poskytuje zážitek vše v jednom současně.

Dostupnost vytváření animovaných postaviček s Doratoon z něj dělá zdatnou volbu jako tvůrce kreslených filmů. Tyto funkce se točí kolem inspirující kreativity s dostupnými funkcemi pro animaci postav k dokonalosti. Nástroj nevyžaduje pochopení dynamiky klíčových snímků a přechodů pro vytváření postav.

Doratoon má několik vynikajících funkcí, které vám umožní vytvářet úžasná videa s pomocí působivých postav, které jsou následující:

Animované postavy

Spravujte vzhled svých postav a ovládejte jejich pohyby podle animačního videa, které vytváříte.

Animace cesty

Nechte svou postavu pohybovat se po videu pomocí animace cesty, díky které bude video živé.

AI dabing

Vestavěný nástroj AI vám umožňuje převádět text na řeč pro animované postavy, které používáte ve svém videu.

Rekvizity a hudba

Udělejte svou postavu interaktivnější pomocí rekvizit a hudby, která zvýrazňuje osobnost postavy. Aby to bylo lepší, poskytuje tento nejlepší animační software předem vyvinuté šablony a zázemí, které uspokojí potřeby každého potřebného oddělení napříč profesní oblastí.

Jak vytvořit animaci zdarma

#1: Otevřete oficiální web Doratoon a zaregistrujte se pomocí účtu. Po přihlášení vyberte „Workbench“ a přejděte do sekce editoru.

#2: Klikněte na „Vytvořit nové video“ a vyberte vhodné styly pro vytvoření video animace.

#3: Přidejte do animace více scén, šablon, textů a postav. Po přidání exportujte video a před uložením jako MP4 nastavte název a značku.

Animaker

Animaker je považována za vynikající platformu pro nedesignéry, začátečníky a profesionály pro vytváření živých a animovaných videí. Jeho Cartoon Maker je zdarma, snadno použitelný a spolehlivý pro profesionály. Trh s kreslenými videi má několik témat, která postavy okamžitě oživí.

Chcete-li vytvořit kreslenou animaci pomocí tohoto nástroje, musíte provést několik jednoduchých kroků, jako například:

 • Vyberte si animovanou šablonu, která vyhovuje požadavkům.
 • Okamžitě přizpůsobte šablonu a zároveň překonejte omezení, jako jsou pozadí, kreslené postavičky, obrázky, animovaný text a vlastnosti.
 • Vyberte hudební skladby, pokud je chcete přidat z knihovny Animaker nebo je nahrát.
 • Sdílejte nebo stáhněte video.
  Jak změnit ID volajícího na iPhone

Je to vynikající způsob, jak zefektivnit karikatury pomocí vlastních stavitelů a oživit postavu. Nástroj obsahuje obrovskou škálu obličejových rysů, doplňků, výrazů, více než 200 hlasů a kostýmů pro jedinečnost.

Adobe

Adobe animace může pomoci vytvořit interaktivní animace pro web, televizní pořady a hry, které oživí bannery a kreslené filmy. Pomáhá také navrhovat infografiku, eLearningový obsah, avatary, sváteční loga atd., které lze sdílet na více platformách.

Je to výkonný animovaný a ilustrační nástroj pro vytváření mobilního a webového obsahu jako zážitky z rozšířené reality. Nástroj má načrtnuté a nakreslené prvky umožňující rozkvět a splynutí s Adobe Fresco.

Návrháři mohou pracovat snímek po snímku, mluvit, oslepovat a chodit, vytvářet webové bannery a oslovit publikum v televizi, mobilu a počítači. Je také snadné exportovat animaci do WebGL, HTML5 Canvas, SVG a Flash/Abobe AIR. Uživatelé mohou také prozkoumat tutoriály, příběhy umělců, události živého vysílání atd.

Vyond

Vyond se používá k vytváření animovaných videí pro práci, včetně eLearningu, školení, prodeje, lidských zdrojů a marketingu. Okamžitě vytvářejte média pomocí knihovny zdrojů, předem vytvořených šablon a celé sady nástrojů pro spolupráci.

Tento nástroj může pomoci transformovat organizaci díky přizpůsobitelnosti a dát značkám zcela nový nádech. Nabízí také zabezpečení dat a soukromí pro poskytování zabezpečeného videa zákazníkům.

Pro distribuovanou pracovní sílu je možné rychle transformovat generická videa na dynamická videa se zvuky, knihovnou šablon, rekvizit atd. Je snadné vytvářet cenově dostupná videa a je flexibilní a přináší pozitivní obchodní výsledky s vizuálně krásnou.

Tento nástroj může pomoci produkovat videa jako profesionál se statickým, zastaralým textem a komunikací bez jakéhokoli rozpočtu. Je snazší vytvářet videa od nuly pomocí hotových šablon, vybírat rekvizity a vytvářet vlastní postavy.

Animatron

Animatron je považován za nejlepšího výrobce online animací, který vytváří vysvětlující videa, navrhuje HTML5 bannery, zkouší styl animace na tabuli, vytváří úžasné prezentace a vytváří HTM5 animace. Nástroj je dodáván s 200 předanimovanými sadami pro přetažení, knihovnou 500 000 bezplatných zvuků, videí, fotografií a stylu animace na tabuli.

Tento nástroj lze použít k prodeji více ukázek videí nebo katalogů, vysvětlujících videí ke vzdělávání potenciálních zákazníků, upoutání pozornosti pomocí bannerových reklam a vyprávění obchodních příběhů. Nástroj má několik funkcí, jako jsou pozadí, předanimované postavy a rekvizity, které lze zdarma vytvářet animované sady, ikony a tematické infografiky.

Může používat média k úpravám, umisťování a importu k vytváření obsahu videa, zvuku, fotografií a grafiky. Lze snadno kombinovat, spojovat, komentovat a překrývat a zároveň přidávat prvky značky a animovaný text.

Nástroj také umožňuje přizpůsobení pomocí základních tvarů, přetvoření, úpravy každého kusu, přebarvení atd., aby se změnila animace.

Reallusion

CrazyTalk od Reallusion usnadnil vytváření 3D mluvících hlav. Jedná se o software pro animaci obličeje, díky kterému je přidávání textu a hlasu k obrázkům dostupnější. Obsahuje několik funkcí pro revoluční automatický pohyb a převádí je na mluvící animace.

Nástroj 3D Head Creation může pomoci přeměnit obrázky na animované mluvící postavy. Lze vytvářet jedinečná animovaná fotoalba, e-maily, elektronické pohlednice a online pozdravy.

Technologie přizpůsobení obličeje umožňuje uživatelům přeměnit své statické obrázky a kresby na 2D a 3D hlavy pro jakýkoli komiksový příběh. Má také vícevrstvé možnosti úprav pro vytvoření živých očí na základě lidské anatomie.

Syntetizuje hlavu z bočních a předních fotografií a definuje kontury obličeje. CrazyTalk 8 Head Creator také nabízí kreativní retuše neživých objektů pro zvýšení kreativity.

  Jak spustit linuxový program při spuštění s systemd

Nástroj je dodáván s porovnáním edice, jako je standardní za 49 USD, pro za 149 USD a potrubí za 199 USD.

TonnyTool se používá ke sdílení a vytváření komiksů, karikatur a animací. Bezplatný online tvůrce karikatur a komiksů se snadno používá, vyberte si pozadí, přidejte bubliny nebo postavy a začněte vytvářet komiksové rámečky.

Uživatelé mohou pomocí tohoto nástroje snadno vytvářet animace nebo komiksy a sdílet je online nebo je uložit do systému. Jeden může rychle vyvinout herní marketingový aspekt a také propagovat špičkové portály.

Renderforest

Renderforest je online snadno použitelný tvůrce karikatur, který pomáhá vytvářet úžasná videa pomocí profesionálně navržených šablon. Tento multifunkční tvůrce karikatur umožňuje uživatelům vybrat si vhodné zápasy k vytvoření online karikatur v prohlížečích.

Existuje několik šablon: sada nástrojů pro děti, sada nástrojů pro vysvětlující video ve stylu čar, sada nástrojů pro vzdělávací video, sada nástrojů pro svět vysvětlování, sada nástrojů pro dobrodružství postav, sada nástrojů pro vysvětlující video, sada nástrojů pro vysvětlování zdravotní péče a konečný balíček animací ikon a sada nástrojů pro animaci tabule.

Uživatelé mohou snadno zjednodušit tvorbu videa pomocí následujících kroků bez předchozích návrhářských dovedností, aby mohli vypracovat působivý příběh.

 • Vyberte si nejlepší kreslené šablony nebo je začněte vytvářet od začátku,
 • Upravte připravený příběh nebo použijte animované postavy nebo scény k zahájení tvorby videa,
 • Přizpůsobte si design, přidejte komentář nebo hudbu tak, aby odpovídala sdělení značky, přidejte texty, vyberte přechod, upravte styl nebo barvy,
 • A vytvářejte jedinečné animované filmy.

Sdílejte a exportujte video, jakmile dosáhne úrovně. Tento nástroj může pomoci oživit propagační strategie, vysvětlit poutavé nápady, okamžitě se spojit s publikem, zvýšit zapojení pomocí atraktivních, informativních nebo kreslených filmů a zvýšit konverze při propagaci produktů.

Colorcinch

Software pro úpravu fotografií Colorcinch Cartoonize je známý pro okamžitou úpravu, vytváření a přeměnu fotografií na personalizovaná umělecká díla. Umožňuje uživatelům navrhovat bezplatné, krásné a jednoduché kreslené filmy, které mluví za značky.

Má jednoduché, produktivní a intuitivní rozhraní dostupné offline i online. Inteligentní nástroje pro úpravy nabízejí špičkové výsledky s menším počtem kliknutí pro posílení úprav fotografií a efektů pomocí umělé inteligence.

K dispozici je prémiová vektorová grafika, rozsáhlá knihovna, ikony atd. pro zvýšení kvality fotografií. Mezi funkce patří:

 • Vytváření a organizace uživatelsky přívětivých vrstev
 • Přidávání scén s překryvy, bokeh, světlice a padající déšť
 • Tvůrce kreslených fotografií s karikaturou obrázků jedním kliknutím
 • Stylizujte pomocí rámečků z ručně vyráběných fotorámečků
 • Aplikace uměleckých, květinových a tvarových vzorů
 • Kreslení od ruky pomocí víceúčelových štětců
 • Transformace obrázků pomocí režimů prolnutí jedním kliknutím

Všestranný textový a fotografický editor přichází s funkcemi pro transformaci, vylepšení a změnu velikosti. Zkrášluje a přizpůsobuje kresbu špičkovými funkcemi, které usnadňují přidávání karikaturních efektů, náčrtů a nastavitelných filtrů.

Doratoon

Pokud chcete vytvářet přizpůsobená videa, Doratoon je způsob, jak jít vpřed. Nabízí rekvizity, pozadí, šablony, animace a stock záběry. Doratoon obsahuje více než 1 000 animovaných postaviček s výrazy obličeje, rekvizity, videa a fotografie, více než 10 000 2D a 3D obrázků na pozadí atd.

Marketéři, pedagogové, podnikatelé a HR mohou tento nástroj využít k vytváření rozkošných animovaných videí, přátelské video interakce, působivého obsahu, reklam nebo promo akcí a videoprezentací. Obsahuje neuvěřitelné šablony, které začátečníci mohou použít pro jakoukoli doménu, jako je reklama, seznam projektů, marketingový průzkum, interní schůzka, stravování zaměstnanců, finanční zpráva, shrnutí přednášek a tipy pro efektivitu práce.

Kousatelné

Chcete-li vytvářet poutavá a podmanivá kreslená videa, Kousatelné může být skvělou volbou. Software pro kreslenou animaci je dodáván s několika šablonami, jako jsou:

 • Tipy na vůdčí schopnosti
 • Funky lenochod reklamy
 • Zásady sexuálního obtěžování
 • Vysvětlovač cestovní kanceláře
  Co je kompozice ve fotografii?

Kreslené video lze vytvořit v jednoduchých krocích:

 • Otevřete Biteable na svém notebooku
 • Vyberte kreslenou šablonu, která vyhovuje požadavkům
 • Přihlaste se nebo se přihlaste k účtu
 • Přidejte doprovodnou hudbu, kreslený klip, text atd., abyste vytvořili animovaného tvůrce
 • Vložit na web, umístit na sociální sítě, e-mail atd.

Je snadné vytvořit kreslenou postavičku a vybudovat si u publika důvěru. Tento nástroj se zabývá základními tématy, jako jsou ožehavá témata, kontroverzní nebo citlivá slova nebo tradičně nudné problémy.

Dodává se s animovanými šablonami, zábavnými videoklipy, oblíbenými barvami, hudbou atd. Uživatelé mohou pomocí Biteable vytvářet kreslené filmy, které přitahují pozornost. Je důležité, aby videa byla sladká a krátká, aby byla pro diváky relevantní.

FlexClip

FlexClip je bezplatné animované kreslené video vytvářející nástroj s profesionálně navrženými šablonami. Je snadné personalizovat nebo začít od nuly. K dispozici jsou také funkce jako drag-and-drop, úpravy, nahrávání animovaných fotografií, přidávání nějaké hudby atd. pro vytváření karikatur.

Mezi bezplatné šablony kreslených videí patří strašidelná pozvánka na Halloween, video s odpočítáváním na Halloween, cestovní intro, kreslené halloweenské intro, prodej halloweenského občerstvení, roztomilé intro, barevné kreslené intro, flash intro, kreslené narozeniny pro děti, intro YouTube pro Vlogger atd.

Tvůrce kresleného videa je snadný a nepřichází s kroky přizpůsobení. Dodává se s přizpůsobeným stylem, šablonami kreslených videí, úpravou textu videa, vizuální knihovnou s animací, nespočetnými kreslenými obrázky atd.

Uživatelé mohou snadno přidat hudbu z více skladeb, aby byla rozkošná a živá. Je snadné přidávat zpomalené záběry, bublinový text, 3D texty, text slov na cestách a používat kreslené obrázky tak, aby vyhovovaly požadavkům.

Powtoon

Vytvářejte animovaná videa okamžitě pomocí Powtoon online video editory. Uživatelé mohou pomocí tohoto nástroje snadno vytvářet animovaná vysvětlující videa k videím vytvořeným ve studiu. Bezplatný software pro tvorbu animovaných videí je nabitý funkcemi a více než 100 video šablonami, abyste mohli začít od nuly, jako je správa změn, virtuální webinář nebo setkání všech rukou.

Chcete-li začít vytvářet animovaná videa, můžete začít s:

 • Návštěva webu – Powtoon
 • Chcete-li vytvářet animovaná videa, zaregistrujte se nebo se přihlaste
 • Vyberte šablony
 • Přizpůsobte šablonu pomocí ilustrací, ikon, barev, hudby, animace, vlastní postavy atd.
 • Stáhněte si nebo sdílejte video na sociálních sítích nebo webových stránkách

Návrháři nepotřebují technické nebo designérské dovednosti, aby mohli začít používat více než 100 hotových šablon, záběrů a postav. Nástroj také nabízí několik zdrojů, které uživatelům umožňují dozvědět se více o animaci.

Závěr

Firmy mohou pomocí těchto animačních nástrojů zvát členy, připravovat prezentace, vytvářet videa atd. Jde o efektivní médium, které může zvýšit kvalitu animovaných videí. Pomáhá při vytváření nových a vzrušujících rozměrů pro videa. Postava, hra a digitální umělci mohou používat statické obrázky a přidat náznak animace, aby se vymanili z řady.

x