14 způsobů, jak opravit, že se fotky na iCloudu nesynchronizují na vašem Macu

Synchronizují všechna vaše zařízení Apple fotky přes iCloud kromě vašeho Macu? To je otravné. Může to způsobit mnoho důvodů, například nesprávně nakonfigurovaná nastavení, chyby nebo závady, poškození knihovny fotografií a tak dále.

Bez dalších okolků se tedy podíváme na to, co můžete udělat, abyste opravili, že se Fotky na iCloudu nesynchronizují na vašem Macu.

1. Zkontrolujte stav synchronizace

Pokud se vaše fotky a videa na vašem Macu nesynchronizují s iCloud Photos, zatím to nevypínejte. Fotky na iCloudu mohou pozastavit synchronizaci z mnoha důvodů. Nejlepší způsob, jak problém vyřešit, je podívat se na stavovou zprávu v aplikaci Fotky.

Chcete-li to zkontrolovat, otevřete aplikaci Fotky a na postranním panelu vyberte Knihovna. Nahoře vyberte kartu Všechny fotografie. Přejděte dolů, abyste viděli stav synchronizace iCloud. Zde se může zobrazit „Čekání na synchronizaci“, což znamená, že nemáte aktivní připojení k internetu, nebo „Nahrávání na iCloud pozastaveno“, pokud připojení ztratíte uprostřed.

2. Aktivujte Fotky na iCloudu

Pokud jste právě dokončili nastavení Macu, vaše fotky se nebudou synchronizovat, dokud neaktivujete Fotky na iCloudu. Postup:

 • Otevřete aplikaci Fotky.
 • Na liště nabídek vyberte Fotky > Nastavení.
 • Přejděte na kartu iCloud a zaškrtněte políčko vedle Fotky na iCloudu.
 • Poté můžete přepínat mezi podmožnostmi Stáhnout originály do tohoto Macu a Optimalizovat úložiště Macu. První možnost stáhne všechny originální kopie vaší knihovny fotografií do vašeho Macu, zatímco druhá možnost používá zástupné symboly v nízkém rozlišení, aby šetřila místo na disku. První synchronizace knihovny fotografií na iCloudu s Macem může chvíli trvat, takže neočekávejte, že se vaše obrázky objeví hned.

    Opravit chybějící často navštěvované stránky v prohlížeči Google Chrome

  Můžete také zakázat a znovu povolit Fotky na iCloudu a přinutit Fotky synchronizovat vaše obrázky na iCloud. Postup je stejný jako výše.

  3. Zkontrolujte své Apple ID

  Používáte více účtů Apple? Je dobré potvrdit, že jste na Macu přihlášeni pomocí stejného účtu, který používáte na jiných zařízeních, se kterými chcete synchronizovat fotky.

  Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Apple > Nastavení systému z panelu nabídek. Klikněte na jméno svého Apple ID nahoře a zjistěte, zda se e-mailová adresa shoduje s tím, co máte na ostatních zařízeních. Můžete se také posunout dolů do dolní části této nabídky a zobrazit seznam zařízení používajících účet.

  Na zařízeních iOS nebo iPadOS otevřete aplikaci Nastavení a klepnutím na svůj profil zobrazte své Apple ID.

  Pokud jste se na Macu přihlásili k jinému Apple ID, přejděte dolů a klikněte na Odhlásit se. Poté se znovu přihlaste pomocí stejného Apple ID, které používáte na ostatních zařízeních.

  4. Vynutit ukončení aplikace Fotky

  Někdy se může stát, že aplikace Fotky na macOS přestane synchronizovat bez důvodu. Vynucené ukončení aplikace a její opětovné otevření obvykle pomůže vyřešit tento problém. Zde je postup:

 • Klikněte na nabídku Apple a vyberte Force Quit.
 • Vyberte Fotky a klikněte na Vynutit ukončení.
 • Znovu spusťte aplikaci Fotky z doku nebo Launchpadu a zkontrolujte, zda znovu nezačne synchronizovat vaše fotografie.
 • K tomuto oknu se také dostanete stisknutím kláves Command + Option + Esc.

  5. Zkontrolujte připojení k internetu

  Chcete-li synchronizovat své fotografie a videa s cloudovými servery společnosti Apple a stahovat soubory iCloud do svých zařízení, potřebujete připojení k internetu. Pokud tedy v aplikaci Fotky uvidíte stavovou zprávu Čekání na synchronizaci, před obnovením synchronizace iCloud se ujistěte, že má vaše zařízení stabilní připojení k internetu.

  Chcete-li zkontrolovat, zda jste stále připojeni k internetu, otevřete Safari nebo jakýkoli jiný prohlížeč a zkuste načíst webovou stránku, protože je možné, že je váš Mac připojen k Wi-Fi bez připojení k internetu.

    Proč nemůžete nainstalovat Flash na iPad (a co dělat místo toho)

  6. Vypněte režim nízké spotřeby

  Režim nízké spotřeby může být dalším potenciálním důvodem, proč váš Mac nesynchronizuje Fotky na iCloudu. Režim nízké spotřeby snižuje spotřebu energie vašeho Macu a minimalizuje aktivity na pozadí, včetně synchronizace iCloud. Pokud se ve Fotkách zobrazí stavová zpráva Režimu nízké spotřeby, klikněte vedle ní na Synchronizovat a obnovte synchronizaci na hodinu.

  Případně můžete režim nízké spotřeby vypnout tak, že přejdete do Nastavení systému a na postranním panelu vyberete možnost Baterie. Vyberte příslušnou možnost v rozevírací nabídce vedle položky Režim nízké spotřeby.

  7. Nabijte své zařízení

  Kromě režimu nízké spotřeby váš Mac také vypne aktivity na pozadí, jako je synchronizace iCloud, pokud má vaše zařízení málo energie.

  Může se vám ve Fotkách zobrazit zpráva o stavu synchronizace Úspora energie baterie nebo se může zobrazit ve stavové zprávě Synchronizace [number] položek do iCloud nebo synchronizace s iCloud. Pokud ano, před obnovením synchronizace nejprve zapojte Mac do zdroje napájení.

  8. Zkontrolujte stav systému iCloud

  Je také dobré potvrdit, že s iCloud Photos na straně serveru není nic špatného. Chcete-li to provést, otevřete Stránka Stav systému společnosti Apple a zkontrolujte stav vedle položky Fotky. Pokud se v seznamu objeví nějaké problémy, budete muset počkat, dokud je Apple nevyřeší.

  9. Restartujte svůj Mac

  Restartování Macu může vyřešit náhodné problémy související s aplikacemi a sítí. Pokud jste to ještě neudělali, otevřete nabídku Apple a vyberte možnost Restartovat. Než znovu klepnete na tlačítko Restartovat, zrušte zaškrtnutí políčka Znovu otevřít okna při opětovném přihlášení.

  10. Uvolněte nějaký úložný prostor

  Pokud se vašemu Macu blíží nedostatek místa, uvolněte místo v macOS a fotografie se mohou znovu správně synchronizovat.

  Sekce Úložiště v Nastavení systému je skvělým místem, kde začít. Než se pustíte do kategorií úložiště na postranním panelu, přejděte do Nastavení systému > Obecné > Úložiště a projděte si jednotlivé položky uvedené v části Doporučení.

  Pokud se však fotografie uložené na vašem Macu nesynchronizují s iCloudem, možná budete chtít zkontrolovat i své úložiště na iCloudu, což můžete provést v Nastavení systému > [Your Name] > iCloud a nahoře klikněte na Spravovat. Zde můžete odstranit staré zálohy a další data aplikací nebo v případě potřeby upgradovat svůj plán úložiště iCloud.

    4 Běžné problémy s GPU a jak je řešit

  11. Vyprázdněte mezipaměť DNS

  Poškozená nebo zastaralá mezipaměť DNS (Domain Name Service) může zabránit vašemu Macu v připojení k serverům iCloud společnosti Apple. Naštěstí vymazání mezipaměti DNS přinutí váš Mac, aby přeložil každou webovou adresu od začátku. Můžete to udělat takto:

 • Spusťte na Macu aplikaci Terminál pomocí vyhledávání Spotlight (Command + mezerník).
 • Zadejte následující příkaz:
   sudo killall -HUP mDNSResponder 
 • Stiskněte klávesu Return.
 • 12. Opravte knihovnu fotografií

  Pokud žádné z výše uvedených řešení nepomůže, je čas opravit potenciální chyby ve vaší knihovně fotografií. Aplikace Fotky od Applu je dokáže sama detekovat a opravit. Totéž však můžete provést ručně podle následujících kroků:

 • Ukončete aplikaci Fotky. Pokud se aplikace jeví jako zamrzlá, vynuťte její ukončení.
 • Stiskněte současně klávesy Option a Command a poklepejte na ikonu Photos v Docku nebo Launchpadu.
 • Na zobrazené obrazovce vyberte možnost Opravit.
 • V závislosti na velikosti knihovny může aplikaci Fotky chvíli trvat, než provede opravy. Zkontrolujte, zda se vaše fotografie poté nezačaly synchronizovat.

  13. Odstraňte index synchronizace

  Můžete také zkusit smazat indexové soubory, které obsahují synchronizační data aplikace Fotky. To vyzve váš Mac k synchronizaci celé vaší knihovny fotografií od začátku. Pokud chcete pokračovat, postupujte takto:

 • Ukončete aplikaci Fotky.
 • Na liště nabídek klikněte na Přejít > Přejít do složky. Zadejte Obrázky a kliknutím na výsledek přejděte do složky Obrázky.
 • Klepněte se stisknutou klávesou Ctrl na soubor Knihovna fotografií a vyberte Zobrazit obsah balíčku.
 • Přejděte do složek označených resources > cpl > CloudSync.noindex.
 • Odstraňte všechny soubory ve složce CloudSync.noindex.
 • Nyní jednoduše znovu spusťte aplikaci Fotky, abyste znovu synchronizovali celou svou knihovnu.

  14. Aktualizujte macOS

  Aktualizace operačního systému vašeho Macu pomáhá zmírnit problémy způsobené chybnou instancí aplikace Fotky. Pokud se Fotky na iCloudu stále nesynchronizují, zkuste to udělat nyní v Nastavení systému > Obecné > Aktualizace softwaru. Pokud je k dispozici nová verze macOS, klikněte na Aktualizovat.

  Stáhněte si aplikaci Fotky na Mac, abyste ji mohli znovu synchronizovat

  Výše uvedené opravy by vám měly pomoci přimět aplikaci Fotky ke spuštění synchronizace obrázků jako obvykle na vašem Macu. Pokud se znovu setkáte se stejným problémem, nezapomeňte provést některé rychlejší opravy výše uvedené jindy.

  Například vynucení ukončení aplikace Fotky, restartování Macu nebo oprava knihovny fotografií může většinu času uvést věci do pohybu správným směrem.