Jaký je nejhorší telefon Samsung ke koupi v roce 2023?

Pokud nemáte iPhone, je pravděpodobné, že místo něj používáte Samsung Galaxy. Tato řada smartphonů se v průběhu let stala neuvěřitelně populární a nyní je druhou nejoblíbenější volbou vedle řady iPhone společnosti Apple. Ne všechny telefony Samsung Galaxy jsou ale hitem. V roce 2023 existuje několik pozoruhodných příkladů, které byste si možná měli dvakrát promyslet.

Galaxy Z Fold 5

Série skládacích telefonů Samsung začala koncem roku 2019 Galaxy Z Fold. I když je Z Fold inovativní se skládacím dotykovým displejem, spolu se svým současným modelem Z Flip způsobil mezi veřejností značný rozruch, a to především díky extrémně vysoké ceně a křehkým obrazovkám.

Jak jsme viděli v naší recenzi Z Fold 4, Samsung v průběhu času pracoval na vylepšení své řady překlápěcích a skládacích telefonů. Vylepšený fotoaparát, lepší výkon, delší výdrž baterie a širší přední obrazovka byly jen některé z výhod.

Ale vydání Z Fold 5 v srpnu 2023 ustoupilo mnoha smíšeným recenzím. S extrémně strmou počáteční cenou 1 799 $ (za 256 gigabajtů úložiště) mnozí doufali v mnohem větší skok vpřed.

Ve skutečnosti se toho v Z Fold 5 příliš nezměnilo, aby ospravedlnilo cenový skok mezi 100 a 150 $. S identickým nastavením fotoaparátu jako Fold 4, bez pera S Pen, nevýraznou rychlostí nabíjení a sotva vylepšenou výdrží baterie se zdá, že Fold 5 je za to, co nabízí, předražený.

  Skrýt/zobrazit ikony na ploše v OS X pomocí příkazu terminálu

Baterie Z Fold 5 může vydržet až 11 hodin, což není příliš chatrné, ale oproti Z Fold 4 to není velké zlepšení, které obvykle vydrží kolem 10 hodin na jedno nabití. Plné nabití Fold 5 také trvá asi 80 minut. Opět to není tak hrozné, ale zdaleka ne tak úžasné.

Z Fold 5 navíc není odolný proti prachu, což by mohlo způsobovat problémy.

To neznamená, že Fold 5 je špatný telefon. S 50megapixelovým hlavním fotoaparátem, odolností IPX8, velkým AMOLED displejem s rozlišením 2208 x 1768 pixelů a čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 není tento telefon nic k posměchu. Ale za tak vysokou cenu byste pravděpodobně očekávali o něco více, zejména ve srovnání s Fold 4, který lze nyní na trzích smartphonů koupit za mnohem méně. Celkově vzato je Z Fold 5 smíšená taška.

Pokud tedy chcete působivý skládací smartphone, můžete být na tom prozatím lépe se Z Fold 4, alespoň dokud Samsung nevydá svou další skládací řadu.

Galaxy Z Flip 5

Galaxy Z Flip 5 byl vydán spolu se Z Fold 5 v srpnu 2023. Menší verze na výšku, cena Flip 5 začíná na 999 dolarech, což je mnohem dostupnější hodnota než u Fold 5 (i když je to kvůli jeho menší velikost obrazovky a méně kvalitní širokoúhlý fotoaparát).

  8 zranitelných webových aplikací pro legální praktikování hackingu

Galaxy Z Flip 5 získal celkově lepší hodnocení než Fold 5, ale stále existují určité problémy, které je třeba poznamenat. Fotoaparát Flip 5 je identický s fotoaparátem jeho předchůdce a má docela průměrnou výdrž baterie. S 12megapixelovým zadním fotoaparátem není pochyb o tom, že někteří uživatelé budou zklamáni kvalitou objektivu nejnovějšího otočného smartphonu Samsung.

Vzhledem k tomu, že řada Galaxy S23 má alespoň 50megapixelový širokoúhlý zadní fotoaparát, širokoúhlý fotoaparát Flip 5 jistě ponechává mnoho přání.

S výdrží baterie kolem 10 hodin není Z Flip 5 příliš působivý a nabíjí se docela pomalu. Nabití Z Flip 5 z nuly na 100 % trvá přibližně hodinu a půl, což není ideální pro rušnější lidi, kteří tráví hodně času na cestách.

Galaxy Z Flip 5 se navíc může pochlubit krycí obrazovkou (nebo Flex Window), která může podporovat několik aplikací, ale to přichází s upozorněním: je to omezené a složité. Tato obrazovka s úhlopříčkou 3,4 palce je skvělá pro rychlou kontrolu kalendáře nebo textů, ale pokud jde o využití aplikací na plnou kapacitu, velikost určitě překáží.

Navíc není nativně kompatibilní s určitými aplikacemi a hlavní obrazovka se po zavření také nepřepne na krycí obrazovku. Samsung slíbil, že další podpora aplikací přijde v blízké budoucnosti, ale prozatím má přední obrazovka omezenou využitelnost.

Flip 5 se také stále vypořádává s pomačkáním střední obrazovky, které utrpělo vůbec první Flip, které může po opakovaném použití telefonu vypadat docela neatraktivní. To byl problém u každého zařízení Galaxy Z Flip and Fold, takže je přirozené, že uživatelé jsou frustrovaní, že se jedná o problém i po letech neustálého vývoje.

  Voralent Antelope Hromadně optimalizujte soubory JPEG a PNG, odstraňte data EXIF

Který telefon Samsung byste si měli koupit v roce 2023?

Pokud jste stále odhodláni koupit si v roce 2023 nový smartphone Samsung, možná budete chtít vyzkoušet řadu Galaxy S23. Skládá se z S23, S23 Plus a téměř dokonalého S23 Ultra. Tyto tři nejnovější modely Galaxy S mají docela skvělé recenze a nabízejí rychlý výkon, vysoce kvalitní displeje, spolehlivou výdrž baterie a mnoho dalšího.

Tyto tři modely se liší cenou, přičemž S23 je nejlevnější a S23 Ultra nejdražší. Tyto výkyvy ceny jsou způsobeny různými velikostmi obrazovky, kvalitou fotoaparátu, velikostí paměti RAM a dalšími funkcemi.

Pokud však máte velký zájem pořídit si skládací telefon, zvažte místo toho Galaxy Z Fold 4 nebo Z Flip 4. Tato dvě zařízení nabízejí většinu toho, co můžete získat na Fold 5 a Flip 5, ale za mnohem nižší cenu.

Nové Flip and Fold Duo jsou drahé, ale chybné

Pokud si chcete v roce 2023 koupit nový telefon Samsung, možná se budete chtít prozatím vyhnout Z Flip 5 a Z Fold 5. Bohužel vlastnosti těchto dvou modelů prostě neospravedlňují jejich cenu.

Zvažte chvíli počkat, dokud hodnota těchto dvou telefonů neklesne, nebo odložit nákup skládacího telefonu, dokud nebudou vyřešeny některé z nejnaléhavějších problémů se zařízeními.