Jak povolit nebo zakázat překrytí hry v aplikaci Discord

Překryvná vrstva Discordu umožňuje uživatelům sledovat aktivitu Discordu při hraní hry, a to i v režimu celé obrazovky. Ať už chcete sledovat nově přijaté zprávy nebo dostávat upozornění na příchozí hovory, překryvná vrstva vám umožní zůstat na vrcholu komunikace Discord, aniž byste museli hru zavírat.

Překryvná vrstva je stejně užitečná pro každého, kdo chce minimalizovat šance, že při hraní zmeškáte důležitý text nebo hovor. Níže vám ukážeme, jak povolit nebo zakázat překrytí Discordu ve hře.

Jak povolit překrytí Discord

Chcete-li použít překryvnou vrstvu Discord ve hře, musíte tuto funkci povolit v aplikaci Discord. Aplikace také musí rozpoznat hru, ve které chcete překryvnou vrstvu použít.

  Jak řešit problémy s Discord Push to Talk na Macu

Chcete-li zapnout překrytí Discord, postupujte takto:

 • Klikněte na ikonu ozubeného kola (Uživatelská nastavení) v levém dolním rohu.
 • Přejděte na kartu Překryvná hra na levém postranním panelu.
 • Zapněte přepínač vedle možnosti Povolit překrytí ve hře.
 • Hned vedle přepínače najdete klávesovou zkratku pro zapnutí nebo vypnutí překrytí. Pokud jej chcete změnit, klikněte na něj a stiskněte klávesové zkratky na klávesnici.

  Poté spusťte hru, pro kterou chcete povolit překrytí, a minimalizujte ji. Poté přejděte na kartu Registrované hry v nastavení Discord a zkontrolujte, zda je hra rozpoznána jako hraná. Pokud tam je, kliknutím na ikonu monitoru vedle něj zapněte překrytí.

  Pokud Discord hru automaticky nerozpozná, musíte problém vyřešit. Pokud se vám nepodaří opravit funkci detekce hry v aplikaci Discord, můžete hru přidat ručně.

  Zde je postup:

    Jak přidat pravidla na Discord server
 • Otevřete Discord.
 • Klikněte na ikonu ozubeného kola (Uživatelská nastavení) v levém dolním rohu.
 • Přejděte na kartu Registrované hry.
 • Klikněte na Přidat! napravo.
 • Vyberte ze seznamu hru, kterou chcete přidat, a stiskněte Přidat hru.
 • Jak používat Discord Overlay během hraní

  Jakmile povolíte překrytí, budete dostávat upozornění na každý příchozí text nebo hovor, a to i při hraní hry na celou obrazovku.

  Pokud potřebujete odpovědět na textovou zprávu nebo hovor, otevřete překryvné okno pomocí klávesové zkratky. Pokud chcete komunikovat s konkrétním serverem nebo kontaktem, můžete chat připnout, aby pro vás zůstal vždy viditelný. Chcete-li to provést, otevřete překryvné okno a klikněte na ikonu špendlíku v pravém horním rohu.

  Někdy překrytí Discord během hry nefunguje. Nedělejte si starosti, pokud narazíte na totéž; oprava nereagující překryvné vrstvy Discord v systému Windows je snadná a přímočará. Stejně snadné je to opravit i na jiných zařízeních.

    9 řešení, jak opravit Discord Krisp nefunguje

  Jak zakázat překrytí Discord ve hře

  I když vám překryvná vrstva Discord pomáhá reagovat na texty a volání včas, využívá značné systémové prostředky, které mohou negativně ovlivnit výkon vaší hry. Pokud k tomu dojde, měli byste trvale vypnout překrytí Discord.

  Chcete-li deaktivovat překrytí ve hře, postupujte takto:

 • Klikněte na ikonu ozubeného kola (Uživatelská nastavení) vpravo dole.
 • Přejděte na kartu Překryvná hra vlevo.
 • Vypněte přepínač vedle možnosti Povolit překrytí ve hře.
 • Chcete-li trvale vypnout překrytí pouze pro konkrétní hru, přejděte na kartu Registrované hry a klikněte na ikonu monitoru vedle ní.

  Pokud chcete dočasně vypnout překrytí ve hře, stiskněte zkratku překrytí na klávesnici.

  Sledujte konverzace prostřednictvím překryvné vrstvy Discord

  Překryvné vrstvy ušetří hráčům potíže s procházením různých aplikací během hraní a usnadňují jim komunikaci. Překryvná vrstva Discordu vám pomůže udržet si přehled o komunikaci ve hře. Doufejme, že nyní lépe rozumíte tomu, jak povolit překrytí v Discordu, používat jej a v případě potřeby vypnout.