16 nejlepších softwaru pro výběr nájemného pro moderní pronajímatele

Software pro výběr nájemného je nyní nutností pro moderního pronajímatele. Software pro vymáhání nájemného usnadňuje proces vymáhání a šetří čas a zároveň poskytuje záznam o platbě. To drasticky snížilo úroveň stresu a frustrace, které většina pronajímatelů a správců nemovitostí obvykle pociťuje.

Přijímání částek ve zlomcích, obvykle v hotovosti/ šekem atd., a zachování pevných možností vkladu jsou některé z nejčastějších důvodů nesprávného vyúčtování nájemného. Někdy musí majitelé klást důraz na vedení záznamů o transakcích a nefunkční nájemní smlouvu. Nedostatek důvěryhodnosti nájemce také vede k problémům s platbami.

Takže, pokud jste pronajímatel, máme speciálně vytvořený seznam nejlepšího softwaru pro výběr nájemného! Zde je praktická tabulka softwaru, který jsme podrobně uvedli níže:

Titul

Popis

Prozkoumat

Baselane

Finanční služby pro pronajímatele, inkaso nájemného.

Rentredi

Komplexní řešení pro výběr a správu nájemného.

Azibo

Bezpečný výběr plateb nájemného, ​​stav plateb v reálném čase.

TurboTenant

Seznam nemovitostí, inkaso nájmu, ověření příjmu.

Innago

Jednoduchý, flexibilní online nástroj pro platby nájemného s bezpečností.

Pronajímatel Studio

Výběr nájemného, ​​údržba, daňové výkazy a další.

Dveřní smyčka

Software pro správu nemovitostí s bohatými funkcemi se šifrováním.

TenantCloud

Cloudová správa nemovitostí, sledování plateb.

Platit nájem

Uživatelsky přívětivé inkaso nájemného, ​​bezúročné půjčky.

Hemlane

Správa nemovitostí, reklama a sledování v reálném čase.

Pendo

Bezpečné mezibankovní peněžní transakce, upomínky.

Využijte

Snadné nastavení plateb nájemného, ​​upozornění, více režimů.

Rentec Direct

Bezplatné platby ACH, portál pro nájemce a další funkce.

Stessa

Automaticky generované zprávy o portfoliu a transakcích.

Buildium

Seznamy pronájmů, automatické platby účtů, Resident Center.

RentRoom

Zabezpečená databáze, upomínky plateb, více účtů.

Včasné přijímání plateb od nájemníků bylo vždy problémem většiny poskytovatelů úvěrů na nemovitosti. Studie z března 2023 ukazuje, že více než pět milionů vlastníků v USA nedostává dlužné nájemné. To vede k přibližně jedenáctimiliardovým dluhům národa.

Spoléhání se na tradiční způsoby vybírání nájemného vás vždy udrží v dilematu a úzkosti😥. Níže se můžete podívat na další podrobnosti o nejlepším softwaru pro výběr nájemného pro moderní pronajímatele a správce nemovitostí.

Implementace vhodného softwaru může nakonec snížit zátěž a udržet platební disciplínu. Zde je návod, jak toho můžete dosáhnout.

Jak je software Rent Collection užitečný?

Majitelé nemovitostí🏠 buď najímají správce nemovitostí ze zdrojů třetích stran, nebo sami pracují na jednání s nájemníky na jejich pozemku. Kromě oprav a údržby nemovitosti je to právě vybírání nájemného, ​​co dárce i příjemce vyčerpává.

Někteří majitelé nemovitostí obhajují tradiční způsoby platby, jako je hotovost nebo šeky, které jsou snadné a neformálně vyrobené podle libosti.

Tento proces však vyžaduje manuální asistenci v termínech splatnosti spolu s udržováním podrobných záznamů. Nedostupnost hotovosti nebo osob na obou koncích a chyby v podpisu/síti/nebo počítačovém systému jsou také nevyhnutelné podmínky, se kterými se často setkáváme při vybírání nájemného.

V posledním desetiletí jsme byli svědky vysokorychlostního internetu na každém rohu. Nyní většina jednotlivců aktivně využívá digitalizační techniky. Proto je rozumnější používat efektivní, spolehlivou a odpovědnou metodu řízení investic💸 a zisků.

Software pro výběr nájemného je zcela profesionální nástroj. Zahrnuje nezbytný rámec pro formální komunikaci mezi nájemcem a vlastníkem. Také když pronajímatelé používají software, jako je účetní software pro správu majetku a software pro výběr nájemného, ​​musí si méně pamatovat a zároveň mít proces hotový včas.

Výhody používání softwaru pro výběr nájemného

V současné době pronajímatelé a manažeři preferují používání nejnovějších digitálních technik pro správu nemovitostí, nájemců a poplatků. Kromě toho software pro výběr nájemného funguje online a nabízí zcela automatizovaný proces, který můžete sledovat na jakémkoli zařízení s připojením k internetu.

Jedná se o bezpečné nástroje s bezchybnými mechanismy pro sledování plateb z karet nebo automatických debetů z účtů. Využitím tohoto formálního systému získáte několik zařízení. Software shromažďuje na jednom místě generování transakčních zpráv, informací o smlouvách nebo udržování podrobností o opravách majetku atd.

Implementace profesionálního softwarového systému pro příjem plateb se vždy hodí. Úspěšně zajišťuje důvěryhodnost a transparentnost mezi nájemcem a vlastníkem nemovitosti. Pronajímatelé nebo společnosti v sektoru nemovitostí se mohou podívat na seznam nejlepších programů pro výběr nájemného.

Baselane

Baselane je pokročilý finanční operační systém, který je speciálně navržen tak, aby pomáhal nezávislým pronajímatelům s finančními službami. Společnost vyvinula několik produktů, jako je výběr nájemného, ​​bankovnictví pronajímatele, účetnictví, platby nájemného, ​​pojištění nájemců, půjčky atd.

  Jak přidat vodoznak do prezentací PowerPoint

Softwarové produkty jsou zdarma bez skrytých nákladů za použití jakékoli specifické funkce. Věří v usnadnění majitelů nemovitostí s nejlepší finanční technologií. Pomáhá jim dosahovat vyšších výnosů a kontinuálního růstu portfolia investic do pronájmu.

Software pro výběr nájemného nabízí účet s nulovým zůstatkem s úrokovými sazbami a dalšími funkcemi v jejich interním bankovním systému. Můžete jej použít k transakcím nebo si přímo nechat zaplatit nájemné na svůj bankovní účet.

Nájemci se mohou skutečně rozhodnout pro systém automatické platby pro včasné platby. Mohou se přihlásit na jakémkoli zařízení a provádět platby prostřednictvím ACH nebo debetních/kreditních karet bez poplatku za transakci. Pro transakce nejsou stanoveny žádné vyšší limity a částku můžete vrátit do dvou dnů.

Existují možnosti pro zprávy o pronájmu a faktury a můžete aktivovat nastavení pro pozdní platby pomocí pravidelných upozornění.

Rentredi

Ryan Barone původně vytvořil Rentredi žádost pro nájemce k zajištění a okamžitému využití dokumentu pronajímateli. Po neustálé interakci s vlastníky nemovitostí a pochopení jejich požadavků však provedl přísný vývoj, aby vytvořil toto neuvěřitelné řešení.

Aplikace Rentredi je vyvíjena po neustálé interakci s vlastníky nemovitostí a pochopení jejich požadavků. Toto all-in-one řešení zahrnuje jedinečné funkce při výběru nájemného pro nájemce a správce nebo vlastníky nemovitostí.

Ovládací panel zobrazuje možnosti správy nemovitosti, prověřování nájemců, vymáhání leasingu, platby nájemného nebo zasílání upomínek nájemníkům za poplatky z prodlení. Nájemci si mohou zvolit automatickou platbu prostřednictvím ACH, bankovního účtu, kreditní karty nebo v hotovosti prostřednictvím více než 90 000 maloobchodních center.

Pronajímatelé mohou na panel zdarma přidat platební účty a zahájit transakce během 4 – 5 dnů. Můžete také převést poplatky za zpracování na nájemce, povolit částečné platby nebo jej zablokovat a odeslat oznámení o vystěhování podle podmínky.

Azibo

Azibo je oblíbeným poskytovatelem fintech řešení. Jeho sbírka nástrojů pro pronájem podnikání preferuje mnoho vlastníků, nájemců a manažerů nemovitostí. S více než 20 000 registrovanými členy jejich platforma zpracovala transakce přes 250 milionů dolarů.

Má zabezpečený způsob shromažďování plateb za pronájem s uživatelsky přívětivým rozhraním. Platby jsou přijímány přímo z debetních karet, bankovních převodů ACH nebo jinými způsoby. Systém je výhodný pro správce nemovitostí, kteří mohou v reálném čase kontrolovat stav plateb od nájemců.

Tento nástroj funguje ve třech jednoduchých krocích. Majitelé nebo správci nemovitostí v podniku se musí přihlásit do aplikace pro výběr nájemného a zadat podrobnosti do konkrétní sekce. Získáte možnosti buď vytvořit účet v aplikaci pro transakce, nebo přímo přidat svůj bankovní účet.

Jakmile bude proces dokončen, můžete požádat nájemce, aby se připojili k vaší síti Azibo a začali platit. Aplikace je zcela zdarma s technickou podporou.

TurboTenant

TurboTenant slouží ve všech 50 státech USA. Má silný dopad na trh s nemovitostmi, k jejich softwarovým službám má přístup více než 55 000 pronajímatelů. Vytvořili efektivní systém výpisu nemovitostí na více webových stránkách. Pomáhá správcům a majitelům nemovitostí snadno se spojit se skutečnými nájemci.

Jejich software pro výběr nájemného je k dispozici jako bezplatná a placená verze. Zatímco prémioví členové (vlastníci) získají možnost přezkoumat příjmy potenciálního nájemce. Majitelé i nájemci mohou k nástroji přistupovat prostřednictvím mobilní aplikace a online v prohlížeči.

Pronajímatelé mají po ruce volnost s automatickými upomínkami na pozdní platby, sledováním platby, rychlými příjmy, nevyřízenými hlášeními a výdaji. Společnost má spojení s Stripe a Plaid, aby byla síť a databáze v systému v bezpečí. Nájemci mohou k platbě nájemného používat kreditní karty, ACH nebo systém autopay.

Innago

Innago klade opačný přístup zaměřený na software na zlepšení nájemců spíše než na pronajímatele. Tento online nástroj pro platby za pronájem je jednoduchý, intuitivní, flexibilní a cenově dostupný a nabízí funkce, jako jsou požadavky na údržbu, pojištění nájemce, náklady a výkaznictví, zabezpečení a cloud atd.

Panel výběru nájemného nabízí bezpečný a bezpečný přenos dat s transparentním systémem sledování plateb. Majitelé a nájemci využívají jeho proveditelnost a snadnost použití pro automatické platby nebo přijímání upozornění na platby. Zaplatit mohou ve zvolené datum pouhým kliknutím na tlačítko👆 uvedené v e-mailovém upozornění.

S více vlastnostmi na panelu můžete použít samostatná nastavení pro pozdní platby nebo vymáhat poplatky na základě výchozích procentuálních hodnot.

Pronajímatel Studio

Pronajímatel Studio je standardní jméno mezi poskytovateli technických řešení pro vlastníky a nájemce nemovitostí. Jedná se o deset let starou firmu a pravidelně tento nástroj reformuje na základě zpětné vazby od klientů. Rozhraní tohoto softwaru pro výběr nájemného je pěkně propracované, většina parametrů je uvedena na přístrojové desce.

  Jak uvolnit místo na vašem iPhone bez mazání aplikací nebo fotografií

Software obsahuje funkce, jako je výběr nájemného, ​​údržba, daňové zprávy, prověřování a mnoho dalšího. Je zdarma k použití pro tři jednotky majetku a později si musíte předplatit placenou verzi. Za každou platbu však účtuje transakční poplatky.

Pro rychlé a snadné platby nájemného si mohou nájemci zvolit automatické odepisování z účtů, zatímco správci nemovitostí jim mohou posílat rychlé potvrzení o fakturách klepnutím na tlačítko. Můžete také zasílat upomínky na poplatky, povolit částečnou platbu a automatické poplatky z prodlení v případě manuálních plateb nájemcem.

Dveřní smyčka

Dveřní smyčka dává přednost snadnému řízení obchodu s nemovitostmi. Jako držitelé majetku skutečně chápou základní požadavky určeného softwaru i mezery v těch stávajících. Dosáhly vysokého hodnocení⭐ od značek jako Capterra nebo Crowd a byly prezentovány na Forbes, Fortune, NBC a dalších podobných portálech.

Jedná se o plně funkční software s několika sekcemi, které jsou zaměřeny na správu vašeho majetku. Jedná se o cenově výhodný nástroj, který integruje účetní systém, výpisy, dokumentaci, technickou podporu a mnoho dalších nezbytných parametrů, které pomáhají vlastníkům a nájemcům.

Pozoruhodnou vlastností tohoto nástroje pro výběr nájemného je 256bitové šifrování všech transakcí na vojenské úrovni. Částka se přímo odešle procesoru kreditní karty, aniž by procházela softwarovým serverem. Zajišťuje nájemce a manažery o bezpečnosti plateb nájemného.

TenantCloud

TenantCloud je uznávána mezi nejlepšími softwarovými společnostmi pro správu nemovitostí a získala několik ocenění od Front Runners, Capterra, Leader a dalších. Vyvinuli cloudový model služeb, který usnadňuje vlastníkům nemovitostí, nájemcům a poskytovatelům služeb alokaci, správu a výdělky z pronájmu nemovitostí.

Správci nemovitostí mohou zvýšit výkon svého podnikání pomocí jeho panelu pro vybírání plateb, seznam nemovitostí a prověřování nájemců. Můžete uložit, extrahovat nebo třídit údaje o platbách s příslušnými vlastnostmi v nástroji a přidat jeden nebo více bankovních účtů pro přímé přijímání plateb.

Požádejte svého nájemníka o automatickou platbu nebo online manuální transakce a nastavte panel pro částečnou platbu nebo poplatky z prodlení. Poskytují také možnosti nabízet slevy a refundace nájemci ze softwaru. Umožňuje také sdílení smlouvy s více nájemci najednou s automatickou fakturací.

Platit nájem

Platit nájem je prominentní technologické řešení se snadným fungováním a jeho cílem je vytvořit zdravé pouto mezi vlastníky a nájemníky. Je k dispozici ve třech konkrétních plánech předplatného, ​​které mají konkrétní funkce a poplatky, aby uspokojily potřeby pronajímatelů na částečný a plný úvazek.

Uživatelské rozhraní jejich nástroje pro výběr nájemného je snadno srozumitelné a hlavní sekce jsou zobrazeny na řídicím panelu. Jedná se o software vhodný pro mobilní zařízení, karty a počítače a nájemci mohou okamžitě převádět prostředky pomocí ACH nebo kreditních karet.

RentCred je vysoce ceněná služba pro nájemce, kdy jim společnost pomáhá s bezúročnými půjčkami a úvěry zaplatit částku včas. Mezi další funkce patří ochrana osobních údajů obou zúčastněných stran, sledování důležitých dokumentů, vybírání nájemného, ​​účtů, poplatků za parkování nebo popelnice atd.

Hemlane

Hemlane má rozsáhlou síť profesionálů, kteří pracují po celé zemi a řeší požadavky realitních makléřů, manažerů, pronajímatelů a nájemců. Nemusíte se starat o formality vystěhování nebo koordinaci oprav nemovitosti.

Navrhli dobře naplánovaný software pro správu nemovitostí a zároveň nabídli inzerovat nemovitosti na 30 nejlepších webových stránkách o pronájmu. Tento nástroj zahrnuje funkce vše v jednom na jednom portálu, kde řídicí panel zobrazuje v reálném čase údaje o pozdních platbách, vypršení platnosti leasingu, údržbě, nájemnících atd.

Proces vybírání nájemného a účtování je použitelný s okamžitým bankovním ověřením ve všech amerických bankách. Pronajímatelé nebo manažeři mohou přijímat buď úplné nebo částečné platby s poplatky z prodlení na denní nebo měsíční bázi, přičemž nástroj automaticky připomíná pronajímatelům termíny splatnosti.

Účtenky o transakcích můžete přímo ukládat na portál a sledovat pravidelné příjmy z online plateb nájemného.

Pendo

Pendo software pro správu nemovitostí se stará o online platby, nájemníky, správu nemovitostí, výpisy a mnoho dalšího na jediné platformě. Získal ocenění RMA trendsetter roku 2017. Od té doby důsledně pracují na sestavování efektivních parametrů v softwaru a pomáhají pronajímatelům ušetřit čas na produktivní práci.

PendoPay, portál pro výběr nájemného, ​​nabízí bezpečné síťové připojení pro peněžní transakce mezi bankami. Má bezproblémový systém pro nájemce, aby si naplánovali své měsíční nájmy a vyhnuli se pozdním poplatkům. Pokud si zvolí manuální platbu pomocí jednorázových hesel, software jim zašle upomínky e-mailem.

  Jak vytvořit rozevírací seznam v Tabulkách Google

Software je vybaven systémem elektronického zabezpečení na úrovni banky, který chrání data uživatelů při platbách inkasem. Za transakce účtují minimálně, což z nich dělá preferovanou volbu pro mnoho majitelů a manažerů.

Využijte

Využijte významně slouží kutilům a jejich nájemcům s vynikajícími zkušenostmi a spoluprací při procesu vymáhání nájemného. Jejich webové stránky také vzdělávají potenciální pronajímatele a nájemce pomocí průvodců, článků, zdrojů a zákonů o nezbytných informacích souvisejících se správou nemovitostí.

Tento online software pro výběr nájemného usnadňuje proces platby nájemného. Jako pronajímatel si musíte na portálu vytvořit platební účet. Částku můžete nastavit jako nájemné spolu s poplatky za pozdní platbu. Vaši nájemci budou informováni o všech splatných poplatcích předem a mohou si zvolit platbu prostřednictvím několika režimů.

Řídicí panel okamžitě obdrží potvrzení o platbě, zatímco pronajímatelé jsou také usnadněni funkcemi Autopay a CreditBoost pro proces bez stresu. Zpracování částky v bance trvá tři dny, zatímco funkce FastPay, pokud si ji zvolíte, převede💵 platbu během jednoho pracovního dne.

Rentec Direct

Rentec Direct tým pracoval roky na vytvoření jednoho z nejlépe hodnocených softwaru pro správu nemovitostí ve Spojených státech. Spolu se správou účtů a systémy pro výběr nájemného získají uživatelé také profesionální web, nástroj pro správu souborů, reklamy na pronájem, screening nájemců a mnoho dalších funkcí na jednom portu.

Software je technicky zdarma pro pronajímatele i pronajímatele, protože neúčtuje žádné další transakční poplatky za platby, pokud je prováděno prostřednictvím ACH. Majitelé nemovitostí si mohou vytvořit vlastní účet pro okamžité převody peněz, který lze snadno založit a zcela zdarma.

Jedinečný portál pro nájemce je určen pro nájemce, aby mohl platit nájem, kontrolovat nájemní smlouvy, podávat žádosti o údržbu domu, objednávat pojištění a kontrolovat oznámení.

Stessa

Stessa si vybudovala chvályhodnou pověst mezi majiteli nemovitostí, kteří si aplikaci stáhli a udělili jí pětihvězdičkové🌟 hodnocení na App Store, Google Play, Capterra a dalších portálech. Software spolehlivě funguje s 24/7 automaticky generovanými, dobře organizovanými portfoliovými a transakčními zprávami.

Správci nemovitostí mohou iniciovat bezplatný účet pro správu hotovosti, aby mohli bezproblémově spravovat obchod s nemovitostmi a generovat také roční procentuální výnosy. Pro spuštění softwaru potřebujete e-mail a nájemní smlouvu nájemce.

Nyní, když nastavíte výši platby, nájemce obdrží e-mailové oznámení o připojení k portálu. Po vystěhování můžete jejich účet snadno deaktivovat. Jeho řídicí panel je vhodně navržen tak, aby poskytoval úplné informace na jedné stránce a zasílal automatická oznámení o platbách provedených nájemcem.

Buildium

Buildium byla založena před téměř dvěma desetiletími dvěma správci nemovitostí, kteří hluboce analyzovali základní potřeby manažerů manipulujících s více nemovitostmi a konkrétními úkoly. Můžete si prohlédnout vhodné nemovitosti ze seznamu portfolií, jako je rezidenční, komerční, komunitní, cenově dostupné nebo studentské bydlení.

V tomto softwaru pro správu nemovitostí je k dispozici dlouhý seznam funkcí, jako je elektronické podávání 1099, výpisy z pronájmu, Open API a mnoho dalšího. Online systém vybírání nájemného žádá nájemníky, aby preferovali automatické platby účtů, což šetří čas a zabraňuje poplatkům z prodlení.

Rezidentní centrum je určeno k zadávání kreditních karet nebo bankovních účtů pro rychlé převody peněz, které také po zaplacení zasílá informace o platbě pronajímatelům.

RentRoom

RentRoom je jak podpora aplikací, tak nástroj pro správu majetku na desktopu. Zabezpečují databázi přes systém Google Cloud pro vyšší bezpečnost dat uživatele. Tento software můžete použít k přijímání plateb, interakci s nájemci, analýze údržby, přizpůsobení zpráv, pronájmu a propagaci nemovitosti.

Nástroj automaticky zasílá upomínky k platbě blízko k datu platby, zatímco pronajímatel si je může přizpůsobit. Zajišťují, že poskytují bezpečný systém pro všechny transakce a umožňují vlastníkům přidat na panel více bankovních účtů.

Má jednoduchý postup pro použití softwaru pro správu majetku, kdy si uživatel musí stáhnout nástroj a spojit se s bankovním účtem. Platba je snadná jediným kliknutím, nebo si můžete zvolit systém automatické platby. Mají tým spolupracovníků, kteří pomáhají skupině nájemců s technickou podporou.

Jak byste si měli vybrat software pro výběr nájemného

S měnící se dobou a tradicemi se stává nutností následovat nový způsob práce. Software pro vybírání nájemného je velmi žádaný nejen mezi správci nemovitostí nebo pronajímateli, ale i pro nájemce je vhodný pro provádění online plateb, podávání žádostí o údržbu, nájemních smluv, výkazů, účtenek atd.

Zde uvedený seznam představuje nejlepší nástroje v sektoru správy nemovitostí. Některé z nich lze používat zdarma, jiné nabízejí prémiové služby za minimální cenu. Kromě rozpočtu však budete muset také zvážit funkce, které požadujete, pokud jde o výběr toho, který vám nejlépe vyhovuje.

Dále neztrácejte čas přemýšlením, zda je váš majetek v bezpečných rukou; místo toho vyzkoušejte tyto platformy pro prověřování nájemníků pro sebevědomé pronajímatele.