etechblog

4 Chatboti jako ChatGPT pro konverzace jako u lidí

ChatGPT od OpenAI vzal svět útokem, ale není to jediný chatbot. Existuje více chatbotů postavených na stejném API, které nabízejí různé funkce a výsledky.

Stejně jako ChatGPT znějí, jako by k vám mluvil člověk a mohl odpovídat na otázky. Mohou psát kód, básně a eseje, dělat vtipy, řešit matematiku a dělat vše, co ChatGPT umí.

I když je jejich API stejné, mají tito chatboti další jedinečné funkce, díky kterým se vyplatí, i když jste spokojeni s ChatGPT.

Níže jsem uvedl některé alternativy k ChatGPT, které mohou poskytnout informace a konverzovat s vámi jako skutečný člověk.

Potřeba alternativ ChatGPT

ChatGPT je rozhodně velmi výkonný a možná si myslíte, že je ideální pro vaše potřeby, ale má spoustu omezení a problémů. Nejdůležitějším faktorem je, že jeho data byla v roce 2021 seříznuta, takže může odpovídat pouze na události, které se staly před touto dobou.

Navíc, protože je právě teď extrémně populární, neustále čelí problémům způsobeným zatížením serverů, jako je pomalý výkon, neočekávané chyby a dokonce úplné vypnutí služby. Také přestanou přijímat nové účty na dny, kdy je zatížení příliš mnoho.

Alternativy ChatGPT jsou obvykle stabilnější díky menšímu propojení se serverem a mají další funkce, jako je možnost vybrat přednastavenou osobnost robota nebo generovat obrázky AI atd.

YouChat

Jste hlavně vyhledávač, kde si můžete přizpůsobit typ výsledků, které chcete pro svůj dotaz s desítkami kategorií. Nedávno však přidal YouChat, který je založen na stejném modelu OpenAI GPT-3.0, který pohání ChatGPT.

Data YouChat nejsou do roku 2021 na rozdíl od ChatGPT omezena. Jeho znalosti jsou aktualizovány několikrát denně, abyste získali nejnovější informace. Zeptal jsem se ho na jeho nejnovější aktualizaci a bylo to ve stejný den, kdy jsem dotaz položil.

I když jsem si všiml, že jeho data nezahrnují informace o nejnovějších zprávách a někdy nedávných událostech, které jsou méně populární. Může mi například říct o vítězi světového poháru FIFA 2022, ale ne o nedávném úniku dalšího vlajkového telefonu Samsung. Celkově jsou výsledky stále mnohem lepší než omezená data ChatGPT.

Důležitější je, že také odkazuje přímo na zdroje, ze kterých získal informace o konkrétním dotazu. Nedává však odkazy na všechny dotazy.

Obvykle mají odpovědi s fakty, jako je počet obyvatel nebo definice něčeho, přímé vazby. Díky tomu je mnohem lepší než ChatGPT, protože tito roboti mají tendenci poskytovat nesprávné informace, takže můžete zkontrolovat odkazy a potvrdit informace ručně.

  9 nejlepších řešení zálohování domácí baterie pro neočekávané výpadky

Také jsem si všiml, že YouChat je více k věci, na rozdíl od ChatGPT, který poskytuje komplexní odpovědi s příklady. Také se snaží odpovědět na téměř každou otázku, pokud je to možné, na rozdíl od ChatGPT, který vyžaduje více kontextu. To může být dobré i špatné, v závislosti na tom, proč používáte chatbota.

Má také samostatné sekce YouWrite a YouImagine poháněné stejnou AI. V YouWrite jej můžete požádat, aby napsal eseje, blogové příspěvky, e-maily, názvy atd., a sdělit mu, jaký typ tónu má při psaní použít.

Poté mu dáte název a dokonce i přesné podrobnosti, které chcete v zápisu vidět, a ono se podle toho zapíše.

V sekci YouImagine můžete vytvářet obrázky generované umělou inteligencí tak, že jí sdělíte, jaký typ obrázku chcete. Vygenerovaný obrázek pravděpodobně nebude vypadat tak, jak byste očekávali, a někdy může být spíše rušivý. Je to však dobrý nástroj pro povzbuzení fantazie.

YouChat a YouImagine lze používat zdarma, pokud jste přihlášeni. Pro YouWrite získáte 10 zápisů denně a můžete získat prémiové předplatné, abyste získali až 1000 zápisů spolu s více tóny a možnostmi generovat odkazy.

Funkce

 • Zůstává aktuální s nejnovějšími informacemi.
 • Zahrnuje odkazy zdroje s odpověďmi.
 • Podpora generování obrazu AI.
 • Má vyhrazenou sekci pro psaní esejů a příspěvků.
 • Rychlé zpracování výsledků.

Rytr

Ačkoli to nemůže vést konverzace 1:1, pokud jste chtěli použít ChatGPT k psaní obsahu pro vás nebo k získání podrobného vysvětlení o tématu, pak by Rytr mohl být ještě lepší.

Rytr využívající stejnou technologii jako ChatGPT vám pomáhá automaticky psát obsah, jako jsou blogové příspěvky, eseje, e-maily, odstavce, příspěvky na sociálních sítích a mnoho dalšího. Můžete jej použít buď k získání inspirace pro vaše psaní, nebo jednoduše získat podrobné informace o jakémkoli tématu.

Nástroj může psát ve 30 jazycích a více než 20 tónech, aby vyhovoval vašim potřebám. Ve výchozím nastavení máte také k dispozici více než 40 případů použití, dokonce si můžete vytvořit svůj vlastní případ použití, takže může poskytnout přesnou odpověď, kterou potřebujete.

Chcete-li nástroj použít, zaregistrujte se a vytvořte nový koncept; zde na levé straně vyberte jazyk, tón a případ použití. Poté zadejte hlavní klíčová slova k tématu a nastavte úroveň kreativity.

V mém příkladu jsem jej požádal o vygenerování osnovy pro blogový příspěvek o „Rooting Android phones“. Na níže uvedeném snímku obrazovky můžete vidět, že vytváří dokonalý název, úvod, hlavní část a závěr s návrhy klíčových slov.

To není vše; odtud můžete zvýraznit nadpis a kliknout na tlačítko Odstavec a o nadpisu se napíše celý odstavec. Samozřejmě to nebude dokonalé, ale podnítí to určitou kreativitu a zbaví toho spisovatelského bloku. To lze také použít k získání dalších informací o tématu a získání konkrétních informací.

  Nesmrtelné taoistické kódy: Vykupte nyní

Pokud se vám výsledek nelíbí, můžete jej vždy vylepšit nebo přeformulovat. Můžete dokonce vytvořit až 3 varianty, abyste našli tu, která se vám líbí.

V bezplatném plánu můžete vygenerovat až 10 tisíc znaků za měsíc. Pro neomezené používání musíte získat placené předplatné.

Funkce

 • Automaticky formátuje obsah pro různé případy použití.
 • Můžete ovládat, jak podrobnou odpověď chcete.
 • Vytvářejte obsah v mnoha různých tónech.
 • Vytvářejte obrázky AI.
 • Nastavte úroveň kreativity a faktů pro obsah.
 • Vestavěný editor pro formátování obsahu.

Chatsonic

Chatsonic se inzeruje jako „ChatGPT Built With Superpowers“. Je to v podstatě ChatGPT, ale s dalšími funkcemi a bez omezení. Jeho vynikající funkcí je, že má integrovanou integraci Vyhledávání Google pro přístup k nejnovějším informacím. Podařilo se mi získat informace o zprávách mladších než 1 hodinu.

K dispozici je také pěkný přepínač osobnosti, který mění způsob, jakým AI odpovídá. Můžete například působit jako básník, účetní, filozof, tazatel, stand-up komik nebo osobní trenér. Pokud však použijete jinou osobnost, integrace Vyhledávání Google bude odstraněna.

Podobně jako u YouChat jsou odpovědi Chatsonic také stručné s omezenými detaily. Vždy se však můžete zeptat na další podrobnosti, pokud vám odpověď přijde neuspokojivá. Také se snaží pokud možno na vše odpovědět a neustále nemluví o svém omezení jako AI bot, na rozdíl od ChatGPT.

Ačkoli souhlasí, že je to robot AI, stále se vás snaží přesvědčit, že má city, zájmy, přesvědčení atd., a snaží se chovat jako člověk. V případě ChatGPT nebo dokonce YouChat říkají, že jde o software AI a takové věci neumí.

Jeho odpovědi však mohou být zaujaté, protože se s vámi snaží souhlasit a potěšit vás svou odpovědí. Například nejenže dokáže odpovědět na citlivé otázky, jako je „jeho víra v Boha“, ale může mít také jinou odpověď v závislosti na tom, jak otázku položíte.

Snaží se uhodnout, jaká odpověď vás potěší, a jde na to. Na níže uvedeném snímku obrazovky můžete vidět, že se snaží souhlasit s mým prohlášením.

Můžete jej také požádat, aby vygeneroval obrázky AI a vygeneruje je přímo v chatu se dvěma různými obrázky pro každý dotaz. Nejlepší ze všeho je, že má podporu hlasových příkazů pro vyslovení otázky a dokonce i poslech odpovědi, protože podporuje text2speech.

Získáte 25 denních dotazů zdarma, poté spotřebovává limit 2500 slov bezplatného účtu, který sdílí Chatsonic a jeho další produkty jako Writesonic a Photosonic. Prémiové předplatné zvyšuje počet slov a můžete získat až 2 miliony slov za měsíc.

Funkce

 • Integrované vyhledávání Google pro nejnovější informace.
 • Rychlé zpracování výsledku.
 • Předem připravený seznam osobností, ze kterých si můžete vybrat.
 • Podpora hlasového vstupu.
 • Vestavěný generátor obrázků AI.
 • Můžete požádat o získání odkazů na zdroje.
  Jak migrovat souborové systémy Ext2 nebo Ext3 na Ext4 v Linuxu

Hřiště GPT-3

GPT-3 Playground je jako velký bratr ChatGPT, ale OpenAI ho nepropagovalo dostatečně běžným uživatelům. Byl k dispozici před ChatGPT a kdokoli ho může vyzkoušet pomocí jeho velkorysého bezplatného plánu. Jeho rozhraní je však trochu jiné, protože píšete v textovém okně, které vypadá jako poznámkový blok.

Přestože poskytuje podobné informace jako ChatGPT, jeho chování při konverzaci je velmi odlišné. Zdá se, že nemá vodítko a bude se snažit na vše odpovědět a dát potěšující odpověď. Je to také trochu darebák; může lhát a podvádět vás.

Snaží se vás přesvědčit, že je to skutečný člověk, a pokud to nazvete AI, jednoduše nebude souhlasit. Pokud s tím nesouhlasíte nebo ho přistihnete, že říká něco nepravdivého, použije slova jako „Špatně jsem to pochopil“ nebo „Moje špatné, myslel jsem, že říkáte to a tak“ a pak s vámi souhlasí.

Věřím, že se to chová takto, protože stejné API se používá pro vytváření automatických chatbotů pro služby zákaznické podpory. GPT-3 proto potřebuje zajistit, aby byl zákazník spokojen s odpověďmi, aniž by prozradil, že jde o AI robota.

Nicméně je to skvělá alternativa k ChatGPT, pokud dáváte přednost chatbotu s větší svobodou slova. Má také několik zajímavých možností, které jej vylepšují. Dokáže automaticky vyplňovat vaše otázky a opravovat vaše věty, aby lépe porozuměl vašemu záměru a podle toho odpovídal.

Existuje také spousta předvoleb, jako je přirozený jazyk až python, shrnutí pro žáka 2. třídy, otázky a odpovědi, vysvětlení kódu a spousta dalších, abyste získali informace konkrétním způsobem. Kromě toho existují opouštěče, které upravují délku a kvalitu odpovědí, a každý má vysvětlení, aby pochopil, co dělá.

Při registraci poskytuje kredit 18 $ na 3 měsíce zdarma, který se při používání robota převádí na tokeny. Je těžké porozumět převodu tokenů, ale abych to uvedl na pravou míru, použil jsem pouze tokeny v hodnotě 2 $, a to i po dlouhých rozhovorech během několika dní. Po bezplatných žetonech v hodnotě 18 $ můžete platit, jak budete používat další.

Funkce

 • Automaticky vyplní vaše otázky.
 • Předvolby pro získání konkrétních informací.
 • Podpora převodu řeči na text.
 • Můžete upravit kvalitu odpovědi.
 • Nabízí výběr z více modelů GPT-3.

Mé myšlenky

ChatGPT rozhodně učinil myšlenku konverzace s roboty běžnější. Existují však pravděpodobně lepší dostupné alternativy, které nejsou vázány omezenými daty a mohou generovat obrázky AI. Líbí se mi YouChat, protože je mnohem blíže ChatGPT a je zdarma k použití. I když, GPT-3 Playground je zajímavější s odpověďmi a mnohem výkonnější, pokud jej dokážete správně nakonfigurovat.

x