4 snadné způsoby připojení vašeho nového soundbaru k televizoru

Klíčové věci

  • Pro snadné nastavení použijte kabel HDMI: připojte se k označeným portům na televizoru a soundbaru.
  • Pokud není k dispozici HDMI, zkuste optický kabel: připojte se k příslušným portům na televizoru a soundbaru a poté upravte vstup soundbaru pomocí dálkového ovladače.
  • Kabely RCA nebo AUX fungují: připojte odpovídající porty na televizoru a soundbaru a poté odpovídajícím způsobem nastavte vstup soundbaru.
  • Pro bezdrátovou možnost použijte připojení Bluetooth, pokud televizor a soundbar podporují Bluetooth.

Blahopřejeme vám ke koupi nového soundbaru, který vylepší zvukový zážitek vašeho televizoru!

I když se připojení k vašemu televizoru může zpočátku zdát děsivé, není třeba se obávat, protože existují čtyři jednoduché a bezproblémové způsoby bezproblémového propojení vašeho soundbaru a televizoru.

Použití kabelu HDMI je nejjednodušší způsob

Nejjednodušší způsob, jak uvést svůj nový soundbar do provozu s televizorem, je pomocí kabelu HDMI. Hledejte port HDMI s označením „HDMI“ nebo něco podobného na zadní straně vašeho soundbaru.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Poté najděte prázdný slot HDMI na zadní straně televizoru. Nejprve se ujistěte, že jsou obě zařízení vypnutá, poté vezměte kabel HDMI a zapojte jeden konec do portu HDMI na soundbaru. Připojte druhý konec k otevřenému portu HDMI na televizoru. Při zapojování buďte opatrní, aby nedošlo k ohnutí konektorů.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Pokud má váš televizor pouze jeden port HDMI a váš kabelový box nebo herní konzole jej již používá, můžete použít rozbočovač nebo přepínač HDMI. Tato šikovná zařízení vám umožní připojit více zařízení HDMI k jedinému portu HDMI na vašem televizoru. Například tento přepínač HDMI čtyři v jednom vám poskytuje více možností HDMI.

  Jak vypnout navrhované příspěvky na Instagramu

Po připojení televizoru a soundbaru je oba znovu zapněte. Pokud se zvuk televizoru automaticky nepřepne na zvukový panel, možná budete muset stisknout tlačítko HDMI ARC na dálkovém ovladači zvukového panelu nebo přepnout tlačítko vstupu zvukového panelu, dokud se na indikátoru nezobrazí HDMI (nebo ARC, v závislosti na vašem modelu). Od tohoto okamžiku bude televizor posílat zvuk do soundbaru vždy, když je zapnutý.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Dále doporučuji aktivovat funkci HDMI-CEC (Consumer Electronics Control) na vašem televizoru (pokud je k dispozici) pro lepší kontrolu nad vašimi zařízeními.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Se zapnutou funkcí CEC Control můžete pohodlně vypnout TV i soundbar současně nebo upravit úrovně hlasitosti obou zařízení pomocí dálkového ovladače TV nebo soundbaru.

Žádný HDMI kabel? Použijte optický kabel

Chcete připojit soundbar k televizi, ale nemáte po ruce kabel HDMI? Nebo možná váš soundbar nebo televize nemají ani port HDMI. Místo toho můžete použít optický audio kabel – vypadají tenké a na obou koncích vypadají zábavně. Pokud váš soundbar nebyl dodán s optickým kabelem, můžete si jej vyzvednout docela levně online nebo v obchodě s elektronikou ve vašem okolí.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Najděte optické audio porty na zadních panelech vašeho televizoru a soundbaru. Tyto porty jsou typicky malé jacky čtvercového tvaru s ochranným krytem nebo klapkou. Mohou také rozsvítit červené světlo, abyste je mohli snadno identifikovat.

  9 Websocket servery pro spolehlivé aplikace v reálném čase

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Opatrně zapojte jeden konec optického kabelu do optického výstupního portu televizoru a druhý do optického vstupního portu soundbaru. Když jsou bezpečně připojeny, ucítíte nebo uslyšíte cvaknutí.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Váš soundbar by měl automaticky přijímat zvuk televizoru, jakmile je optický kabel pevně zapojen na obou koncích. Pokud ne, stiskněte tlačítko OPT na dálkovém ovladači soundbaru nebo procházejte možnostmi tlačítka vstupu, dokud nevyberete OPT nebo něco podobného.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Možností je také kabel RCA nebo Aux

Pokud na zadní straně televizoru a soundbaru vidíte červené a bílé porty RCA, můžete použít kabel RCA. Kabely RCA se obvykle dodávají v páru s červenými a bílými (nebo černými) konektory. Zapojte červené a bílé (nebo černé) konce do odpovídajících portů Audio Out na televizoru a poté připojte druhé konce k portům Audio In na zvukové liště.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Pokud však tyto porty nejsou a obě zařízení mají pomocný (aux) nebo linkový vstup, měl by stačit jednoduchý pomocný kabel s konektorem ve stylu sluchátek na obou koncích. Jednoduše připojte jeden konec pomocného kabelu do konektoru sluchátek na televizoru a druhý konec do pomocného vstupu na soundbaru.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Zapněte oba a nastavte vstup soundbaru na RCA nebo Aux (Line In u některých modelů soundbaru), pokud automaticky nerozpozná připojení.

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Přehrajte na televizoru nějaký zvuk nebo video a z reproduktorů byste měli slyšet ostrý zvuk. Pokud ne, znovu zkontrolujte, zda je vše správně zapojeno, a zvyšte hlasitost.

Nemáte rádi pověšené kabely? Zkuste Bluetooth

Bluetooth konektivita v posledních letech pokročila a většina moderních televizorů a soundbarů je jí vybavena hned po vybalení. Je to super pohodlná funkce, protože se nemusíte trápit s vedením samostatného audio kabelu z TV do soundbaru. Stačí umístit soundbar kamkoli chcete a spárovat jej bezdrátově s televizorem přes Bluetooth.

  Co je iCloud společnosti Apple a co zálohuje?

Proces nastavení je obvykle velmi jednoduchý. Na televizoru přejděte do nabídky nastavení a najděte část Bluetooth. Přepněte svůj soundbar do režimu párování (pokud si nejste jisti, podívejte se do manuálu) a měl by se objevit v seznamu dostupných zařízení Bluetooth na vašem televizoru. Vyberte jej a voila – jste připojeni bezdrátově!

Oluwademilade Afolabi/MakeUseOf

Možná si pomyslíte: „Nebudu mít ale přes Bluetooth problémy se zvukem nebo s kvalitou?“ To je férový problém, ale technologie Bluetooth se v dnešní době vyvinula tak, aby zvládla přenos zvuku zatraceně dobře. Dokud máte relativně nový televizor a soundbar, který podporuje moderní kodeky Bluetooth jako aptX nebo AAC, pravděpodobně nezaznamenáte žádné významné problémy se synchronizací zvuku nebo zhoršení kvality.

To znamená, že pokud jste hardcore audiofil (jako já) nebo seriózní hráč vyžadující absolutně nejnižší možnou latenci, můžete zvážit použití HDMI nebo optického audio kabelu pro nejspolehlivější kabelové připojení. Ale pro většinu příležitostných diváků, kteří chtějí zesílit zvuk svého televizoru bez změti kabelů, je v dnešní době Bluetooth naprosto schůdnou možností.

Opět se nenechte procesem nastavování vašeho nového soundbaru s televizorem přemoci. Sledování některé z těchto čtyř jednoduchých metod může být přímočarým úkolem. Jakmile budete hotovi, budete bez problémů ponořeni do pohlcujícího zážitku z prostorového zvuku jako v kině. Pamatujte, že pokud narazíte na nějaké potíže nebo si všimnete něčeho špatného se zvukem, neváhejte se podívat do uživatelské příručky pro váš televizor a soundbar. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly rady a řešily jakékoli problémy, se kterými se můžete setkat během procesu nastavení.