5 největších funkcí Androidu, které Google oznámil na MWC 2024

Klíčové věci

  • Google zahájil MWC 2024 několika novými funkcemi pro zařízení Android.

  • Umělá inteligence se opět dostává do centra pozornosti s funkcemi, jako je Gemini AI ve Zprávách Google a souhrny AI v Android Auto.

  • Google začal tyto funkce Androidu zavádět globálně.

VYUŽÍVÁNÍ VIDEA DNE

Google na MWC 2024 oznámil několik nových funkcí Androidu, které upoutaly naši pozornost. Mezi nimi jsou doplňky využívající umělou inteligenci, které vám poskytují více způsobů interakce se zařízeními Android. Zde jsme vybrali ty největší funkce, které si zaslouží vaši pozornost.

1 Anotace v Dokumentech Google v systému Android

Nejvýraznější z aktualizací pro uživatele Androidu je bezesporu možnost anotovat dokumenty v Dokumentech Google. V Dokumentech Google můžete čmárat a čmárat a přidávat komentáře, poznámky a dokonce i čmáranice – cokoli chcete.

I když to vypadá, že se to zaměřuje hlavně na zefektivnění úprav a rychlou práci se složitými dokumenty, můžete jej použít jako nástroj produktivity pro spolupráci.

Google

2 Gemini AI ve Zprávách Google

Google přináší svého rivala ChatGPT, Gemini AI, do své aplikace pro zasílání zpráv pro strojově řízeného uživatele při vytváření zpráv. S Blíženci můžete také konverzovat na různá témata, abyste získali znalosti nebo je využili ke zvýšení produktivity tím, že zkrátíte čas, který vám zabere plánování dne nebo vymýšlení nových nápadů.

Google

3 TalkBack pro Lens v Mapách Google

Google Lens je sám o sobě mocný nástroj. Ke shromažďování informací využívá umělou inteligenci, abyste mohli snadno prozkoumávat svět kolem sebe. Zatímco Google Lens je již integrován do Google Maps, TalkBack s Lens v Mapách dokáže zpětně číst informace o místech a podnicích, které najdete prostřednictvím fotoaparátu vašeho smartphonu.

Google

4 Souhrny umělé inteligence Android Auto

Díky integraci AI dokáže Android Auto shrnout dlouhé textové zprávy, které dostáváte během jízdy, abyste mohli sledovat cestu. Může také navrhovat odpovědi a akce, jako je sdílení vašeho odhadovaného času příjezdu nebo zahájení telefonního hovoru, takže reagovat na ně je stejně snadné jako pouhé klepnutí na obrazovku.

Google

5 AI generovaných titulků pro obrázky

Google znovu využívá AI, aby vylepšil Lookout pro Android. Nyní může automaticky generovat popisy téměř jakéhokoli obrázku a číst je nahlas, aby pomohl lidem, kteří jsou nevidomí nebo zrakově postižení.

To nejsou ani všechny funkce, které Google oznámil na MWC 2024. Per Blogový příspěvek Google, společnost také přináší do Map Google na Wear OS průkazy Peněženky pro hodinky Wear OS a trasy veřejné dopravy. Ještě důležitější je, že aplikace Fitbit nyní může zobrazovat statistiky z aplikací a zařízení třetích stran, která podporují platformu Android Health Connect.

A konečně, při poslechu Spotify přepínač výstupu na domovské obrazovce systému Android zobrazí zařízení Spotify Connect. To umožňuje uživatelům poslouchat svou oblíbenou hudbu bez přerušení při přepínání mezi zařízeními.

Téměř všechny funkce, které Google oznámil, mají za cíl učinit zařízení Android dostupnější, pomoci vám být produktivní a odvést méně vaší pozornosti od místa, kde ji potřebujete.

  Co je Dark Web a jak k němu přistupovat?