etechblog

6 kreativních způsobů vytváření e-mailových šablon

Hledáte vytvořit efektivní e-mailovou šablonu pro vás nebo vaši firmu? Už v tom nehledejte. V tomto článku prozkoumáme několik různých způsobů, jak vytvořit šablonu e-mailu, abyste mohli snížit svou pracovní zátěž na polovinu. Ušetřete čas sobě i svému týmu objevováním kreativních způsobů, jak vytvořit e-mailovou šablonu.

1. Vytvořte e-mailovou šablonu pomocí ChatGPT

Jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů generování e-mailové šablony je pomocí AI. ChatGPT se spoléhá na velký jazykový model (LLM) vyškolený k vytváření textu podobného lidskému.

Protože ChatGPT spoléhá na předpovědi založené na trénovací datové sadě, není to vždy 100% přesné. Existuje tedy několik důležitých postupů, které vám pomohou zajistit, aby šablona co nejlépe odrážela váš styl a tón. Zde je například několik užitečných věcí, které můžete ChatGPT sdělit o prodejní a marketingové prezentaci:

 • Definujte své cíle a cílové publikum.
 • Popište, jaké dovednosti můžete nabídnout.
 • Poskytněte zpětnou vazbu a navrhněte změny šablony.

Není na škodu říct ChatGPT různé prvky, které byste chtěli zahrnout do šablony. Ve výzvě můžete například uvést: „Zahrňte na konec šablony výzvu k akci pro nastavení volání Zoom.“ Popis je tvůj nejlepší přítel. Chcete-li získat další pokyny, podívejte se na náš seznam technik vybízení ke zlepšení vašich odpovědí ChatGPT.

  Naučte se inženýrství funkcí pro datovou vědu a ML za 5 minut

2. Navrhněte šablonu e-mailu v Canva

Pokud vy nebo vaše firma provozujete týdenní e-mailový zpravodaj, je tato metoda pro vás vhodná. Canva nabízí řadu kreativních e-mailových šablon, které si můžete snadno přizpůsobit. Uvnitř najdete desítky bezplatných šablon Knihovna šablon e-mailů Canva—šablony s ikonou koruny vyžadují předplatné Canva Pro.

Canva nabízí různé styly šablon, které nejlépe vyhovují vašemu podnikání. Vyhledávání můžete filtrovat na základě stylu, tématu nebo tématu šablony. Případně můžete začít od začátku kliknutím na možnost Vytvořit prázdné.

Odrážet identitu vaší značky je snadné díky působivým funkcím přizpůsobení Canva. Můžete upravovat písma, přidávat obrázky a používat grafiku. K dispozici je dokonce specializovaná sada značek, do které můžete přidat písma a logo své značky. Pro dokončení můžete snadno změnit velikost šablony pomocí funkce Canva Magic Switch.

3. Použijte HTML Email Template Builder

Pokud jste programátor nebo máte zkušenosti s kódováním v HTML, můžete své znalosti uplatnit při vytváření e-mailové šablony. Stripo je bezplatný nástroj pro tvorbu šablon HTML e-mailů s editorem drag-and-drop pro bezproblémovou produkci e-mailů.

Začněte kliknutím na tlačítko Nová šablona nebo procházením knihovny existujících šablon. Chcete-li zobrazit náhled kódu HTML, stiskněte tlačítko Kód na horním navigačním panelu. Provádění změn je v Stripo jednoduché. Kliknutím na libovolný prvek zobrazíte náhled bloku kódu odděleně od ostatních prvků. Můžete také změnit velikost písma okna kódování, abyste snížili únavu očí.

Stripo také umožňuje upravovat obsah pomocí CSS – jednoduše stiskněte tlačítko CSS v pravém horním rohu okna kódování a upravte vzhled šablony. Klepnutím na tlačítko Náhled můžete kdykoli vidět, jak vaše šablona vypadá na stolních i mobilních zařízeních. Můžete také odeslat až pět testovacích e-mailů a zkontrolovat, zda je vaše šablona v dobrém stavu.

  Jak smazat účet Uber Eats

4. Přístup k vestavěným šablonám Gmailu

S nesčetnými integracemi, včetně integrací s dalšími aplikacemi a službami Google, existuje pádný důvod, proč je Gmail jako e-mailová služba pro firmy nejlepší volbou.

Chcete-li zlepšit svůj pracovní postup, můžete v Gmailu vytvářet šablony a ušetřit čas. Prvním krokem je povolení e-mailových šablon v Gmailu. Jak na to:

 • Klepněte na ikonu nastavení a vyberte Zobrazit všechna nastavení.
 • Přejděte na kartu Upřesnit.
 • Vedle možnosti Šablony klikněte na Povolit a poté stiskněte Uložit změny.
 • Nyní je čas vytvořit šablonu, kterou můžete použít na jakýkoli e-mail. Klikněte na tlačítko Napsat a zadejte šablonu, kterou chcete duplikovat. Nyní můžete koncept e-mailu uložit jako šablonu podle následujících kroků:

 • Klikněte na nabídku se třemi tečkami ve spodní části okna e-mailu.
 • V seznamu možností najeďte myší na Šablony.
 • Vyberte „Uložit koncept jako šablonu“ a poté vyberte „Uložit jako novou šablonu“.
 • Chcete-li do e-mailu přidat existující šablonu, klikněte znovu na tři tečky. Po najetí myší na možnost Šablony se zobrazí seznam uložených šablon. Kliknutím na název šablony ji použijete na nový e-mail.

  5. Použijte rozšíření prohlížeče

  Vytváření e-mailových šablon může být časově náročné, zvláště pokud požadujete více šablon s velkým množstvím přizpůsobení. Typedesk je produktivní nástroj dostupný pro Windows, MacOS a jako rozšíření prohlížeče, který vám pomůže rychle vytvářet e-mailové šablony.

    Jak vytvořit skupiny kontaktů na vašem Macu

  Své šablony můžete kdykoli zobrazit a upravit na svém řídicím panelu. Typedesk usnadňuje vyhledávání ve vašich šablonách – stačí použít zkratku Alt + C. Zkratky jsou hlavní funkcí Typedesk a lze je použít v Gmailu, Outlooku a několika dalších e-mailových službách.

  Zadáním jednoduchých příkazů do e-mailů můžete šablony vkládat okamžitě. Před vložením šablony můžete také upravit prvky, jako je jméno příjemce, název jeho společnosti a název vaší firmy.

  Ke stažení: Typedesk for Okna | Mac (Zdarma, k dispozici předplatné)

  6. Objevte šablony studeného e-mailu online

  Pokud hledáte způsoby, jak využít technologie ke zvýšení produktivity ve vaší firmě, můžete online najít několik šablon e-mailů. lovec je online knihovna desítek studených e-mailových šablon, od prodeje a marketingu přes nábor až po networking.

  Ať už se pohybujete v jakémkoli odvětví, Hunter nabízí řadu dobře uspořádaných šablon. Můžete vyhledávat pomocí hlavních kategorií nebo prozkoumat podkategorie pro konkrétnější e-maily. Můžete také získat přehled o tom, která hřiště jsou nejúčinnější, díky Hunterovu systému hodnocení líbí a nelíbí.

  Hunter ví, že šablonu nepoužijete jen jednou. Své oblíbené šablony si můžete uložit vytvořením bezplatného účtu a jejich okamžitým použitím. Pokud nevíte, jak vytvořit působivé šablony, Hunter je skvělým výchozím místem.

  Objevte způsoby, jak vytvořit e-mailovou šablonu a zvýšit svou produktivitu

  E-mailové šablony mohou být velkým přínosem pro vás a vaši firmu, protože zkracují čas a umožňují vám soustředit se na důležitější věci. Neztrácejte čas přepisováním stejných informací – prozkoumejte tyto různé metody k vytváření efektivních e-mailových šablon a znásobte svou produktivitu doma nebo v práci.

  x