6 snadných způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na Macu jako PRO

Snímky obrazovky mohou být záchranou, pokud jde o odstraňování problémů, ukazující někomu, jak provést úkol, nebo jednoduše vytváření výukového programu.

Osobně je to jedna z nejpoužívanějších funkcí na mém počítači, protože mám pocit, že jsou skvělým způsobem, jak vysvětlit vaše sdělení vizuální formou. Pokud používáte Mac, pořízení snímku obrazovky je neuvěřitelně snadné a rychlé.

Pokud jste však v ekosystému Apple nováčkem, může to být trochu matoucí, a proto vám v tomto příspěvku ukážu, jak snadno pořídit snímek obrazovky na vašem Macu.

Projdeme si některé z nejlepších způsobů, jak to udělat, takže můžete použít metody podle svých preferencí. Nejlepší na tom je, že to trvá jen pár sekund, stejně jako by pořizování snímků obrazovky mělo být.

Pokud místo toho dáváte přednost tomu, abyste se podívali na podrobný tutoriál procesu, zde je rychlé video:

Pojďme rovnou do toho.

Zachyťte celou obrazovku

Zachycení celé obrazovky je skvělý způsob, jak předvést vše, co lze vidět na displeji, zvláště pokud se zpráva, kterou se snažíte doručit, nachází poblíž a o liště nabídek nahoře nebo dole v doku.

Jednoduše stiskněte Command + Shift + 3 pro zachycení celé obrazovky.

Měli byste vidět malé okno, které se objeví vpravo dole. To znamená, že byl pořízen snímek obrazovky. Můžete na něj kliknout a uložit, smazat nebo sdílet.

  Jak hrát karty proti lidskosti

Přečtěte si také: Snadné způsoby resetování PRAM a SMC na Macu

Zachyťte část obrazovky

Pokud chcete někomu poslat snímek obrazovky, ale nechcete ho rozptylovat jinými prvky na displeji, můžete jednoduše zachytit část obrazovky. Tato metoda je také užitečná, když nechcete na snímek obrazovky uvádět osobní údaje.

Stiskněte Command + Shift + 4.

To vám umožní kliknout a přesunout kurzor, abyste zachytili pouze části, které chcete zahrnout.

Pokud jste omylem přesunuli kurzor na nechtěné místo a chcete výběr zopakovat, můžete jednoduše stisknout ESC na klávesnici a začít znovu.

Můžete také stisknout a podržet mezerník při provádění výběru a přesunout stejné okno výběru do jiné oblasti obrazovky.

Dalším skvělým tipem, o kterém byste měli vědět, je možnost vytvořit výběr ze středu obrazovky, což je možné podržením klávesy Option před provedením nového výběru.

Zachyťte konkrétní okno

Tato metoda je mým osobním oblíbeným, protože vypadá čistě. Můžete zachytit určité okno na obrazovce, například okno s poznámkami, stisknutím Command + Shift + 4 a mezerníkem.

Jak můžete vidět, mám možnost pouze zachytit okno, ve kterém je můj kurzor.

Jakmile kliknete na vybrané okno, pořídí snímek obrazovky a uloží jej s krásnými stíny pod oknem. Pokud chcete někam zahrnout snímky obrazovky pro profesionální použití, rozhodně byste měli zkusit tuto zkratku, než se pokoušet ručně zachytit pomocí jiné zkratky.

  Tomcat Load Balancer s Apache pomocí Mod Proxy a Session Sticky

Pokud hledáte větší kontrolu nad snímkem obrazovky, můžete zkusit zkratku Command + Shift + 5.

Otevře se nabídka snímků obrazovky a poskytne vám více možností a ovládání nastavení, jako je nastavení časovače nebo výběr cíle, kam se snímky obrazovky uloží. Pokud si to přejete, umožňuje vám také zaznamenat obrazovku.

Capture Touchbar

Pokud máte Macbook, který má Touchbar, můžete snadno pořídit snímek obrazovky stisknutím Command + Shift + 6.

Jsou chvíle, kdy potřebujete funkce, které jsou více než ty, které máte k dispozici ve výchozím nastavení, a v těchto dobách je nejlepší použít k dokončení práce software třetích stran.

Zde jsou některé z nejlepších nástrojů pro snímání obrazovky, které můžete na svém Macu použít:

#1. Skitch

Skitch, vyvinutý společností Evernote, je pokročilý nástroj pro snímání obrazovky pro Mac, který lze kombinovat s Evernote a užít si to nejlepší z obou světů.

Kromě toho, že vám dává spoustu kontroly nad tím, jak chcete, aby byly vaše snímky obrazovky zachyceny, má mnoho funkcí, které je vylepšují, například pomocí anotací, tvarů a náčrtů.

#2. CleanShot X

Jednoduchý, ale výkonný CleanShot X pochází od stejných vývojářů, kteří vytvořili nejoblíbenější nástroj pro Mac s názvem CleanMyMac X.

Pomocí tohoto nástroje zachytíte videa, GIFy, rolovatelný obsah a samozřejmě snímky obrazovky. Mezi další funkce patří

  • Možnosti anotace, zvýraznění a rozmazání
  • Zachyťte celou obrazovku, vybranou oblast, celé okno nebo rolovací obrazovku
  • Jedním kliknutím skryjete ikony na ploše
  • Ušetřete úložiště svého zařízení uložením snímků obrazovky do CleanShot Cloud
  Jak nainstalovat krásnou polévku a použít ji pro projekty seškrabávání webu?

Při používání tohoto nástroje není absolutně žádná křivka učení.

#3. Snagit

Snagit je pokročilý nástroj pro snímání obrazovky, který má vše, co hledáte. Můžete pořizovat a upravovat snímky obrazovky, abyste získali lepší vizuální pokyny, než je odešlete, a tyto nástroje pro úpravy se vztahují také na obrázky, které importujete z galerie.

Jednou z nejlepších funkcí tohoto softwaru je schopnost zaznamenávat posouvající se webové stránky, které můžete později sdílet jako GIF. To je skvělá funkce, když nechcete vytvořit celé video kolem tak jednoduchého kroku.

Kromě toho můžete vytvořit poutavé video tutoriály pomocí jejich záznamníku obrazovky.

#4. Shottr

Velmi lehká aplikace pro Mac, Shottr má velmi intuitivní rozhraní, které nezatěžuje vaši mysl zbytečnými funkcemi. Tiše sedí na liště nabídek s ikonou S a jakmile na ni kliknete, otevře se vám různé možnosti pro zachycení obrazovky.

Můžete také přiřadit zkratky k různým možnostem snímků obrazovky, abyste dále ušetřili čas, kdykoli budete chtít zachytit obrazovku.

Závěrečné myšlenky

Pořízení snímku obrazovky by nikdy nemělo být obtížné a jsem vděčný, že tento proces je na Macu docela jednoduchý. Doufám, že výše uvedené metody vám pomohou snadno doručit vaše vizuální zprávy nebo vytvořit výukové programy.

Dále se podívejte na tyto příkazy terminálu Mac, které vám usnadní život.

x