etechblog

6 způsobů, jak můžete zdarma získat licenci Microsoft Office

Klíčové věci

 • Používejte Microsoft 365 Online zdarma! Může postrádat některé funkce, ale je všestrannou alternativou k placené licenci. Navíc zachová formátování vašeho dokumentu beze změny.
 • Získejte mobilní aplikace Microsoft 365 pro Android a iOS. Přestože se funkce liší podle velikosti obrazovky, je to pohodlný způsob přístupu k aplikacím Word, Excel a PowerPoint na cestách.
 • Zaregistrujte se k bezplatné zkušební verzi Microsoft 365 a získejte přístup ke kompletní sadě Office 202
 • Nezapomeňte zrušit před vypršením zkušebního období, aby vám nebyly účtovány poplatky.

Microsoft 365 (dříve Microsoft Office) zůstává zlatým standardem kancelářských aplikací, ale samostatná licence Microsoft Office, tedy pokud nepoužíváte předplatitelskou službu Microsoft 365, je drahý výdaj.

Pokud z toho bude vaše peněženka plakat, podívejte se na tyto metody, abyste mohli používat Microsoft Office zdarma. Vezměte prosím na vědomí, že Microsoft Office se nyní jmenuje Microsoft 365 a mění se také názvy jeho různých produktů a odnoží.

1. Používejte Microsoft 365 Online (dříve Office Online)

Samotný Microsoft nabízí značnou sbírku bezplatných nástrojů Microsoft 365. Microsoft 365 Online, kdysi známý jako Office na webu a Office Online, je verze nejnovější sady Microsoft Office/Microsoft 365 založená na prohlížeči. Bez ohledu na to, jak se nazývá, je to způsob, jak získat Microsoft 365 zdarma.

Aktuálně zahrnuje:

 • Slovo
 • Vynikat
 • PowerPoint
 • Jedna poznámka
 • Houpat
 • Pošta
 • Lidé
 • Kalendář
 • OneDrive

Má to však háček. Online verze aplikací Microsoft 365 poskytují pouze omezené možnosti Microsoft Office.

Word Online například nezahrnuje textová pole, WordArt, rovnice, grafy a další. Stále můžete napsat semestrální práci, ale nebudete schopni sestavit firemní zprávu. Podobně můžete otevřít a zobrazit svou tabulku Excel, ale vaše vlastní makra se nenačtou.

  Přístup a správa více účtů sociálních sítí a cloudu

Přestože Microsoft 365 Online postrádá některé funkce, jedná se o všestrannou bezplatnou alternativu k plně placené licenci Microsoft 365. Bezplatná verze Microsoft 365 s radostí otevřou vaše soubory, umožní úpravy a, což je důležité, udrží formátování dokumentu vždy na místě.

Pokud potřebujete pouze plnohodnotný textový editor, zde je návod, jak zdarma získat Microsoft Word. Ale nenechte si ujít další způsoby, jak získat Microsoft 365 (dříve Microsoft Office) zdarma!

2. Microsoft 365 Mobile Apps

Microsoft Office je k dispozici zdarma pro Android a iOS. Mobilní aplikace Microsoft 365 (dříve Microsoft Office mobile) zahrnují zmenšené, ale funkční verze aplikací Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Společnost Microsoft několikrát změnila strategii mobilních aplikací Office, přecházela mezi samostatnými a sjednocenými aplikacemi Office a přejmenovala celou svou sadu na Microsoft 365.

Nyní, jak funkční považujete mobilní aplikaci Microsoft 365, závisí na velikosti obrazovky, kterou používáte. Například úprava dokumentu aplikace Word na mém telefonu Nothing Phone 2 je rozumná, ale pokoušet se pohybovat v tabulce aplikace Excel je nemotorné a frustrující. Naopak úprava dokumentu ve Wordu nebo Excelu na větší obrazovce o velikosti tabletu je vlastně docela příjemná.

Stále nejsem přesvědčen, že své firemní účty budete provozovat z mobilní aplikace Microsoft 365, ale určitě to bude stačit. Navíc je to další způsob, jak můžete Microsoft 365 používat zdarma. Alespoň část Microsoft 365.

Uživatelé Androidu a iOS mohou aktuálně používat sjednocenou aplikaci Microsoft 365, která zahrnuje Word, Excel a PowerPoint. Aplikace Microsoft 365 také obsahuje Microsoft Lens (nástroj pro skenování dokumentů), nástroj pro převod PDF, okamžité sdílení souborů mezi blízkými zařízeními a extrakci obrázků a dat ze souborů a tabulek.

To znamená, že samostatné verze aplikací jsou stále dostupné na Google Play a App Store, což znamená, že si můžete vybrat aplikace, které chcete. Mezi samostatné aplikace Microsoft 365 patří mimo jiné také OneDrive, Outlook, OneNote a SharePoint.

Stáhnout: Microsoft 365 pro Android | iOS

Pokud však chcete, aby samostatné aplikace Microsoft 365 nadále používaly Microsoft Office zdarma tímto způsobem, zde jsou odkazy pro zařízení Android:

  OPRAVTE chybu DPC WATCHDOG VIOLATION (2021 Working Solutions)

Kromě toho, Stránka Microsoft Corporation App Store obsahuje odkazy na různé bezplatné aplikace Microsoft 365 pro iPhone a iPad.

3. Zaregistrujte se ke zkušební verzi Microsoft 365

Office 2019 přinesl v sadě řadu změn. Když se objevil Microsoft Office 2021, bylo zdánlivě méně co křičet. Přesto, pokud jste se ještě nezaregistrovali do Office 2021 jinde, můžete to zkusit, než si vyprázdníte kapsy. Jako takový si můžete vzít bezplatná měsíční zkušební verze Microsoft 365.

Zkušební verze vám poskytne přístup k úplné sadě Microsoft Office 2021. Také získáte 1 TB cloudového úložiště OneDrive a 60 minut kreditů Skype měsíčně. Samozřejmě to má jeden „háček“. Během procesu registrace musíte uvést platný kreditní, debetní nebo PayPal účet. Jakmile vám vyprší zkušební verze, společnost Microsoft automaticky strhne platbu z vašeho účtu.

Dříve existovala druhá bezplatná zkušební verze, kterou jste si mohli vyzvednout pro Office 365 ProPlus. Protože však tato služba změnila svůj název na Microsoft 365 Apps for Enterprise, bezplatná zkušební verze již bohužel není k dispozici.

4. Kupte si hardware s balíčkem Microsoft 365 (dříve Microsoft Office).

Microsoft 365 je zřídka dodáván s novým stolním počítačem nebo notebookem. Pokud se nejedná o konkrétní zaváděcí nabídku, budete si Microsoft 365 kupovat jako doplněk. A pokud si stavíte vlastní PC, tak máte přímo smůlu.

To znamená, že tyto typy obchodů nejsou nemožné – stačí udeřit, dokud je železo horké. Bohužel to znamená, že potřebujete trifektum okolností: nový hardware s balíčkem, peníze na využití zmíněného obchodu a nutnost skutečně upgradovat váš hardware.

Zde jsou tři příklady notebooků, které zahrnují bezplatnou licenci Microsoft 365:

Acer Aspire One 15.6

Acer Aspire One 15.6 pochází z řady Acer Cloudbook, z nichž většina nabízí bezplatné roční předplatné Microsoft 365. Aspire One 15,6″ obsahuje procesor Intel Celeron N4500, 4GB nebo 8GB RAM a 128GB úložiště.

HP Stream 14

HP Stream 14 je chytrý, tenký notebook s procesorem Intel Celeron N4000, 4GB RAM, 64GB úložištěm a ročním předplatným Microsoft 365.

Asus L210

Asus L210 je ultratenký 11,6″ notebook. Je vybaven procesorem Intel Celeron N4020, 4GB RAM, 64GB úložištěm a ročním předplatným Microsoft 365.

  Jak trvale smazat účet Indeed

5. Zeptejte se svého zaměstnavatele nebo školy

Vše, co jsme doposud probrali, vám umožňuje získat Microsoft 365 zdarma, ale má také omezení: dostupnost, funkčnost a hardware. Tato předposlední možnost však některým z vás nabízí velmi dobrou šanci získat plnou verzi Microsoft Office 2021 nebo Microsoft 365 zcela zdarma.

Nejprve se budete muset přihlásit u svého zaměstnavatele, nebo pokud jste student, u své školy. Mnoho společností a škol může nabídnout buď bezplatnou nebo extrémně levnou licenci Microsoft 365 z jednoho důvodu: lidé, kteří tam pracují nebo studují, ji potřebují. Firmy budou muset platit, ale hromadné licence mohou znamenat, že váš zaměstnavatel může poskytnout bezplatnou nebo levnou možnost.

Kromě toho společnost Microsoft dlouhodobě podporuje školy s bezplatné balíčky Office 365 Education. Možná se budete muset zeptat přímo.

6. Obtěžujte přítele, aby se připojil k jejich rodinnému účtu Microsoft 365

Dobře, tato možnost je možná nejméně proveditelná ze všech metod, jak získat bezplatnou licenci Microsoft 365. Ale vyslechni mě. Hromady lidí sdílejí hesla Netflix, hesla Amazon Prime, hesla Grammarly a tak dále (stejně jako služby jako Netflix nechtějí, abyste je sdíleli!). Pokud má váš přítel nebo člen rodiny volné místo na svém účtu Microsoft 365 Family, možná vám umožní zadat vaše jméno. Jen se slušně zeptejte.

A co doživotní licence Microsoft 365?

Pokud vás bezplatná licence Microsoft 365 nechytne, proč neuvažovat o doživotní licenci Microsoft Office? No, z jednoho dobrého důvodu: neexistují.

Můžete vidět weby inzerující doživotní licenci Microsoft 365 (tuto nabídku dokonce najdete na některých renomovaných technických webech!), ale realita je taková, že jakmile prokliknete první stránku, skončíte na webu s produktovým klíčem, kde pravděpodobně si zakoupíte klíč pro ovládání hlasitosti Microsoft 365. Teď jsme to neudělali sami, takže nemůžeme ověřit tvrzení.

Ale jedna věc, kterou víme, je, že weby s produktovými klíči nikdy nemají jasno, odkud pochází jejich zázračně levná a neuvěřitelná „doživotní licence“, a už jsme viděli více než několik zrušených klíčů hlasitosti. Kupující, buďte varováni.

Máte mnoho způsobů, jak získat Microsoft 365 zdarma

Získat plnou verzi Microsoft 365 zdarma není možné pro každého. Ale přesto máte několik skvělých možností. Bezplatná zkušební verze Office 365 vám poskytuje 30 dní Microsoft 365 a mobilní verze Microsoft 365 vám umožňují bezplatné používání, jak dlouho budete chtít.

I když jsou mobilní aplikace 365 omezené, jsou velmi funkční, zejména na větších obrazovkách.

x