7 krajinných fotografů, které můžete sledovat na Instagramu a zlepšit své dovednosti

Může se zdát, že fotografování krajiny je stejně snadné, jako namířit fotoaparát na horu nebo pole, které vypadá hezky, a stisknout spoušť. Jak vám však potvrdí každý zkušený fotograf krajiny, je to mnohem složitější.

Instagram je užitečný nástroj pro hledání krajinářských fotografů, které můžete sledovat; podívejte se na tyto úžasné účty, abyste zlepšili své dovednosti.

James Popsys je fotograf z Velké Británie, který žije ve Walesu. Kromě svého oblíbeného kanálu YouTube s více než 200 000 odběrateli má krásnou stránku na Instagramu. Tam předvádí své krajinářské záběry z Británie a dále. V roce 2023 se dokonce vydal na Svalbard – norský ostrov, který je tak blízko, jak se většina lidí dostane k severnímu pólu.

Z Jamesovy stránky Instagramu se toho můžeme hodně naučit. První věc, které si všimnete, je, že se nemusí nutně starat o vertikální střelbu; s radostí zveřejňuje záběry krajiny s ohraničením. Navíc způsob, jakým zachycuje jasné barvy, je obzvláště podmanivý. James také přijímá minimalistický styl mnoha svých snímků, s jedním nebo dvěma nanejvýš hlavními náměty.

Pokud se chcete v budoucnu stát pokročilým krajinářským fotografem, zvažte tyto nejlepší tipy pro fotografování krajiny jako výchozí bod.

Mads Peter Iversen je už nějakou dobu jedním z největších fotografů krajiny na Instagramu a toto uznání si plně zaslouží. Od září 2023 má Dán na platformě více než jeden milion sledujících.

  Jak spouštět rozšíření v anonymním režimu v Chrome

Při pohledu na Madsovy fotografie je jasné, že je odborníkem na zachycení dramatických záběrů. Můžete také získat inspiraci pro řadu fotografických konceptů, jako je použití vodicích čar.

Iversen je také mistrem v osvětlení. Na mnoha jeho snímcích na Instagramu je slunce, které prořezává jeho záběry, aby kladlo větší důraz na hlavní témata.

Hugo Korhonen je fotograf sídlící v Kuopiu, jednom z hlavních měst ve finském Lakelandu. Požehnán krásnou krajinou kolem sebe, toho plně využil a zdokonalil své fotografické řemeslo k vytváření a sdílení úžasných snímků.

Pokud hledáte inspiraci k fotografování noční oblohy, Hugovy stránky stojí za to se podívat. Má spoustu obrázků, které ukazují polární záři, a uvidíte, jak na svých fotografiích dokáže zachytit tak zářivou zelení. Kromě toho můžete také získat několik nápadů, jak zarámovat osoby na snímcích krajiny.

Máme kompletního průvodce, jak pořídit lepší fotografie noční oblohy, pokud chcete nějaké vodítko, než vykročíte s fotoaparátem.

Arnúlfur se nazývá That Icelandic Guy na Instagramu, YouTube a TikTok. Jeho stránka na Instagramu je z velké části věnována jeho domovině Islandu, i když fotí i v severském regionu. Patří sem Švédsko, kde nyní žije.

Jednou z nejlepších věcí na Arnúlfurově stránce je, že také poskytuje tipy a návody na různé technické aspekty fotografie. Kromě toho nabízí kreativní nápady na focení, které můžete vyzkoušet.

Když se podíváte na jeho fotografie, můžete se dozvědět, jak používat doplňující barvy na svých vlastních obrázcích. Kromě toho objevíte nápady na využití odrazů a začlenění vodních ploch – jako jsou řeky a jezera – do snímků krajiny.

  15 nejlepších 3D renderovacích softwarů pro profesionály

Nigel Danson je jedním z nejznámějších britských fotografů krajiny. Má přes 400 000 odběratelů na YouTube a více než 200 000 na Instagramu.

Jedním z nejpozoruhodnějších aspektů jeho fotografií na Instagramu je způsob, jakým používá textury z objektů v přírodě, jako jsou stromy a útesy. Mnoho Nigelových fotografií je také pořízeno s vyšší rychlostí závěrky, což znamená, že můžete získat nápady pro své vlastní focení, pokud obvykle používáte stativ.

Pokud zrovna nepoužíváte stativ, možná budete chtít zvážit četné výhody používání stativu při fotografování. Tímto způsobem můžete potenciálně ještě více vylepšit snímky krajiny.

Julia Kivelä je finská fotografka a mnoho jejích prací bylo představeno na webových stránkách Finnish Tourism Board. Má také instagramový účet věnovaný fotografování přírody. Mnoho jejích záběrů je z Finska, ale najdete i hrstku z jiných zemí.

Způsob, jakým Julia používá osvětlení k vytvoření uklidňujícího pocitu na svých fotografiích, je něco, od čeho se můžeme jako fotografové učit. Kromě toho stojí za to přemýšlet o způsobu, jakým umísťuje lidi do svých krajin. Zatímco lidé jsou důležitým aspektem jejích fotografií, okolní krajiny jsou pro příběh stejně zásadní.

Pokud ještě nemáte objektiv pro své fotografování krajiny, zvažte možnost vyzkoušet nejlepší ohniskové vzdálenosti pro outdoorové fotografy.

  Jak identifikovat neznámý symbol jeho nakreslením

Cody Duncan je americký fotograf působící na Lofotech, souostroví nad polárním kruhem v Norsku. Má několik užitečných zdrojů pro cestovatele, kteří plánují výlety na Lofoty, a jeho stránka na Instagramu je velkým zdrojem inspirace pro fotografování krajiny.

Způsob, jakým Cody využívá odrazy k zachycení krásy lofotských hor a krajiny, je něco, co můžete vzít v úvahu při zarámování vlastních fotografií. Kromě toho se také můžete naučit, jak využít různé osvětlení v každém ročním období – i když žijete na místě, kde je většinu zimy chlad a tma.

Pokud se zajímáte o fotografování s dlouhou expozicí, můžete také použít jeho stránku na Instagramu a určit, jak chcete, aby voda a další prvky vypadaly na vašich snímcích. Pokud jste nyní přesvědčeni, že si chcete stativ pořídit, nezapomeňte na tyto hlavní věci, které je třeba při výběru stativu zvážit.

Sledujte tyto instagramery, abyste zlepšili své dovednosti fotografování krajiny

Při správném použití může být Instagram vynikajícím nástrojem, který vám pomůže dozvědět se více o rámování a technických aspektech souvisejících s fotografováním krajiny. Aplikaci můžete také použít k nalezení skvělých míst, která chcete vyfotografovat, spolu s rychlými návody, jak zlepšit své dovednosti.

Každý z těchto fotografů krajiny na Instagramu má obrovskou hodnotu, kterou může nabídnout; stojí za to se podívat na jejich stránky.