Top 7 platforem pro registraci doménových jmen Web3

Web3 domény získávají na popularitě, protože nabízejí několik výhod oproti svým tradičním protějškům. Umožňují například integraci adres kryptoměnových peněženek a vytváření decentralizovaných webových stránek, které jsou odolné vůči kontrole a cenzuře.

Tyto domény budou pravděpodobně v budoucnu hodnotnější. Pokud tedy chcete naskočit na tento trend a získat doménu Web3, níže jsou některé skvělé platformy pro registraci doménových jmen.

Unstoppable Domains je populární platforma pro registraci doménových jmen Web3 s téměř čtyřmi miliony registrovaných domén. Tato společnost ze San Francisca založená v roce 2018 si klade za cíl posílit jednotlivce tím, že jim poskytne digitální identity vlastněné uživateli v digitálním světě.

Unstoppable Domains nabízí řadu rozšíření domén, včetně .crypto, .nft, .wallet, .x, .dao, .888, .zil, .go, .blockchain a .bitcoin. Nabízejí také domény .eth, které je nutné každoročně obnovovat, na rozdíl od jiných domén, které vyžadují pouze jednorázovou platbu. Kromě toho vám platforma umožňuje nahrávat webové stránky do decentralizované sítě IPFS a propojovat vaše domény.

Mezi další pozoruhodné funkce patří schopnost integrovat adresy kryptopeněženek pro snadné platby, snadné přihlášení k decentralizovaným webovým službám pomocí vašeho Web3 uživatelského jména, odměny za používání vašeho jména při správě digitální identity, včetně zobrazování NFT a úspěchů.

Kromě jednorázových nákladů na domény můžete prozkoumat exkluzivní funkce prostřednictvím tří dodatečných cenových balíčků: Unstoppable Blue za 19,99 $/rok, Bulk Unstoppable Vault za 99 $ a Ai Art za 14,99 $.

ENS (Ethereum Name Service) je decentralizovaný systém pojmenování, který funguje na blockchainu Ethereum. Jeho posláním je poskytovat uživatelsky přívětivý způsob interakce s blockchainovými adresami a decentralizovanými webovými stránkami.

S více než 2,5 miliony registrovaných doménových jmen je to druhá největší doménová služba Web3. Nativní přípona domény pro ENS je .eth. Tato platforma však umožňuje uživatelům importovat tradiční názvy domén, které vlastní, jako jsou .com, .org a .net, do ENS.

  Jak resetovat heslo SoundCloud

ENS má robustní ekosystém peněženek a aplikací, které podporují jeho funkčnost, a lze jej bez problémů používat s nejpopulárnějšími webovými prohlížeči a rozšířeními prohlížečů. Kromě toho mohou uživatelé vytvářet decentralizované webové stránky odolné proti cenzuře pomocí ENS tím, že nahrají obsah svých webových stránek do IPFS a přiřadí jej ke svému názvu domény ENS.

Cena domén ENS závisí na různých faktorech, včetně znaků, kde méně znakových doménových jmen stojí více, a na době registrace.

Ether Domain Name Service je registr domén Web3 postavený na Polygonu s téměř dvěma miliony registrací domén. Platforma, spuštěná na začátku roku 2022, je komplexním řešením pro lidi s potřebami přístupu k Web3.

EDNS Domains nabízí jedinečná rozšíření domény Web3, jako jsou .meta, .web3, .music, .404, .sandbox a .gamefi. Tyto domény se obnovují každé jedno, tři nebo pět let v závislosti na balíčku, který si vezmete.

Mezi další funkce patří přístup k ekosystému, který podporuje kryptopeněženky, aplikace a prohlížeče, služby decentralizovaného úložiště a rozšíření prohlížeče Chrome, které umožňuje vyhledávat informace související s doménami Web3. Poskytuje také zasílání zpráv Web3 v rámci platformy.

Cena začíná na 25 USD za jednoleté předplatné, 67,5 USD na tři roky a 100 USD za pětiletý balíček. Má ambasadorský program, který motivuje uživatele k podpoře růstu komunity Web3 pomocí registru.

Punk Domains je platforma, která nabízí jedinečný přístup k registraci doménových jmen a digitální identitě v prostoru Web3. Byl spuštěn na začátku roku 2022 a spolupracuje s více než tuctem projektů, které nabízejí domény Web3.

Registr Punk Domains poskytuje názvy domén v rámci továrních smluv TLD – šablon domén nejvyšší úrovně s odlišnou obchodní logikou – synonymem pro domény Web3. Mezi doporučená rozšíření patří .smol, .zksoul, .pool, .op, .sgb, .L2, .flr, .giveth, .fantom, .ppl, .klima a .dope.

  9 Nástroje pro zabezpečení aplikací NodeJS před online hrozbami

Punk Domains fungovaly na řetězcích vrstvy 2 a poskytovaly uživatelům širší škálu domén mimo .eth, tj. kdokoli může na platformě vytvořit TLD. Domény registrované na platformě jsou také tokeny ERC-721, což znamená, že jde o Ethereum NFT a lze je kupovat a prodávat na NFT tržištích.

Ceny Punk Domains závisí na TLD a počtu znaků vámi zvoleného jména. Například jednoznakové jméno stojí 0,1 eth, zatímco pětimístné jméno stojí 0,02 eth na TLD .pool.

SPACE.ID je komplexní platforma, která poskytuje služby související s digitálními identitami a správou domén Web3. Platforma byla spuštěna v roce 2022, aby uspokojila vyvíjející se potřeby komunity Web3.

SPACE.ID nabízí tři hlavní rozšíření domény založená na blockchainu: .bnb, .eth a .arb pro blockchainy Binance, Ethereum a Arbitrum. Poskytuje také Web3 Name SDK & API, což zjednodušuje integraci služeb názvů Web3.

Platforma také zahrnuje komponenty jako TLD Factories, omezené názvy TLD, smlouvy TLD a podrobnosti o doméně, aby byl zajištěn hladký provoz její platformy. Mezi další pozoruhodné funkce patří správa subdomén, integrace kolekcí NFT a ad hoc blockchain s podporou inteligentních smluv, který zvyšuje bezpečnost a škálovatelnost.

SPACE.ID účtuje standardních 5 USD ročně za všechny domény registrované na platformě.

Freename se specializuje na domény nejvyšší úrovně (TLD) Web3 a nabízí uživatelům širokou škálu služeb správy digitální identity a webové prezentace.

Freename funguje spíše jako registr pro rozšíření TLD, a proto nabízí různé možnosti TLD, které uživatelům umožňují vybrat si rozšíření domény, které vyhovuje jejich preferencím a účelům. Podporuje Polygon, BinanceSmart Chain, Aurora a Cronos.

  Jak vyčistit tiskovou hlavu HP

Uživatelé mohou vytvářet, razit a používat domény Web3 na svém preferovaném blockchainu a využívat flexibilitu a možnosti přizpůsobení platformy. Mohou si také zaregistrovat ochranné známky pro své Web3 TLD, aby chránili svou digitální identitu po celém světě.

Standardní cena domény druhé úrovně, jako je vasejmeno.brand, začíná na 5 dolarech, zatímco domény nejvyšší úrovně, jako je .brand, se liší v závislosti na jejich vnímané hodnotě na trhu.

PeerName je registrátor specializující se na decentralizovaná doménová jména založená na technologii blockchain. Byla založena v roce 2014, aby poskytovala registrační služby pro všechny nové prostory doménových jmen založené na blockchainu.

Hostuje více než 7000 domén a podporuje řadu platebních metod, včetně bitcoinů, bitcoinových Lightning Network, Ethereum, Litecoin a Ripple. Nabízí doménové přípony .bit, .tor, .coin, .bazar, .lib, .emc, .sats, .ord, .gm a .unisat.

Mezi klíčové funkce patří uživatelsky přívětivé webové rozhraní, bezpečné úložiště domény, bezplatný rok pro každý příchozí převod domény a rozšíření prohlížeče, která usnadňují přístup k doménám Web3 přímo z prohlížečů Chrome, Firefox, Opera a Edge.

Ceny PeerName se pohybují od 16,99 $ za rozšíření Namecoin (.bit a .tor) přes 17,99 $ za rozšíření Emercoin (.coin a .bazar) až po 29,99 $ za rozšíření Ordinals (.sats). Doménová jména se každoročně obnovují.

Získejte svou doménu Web3

Prostor domény Web3 zahajuje novou éru decentralizovaných, uživatelsky přívětivých a všestranných online identit. S tím, jak technologie blockchain přetváří digitální krajinu, je pro jednotlivce, podniky a projekty stále důležitější mít zapamatovatelnou a bezpečnou doménu Web3.

Ať už tedy zajišťujete svou jedinečnou doménu Web3 nebo zkoumáte potenciální investiční příležitosti, tyto platformy jsou vaší branou do decentralizované digitální budoucnosti, kde uživatelé ovládají svou online identitu.