Windows

7 Nejlepší software pro virtualizaci desktopů Mac a Windows pro osobní a firemní použití

Software pro virtualizaci desktopů je nově vznikající technologie navržená tak, aby vám usnadnila život tím, že vám umožní provozovat na počítači různé operační systémy, od starých po nové.

Software VM vám umožňuje mít virtuální paměť, CPU, síťové rozhraní, úložiště a další zařízení.

V tomto věku řízeném technologiemi jsou virtuální stroje mezi podniky stále důležitější, zejména pro ty, které se zabývají cloud computingem.

Virtualizaci desktopů nevyužívají pouze podniky, ale také domácí uživatelé.

Pomáhá také, když hledáte jakýkoli operační systém, který buď není dostupný, je velmi starý, nebo má jiné systémové požadavky. Přejděte do virtuálního světa, ušetřete spoustu peněz a omezte problémy.

Promluvme si více o technologii virtualizace desktopů, o tom, proč ji potřebujete, a o nějakém softwaru, abyste měli lepší přístup do virtuálního světa prostřednictvím Windows a Mac.

Co je virtualizace desktopů?

Virtualizace desktopů je moderní technologie, kde si můžete na ploše vytvořit virtuální prostředí pro různé účely. Umožní vám vzdálený přístup k vaší ploše z jakéhokoli zařízení.

Pojďme tomu pojmu rozumět trochu blíže.

Pokud jste zaměstnancem organizace pracující na dálku kvůli COVID-19 a chcete mít přístup ke zdrojům společnosti pro svou práci. Pomocí stolního počítače, notebooku, tabletu nebo mobilního zařízení můžete přistupovat ke zdrojům odkudkoli, bez ohledu na to, jaký operační systém používáte.

Virtualizace desktopů funguje tímto způsobem. Je nezbytnou součástí moderních digitálních pracovních prostorů a tuto technologii lze také použít jako strategii obnovy po havárii. Protože jsou všechny komponenty uloženy ve vašich datových centrech, můžete ztracená data obnovit z jiných zařízení pomocí virtualizace desktopů.

Virtualizaci desktopu lze dosáhnout dvěma hlavními způsoby v závislosti na umístění operačního systému.

Jak funguje virtualizace desktopů?

Jak místní, tak vzdálená virtualizace desktopů funguje odlišným způsobem. Práce s lokální virtualizací desktopů je poměrně jednoduchá, protože využívá nepřetržité připojení.

Na druhou stranu virtualizace vzdálené plochy je založena na modelu serveru nebo klienta. Zde běží aplikace nebo operační systém organizace na serveru umístěném v datovém centru nebo cloudu. Virtuální desktop abstrahuje klientský software z fyzického zařízení, které se připojuje k datům a aplikacím vzdáleně přes internet. To dává uživatelům výhodu použití řady zařízení pro přístup k virtuální ploše.

Nyní pojďme pochopit, jak může být použití řešení virtualizace desktopů přínosné.

Proč je virtualizace desktopů nezbytná?

Zde jsou některé z bodů, které zdůrazňují výhody používání řešení virtualizace desktopů.

Jednoduchá administrace

Řešení virtualizace desktopů usnadňují týmům práci při řízení počítačových potřeb zaměstnanců. Podnik může udržovat jedinou šablonu virtuálního stroje pro zaměstnance s podobnou rolí namísto správy jednotlivých systémů, které je třeba aktualizovat, překonfigurovat, opravovat atd., kdykoli dojde ke změně softwaru. Tento proces šetří zdroje a čas.

Zvýšená produktivita

Jakmile zaměstnanci začnou přistupovat k podnikovým zdrojům pro výpočetní techniku, mohou pracovat odkudkoli a kdykoli z jakéhokoli podporovaného zařízení, jako je notebook, mobil nebo stolní počítač. To usnadňuje práci vašich zaměstnanců. Podnik tak může zvýšit svou produktivitu začleněním virtualizace desktopů do své sady nástrojů.

  10 nových funkcí v aktualizaci Windows 10 Spring Creators Update

Bezpečnostní

Při virtualizaci desktopů získáte obraz plochy abstrahovaný od fyzického hardwaru a oddělený. Virtuální stroj, který je řízeným prostředím, poskytuje obraz striktně. Celý proces je řízen IT oddělením, a proto je proces bezpečný.

Práce na dálku

Správci IT poskytují vzdáleným pracovníkům svobodu přístupu k centrálnímu řízení IT nad virtuálním nasazením desktopů napříč zařízeními organizace. Virtualizace desktopů umožňuje IT týmu nasadit virtuální desktop připravený k použití namísto ručního nastavování desktopu. Nyní má zaměstnanec přístup k operačnímu systému na ploše z libovolného místa.

Po skončení používání se může zaměstnanec odhlásit z virtuální plochy a vrátit bitovou kopii do sdíleného fondu. Pracovní postup bude stejný jako při práci v kanceláři, aby bylo možné řádně udržovat pracovní prostředí.

Využití zdrojů

Podniky investují většinu výpočetní techniky do datového centra. Protože většina výpočetní práce probíhá v datovém centru, virtualizace desktopů umožňuje organizacím vydávat levná zařízení koncovým uživatelům.

Kromě toho mohou IT oddělení ušetřit peníze za nákup drahých strojů tím, že minimalizují potřebu počítačů na koncových zařízeních pro vaše uživatele. Společnost tak může využít potřebné zdroje v době potřeby a efektivně plnit další úkoly.

Zkušenosti koncových uživatelů

Při používání řešení virtualizace desktopů mohou koncoví uživatelé využívat možnosti bohaté na funkce, škálovatelnost a agilitu. Bez obětování funkčnosti se uživatel může spolehnout na funkce virtuálních strojů. To pomáhá zlepšit zážitek koncového uživatele a uchovat jej po nejdelší dobu.

Podporuje více zařízení

Virtuální stroje mohou podporovat vzdálený přístup z různých zařízení, jako jsou stolní počítače, notebooky, tablety, některá mobilní zařízení, nulové klienty a tenké klienty. Svým zaměstnancům můžete poskytnout prostředí jako na pracovní stanici a poskytnout jim přístup k plné ploše odkudkoli a kdykoli.

Nyní si promluvme o virtualizačním softwaru pro váš Windows a Mac Desktop.

VMware

Získejte nejlepší virtualizační software pro své osobní a firemní použití s ​​VMware a provozujte různé operační systémy na svém desktopu bez nákupu hardwaru. Poskytuje VMware Workstation 16 prokterá posouvá virtualizaci na další úroveň.

Získáte nejširší operační systém, komplexní sadu funkcí, vysoký výkon a bohatou uživatelskou zkušenost. Profesionálové, kteří jsou při své práci závislí na virtuálních strojích, mohou využít výhod používání VMware Workstation Pro 16.

Kromě toho můžete k softwaru Workstation Pro přidat základní podporu nebo produkční podporu s určitými dodatečnými náklady pro větší upgrady a technickou pomoc. Na jedné ploše můžete také spouštět různé virtuální stroje, clustery Kubernetes nebo kontejnery.

VMware je vždy připraven na nejnovější verze distribucí Windows a Linux. Jeho vylepšená 3D grafika pro DirectX 11 je pokročilá funkce. Kromě toho VMware nabízí 8 GB paměti vGPU a zahrnuje virtuální sítě, klony a snímky virtuálních počítačů pro maximální efektivitu.

K virtuálním strojům můžete snadno přistupovat a přesouvat je napříč infrastrukturou VMware. Pomocí rozhraní vctl CLI můžete odesílat, sestavovat, stahovat a spouštět obrazy kontejnerů OCI. Zajímavé je, že vaše virtuální stroje budou zašifrovány a omezeny, aby vás chránily před bezpečnostními problémy.

Spusťte virtuální stroje Workstation Pro 16 spolu s Hyper-V a WSL2 na Windows. Popadněte ho a udělejte ze softwaru nové generace svého virtuálního přítele, který bude dělat vaše úkoly ve virtuálním systému.

  Jak přeskočit výzvu UAC pro aplikace v systému Windows 10

VirtualBox

Získejte robustní x86 a virtualizační produkt Intel64/AMD64 s VirtualBox pro vaše osobní a firemní použití. Nejlepší na tomto řešení virtualizace desktopů je to, že se jedná o open-source software podle podmínek GNU GPL.

VirtualBox není jen software s bohatými funkcemi, ale také vysoce výkonný produkt pro mnoho uživatelů. Běží na Linuxu, Windows, Solaris a Macintosh. Kromě toho podporuje mnoho hostujících operačních systémů, jako je OpenBSD, OpenSolaris, Windows 8, Windows 7, Vista a další.

VirtualBox navíc vždy splňuje kritéria kvality, takže ve své práci nikdy nezklamete. Mnoho specializovaných společností přispívá svým úsilím k tomu, aby se VirtualBox stal jedním z nejlepších softwaru pro virtualizaci desktopů na světě.

Stáhněte si nejnovější verzi VirtualBoxu a pracujte v různých operačních systémech z jednoho počítače, aniž byste utráceli peníze za nákup zbytečného hardwaru.

Paralely

Spusťte Windows na Intel nebo Mac bez restartování plochy. Umožněte to stažením softwaru pro virtualizaci desktopů Paralely. Nabízí výkonnou, snadnou a rychlou aplikaci pro snadné spouštění virtuálních operačních systémů pro vaše osobní použití.

Parallels má více než 30 jednodotykových nástrojů pro zjednodušení vašich každodenních úkolů na Windows a Mac. Představuje tři technologie:

  • Parallels Desktop pro Chrome OS
  • Parallels RAS a
  • Parallels Desktop Business Edition.

Použijte preferovanou technologii na svém oblíbeném zařízení a začněte pracovat. Jednodotykové nástroje jsou schopny mnoha věcí, včetně čištění disku, pořizování snímků obrazovky, stahování videa, zabezpečení soukromých souborů a dalších jediným kliknutím.

S Parallels nenajdete žádné složité klávesové zkratky ani nebudete čelit žádným potížím. Bude to pro vás snadný software. Pokud navíc chcete snadnější přístup, můžete nástroje přetáhnout na hlavní panel nebo do doku. Parallels také poskytuje mnoho možností pro vaše stolní počítače, jako je režim v letadle, archiv, generátor čárových kódů, alarm a další. Stáhněte si 7denní bezplatnou zkušební verzi a ponořte se hlouběji do výhod. Kupte si software za 19,99 $/rok.

Citrix DaaS

Umožněte flexibilní a bezpečnou práci s Citrix DaaS, lídr v oblasti virtuálních desktopů a aplikací. Začněte s Citrix DaaS ještě dnes a poskytněte uživatelům vysoký výkon a známé digitální pracovní prostředí.

Nechte Citrix DaaS spravovat zabezpečení a infrastrukturu, abyste se mohli soustředit na své podnikání. Pomocí virtuálního pracovního prostoru můžete vyhovět potřebám moderní pracovní síly a udržet data v bezpečí. To pomůže zvýšit vaši produktivitu.

Citrix DaaS navíc poskytuje komplexní zabezpečení, vynikající zkušenosti, hybridní multi-cloud, užitečnou analytiku a zjednodušenou správu. Poskytuje vám tři způsoby, jak zažít pracovní styl a výhody:

  • Vyberte si z přehledu
  • Upravené demo 1:1, popř
  • Detailní administrátorské zkušenosti.

Podpořte produktivitu svých zaměstnanců a chraňte data i aplikace. Pomocí snadno použitelných a snadno škálovatelných řešení pracovního prostoru můžete vytvořit lepší plán pro své podnikání. Zjednodušte poskytování virtuálních desktopů a aplikací pomocí řešení DaaS.

Vyberte si správný plán začínající na 10 USD měsíčně na základě vašich obchodních potřeb a využijte mnoha výhod.

Projekt Xen

Projekt Xen pokrok ve virtualizační technologii v řadě různých open source a komerčních aplikací, jako je virtualizace desktopů, hardwarová zařízení, automobilový průmysl, infrastruktura jako služba (IaaS), bezpečnostní aplikace a virtualizace serverů.

  Jak stáhnout Google Maps pro Windows 11

Tento virtualizační software je vysoce přizpůsobitelný a všestranný, protože má jedinečnou architekturu, která pohání vaše úkoly pomocí virtualizačního řešení. Je to nejlepší volba pro mnoho cloudových odvětví, včetně Tencent, Alibaba Cloud, Amazon Web Service, IBM SoftLayer, veřejný cloud Rackspace a Oracle Cloud.

Xen Project je nejspolehlivější a nejbezpečnější hypervizor používaný pro bezpečnostní prostředí, a to díky svým špičkovým procesům odhalování zabezpečení a pokročilým bezpečnostním funkcím. Dokonale se hodí také pro automobilové a vestavěné systémy.

Xen Project navíc nabízí podporu v reálném čase, flexibilní architekturu, odolnost proti chybám, bezpečnostní funkce, izolaci a vyspělost. Stáhněte si Xen Project pro své operační systémy Windows nebo Mac a využijte ty nejlepší služby pro své skutečné úkoly.

QEMU

Získejte open source a generický strojový virtualizér a také emulátor pro vaše podnikání nebo osobní použití QEMU. Spouštějte operační systémy na libovolné podporované architektuře nebo na jakémkoli počítači.

QEMU nabízí emulaci uživatelského režimu, kde můžete spouštět programy pro jiný cíl BSD/Linux na jakékoli architektuře. Získejte stejný výkon při běhu virtuálních strojů Xen a KVM. Při použití stroje KVM může QEMU virtualizovat server, vestavěný PowerPC, x86, 64bitový i 32bitový ARM, 64bitový POWER, MIPS hosty a S390.

Používejte úložiště git a zůstaňte na hraně nebo si stáhněte nejnovější verzi softwaru a užijte si práci.

Hyper-V

Microsoft Build představuje Hyper-V na Windows 10 pro technologické nadšence, IT profesionály a vývojáře softwaru. Protože mnoho firem a jednotlivců potřebuje pro svou práci více operačních systémů v jednom systému, Hyper-V vám umožňuje provozovat více OS jako virtuální stroje na vašem Windows.

Když máte virtuální hardware v kapse, není třeba kupovat další hardware pro stejný účel. Můžete vytvořit virtuální přepínače, virtuální pevné disky a mnoho virtuálních zařízení a přidat je do virtuálních strojů.

Pomocí virtuálního operačního systému můžete spouštět starý software, který vyžaduje starší verzi systému Windows. Hyper-V zjednodušuje vaši práci při vytváření a odebírání operačních systémů pro vaše použití. Kromě toho můžete provozovat operační systémy na jednom notebooku nebo stolním počítači.

Hyper-V je k dispozici pro vzdělávací a podnikové edice, ale ne pro domácí edice. Ať už chcete hrát hry, upravovat videa, instalovat technický software a další, Hyper-V vám poskytne zdroje, které potřebujete.

Zaregistrujte se a začněte používat virtuální operační systémy pro svou práci.

FAQ

1. Proč by IT společnosti měly potřebovat virtualizaci desktopů?

Odpověď: Podle mnoha dodavatelů technologie virtualizace desktopů usnadňuje práci IT společností při správě a poskytování nových desktopů. To také pomáhá při prosazování bezpečnostních politik a vytlačování záplat.

2. Jaké výhody může jednotlivý uživatel získat?

Odpověď: Jednotlivci mohou používat technologii pro provoz různých operačních systémů na svých Windows nebo Mac. Také mohou přistupovat k hostovaným desktopům z jakéhokoli zařízení a jakéhokoli místa.

3. Jaké jsou typy virtualizace desktopů?

Odpověď: Existují tři oblíbené typy virtualizace desktopů. Jsou to infrastruktura virtuální plochy (VDI), Desktop-as-a-Service (DaaS) a Služby vzdálené plochy (RDS).

Závěr 💻

Najdete zde open-source, bezplatné a komerční virtuální stroje pro komerční nebo osobní použití. Pokud hledáte flexibilitu, škálovatelnost a agilitu při používání virtuálního desktopu pro svou práci, použijte nejlepší software pro virtualizaci desktopů podle svých preferencí a obchodních potřeb ze seznamu a ušetřete své zdroje, čas a peníze.

x