8 nejlepších softwaru pro optimalizaci trasy pro rychlejší a efektivnější doručení

Dnes je trh zaplaven doručovacími společnostmi s den ode dne rostoucí konkurencí. Efektivní a včasné doručení je klíčem k úspěchu. Ale ne každý majitel firmy má dostatek času na to, aby pravidelně volal řidiči, aby sledoval produkt a trasu; zde se používá software pro optimalizaci trasy.

Tento software nezbytný pro každou doručovací firmu vám nejen pomáhá sledovat řidiče, ale také pomáhá udržet si náskok na trhu díky včasnému doručení. Problémem je však nalezení správného směrovacího softwaru pro vaši malou firmu, přestože směrovací software je obecně snadno použitelný.

Tento článek podrobně popisuje nejlepší aplikace pro optimalizaci trasy pro doručovací služby.

Co je optimalizace trasy?

Optimalizace tras zvyšuje produktivitu a snižuje náklady zlepšením efektivity tras. Optimalizace trasy umožňuje podnikům maximalizovat příjmy nebo dělat věci zvážením mnoha faktorů, jako jsou jízdní řády řidičů, provozní hodiny, počty zastávek a odhadované doby obratu.

Klíčem k zajištění úspěšné dodávky je však nalezení nejen nejkratší cesty, ale také nejefektivnější cesty. Optimalizace trasy se týká každé společnosti, ať už přímo slouží spotřebitelům, nebo posílá profesionály do domácností a firem.

Jak optimalizace trasy pomáhá podnikům snižovat náklady a rychlejší dodávky?

Identifikuje optimální trasy

Správný software identifikuje nejméně časově náročné cestovní trasy na základě faktorů, jako jsou dopravní zácpy, stavba silnic, denní doba a povětrnostní podmínky. Využívá pokročilé algoritmy k identifikaci optimální trasy pro uživatele.

Úspora nákladů

Plánování trasy pomocí softwaru pro plánování trasy může výrazně snížit čas strávený na cestě a exponenciálně snížit náklady na logistiku.

Zvyšuje produktivitu

Můžete nechat software zvládnout složité úkoly. Nebudete muset plánovat trasy, a to vám umožní poskytovat vaše služby efektivněji. Optimalizované trasy dále znamenají, že více úloh bude provedeno rychleji, což vede k vyšší produktivitě. Tráví tedy méně času řízením a více času děláním věcí, které je baví.

Zvyšuje spokojenost zákazníků

Když své služby dodáváte včas, vaši zákazníci vás ocení. Softwarové nástroje zajišťují, že správný ovladač se dostane ke správnému zákazníkovi ve správný čas, aniž by musel couvat. Udržení zákazníků je jistá věc, když jsou zákazníci spokojeni.

Efektivní využití paliva

Vozový park tráví méně času na cestách, takže spotřeba paliva je nižší. Náklady na palivo nyní tvoří více než 30 % výdajů, takže za menší spotřebu zaplatíte méně.

  Jak organizovat fotografie na Linuxu pomocí Digikam

Úspora času

Optimalizací tras je možné ušetřit čas a zdroje. Produktivita vozového parku se s tímto systémem zvyšuje, protože zakázky se dokončují rychleji a efektivněji. Technologie umožňuje doručení ve stejný den.

Jak funguje optimalizace trasy?

Vstup dat

Základem optimalizace trasy jsou data. Plánování trasy začíná znalostmi cíle a časového období. Kapacita vozidla zajišťuje jeho ovladatelnost a časová okna zajišťují, že každá zastávka je včas. Místa můžete zadat ručně nebo je importovat z tabulky.

Optimalizační algoritmus

Optimalizační algoritmus určuje cestu, kterou se má ubírat, na základě vstupních dat. Genetické algoritmy, simulační žíhání a kolonie mravenců jsou tři typy.

 • Tyto algoritmy generují trasy na základě cílové funkce, jako je celková vzdálenost, čas a spotřeba paliva, výběrem, křížením a mutací.
 • Simulační žíhání zvyšuje vlastnosti ohřevem a chlazením. Vybere náhodné řešení a opakovaně ho upravuje.
 • Mravenčí kolonie je optimalizována sledováním toho, jak se chová a jak rychle se dostane na místo určení. Zpočátku za sebou zanechává páchnoucí stopy, po kterých se ostatní mravenci řídí.

Výstup dat

Software pro optimalizaci trasy využívá k výpočtu efektivních tras data o dopravě a počasí v reálném čase; ujetou vzdálenost a časy příjezdu. Také identifikuje zpoždění a problémy, takže trasy lze měnit v reálném čase.

Níže naleznete dokonalý software pro optimalizaci trasy. Pojďme se podívat, co mohou nabídnout!

Routific

‍Routific automatizuje proces optimalizace trasy, přičemž je jednoduchý a snadno pochopitelný. Routific vám poskytuje nástroje pro sledování vašich dodávek a zlepšování vašeho podnikání a výkonu.

Routific mapuje nejefektivnější trasy pro více řidičů a zjednodušuje tak vaše podnikání. Tento bezplatný software pro optimalizaci tras je také užitečný při správě tras, sledování objednávek a zlepšování dodacích lhůt.

Klíčové vlastnosti:

 • Snadno se připojuje k aplikacím třetích stran
 • Poskytuje přesné a přesné výsledky
 • Robustní a intuitivní uživatelské rozhraní

Routific nabízí bezplatnou zkušební verzi na 7 dní. K dispozici je sledování GPS a potvrzení o doručovacích službách stojí 59 USD za vozidlo měsíčně. Za dalších 19 USD můžete posílat automatická upozornění prostřednictvím e-mailu nebo SMS. Je k dispozici také na zastávce.

Route4Me

Route4Me vám umožňuje plánovat vaše trasy a optimalizovat je pomocí doplňkových funkcí. Má výkonnou vestavěnou navigaci pro odeslání více věcí při použití vysoce kvalitního softwaru pro optimalizaci trasy.

Tento software je přizpůsobitelný díky dobře vyvinutému trhu doplňků. Vaše pozemní týmy mohou být efektivnější, pokud získáte kratší trasy doručení.

Ujeté kilometry můžete sledovat pomocí Route4Me, což vám pomůže dokumentovat vaše najeté kilometry, abyste se setkali s klienty. Můžete také sledovat polohu svých řidičů, abyste se ujistili, že vás nepodvádějí. Uživatel může upravit trasu tak, aby odpovídala jeho dennímu, týdennímu, měsíčnímu nebo sezónnímu plánu. Existují okružní jízdy, okružní jízdy s časovým omezením a trasy, které končí kdekoli.

Route4Me má „příkazové centrum“, takže můžete vidět, jak se všem daří. Můžete měnit trasy, dělat si poznámky a měnit přiřazení vozidel.

  9 nejlepších trenérů cílů FPS, aby ovládli vaše online zápasy

Klíčové vlastnosti:

 • Software Route4me snižuje náklady na palivo a ujeté kilometry optimalizací tras.
 • Má funkci sledování GPS, která uživatelům umožňuje sledovat dodávky.
 • Route4me pomáhá uživatelům zlepšit logistiku dodávek pomocí komplexní analýzy.

Celkově jsou na výběr tři plány. K dispozici je počáteční plán měsíčního poplatku 199 USD za plán řízení trasy; plán optimalizace trasy začíná na 249 USD měsíčně a plán optimalizace trasy plus začíná na 349 USD měsíčně.

Verizon Connect

Nástroj Verizon Connect je navržen tak, aby pomáhal malým podnikům odhalovat skryté náklady a zlepšovat provoz. Software obsahuje řídicí panel a nástroje pro vytváření zpráv pro sledování výkonnosti vozového parku.

Tento software navíc pomáhá společnostem nepřetržitě sledovat neoprávněné postupy a nebezpečné chování. Poskytuje důkaz o doručení, prediktivní dodací lhůty, shodu s ELD, analýzy a telefonickou a chatovou podporu.

Klíčové vlastnosti:

 • Verizon Connect sleduje vozidla, zaměstnance a majetek v reálném čase.
 • K dispozici je vynikající uživatelské rozhraní a výkonné analýzy a vytváření sestav.
 • Má pokročilé funkce, jako je optimalizace trasy, plánování trasy a plánování.

Pomocí tohoto nástroje se můžete vyhnout provozu a sledovat, udržovat, inventarizovat a spravovat palivo pro svá vozidla. Verizon Connect nabízí různé plány podle velikosti a potřeb společnosti. Cena služby začíná na 25 USD měsíčně za dvě vozidla a 10 USD za každé další vozidlo.

SmartRoutes

Software pro optimalizaci trasy SmartRoute usnadňuje plánování efektivních tras pro zásilky a dodávky. Kromě toho umožňuje uživatelům rychle a snadno vytvářet a spravovat trasy, sledovat výkon a analyzovat data.

Pomocí softwaru mohou týmy optimalizovat plány tras a činit lepší rozhodnutí za účelem zvýšení efektivity a snížení nákladů. SmartRoute také poskytuje podrobné analýzy a reporty, které zákazníkům umožňují porozumět jejich trasám a odpovídajícím způsobem je upravit.

Klíčové vlastnosti:

 • Ušetřete čas a plyn automatickým plánováním a optimalizací tras.
 • Využívá dopravní data v reálném čase k vytváření nejefektivnějších tras.
 • Podrobné zprávy o spotřebě paliva a výkonu řidiče.

V současné době společnost nabízí čtyři plány. Základní plán začíná na 32 USD za vozidlo/měsíc. Standardní plán začíná na 54 USD za vozidlo/měsíc. Prémiový plán začíná na 75 USD za vozidlo / měsíc. A podnikové plány jsou požadovány jako první.

OptimoRoute

OptimoRoute je inovativní nástroj pro optimalizaci tras a úsporu času řidičů. Obsahuje robustní sadu funkcí a nabízí intuitivní uživatelské rozhraní.

OptimoRoute také optimalizuje trasu, umístění, doručovací sloty a další. Jeho prémiové funkce jsou užitečné v mnoha průmyslových odvětvích, včetně potravinářství, elektronického obchodování, prodeje v terénu, HVAC a zdravotnictví.

Umožňuje vám informovat zákazníky, když jsou jejich řidiči na cestě, a oni je mohou sledovat živě. Díky přístupu API můžete synchronizovat své systémy nebo získávat objednávky ze souboru Excel nebo CSV.

Jakmile naplánujete trasu a nahrajete soubor, během několika sekund získáte seznam tras.

Klíčové vlastnosti:

 • Optimalizujte svou trasu na základě vašich parametrů.
 • Při plánování zvažte přestávky na odpočinek, časová okna a kapacitu vozidla.
 • GPS tracker pro sledování trasy v reálném čase.
  Vysvětlení rámce správy dat: Jak to přináší výhody podnikům?

OptimoRoute nabízí tři různé plány, plán Lite začíná na 35,10 $ a plán Pro začíná na 44,10 $. Můžete se také rozhodnout pro vlastní plán, který poskytuje špičkové směrování.

Radar

Radar je považován za účinný nástroj pro sledování výletů. Aplikace pomáhá uživatelům sledovat jejich cesty a získat přehled o jejich cestovních zvyklostech. Navíc umožňuje uživatelům zobrazit přesnou trasu, kterou jeli, zastávky, které udělali, a dokonce i čas strávený v každém cíli.

Klíčové vlastnosti:

 • Radar sleduje cesty v reálném čase, takže můžete vše sledovat.
 • Má podrobné mapy a vizualizace dat pro analýzu cest a plánování budoucích.
 • Když se vaše vozidlo přiblíží k cíli, budete dostávat přizpůsobitelná upozornění.

Radar poskytuje uživatelům několik možností přizpůsobení, které jim umožňují přizpůsobit své zkušenosti jejich specifickým požadavkům. Proto, pokud máte zájem o podnikový plán, požádejte o cenovou nabídku. S tímto plánem je neomezený počet sledovaných uživatelů, neomezené volání API a neomezené geofence.

Obvod

Circuit usnadňuje plánování a optimalizaci doručovacích tras, čímž podnikům šetří čas a peníze. Aplikace pomáhá uživatelům efektivně a pohodlně plánovat trasy s ohledem na dopravní podmínky, silniční omezení a náklady na palivo.

Software optimalizuje vaše doručovací trasy na základě dopravních podmínek a aktualizovaných mapových podkladů, takže šetříte čas a benzín. S Circuit for Teams můžete také odesílat a směrovat více vozidel současně.

Klíčové vlastnosti:

 • Zvyšuje efektivitu snížením počtu najetých kilometrů a optimalizací tras.
 • Snižuje náklady na palivo a emise díky optimalizaci tras a vyhýbání se dopravním zácpám.
 • Zvyšuje bezpečnost řidičů poskytováním dopravních informací v reálném čase.

Navíc poskytuje intuitivní nástroje pro analýzu tras a jejich přizpůsobení podle potřeby. Pokud se rozhodnete pro prémiový plán Circuit, musíte platit přibližně 20 $ měsíčně. Počet tras, které můžete optimalizovat, je neomezený.

Track-POD

Track-POD pomáhá společnostem plánovat doručovací a distribuční trasy pro zlepšení jejich doručování a distribuce. Začalo to jako nástroj pro potvrzení doručení a Track-POD vyvinul svou nabídku tak, aby vyhovovala potřebám klientů a nyní nabízí aplikaci pro optimalizaci tras pro řidiče a manažery.

Kromě toho vám umožňuje vytvářet a spravovat trasy, přidělovat je řidičům a sledovat jejich průběh v reálném čase.

Klíčové vlastnosti:

 • Uživatelé mohou sledovat vozidla a řidiče v reálném čase a zjistit, kdy jsou očekáváni.
 • Udělejte svou trasu s více zastávkami nákladově efektivní a efektivní tím, že ji optimalizujete.
 • Track-POD pomáhá společnostem analyzovat operace a identifikovat zlepšení.

Software také nabízí optimalizaci trasy, sledování vozidel, dopravní upozornění a sledování výkonu řidiče. Podniky mohou ušetřit čas a peníze a snadno spravovat dodávky a distribuční operace pomocí Track-POD. V současné době jsou k dispozici 4 plány.

K dispozici je standardní plán začínající na 29 $ měsíčně a měsíční poplatek 49 $ za pokročilý plán. Plán Advanced Plus začíná na 69 USD, zatímco plán Enterprise vyžaduje cenovou nabídku.

Závěrečná slova

Více tras pro doručení je nedílnou součástí optimalizace více tras. Použití těchto nástrojů a softwaru může být výhodné, pokud potřebujete vytvořit optimalizované trasy se specifickými omezeními na základě vašich dodávek. Mohou vám také pomoci efektivněji naplánovat nejlepší servisní trasu.

Můžete také prozkoumat některé nejlepší aplikace pro sledování ujetých kilometrů.

x