8 moderních karet výdajů pro smluvní zaměstnance

Jste firma, která najímá smluvní zaměstnance, pracovníky na volné noze nebo koncertní pracovníky? Pokud ano, budete si dobře vědomi toho, jak náročné může být řídit finance a výdaje. Ale nebojte se!

Moderní platební karty pro zaměstnance jsou tu, aby nabídly převratné řešení a usnadnily vám život!

Výdajové karty jsou předplacené karty výslovně přizpůsobené smluvním zaměstnancům a nabízejí pohodlí, transparentnost a kontrolu jako nikdy předtím. Tyto inovativní nástroje jsou předem nabité určitou částkou, která pomáhá zaměstnancům snadno se orientovat ve svých finančních závazcích.

A protože zaměstnanci nemohou utratit ani desetník nad stanovený limit, můžete se jako firma soustředit na to, co je nejvíce potřeba: odvádět výjimečnou práci.

Přizpůsobení se měnícímu se světu je na dnešním rychle se vyvíjejícím trhu práce životně důležité. Proč tedy nevyužít pozoruhodných funkcí a výhod, které tyto karty zaměstnaneckých výdajů nabízejí? Nejprve si ale porozuměme, co jsou zaměstnanecké výdajové karty a jak se pro vás mohou ukázat jako výhodné.

Co je to zaměstnanecká karta výdajů?

Od nynějška jsou karty pro správu výdajů zaměstnanců nejúčinnějším nástrojem pro správu výdajů pro podniky.

Jsou to předplacené debetní karty, které jsou vydávány zaměstnancům, kterým často vznikají obchodní výdaje, jako jsou obchodní zástupci, terénní technici nebo cestující zaměstnanci.

S těmito kartami již zaměstnanci nemusí používat své peníze nebo čekat na úhradu oprávněných obchodních výdajů, aby mohli utrácet peníze za pracovní úkoly, jako je cestování, ubytování, stravování, kancelářské potřeby a další.

Karty výdajů zaměstnanců zajišťují, že zaměstnanci mohou nakupovat zboží a služby v souladu s politikou zaměstnaneckých výdajů společnosti, která poskytuje podniku větší transparentnost ohledně výdajů zaměstnanců.

Jak se karta zaměstnaneckých výdajů liší od firemní kreditní karty?

Zaměstnanecké výdajové karty a firemní kreditní karty se mohou jevit podobně, ale mezi nimi jsou značné rozdíly.

Vlastnictví a odpovědnost

Společnosti vydávají zaměstnanecké výdajové karty přímo jednotlivým zaměstnancům, kteří zodpovídají za transakce provedené kartou. Zaměstnavatel stanoví limity výdajů a sleduje transakce, ale za splácení odpovídá zaměstnanec.

Na druhé straně firemní kreditní karty vydávají banky společnosti nebo organizaci a společnost přebírá odpovědnost za jakékoli poplatky vzniklé v souvislosti s kartou.

Způsob platby

Jak již bylo zmíněno, karty výdajů zaměstnanců jsou předem nabité konkrétním množstvím peněz a fungují jako debetní karty. Na druhou stranu firemní kreditní karty sčítají dluh organizace, který musí zaměstnavatel bance uhradit.

Sledování a vykazování výdajů

Zaměstnanecké i firemní kreditní karty umožňují sledování a vykazování výdajů. Karty výdajů zaměstnanců jsou obvykle propojeny se systémy řízení výdajů, což umožňuje zaměstnavatelům sledovat vynaložené náklady v reálném čase.

  Proměňte svůj Google Workspace a Gmail na výkonné nástroje Helpdesk, spolupráce a automatizace

Tím také odpadá nutnost předkládat v budoucnu výkazy výdajů. Naproti tomu firemní kreditní karty vyžadují, aby zaměstnanci předkládali účtenky a výkazy výdajů odděleně, protože obvykle nejsou integrovány se systémy řízení výdajů.

Schválení a vydání

Výdajové karty zaměstnanců se vydávají konkrétním zaměstnancům, kteří provádějí opakované výdaje související s podnikáním. Obecně platí, že schválení jsou vestavěna, což šetří čas strávený hledáním pro každý uskutečněný nákup.

Firemní kreditní karty však obvykle vydávají banky organizaci jako celku. Zaměstnanec používající podnikovou kartu si musí vyžádat schválení pro každou transakci provedenou prostřednictvím karty.

Limit výdajů

Karty výdajů zaměstnanců dávají organizacím právo přiřadit individuální limity na základě předpokládaných výdajů, které potřebují vynaložit. Naopak firemní kreditní karty mají celkový limit výdajů a vždy existuje riziko překročení výdajů.

Jaké jsou výhody výdajové karty oproti náhradě výdajů?

Výdajové karty nabízejí oproti procesům proplácení výdajů několik výhod. Zde jsou některé výhody používání karet výdajů:

Sledování v reálném čase: Zaměstnanci mohou snadno a efektivně nakupovat pomocí platební karty. Karta umožňuje sledování výdajů v reálném čase, šetří čas při hledání schválení a snižuje pravděpodobnost překročení výdajů. To také znamená, že odpadá zdlouhavé ruční vedení záznamů.

Zjednodušený proces: Výdajové karty mohou být záchranou při správě výdajů! Nejenže zjednodušují proces, ale také automatizují mnoho úkolů. Spíše než se starat o shromažďování účtenek a odesílání žádostí o proplacení, mohou zaměstnanci kartu snadno použít pro jakékoli schválené výdaje.

Rychlejší přístup k finančním prostředkům: Na rozdíl od tradičního proplácení výdajů vám tyto karty poskytují okamžitý přístup k finančním prostředkům přiděleným na vaši kartu vaším zaměstnavatelem. Už se nemusíte starat o placení z vlastní kapsy a čekání na vrácení peněz.

Flexibilita: Výdajové karty umožňují zaměstnancům přidávat individuální limity výdajů pro každého zaměstnance a nabízejí organizaci velkou flexibilitu při řízení výdajů.

Výdajové karty jsou fantastickým způsobem, jak pohodlně, efektivně a efektivně spravovat své obchodní výdaje. Není divu, proč tolik organizací dává přednost této možnosti!

Náš průvodce se zaměřuje na poskytovatele platebních karet, kteří poskytují na míru šitá řešení pro smluvní zaměstnance, která pomáhají uspokojit specifické potřeby této rostoucí pracovní síly.

Wallester

Hledáte důvěryhodné řešení, jak udržet vaše firemní výdaje v pořádku? Už nehledejte! Wallester je nejlepší volbou pro podniky, které hledají nekompromisní zabezpečení.

Díky bleskově rychlému vytvoření karet můžete mít jejich výdajové karty rychle ve svých rukou. A s mezinárodním číslem bankovního účtu (IBAN) nebylo sledování vašich výdajů nikdy snazší – pohodlně se usaďte a nechte Wallester, aby za vás provedl účetnictví.

Jejich zaměstnanecké karty výdajů nabízejí mnoho výhod nad rámec jednoduché správy výdajů a lze je snadno integrovat s různými finančními nástroji.

  Jak zkontrolovat a vymazat historii poslechu Spotify

Klíčové vlastnosti:

 • Okamžitá tvorba karet
 • Rychlé nahrávání faktur pomocí speciálního softwaru.
 • Integrovaná účetní služba, která vám umožní efektivně spravovat rozpočet vaší společnosti.
 • Podrobné výkazy výdajů
 • Monitorování transakcí v reálném čase a regulace limitů

PEX

Chcete získat více doporučení a motivovat své zaměstnance? PEX je zde, aby vám pomohl se svými fyzickými, digitálními a virtuálními kartami výdajů zaměstnanců. Navíc to neuvěřitelně usnadňuje správu distribuce a shromažďování cenných informací.

Tyto karty jsou oblíbenou volbou pro podniky, které chtějí zefektivnit proces přidělování finančních prostředků svým zaměstnancům na výdaje související s podnikáním při zachování kontroly nad výdaji.

Funkce:

 • Nástroje pro řízení výdajů poskytované zaměstnavatelům
 • Přístup k podrobným informacím o transakcích a vzorcích výdajů
 • Schopnost vytvářet zprávy o výdajích
 • Obsahuje funkci ochrany PIN
 • Schopnost okamžitě deaktivovat nebo pozastavit karty v případě ztráty nebo podezření na podvod

Moudrý

Wise Expense Card je vynikající volbou pro podniky s mezinárodní působností nebo zaměstnance, kteří často cestují za prací. Pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepříjemnostem spojeným s nošením hotovosti nebo používáním osobních kreditních karet pro výdaje spojené s prací, je Wise ideálním řešením.

Tato platforma je známá tím, že poskytuje konkurenceschopné směnné kurzy a nízké poplatky, což z ní činí spolehlivou volbu pro podniky všech velikostí.

Se svou kartou výdajů mohou zaměstnanci provádět transakce ve více měnách, aniž by jim vznikly vysoké náklady na konverzi.

Funkce:

 • Mobilní shromažďování a nahrávání účtenek pro zaměstnance.
 • Integrace s účetním softwarem, jako je Xero, QuickBooks a FreeAgent.
 • Mezi další výhody patří cashback, cestovní pojištění a prodloužená záruka.
 • Sledujte výdaje v reálném čase ve více měnách z libovolného místa.

Konečně

Karty výdajů zaměstnanců od Finly poskytují úplnou transparentnost, kdo co a kde utrácí. Jeho hloubkový analytický panel vám umožní sledovat vaše výdaje v reálném čase.

Pouhým útržkem účtenky pomocí jejich mobilní aplikace můžete okamžitě nahlásit své výdaje a mít kompletní digitální záznam o své útratě. Už žádné zdlouhavé procesy proplácení! Mějte své finance pod kontrolou s Finly!

Funkce:

 • Vylepšená kontrola výdajů umožňuje kontrolu dříve, než dojde k utrácení
 • Zaměstnanci mohou snadno zaznamenávat účtenky a kategorizovat výdaje
 • Automatizované výkazy výdajů eliminují potřebu ručního zadávání dat
 • Partnerství s prodejci poskytují přístup ke slevám a programům odměn
 • Přizpůsobitelné API pro zefektivnění a zjednodušení správy operací.

Altquid

Už vás nebaví hlídat si své výdaje jako vzdálený nebo smluvní zaměstnanec? Altquid’s Expense Card je tu, aby vám usnadnila život! Tato fantastická platforma je přizpůsobena potřebám jednotlivců a pomáhá snadno kontrolovat a upravovat vaše výdaje, přidávat poznámky a dokonce je označovat konkrétními projekty nebo klienty.

Už žádné problémy se sledováním výdajů – karta výdajů Altquid zjednodušuje proces, takže váš život je jednodušší a efektivnější.

Funkce:

 • Finanční nástroje dostupné pro dodavatele a vzdálené pracovníky
 • Omezené výdaje a kontrola přístupu členů týmu
 • Snadné rychlé vytváření podrobných zpráv
 • Automaticky sledujte a kategorizujte své výdaje v reálném čase.
 • Integrované funkce pro rozpočtování, finanční přehledy a nástroje pro odhad daní
  Top 9 webů přinášejících revoluční změnu v zařízeních pro kontrolu zdravotního stavu

Pleo

Pleo nabízí spolehlivé řešení výdajů ve formě zaměstnanecké platební karty, která se ukáže být totální změnou hry, zejména pro smluvní zaměstnance. Jeho použití je tak snadné a nabízí bezproblémovou integraci s jakýmkoli účetním softwarem, který může vaše společnost používat.

Díky možnosti nastavit limity útraty a dostávat upozornění v reálném čase budete mít své výdaje vždy pod kontrolou. A díky automatické kategorizaci výdajů je podávání zpráv o výdajích hračkou.

Funkce:

 • Připojte svou zaměstnaneckou kartu výdajů k zařízení Apple nebo Google pro snadné platby
 • Certifikováno PCI DSS pro bezpečnou manipulaci s penězi a daty
 • Vytvořte týmy a přidělte recenzenty pro decentralizované kontroly výdajů
 • Nastavte individuální limity útraty pro každého zaměstnance nebo každý nákup
 • Certifikováno podle Standardu zabezpečení dat v odvětví platebních karet (PCI DSS), takže vaše peníze a data jsou v bezpečí.

Spendesk

Pokud hledáte flexibilní způsob, jak zvládnout výdaje zaměstnanců, pak je vaše hledání u konce! Spendesk se ukáže jako nejlepší volba. Spendesk vám umožňuje generovat virtuální výdajové karty šité na míru vašim smluvním potřebám a zároveň vám dává úplnou kontrolu nad vašimi výdaji a minimalizuje vaše interní a externí riziko podvodu.

Navíc díky funkcím zjednodušených pracovních postupů schvalování můžete zajistit, že každý nákup bude plně autorizován. Tak proč čekat? Zaregistrujte se do Spendesk ještě dnes a posuňte správu výdajů na vyšší úroveň!

Funkce:

 • Pomáhá řídit cash flow a předvídat platby dodavatelům
 • Zobrazení všech týmových transakcí v reálném čase
 • Nastavte limity pro týmy a jednotlivce s definovanými prahy
 • Platba kartou a mobilní aplikací pro zefektivnění offline výdajů.
 • Nastavte předdefinované nastavitelné rozpočty.

Rampa

Výjimečné nástroje a přístup zavedené společností Ramp skutečně změnily odvětví finančních služeb. Není divu, že se Ramp stala nejrychleji rostoucí zaměstnaneckou kartou výdajů v Americe. Tento působivý úspěch jim vynesl zasloužené místo v Top US Startups LinkedIn pro rok 2022.

Už vás nebaví vyplňovat ty nudné výkazy výdajů? Nebo jste finanční ředitel, který potřebuje lepší strategické rozhodování? Ramp karty jsou perfektním řešením pro obě tyto situace!

Funkce:

 • Správa výdajů je snadná bez starostí s vykazováním výdajů
 • Ušetřete peníze za nákupy, smlouvy, předplatné a odměny partnerů
 • Získejte charge kartu s vyššími úvěrovými limity a okamžité virtuální karty
 • Žádný požadavek na osobní kontrolu kreditu nebo záruku zakladatele.
 • Okamžitě zablokujte nebo omezte útratu za konkrétní kartu pro vaši společnost.

Závěr

Pro smluvní zaměstnance může být sledování výdajů skutečným bolehlavem. Ale díky moderním výdajovým kartám je těm dnům konec! Tyto karty jsou navrženy tak, aby splňovaly jedinečné potřeby smluvních pracovníků a umožňovaly jim snadno spravovat své výdaje.

Díky funkcím, jako jsou limity útraty, podrobné údaje o transakcích a odměny za cashback, tyto karty změní hru pro každého, kdo si chce udržet pořádek a dělat chytrá finanční rozhodnutí. Věř nám; tyto nástroje jsou spolehlivé, pohodlné a stojí za vyzkoušení!

Můžete také prozkoumat některé nejlepší aplikace pro budování úvěru.

x