8 pozoruhodných platforem AR bez kódu pro vytváření kreativních aplikací

Když jsem poprvé viděl Alexe Murphyho nebo Robocopa (1987), jak má na sobě hledí, které mu poskytovalo head-up displej (HUD) zobrazující informace a zaměřovací systémy v reálném čase, byl jsem fascinován. Zpětně to byl můj první úvod do rozšířené reality, termínu, který jsem objevil o desítky let později.

Nyní tato technologie pronikla hluboko do našeho životního stylu. Děti mají ve svých knihách QR kódy, které po naskenování chytrým zařízením, jako je telefon nebo tablet, oživí obrázky – pomocí hlasů! Můžete otevřít jakoukoli nákupní aplikaci a vyzkoušet si šaty nebo nábytek, abyste zjistili, zda se vám opravdu líbí. Jak úžasné to je?

Co je rozšířená realita?

Představte si, že prozkoumáváte nové město a nacházíte nejlepší restaurace pomocí rozšířené reality (AR). Stačí namířit fotoaparát telefonu na ulici a na obrazovce se objeví nedaleké restaurace, hodnocení, menu a plovoucí značky, které vás navedou k preferované volbě.

AR není jen pro restaurace; je super i na hry. Virtuální stvoření se objeví ve vašem obývacím pokoji! Pomocí smartphonu nebo brýlí pro RR můžete chytit, komunikovat s nimi a vidět, jak se tato stvoření pohybují ve vašem reálném prostředí. Je to jako přivést herní postavy do vašeho domova.

Jak platforma No-Code vylepšuje zážitek z AR?

Platformy bez kódu jsou prostředí pro vývoj softwaru, která uživatelům umožňují vytvářet aplikace nebo software bez psaní tradičního programovacího kódu.

Pokud jde o AR, platforma bez kódu může zjednodušit proces vývoje tím, že poskytuje šablony připravené k použití, předem navržené prvky a intuitivní rozhraní pro vytváření zážitků z rozšířené reality. Zde je návod, jak to může pomoci:

 • Vizuální rozhraní: Stejně jako dílna má veškerý surový materiál a můžete vytvořit něco nového, platformy bez kódu také nabízejí vizuální rozhraní, kde mohou uživatelé navrhovat a uspořádat prvky AR bez kódování. Objekty AR můžete přetahovat, upravovat jejich vlastnosti a definovat jejich chování.
 • Předpřipravené komponenty: Krása těchto platforem spočívá v tom, že často přicházejí s knihovnou předpřipravených komponent, jako jsou 3D modely, animace, rozpoznávání obrázků, prostorové mapování a rozpoznávání gest. Můžete je začlenit do své aplikace, čímž eliminujete vytváření všeho od začátku.
 • 3. Automatizace pracovních postupů: Máte možnost definovat pracovní postupy a logiku pomocí vizuálních nástrojů a vytvářet interaktivní zážitky AR popisem toho, jak se různé prvky chovají na základě vstupu uživatele nebo jiných spouštěčů. Můžete například nastavit pracovní postup, kdy klepnutí na objekt AR spustí konkrétní akci nebo animaci.

  4. Integrace se zdroji dat: Pokud si vyberete dobrou platformu, můžete se dokonce integrovat s externími zdroji dat nebo rozhraními API. Kreativní aplikaci můžete propojit s jinými systémy, jako jsou databáze nebo webové služby, a dynamicky načítat a zobrazovat obsah v reálném čase.

  5. Kompatibilita mezi platformami: Platformy bez kódu často podporují více platforem, jako je iOS a Android, což vám umožňuje vytvářet aplikace AR, které fungují na různých zařízeních. Nemusíte vyvíjet samostatně pro různé platformy.

  Každý, kdo má malé nebo žádné zkušenosti s kódováním, může pomocí těchto intuitivních nástrojů a předem připravených komponent vytvářet pohlcující aplikace pro AR. Tato demokratizace vývoje umožňuje širšímu spektru uživatelů zkoumat a implementovat rozšířenou realitu ve svých projektech, čímž podporuje inovace a kreativitu.

  Revoluce bez kódu: Umožněte nekodérům vytvářet AR zážitky

  Zde jsou některé klíčové faktory, které přispívají k rostoucí popularitě žádného kódu v prostoru AR a jeho vlivu na nekodéry:

  1. Dostupnost a snadné použití: S uživatelsky přívětivým rozhraním, funkcí přetahování a intuitivními vizuálními nástroji je vytváření aplikací AR jednoduché. Odstranění složitých programovacích jazyků a syntaxe kódování snižuje překážku vstupu a povzbuzuje nekodéry, aby přijali vývoj AR.

  2. Rychlejší vývojový čas: Pokud jde o rychlé prototypování a nasazení aplikací, neexistuje žádná shoda pro vývoj bez kódu. Díky využití předem navržených prvků a šablon specifických pro rozšířenou realitu mohou uživatelé, kteří nekódují, rychle sestavit a upravit svůj projekt. Tento zrychlený vývojový cyklus umožňuje rychlejší iterace, testování a zdokonalování projektů rozšířené reality.

  3. Posílení a kreativita: Pomocí těchto nástrojů a zdrojů mohou nezkušení kodéři popustit uzdu své kreativitě a představit si jedinečné aplikace pro AR, povzbudit je k experimentování a efektivnějšímu uvedení jejich nápadů do života.

  4. Komunita a sdílení znalostí: Vzestup platforem bez kódu podpořil živé komunity nekodérů, kteří jsou nadšení pro vývoj AR. Tyto komunity nabízejí podporu, zdroje, výukové programy a prostory pro spolupráci, kde se mohou učit, sdílet a společně růst. Dostupnost takových komunit podporuje sdílení znalostí, výměnu nápadů a vzájemné učení, což umožňuje nekodérům orientovat se ve složitosti vývoje AR a využívat kolektivní moudrost komunity.

  5. Demokratizace vývoje AR: Platformy bez kódu demokratizovaly vývoj AR tím, že umožnily širšímu okruhu jednotlivců dopřát si tuto technologii. Dříve to bylo omezeno na zkušené programátory. Nástroje bez kódu tyto bariéry odbourávají a umožňují lidem z různých prostředí, jako jsou designéři, marketéři, pedagogové a podnikatelé, využít jejich sílu.

  Nyní pojďme prozkoumat nejlepší pozoruhodné platformy rozšířené reality bez kódu pro vytváření kreativních aplikací

  8. zeď

  8thWall je úžasná platforma, která vám umožní vytvářet úžasné zážitky s WebAR bez potíží se stahováním aplikace. K těmto zážitkům můžete přistupovat na jakémkoli mobilním zařízení a jsou tak pohlcující!

  Společnost Niantic ji získala loni v březnu 2022.

  S 8thWall můžete vytvářet rozšířenou realitu (AR) v reálném čase přímo ve svém mobilním prohlížeči pomocí JavaScriptu a WebGL. Díky Simultaneous Localization and Mapping (SLAM) engine platformy běží vše hladce na vašem telefonu nebo tabletu. Má dokonce funkce jako Six Degrees of Freedom (6-DoF), což znamená, že se můžete pohybovat a prozkoumávat svět AR z různých úhlů.

  Klíčové vlastnosti:

  • Oživte statické předměty.
  • Nahrávání a správa cílů obrázků; vaše webová zkušenost s AR je může přímo sledovat.
  • Kombinujte obrazové cíle se sledováním bez značek pro dynamický zážitek.
  • Vytvořte obličejové filtry a ukotvte 3D objekty, jako jsou brýle nebo šperky, k bodům na obličeji. Vyzkoušejte efekty na telefonu, tabletu nebo stolním počítači. Není vyžadováno žádné stahování.
  • Aplikační rámec fotoaparátu se integruje s dalšími technologiemi a pomáhá tak s počítačovým viděním, modely strojového učení, rozpoznáváním hlasu a dokonce i s funkcemi pro více hráčů.

  Cena: Pro stanovení ceny musíte kontaktovat prodejce. Neexistuje žádný poplatek za počáteční nastavení a žádné bezplatné zkušební verze nebo verze.

  ZapWorks

  Ať už jste obchodník, designér nebo pedagog, Zapworks je dokonalý nástroj bez kódu, který vám umožní snadno vytvářet neuvěřitelné multi-scénové AR zážitky bez jakýchkoli znalostí kódování. Žádné aplikace, žádné stahování a rozhodně není potřeba žádné kódování!

  Zapworks je o tom, aby věci byly jednoduché a poutavé. S jeho uživatelsky přívětivým rozhraním drag and drop můžete vytvořit pohlcující 3D WebAR zážitky s holografickými videi – během okamžiku.

  Klíčové vlastnosti:

  • Vytvářejte AR fotoalba pro projekty a události. Vytvářejte AR s více scénami s plynulými přechody scén.
  • Vytvořte vysoce kvalitní WebAR během několika minut, nikoli hodin. Rozhraní drag-and-drop se sledováním obrazu pomáhá navrhovat detailní a vizuálně ohromující AR zážitky.
  • Špičkové sledování obrazu pro 2D a 3D prostředky k tisku, produkty a balíčky.

  ZapWorks je také skvělý pro kreativní a interaktivní marketingové kampaně. Nabízí vlastní řešení aplikací pro AR a výkonné analytické nástroje, které poskytují statistiky návratnosti investic v reálném čase.

  Cena: Starter Plan ZapWorks Designer stojí 60 $ měsíčně a zahrnuje 12 000 zobrazení ročně s podporou pro jednoho uživatele. Pro Plan s cenou 150 $ měsíčně nabízí 30 000 zhlédnutí ročně a podporuje až tři uživatele.

  XR+

  XR+ je cloudová platforma bez kódu, která nejlépe funguje pro vytváření úchvatných AR zážitků využívajících geolokaci a je vhodná pro turistiku, festivaly, umění a kulturní akce. Navíc XR odkazuje na rozšířenou realitu, která zahrnuje AR (rozšířená realita), VR (virtuální realita), MR (smíšená realita) a další.

  Do svých zážitků můžete přidat mnoho multimediálních prostředků, včetně textů, obrázků, zvuku, videí a dokonce i statických nebo animovaných 3D modelů.

  Klíčové vlastnosti:

  • Uživatelsky přívětivá platforma pro bezproblémovou spolupráci mezi týmy s více uživatelskými účty.
  • Podporuje webAR a webVR. Nejsou vyžadována žádná další stahování.
  • Obsah přístupný přímo z webových prohlížečů.
  • Sledujte a ukotvujte objekty, jako jsou obrázky, povrchy, obličeje, ruce a nohy, čímž se rozšiřují možnosti interaktivních aplikací XR.
  • Přizpůsobte spouštěče pro animaci 3D modelů, přehrávání videí, přesměrování uživatelů na webové stránky, povolení selfie nebo sdílení obsahu na sociálních sítích.

  Podnikové funkce:

  • Vytvořte propagační kampaně, které osloví vaše publikum.
  • Generujte QR kódy pro offline kanály. Vložit kódy pro online kanály.
  • Přizpůsobte si interakce, zvyšte povědomí o značce a vytvářejte zážitky specifické pro dané místo pomocí geolokačních funkcí.
  • Získejte přístup k pokročilé analýze a získejte v reálném čase přehled o zapojení a čase stráveném v prostředí XR.
  • Získejte optimalizace založené na datech k měření úspěšnosti projektu.

  Cena: Prodejce nabízí 3 plány – zdarma, PRO (od 109 $ měsíčně) a SUPER (od 439 $ měsíčně). Neziskové organizace, studenti a umělci mohou kontaktovat dodavatele pro přizpůsobené plány.

  PlugXR

  PlugXR je oblíbená platforma bez kódu mezi nadšenci AR, zejména kvůli svým cenově dostupným plánům. Jedná se o jednoduché řešení s uživatelsky přívětivým rozhraním, které využívá funkci drag-and-drop. To je důvod, proč platforma zvyšuje obrovskou zákaznickou základnu více než 8000 uživatelů.

  PlugXR vám umožňuje snadno vytvářet vlastní bíle označené AR aplikace, které zajistí, že vaše značka bude prosvítat.

  Klíčové vlastnosti:

  • Cloudová platforma pro snadný přístup bez jakýchkoli geografických omezení.
  • Kompatibilní s hlavními prohlížeči; není vyžadována žádná další instalace na místním systému.
  • Vyviňte aplikaci jednou a poběží hladce na platformách Android i iOS.
  • Odstraňuje složitost instalace Android Studio a Xcode poskytnutím potřebných souborů (.apk pro Android a .ipa pro iOS) v rámci platformy. Snadno publikujte aplikace AR v Obchodě Play a App Store.
  • Podporuje populární sady SDK, jako jsou Vuforia, ARCore, ARKit a další.
  • Funkce pro spolupráci s cloudovou platformou umožňující práci na dálku.
  • Sledujte výkon aplikací odkudkoli globálně pomocí přehledů a analýz v reálném čase. Získejte cenné statistiky, abyste mohli optimalizovat své RR a činit rozhodnutí na základě dat.

  Ceny: Starter Plan, Pro Plan a Enterprise Plan jsou tři hlavní cenové úrovně nabízené PlugXR. Za 30 dolarů je nabízen Starter Plan, který je ideální pro začátečníky. I když má málo funkcí, je to skvělé místo pro začátek. Pro středně velké podniky nabízí Pro Plan, který stojí 79 dolarů, komplexnější funkce. Enterprise Plan je rozsáhlá sada řešení AR navržená pro větší organizace za cenu 199 USD.

  UniteAR App Creator

  Pokud chcete vytvářet bíle označené AR aplikace, zážitky a pluginy WebAR, měli byste vyzkoušet UniteAR’s AR App Creator. Tato platforma SaaS, která je poháněna vlastním AR enginem, usnadňuje vytváření vlastních aplikací AR s nulovým kódováním.

  Stejně jako většina platforem v tomto seznamu, i UniteAR používá přístup bez kódu, což znamená, že k vytvoření aplikace nemusíte být odborník na programování. Je navržen tak, aby zpřístupnil rozšířenou realitu každému bez ohledu na původ nebo odbornost.

  Klíčové vlastnosti:

  • Cenný nástroj pro marketing, reklamu, umění nebo vzdělávání.
  • Designově přívětivý tvůrce aplikací pro vytváření vlastních aplikací pro rozšířenou realitu s bílým štítkem.
  • Vytvářejte aplikace pro platformy Android i iOS bez jakýchkoli potíží.
  • XRmeet pro pohlcující digitální asistenci nabízející vzdálenou pomoc a detekci objektů.
  • Ideální pro samoobslužné instalace, údržbu a řešení technických problémů.

  Cena: UniteAR nabízí svým uživatelům tři plány. Starter pack začíná na 99 USD měsíčně a je nejlepší pro jednotlivce, kteří chtějí tuto technologii vyzkoušet poprvé. Pro střední a velké podniky nabízí prodejce přizpůsobené plány.

  BlippAR

  BlippAR, považovaný za průkopníka v rozšířené realitě, je úžasný prohlížeč, který uvolňuje sílu fotoaparátu vašeho mobilního zařízení. Funguje tak, že rozpoznává objekty a obrázky ze skutečného světa a poté na ně magicky překrývá podmanivý digitální obsah.

  Jednou z nejlepších věcí na BlippAR je jeho nástroj AR Creator/Developer s názvem BlippBuilder. Pomocí tohoto nástroje můžete snadno vytvářet vlastní zážitky z rozšířené reality bez jakýchkoli znalostí kódování. Ať už chcete vytvářet aplikace pro AR náhlavní soupravy nebo chytré telefony, BlippBuilder vám pomůže.

  Klíčové vlastnosti:

  • Rozšířená realita pro balení produktů, obálky časopisů a umělecká díla.
  • Bezproblémově detekuje objekty a překrývá relevantní digitální obsah, čímž vytváří poutavý a interaktivní zážitek.
  • Přesné a rychlé rozpoznání objektů.
  • Rozmanitá řada interaktivních zážitků, včetně 3D modelů, videí a animací.
  • Získejte přístup k vysoce kvalitnímu vzdělávacímu nebo zábavně orientovanému obsahu.
  • Uživatelsky přívětivé rozhraní pro snadnou navigaci a objevování nových zážitků.
  • Interakce v reálném světě překlenutím propasti mezi fyzickými objekty a digitálním obsahem.

  Ceny: Kontaktujte dodavatele ohledně cenových plánů.

  Vectary

  Vectary je dokonalá platforma, která tyto pohlcující zážitky snadno přivádí k životu. To, co odlišuje Vectary od ostatních, je jeho dostupnost a nabídka bohatá na funkce, díky čemuž je vynikající volbou pro designéry i týmy.

  Klíčové vlastnosti:

  • Vytvářejte ohromující 3D obsah a obsah rozšířené reality přímo ve vašem prohlížeči.
  • Jednoduché uživatelské rozhraní pro rychlé a profesionálně vypadající výsledky.
  • Rozsáhlá sbírka milionů bezplatných 3D scén, modelů a materiálů s funkcí drag-and-drop.
  • Vectary Photon pro vykreslování podle cesty, fyzicky založené přímo v prohlížeči, což šetří čas a námahu.
  • K dispozici je okamžitý náhled. Vkládejte návrhy na web pomocí prohlížeče Web AR.
  • Vytvářejte interaktivní 3D konfigurátory pomocí vlastních materiálů, animací a tvarů.
  • Bezproblémově spolupracujte se svým týmem, poskytujte zpětnou vazbu pomocí 3D komentářů a spravujte projekty prostřednictvím pohodlného řídicího panelu podobného Disku Google.

  Další funkce:

  • Podpora více než 60 3D formátů souborů, včetně souborů CAD, zjednodušuje proces importu a převodu.
  • Exportujte své návrhy do souborů připravených pro AR, jako jsou USDZ a GLTF, během několika sekund.
  • Integrace s Figma a Sketch umožňuje návrhářům používat vlastní 3D makety a prvky, nastavovat požadované pohledy a vytvářet vlastní makety a 3D prvky.

  Cena: V bezplatném plánu můžete vytvořit 10 projektů s omezenými zdroji. Pro vytváření interaktivních zážitků budete potřebovat plán Pro účtovaný ročně za 15 $ měsíčně. Chcete-li využít řešení pro své podnikání, musíte požádat o přizpůsobený plán.

  ŘEV

  Roar je platforma Content Management AR, která je mezi pedagogy a tvůrci poměrně oblíbená. Je to výkonná, ale přístupná platforma, která vám umožňuje vytvářet a nasazovat obsah AR, který zaujme vaše publikum. Ať už jste pedagog, který chce zlepšit své výukové metody, nebo obchodník hledající inovativní způsoby, jak zaujmout spotřebitele, ROAR vám rozhodně může pomoci.

  Klíčové vlastnosti:

  • Intuitivní editor pro proces tvorby umožňuje bezproblémové sloučení fyzické a digitální reality.
  • Podporuje různé režimy AR a umožňuje skenování obrázků a objektů v reálném světě.
  • Více možností nasazení podle vašich požadavků.
  • Vyberte si použití ROAR hned po vybalení, integrujte sadu SDK skeneru ROAR do své stávající aplikace nebo dokonce označte ROAR bílou značkou, aby odpovídala identitě vaší značky.
  • Zaujměte své spotřebitele působivějším způsobem, upoutejte jejich pozornost a zanechte trvalý dojem.

  Cena: ROAR nabízí tři plány – Educator (99 $ ročně), Creator (50 $ měsíčně) a Business (269 $ měsíčně).

  Klíčové úvahy pro výběr platforem AR No-Code

  Zde je několik klíčových úvah:

  ✅ Softwarový požadavek: Vyhodnoťte své specifické softwarové požadavky pro vývoj AR. Zvažte faktory, jako je typ a složitost kreativní aplikace, kterou chcete vytvořit, úroveň potřebného přizpůsobení a flexibility a jakékoli konkrétní požadované integrace nebo zdroje dat. Vyberte si platformu, která nabízí nezbytné funkce a možnosti pro splnění vašich softwarových požadavků.

  ✅ Scénáře použití: Určete zamýšlené scénáře použití pro vaši aplikaci. Stavíte jej pro marketingové kampaně, vzdělávání, hraní her nebo průmyslové účely? Různé platformy mohou vyhovovat konkrétním scénářům použití a nabízet specializované funkce nebo šablony zaměřené na průmysl. Vyberte platformu, která odpovídá vašim zamýšleným případům použití.

  ✅ Složitost: Zvažte složitost aplikace AR, kterou chcete vytvořit. Některé platformy bez kódu jsou vhodnější pro jednoduché překryvy nebo základní interakce, zatímco jiné nabízejí pokročilejší možnosti, jako je rozpoznávání objektů, prostorové mapování nebo rozpoznávání gest. Vyberte platformu, která odpovídá úrovni složitosti, kterou požadujete pro své projekty AR.

  ✅ Cílové publikum: Pochopte cílové publikum pro vaši aplikaci. Zvažte jejich technickou způsobilost, preference zařízení a požadavky na přístupnost. Vyberte si platformu, která podporuje zařízení cílového publika a nabízí uživatelsky přívětivá rozhraní pro vytváření a používání AR obsahu. Kompatibilita s oblíbenými zařízeními, jako jsou smartphony, tablety nebo nositelná zařízení, je zásadní.

  ✅ Stávající nástroje a integrace: Zhodnoťte kompatibilitu a integrační schopnosti platformy bez kódu s vašimi stávajícími nástroji nebo systémy. Pro konkrétní návrhářský software, systémy pro správu obsahu nebo zdroje dat si vyberte platformu, která umožňuje bezproblémovou integraci s těmito nástroji pro zefektivnění vašeho pracovního postupu a maximalizaci efektivity.

  ✅ Výukové zdroje a podpora: Vyhodnoťte dostupnost výukových zdrojů, dokumentace, výukových programů a podpůrných kanálů, které poskytuje platforma bez kódu. Robustní výukové zdroje, živá komunita a citlivá podpora mohou výrazně usnadnit křivku učení a pomoci vám překonat jakékoli problémy během vývoje AR.

  ✅ Kompatibilita platformy: Zvažte kompatibilitu zvolené platformy bez kódu s cílovými platformami nebo operačními systémy. Ujistěte se, že platforma podporuje platformy, na kterých zamýšlíte nasadit své aplikace pro rozšířenou realitu, jako jsou iOS, Android nebo webové prohlížeče. Kompatibilita napříč různými platformami umožňuje širší dosah a dostupnost.

  Závěrečná slova

  Rozšířená realita (AR) se stala nedílnou součástí našeho každodenního života a nabízí vzrušující a interaktivní zážitky. Použití platforem bez kódu dále zlepšilo proces vývoje tím, že poskytuje vizuální rozhraní, předpřipravené komponenty, automatizaci pracovních postupů, integraci se zdroji dat a kompatibilitu mezi platformami, čímž zjednodušuje vytváření zážitků AR.

  Díky dostupnosti pozoruhodných platforem AR bez kódu, jako jsou 8thWall, ZapWorks, XR+, PlugXR, UniteAR a BlippAR, mohou nyní jednotlivci z různých prostředí snadno prozkoumat a implementovat AR do svých projektů.

  Dále si přečtěte podrobný článek o rozšířené analýze.