9 nejlepších bezplatných řídicích panelů Looker Studio pro SEO

Vytvoření řídicího panelu Looker Studio SEO od nuly může být složité, zvláště pokud nejste příliš zruční s kódem. Znamená to, že nemůžete využít Looker Studio pro hloubkový přehled vašich klíčových metrik? Samozřejmě že ne! Existuje mnoho šablon pro vytváření smysluplných SEO dashboardů Looker Studio, které vám mohou pomoci získat užitečné informace a činit rozhodnutí na základě dat.

Nejlepší na tom je, že jsou zdarma a můžete je začít používat během několika minut. Jediné, co musíte udělat, je přizpůsobit filtry a nahrát své vlastní zdroje dat, abyste mohli vytvářet sestavy, grafy a grafy, které vám pomohou vizualizovat výkon SEO. Dokud nebudete vizualizovat svůj výkon v oblasti SEO a neklepat na důležité metriky, jako jsou kliknutí, pozice a CTR, nikdy nebudete moci vědět, zda vaše úsilí o SEO funguje nebo ne.

Navíc, jak zjistit, zda si vaši konkurenti vedou lépe než vy? Podle jakých dotazů hodnotíte? Jaké dotazy můžete dále využít? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete pomocí vizualizace dat pomocí řídicích panelů Looker Studio. Začněte pomocí bezplatných šablon.

Metriky dobrého SEO Dashboardu

Měli byste na svém GSC sledovat několik klíčových ukazatelů výkonu (KPI), abyste zjistili, zda se vaše úsilí v oblasti SEO vyplácí. Dokud nesledujete a neměříte tyto KPI, nikdy nemůžete vyvinout konsolidované úsilí k pokroku:

Podnikatelka pracující na notebooku

 • Organický provoz měřený zobrazeními a prokliky
 • Míra prokliku (CTR) k měření úspěchu
 • Vedení, průměrná pozice/hodnocení

A sledování pokroku je nedílnou součástí každé zdravé SEO strategie.

Jak používat šablony Looker Studio na GSC/GA4

Chcete-li používat většinu šablon řídicího panelu Looker Studio, postupujte takto:

 • Přejděte na web šablony a na odkaz na šablonu
 • Jakmile kliknete na zprávu, budete přihlášeni do svého Looker Studia; pokud jste přihlášeni

 • Dále vás většina šablon vyzve k přidání zdroje dat. Můžete to vidět jako Použít vlastní data nebo autorizovat konektor
 • Zobrazí se vám všechny datové sady, které jste nahráli, takže si vyberete ten správný
 • Pomocí rozbalovacích tlačítek můžete měnit filtry, segmentace a kategorie

Víceméně proces zůstává podobný, ale může se lišit v závislosti na šablonách, které používáte. Nyní se podívejme na nejlepší bezplatné šablony dostupné pro řídicí panely Looker Studio, které můžete využít k tomu, abyste otřásli těmito hodnoceními SEO!

Aleyda Solisová

Aleyda Solisová‚s Panel GSC pro Looker Studio šablona je krátká a jednoduchá. Můžete sledovat nejdůležitější KPI SEO pro svůj web, jako jsou zobrazení, kliknutí a pozice.

Kromě toho můžete také nastavit vlastní počáteční a koncová data a měřit data pro libovolný zvolený čas. Ve skutečnosti můžete také získat rychlý přehled zobrazení, kliknutí a pozic za posledních 30 dní v horní části panelu.

Můžete vyhledat jakýkoli dotaz, zmapovat vstupní stránky, které chcete sledovat, a vybrat kategorii zařízení mezi mobilním telefonem, tabletem, počítačem nebo vším pro komplexnější zobrazení. Kromě pozice a prokliků můžete sledovat i míru prokliku (CTR) webu. Míra prokliku je počet kliknutí na váš příspěvek/reklamu vydělený počtem zobrazení.

Takže CTR příspěvku = kliknutí po kliknutí ÷ zobrazení po zobrazení. Navíc můžete také zkontrolovat své nejvýkonnější vstupní stránky posunutím dolů. Nyní, zatímco měření úspěšnosti vstupní stránky vám umožní pochopit, zda umístění vašich klíčových slov, umístění a části obsahu fungují, ale také vám umožní zjistit, které části obsahu jsou hodnoceny pro relevantní vyhledávací dotazy.

  Jak opravit chybu „Toto zařízení nelze spustit“. (Kód 10)

Vyhledávání klíčových slov a generování obsahu můžete zaměřit na nejčastější vyhledávací dotazy, abyste zvýšili sledovanost a míru konverze. Zde je snadné si představit výkon v porovnání s předchozími měsíci.

Piped Out

GA4 podle Piped Out je řídicí panel Looker Studio pro měření výkonu SEO, konkrétně organických, cílových a výnosových relací. Jednoduše řečeno, můžete najít odpovědi na to, proč vaše organická návštěvnost stoupla nebo klesla, odkud pochází, které stránky si vedou a které segmenty vyžadují zlepšení.

Zdroj: Blogový příspěvek GA4, vydán

Chcete-li použít tento řídicí panel SEO, začněte vytvořením kopie List Google Updates a zprávu. Poté můžete upravit sekce, jako jsou kategorie stránek a filtry, podle vašich potřeb SEO a dat, která budete sledovat.

Dále se podívejte, odkud pochází váš organický provoz. Ponořte se hlouběji do segmentů a zjistěte, jak si vedete v různých dimenzích, jako jsou různé země a kategorie stránek. Můžete sledovat míru okamžitého opuštění, zapojení a relace nákupů/tržeb, které se snadno převedly.

Budete také moci kontrolovat metriky v průběhu času, jako je % změny celkových relací a následné % změny celkových tržeb. Tato bezplatná zpráva vám však neposkytne přístup k odběru vzorků nebo mohutnosti. Nemůžete přizpůsobit metriky přehledů ani dělat věci rychle. Není to super rychlý řídicí panel, ale odvede vám práci, aby vám ukázal, jak se změnil provoz a které vstupní stránky vyžadují vaši pozornost.

Andy Simpson

Andy Simpson‚s Panel dotazů Looker Studio je krátký a jednoduchý filtr dotazů GSC, který vám pomůže porozumět typu vyhledávacích dotazů, na které se zobrazujete.

Dotazy lze rozdělit do 4 kategorií:

 • Jaké dotazy, jako: Co je světelný meč? Jaká je velikost světelného meče?
 • Kde jsou dotazy typu: Kde je můj světelný meč? Kde je moje hra?
 • Při dotazech typu: Kdy se staly populární světelné meče? Kdy budou do Star Wars přidány nové světelné meče?
 • Proč dotazy jako: Proč je světelný meč populární? Proč jsou Star Wars populární? Nebo proč je světelný meč modrý?

Můžete také zkontrolovat dotazy, které obsahují jak, jsou, blízko, mohou, kdo je, chce a dělá. Jakmile povolíte řídicí panel Looker Studio, můžete vidět svá vlastní data nastavením filtrů, které fungují v kontextu vašich dat.

Digitální marketing Jordan

Sledování návštěvnosti SEO a akvizice SEO jsou dvě zásadní složky měření úsilí společnosti v oblasti SEO. The Šablona SEO Dashboard – JDM podle Digitální marketing Jordan stará se o obojí.

Zmapujte svůj provoz SEO v delších časových obdobích a kontrolujte výkon neznačkových klíčových slov meziročně i měsíčně, abyste získali ucelený obrázek.

Dále přejděte na kartu akvizice SEO a zkontrolujte cestu registrace, registrace podle kanálu, registrace v průběhu času a vstupní stránky, které k registraci vedly.

Můžete si také vybrat výchozí seskupení kanálů relace, například organické, přímé, organické sociální sítě, doporučení, e-mail nebo placené sociální sítě.

Porter

Neměli byste se příliš spoléhat na vývojáře, aby dali dohromady vaše marketingové KPI pro neuvěřitelný úspěch SEO. Porter‚s Šablona přehledu Google Data Studio vám může pomoci získat podrobný přehled o segmentech akvizice, zapojení, publika a elektronického obchodu s přehledem výkonu.

Můžete zadat metriky akvizice a získat souhrn pro sledování výkonu. Pokud jde o zapojení, můžete v průběhu času nahlédnout do špiček, nejvýznamnějších událostí a nejvýkonnějších stránek. Pokud jde o publikum, můžete zkontrolovat distribuci, zařízení, zemi, město, jazyk a technologické závislosti, které mohou mít dopad na vaše KPI SEO.

  Co to je a jak to zjistit a zmírnit?

Můžete také zkontrolovat metriky příjmů z elektronického obchodu s procentem udržení a kohortovou analýzou. Porterova šablona je tak komplexní a dobře propojená, že si klade za cíl poskytnout vám 360stupňový pohled na vaši SEO analytiku využitím firemních dat. Před zobrazením nebo kontrolou šablony však musíte Porter autorizovat a připojit k vašemu GSC.

Data Bloo

Chcete mít meziroční přehled metrik SEO podle analýzy klíčových slov podle značky vs. generického hodnocení a hodnocení stránek? Získejte to vše a organický přehled s tímto All-in-one šablona Search Console podle Data Bloo.

Organický přehled vám pomůže získat přístup k indexovaným stránkám na Google a indexovaným dotazům seřazením procentuální změny a absolutní změny jedinečných stránek a jedinečných klíčových slov. Můžete si také zobrazit údaje pro jednotlivé kategorie zařízení, jako je mobil, stolní počítač a tablet. Nejen to, budete také moci sledovat KPI organického vyhledávání, jako jsou kliknutí, zobrazení, CTR webu a průměrná pozice, pomocí výsečových grafů a grafických prezentací s procentuálním zvýšením nebo snížením.

Kromě toho lze KPI zobrazit také podle zemí, a to je zvláště důležité, pokud je váš globální web určený širokému publiku. Můžete zobrazit dotazy, kliknutí a pozice a nárůst nebo pokles těchto metrik pro obecná klíčová slova a klíčová slova značky.

Můžete také provést analýzu klíčových slov pomocí této šablony Looker Studio pro SEO mezi short-tail vs. long-tail. Navíc provádějte analýzu stránek zobrazením vyhledávacích dotazů, klíčových slov a odkazů SERP s prokliky a CTR pro stránky s nejvyšším hodnocením na Googlu.

Windsor.ai

Pokud nejste schopni vizualizovat data, nemůžete pochopit, zda úsilí SEO přináší vaši požadovanou návratnost investic. To je místo SEO Reporting Dashboard podle Windsor.ai přichází v.

Šablona řídicího panelu GSC společnosti Windsor,ai vám prostřednictvím grafů, tabulek a vysoce živé vizuální estetiky umožňuje zobrazit nejlepší výkon vstupní stránky s odpovídajícími dotazy a důležitými metrikami.

Můžete zkontrolovat, jaký je výkon za určité vlastní časové období, na různých zařízeních a zda došlo ke zvýšení nebo snížení CTR, zobrazení nebo průměrných pozic.

Chcete-li šablonu použít, stačí zkopírovat hlavní panel, vybrat nový zdroj dat a vybrat konektory Google v konzole Google Search Console. Tím je váš proces SEO auditu ještě jednodušší.

Lazarina Stoyová

Sledování metrik vašeho konkurenta je stejně důležité jako sledování vašich vlastních. Chcete vědět, jak si vedou se sledovanými klíčovými slovy nebo jaký je jejich podíl, který by potenciálně mohl být váš! Abychom vám pomohli zmapovat prostředí SEO konkurence, Lazarina Stoyová‚s Ovládací panel analýzy SERP s podporou ML je klenot.

Můžete s tím udělat hodně. Můžete zkontrolovat podíl vyhledávání na základě domény, kategorie webu, kategorie záměru a jejich korelace s prokliky, zobrazeními a pozicemi klíčových slov, která používáte.

To není vše! Můžete také provádět hromadnou analýzu konkurentů na základě domén a adres URL, které mají nejvyšší hodnocení pro vámi vybraná klíčová slova. To znamená, že můžete mít na první pohled holistický pohled na všechny konkurenty a jejich důležité KPI.

Můžete také provádět analýzu API a entit sentimentu. Zkontrolujte, které entity jsou nejčastěji používané ve vašich adresách URL, meta popisech, počtu zmínek a skóre sentimentality. Můžete také provádět cílenou analýzu sentimentu pomocí bublinových grafů, barevných značek sentimentu a velikosti nebo síly sentimentu.

Cronyx Digital

Cronyx Digital‚s Šablona organického vyhledávání GA4 vám pomůže udržet zásobu důležitých metrik SEO podle zobrazení, kliknutí, uživatelů, CTR webu, pozice, návštěv, míry zapojení a průměrné doby zapojení.

  Jak posílit příspěvek na Instagramu

Začíná to jednoduchým přehledem těchto metrik na první pohled a poté se přechází ke grafickým grafům, které měří metriky proti sobě. Například kliknutí vs. zobrazení nebo míra zapojení vs. návštěvy. Tato srovnání vám umožní pochopit, jak velká část vašeho úsilí SEO převádí na potenciální zákazníky.

Budete také moci sledovat nejlepší organická klíčová slova a rozlišovat uživatele podle typů uživatelů, zemí a kategorií zařízení, abyste získali komplexní přehled o reakci publika a míře úspěšnosti.

Nejlepší doporučení pro pokročilé vytváření přehledů

Bezplatné řídicí panely jsou dobrými obrazovými reprezentacemi pro zahájení analýzy vašich dat. Ale nestačí jim to! Chcete-li získat úplný obrázek a činit rozhodnutí na základě dat, možná se budete muset spolehnout na pokročilé strategie vytváření přehledů:

#1. Supermetrika

Pracujete s daty SEO na více kanálech, jako je Google, Facebook, a nástroje pro klíčová slova třetích stran, jako jsou SEMrush a Ahrefs? Spojte je všechny dohromady do jediné platformy pro integrovaný zážitek Supermetrika. Opravte nefunkční odkazy, vylepšete indexování a identifikujte příležitosti organického růstu na centralizované platformě.

Supermetrics můžete také použít k automatizaci výzkumu klíčových slov, abyste netrávili manuální hodiny únavnými úkoly. Díky integracím třetích stran a 14denní zkušební verzi si můžete Supermetrics vyzkoušet a zjistit, jak mohou pokročilé přehledy změnit.

#2. Power My Analytics

Pokud byste nechtěli prozkoumávat SEO řešení a držet se šablon pro Looker Studio, použijte toto pokročilé Šablona sestavy SEO od Power My Analytics. Můžete kombinovat data, která se vkládají do vašich cest GSC a GA4, a převzít kontrolu nad návštěvami, zapojením, prokliky, CTR, pozicí a dalšími!

Udržujte si náskok díky sledování klíčových ukazatelů výkonu organického vyhledávání v průběhu času a kontrole výkonu vyhledávání na základě dotazů. Která vstupní stránka se zobrazuje na který dotaz? Jak to lze zlepšit? Jaký je průměrný čas strávený na vstupní stránce? Najděte odpovědi a využijte své zdroje dat k posílení svého úsilí v oblasti SEO správným směrem.

#3. Dataddo

Co kdybychom řekli, že nyní můžete posílat data ze svých online zdrojů přímo do aplikací pro správu dat? Věřte nám, protože Dataddo má všechny konektory, na které si vzpomenete!

Ve skutečnosti je jejich portfolio tak rozsáhlé, že pokud potřebujete konektor a oni ho nemají, sestaví ho za vás. Jakkoli to zní úžasně, zde je to, co je na Dataddo ještě pozoruhodnější: pomáhá vám rychle získat přehled.

Získání rychlých přehledů je problém s bezplatnými šablonami řídicího panelu Looker Studio, ale už ne! To není vše. Můžete také ukládat historická data bez skladu, škálovat své úsilí v budoucnu a mít jistotu technické podpory.

Navíc můžete vyzkoušet jejich bezplatný plán pro tři datové toky, dokud nebudete připraveni vyzkoušet jejich prémiové plány.

Nechť jsou řídicí panely cestou vpřed

Rozhodování na základě dat se stalo zásadním, a pokud stále nejste schopni sledovat své metriky SEO na GSC nebo GA4, je čas začít s bezplatnými řídicími panely, které jsme zmínili!

Umožňují vám převzít kontrolu nad všemi důležitými metrikami, jako je CTR, % zvýšení nebo snížení, dotaz a průměrný čas, abyste zjistili, zda vaše strategie SEO funguje.

Pokud jste již vyčerpali volné zdroje a potřebujete posunout svá SEO data na další úroveň, vyzkoušejte pokročilá řešení jako Datadoo nebo Supermetrics. Budete moci odemknout nejmodernější funkce, jako je žádné skladování, výkonné integrace a automatizovaný výzkum klíčových slov. Pokud byste chtěli přejít na pokročilý řídicí panel Looker Studio pro SEO a vytváření přehledů, můžete si vyzkoušet šablonu sestav SEO od Power My Analytics a nechat svá data mluvit za vás.

Nyní, když jsou vaše prodeje spuštěny a běží, vyzkoušejte tyto nástroje a vytvořte prodejní panel.