13 nejlépe hodnocených Smart Contract auditorských firem v roce 2023

Pojďme prozkoumat nejlepší auditorské firmy pro chytré smlouvy, které vám mohou pomoci zabezpečit váš kryptografický projekt a ochránit majetek vašich zákazníků.

Inteligentní smlouvy jsou samočinné digitální dohody v kódech uložených na blockchainu. Navíc, jakmile jsou tyto smlouvy nasazeny, nelze je měnit.

Zranitelnosti v inteligentních kontraktech jsou hlavním důvodem různých hacků, podvodů a krádeží založených na kryptoměnách. Například hackeři ukradli krypto aktiva v hodnotě 480 milionů dolarů v první polovině roku 2023.

Proto je důležité před spuštěním vašeho krypto projektu auditovat chytré kontrakty. Začněme základy, zůstaňte naladěni!

Co je audit Smart Contract?

Audit inteligentní smlouvy zahrnuje podrobnou analýzu kódů přítomných v inteligentní smlouvě. Výsledkem je, že tento proces pomáhá odhalit potenciální rizika a chyby před nasazením kódu v blockchainové síti.

Navíc open-source povaha blockchainových projektů ponechává prostor pro různé zranitelnosti. Jakmile jsou takové neauditované smlouvy nasazeny, hackeři zjistí, že je snadné prolomit bezpečnostní systém a dostat se pryč s kryptografickými aktivy vašeho zákazníka.

Kromě toho má projekt, který dokončí proces auditu, tendenci získat přijetí v kryptoprostoru. Auditované projekty navíc s větší pravděpodobností přitáhnou pozornost investorů.

Zabezpečení blockchainu je významným faktorem, který hraje klíčovou roli v úspěchu krypto projektu. Z tohoto důvodu je důležité provádět inteligentní audit smluv prostřednictvím renomovaných firem.

Nyní se podívejme na seznam nejlepších auditorských společností pro chytré smlouvy.

Hashlock

Hashlock je australská firma zaměřující se na audity chytrých smluv a kybernetickou bezpečnost blockchainu. Kromě toho jsou členy FinTech Australia a Blockchain Australia.

Tato firma provádí přísný audit, aby zjistila a nahlásila problémy se zabezpečením inteligentní smlouvy. V důsledku toho proces jejich auditu zahrnuje:

  • Analýza zranitelnosti
  • Hloubková ruční kontrola kódu
  • Ofenzivní testování pomocí softwarových nástrojů průmyslového standardu
  • Návrhy revize vývoje pro první recenzi
  • Závěrečná analýza a její podrobná zpráva

Hashlock spolupracoval s různými krypto projekty na provádění auditů chytrých smluv na Ethereum, BNB Smart Chain (BSC), Polygon a Solana. Některé z těchto projektů zahrnují např Šílené kartelyAria Land, BTAF Protocol, Jubi DAO, Verida Token (VDA) atd.

Nejpůsobivější funkcí Hashlock jsou jeho jednoduché a dobře definované zprávy o auditu. Jejich zprávy například pokrývají všechny hlavní aspekty, jako je hodnocení zabezpečení, kvalita kódu, závislosti, zranitelnosti, proveditelné návrhy a další.

Hacken

Založena v roce 2017, Hacken nabízí služby inteligentního auditu smluv více než 1 000 klientům po celém světě. Navíc k dnešnímu dni prověřili více než 1 200 krypto projektů.

Kromě toho mezi jejich hlavní klienty patří Huobi, Binance, DAO Maker a 1inch, abychom jmenovali alespoň některé. Kromě toho provádějí audity pro širokou škálu blockchainů, jako je Ethereum, BNB Smart Chain (BSC), Polygon, Solana, Aptos a další.

Jejich hlavní tým zapojený do auditu inteligentních smluv tvoří více než 60 špičkových inženýrů. V důsledku toho nebyly ve finančním roce 2022 hlášeny žádné zneužití.

Chcete-li získat jejich službu, musíte nejprve odeslat formulář s nabídkou popisující váš projekt, podrobnosti dokumentace, zdrojový kód inteligentní smlouvy a další. Hacken trvá 5 až 15 pracovních dní, než dokončí audit chytré smlouvy.

QuillAudits

QuillAudits má prokazatelnou historii zabezpečení více než 850 krypto projektů. Navíc jejich auditorská služba pomohla zajistit majetek v hodnotě přes 30 miliard dolarů.

  13 nástrojů AI pro vývojáře k rychlejšímu vytváření aplikací

Kromě toho má tato firma také více než 5 let zkušeností s auditem v prostoru Web3. Výsledkem je, že prověřili více než 800 tisíc řádků kódů inteligentních smluv.

Kromě toho QuillAudits poskytuje audit pro velké množství blockchainů. Mezi hlavní příklady patří například BNB Smart Chain (BSC), Solana, Ethereum, Polkadot, Polygon, Algorand a další.

Kvalita jejich auditorských služeb přilákala více klientů z různých ekosystémů, jako je DeFi a kryptohry, abychom jmenovali alespoň některé. Kromě toho mezi jejich klientskou základnu patří Gameloft, Nord Finance, Dfyn, Polygon DAO atd.

ConsenSys Diligence

ConsenSys Diligence nabízí audity chytrých smluv speciálně pro projekty založené na Ethereu. Kromě toho prověřili více než 100 blockchainových společností a objevili více než 200 hlavních problémů v kódech inteligentních smluv.

ConsenSys, který založil spoluzakladatel Ethereum Joseph Lubin, je jedním z nejdůvěryhodnějších jmen v kryptoprostoru. Je pozoruhodné, že tato firma stojí za vývojem jedné z nejlepších kryptopeněženek, MetaMask.

ConsenSys Diligence se navíc skládá ze zkušeného týmu auditorů, výzkumníků a vývojářů. V důsledku toho provedli audit prominentních krypto projektů jako Aave, 1inch, 0x, Lybra Finance, Uniswap a další.

Po dokončení auditu tato firma poskytne zprávu s exekutivním shrnutím, rozsahem, zjištěními a přehledem systému. Kromě toho tato zpráva také zahrnuje závažnost každého problému a jeho potenciální zlepšení.

CertiK

Založena profesory na Yale a Columbii, CertiK je bezesporu jednou z nejpreferovanějších auditorských firem. Kromě toho obsahují technologii AI, špičkové auditní nástroje a metody pro nejlepší výsledky auditu.

V době psaní tohoto článku provedl CertiK audit více než 4 400 projektů založených na blockchainu. Kromě toho oznámili svým klientům více než 68 000 auditních zjištění.

Tato společnost založená v roce 2018 si získala uznání špičkových investičních firem. Mezi jejich hlavní investory patří například Sequoia Capital, Tiger Global, Goldman Sachs, Binance atd.

Kromě toho je CertiK jedním z doporučených auditorů chytrých smluv předními burzami jako Huobi, Binance a OKEx. Kromě toho nabízejí auditorské služby pro populární blockchainy jako Ethereum, BSC, Polygon, Solana atd.

Halborn

Růstový hacker založil Rob Behnke a etický hacker Steven Walbroehl Halborn v roce 2019. Audity chytrých smluv jsou hlavní službou, kterou svým klientům nabízejí.

Jejich auditní zpráva poskytuje důkladnou analýzu chytrých smluv. Pomáhá tedy opravit chyby v kódu, problémy s návrhem a identifikovat slabá místa zabezpečení. Kromě toho mají odborné znalosti v oblasti auditování programovacích jazyků, jako jsou Solidity, Python a Rust.

Mezi hlavní klienty Halborn patří ApeCoin, Avalanche, Bancor a BlockFi, abychom jmenovali alespoň některé. Kromě toho se tato auditorská firma specializuje na blockchainy jako Ethereum, Terra, Solana, NEAR atd.

Kromě toho se velikost Halbornu v posledních několika letech rozrostla a má tým více než 100 nejlepších bezpečnostních inženýrů. Nakonec této firmě trvá 2 až 4 týdny, než dokončí audit chytré smlouvy.

Antier řešení

Antier řešení je společnost, která nabízí různé služby založené na metaverse a blockchainu. Zejména si získaly reputaci jako audit inteligentních smluv pro svou kvalitu a efektivitu.

A co je nejdůležitější, nabízejí své audity pro širokou škálu průmyslových odvětví. Mají například klienty v oblasti nemovitostí, pojišťovnictví, zdravotnictví, médií a zábavy, bankovnictví a financí, dopravy a logistiky.

  Proč nemůžete použít televizi jako monitor?

Jejich audit navíc pokrývá všechny oblasti kryptoekosystému. Hlavní služby zahrnují decentralizované finance (DeFi), decentralizované aplikace (DApp), nezaměnitelný token (NFT), počáteční nabídku coinů (ICO) a audity blockchainových protokolů.

Kromě toho tato firma audituje prominentní blockchainy jako Ethereum, BSC, Cosmos, TRON, Cardano, Solana atd. Z tohoto důvodu uzavřela partnerství s kryptoplatformami jako Alchemy Pay, fastnode.io, GetBlock, Nownodes, Nexo atd.

Antier Solutions má také velkou klientskou základnu z oblasti kryptoměn. Mezi jejich klienty patří CoinTrade, 5ireChain, Tarality, Weownomy Platform a další.

Chainsulting

Založena v roce 2017, Chainsulting je společnost zabývající se poradenstvím, bezpečností a vývojem softwaru pro Web3. Tato společnost má více než 6 let zkušeností v oboru a své služby nabídla více než 420 klientům.

Tato německá společnost poskytuje inteligentní audity smluv pro špičkové blockchainy. Podporované blockchainy jsou Ethereum, Solana, Hyperledger, EOS, Tezoz, Polygon a BSC.

Kromě toho je auditorská zpráva společnosti Chainsulting přijímána a dostupná na jedné z nejlepších kryptoplatforem, CoinMarketCap. Výsledkem je, že jejich zpráva má mezi členy kryptokomunity dobrou pověst.

Kromě toho se tato společnost řídí německými bezpečnostními standardy a technologií, aby mohla poskytovat kvalitní auditní zprávy. Z tohoto důvodu jsou jejich významnými klienty 1inch, ApeCoin, Agave, Apollo Currency atd.

V době psaní tohoto článku je Chainsulting v procesu změny značky na softstack.io.

SlowMist

Založena v roce 2018, SlowMist je renomovaná bezpečnostní firma, která nabízí zabezpečení blockchainu. Kromě toho jsou první čínskou firmou pro audit zabezpečení inteligentních kontraktů, která byla uvedena na seznamu doporučení společnosti Etherscan.

Je pozoruhodné, že jejich zprávy o auditu inteligentních smluv byly oceněny a uznány několika kryptoburzami, jako je OKX. Kromě toho má jejich tým více než 10 let zkušeností se zabezpečením sítí.

Zkušenosti a odborné znalosti této firmy v oblasti inteligentního auditu smluv jí pomohly získat mnoho partnerů. Například spolupracovali s významnými jmény, jako jsou Binance, Huobi, Crypto.com, imToken, OKX, PancakeSwap atd.

SlowMist dokončil audity chytrých smluv pro více než 1500 klientů. Kromě toho jejich služba pokrývá špičkové blockchainy jako Ethereum, Aptos, EOS, Klaytn a Solana.

Quantstamp

Quantstamp je uznávanou firmou s odbornými znalostmi v oblasti blockchainové bezpečnosti s více než 500 audity inteligentních smluv. Svým klientům navíc pomohli zajistit majetek v hodnotě přes 200 miliard dolarů.

Tato firma provedla audit blockchainů, včetně Solana, Avalanche, Ethereum, Flow, BSC, Cardano a dalších. Navíc jejich inteligentní audit smluv hrál klíčovou roli při zabezpečení DApps, jako jsou Curve, OpenSea a Maker.

Kromě toho společnost Quantstamp také provedla audity velkých jmen v prostoru NFT, jako jsou Decentraland, The Sandbox, Axie Infinity, SuperRare, Nifty Island, Zora, NBA Top Shot a další.

Kromě toho mezi jejich klienty z prostoru DeFi patří Compound, Arbitrum, Chainlink, SushiSwap, Lido, xDAI, BadgerDAO atd.

OpenZeppelin

OpenZeppelin tvoří tým bezpečnostních expertů, který provádí audity chytrých smluv. Tato firma založená v roce 2015 úspěšně prověřila více než 370 krypto projektů.

Chytré smlouvy auditované společností OpenZeppelin obsahují aktiva v hodnotě přes 15 miliard dolarů. Kromě toho tato firma spolupracuje s více než 30 špičkovými blockchainovými sítěmi z kryptoprostoru.

Navíc poukazují na to, zda jsou problémy v inteligentních smlouvách kritické, vysoké, střední nebo nízké. Kromě toho přidávají poznámky, které obsahují odborné návrhy a doporučení.

OpenZeppelin je důvěryhodný podle populárních jmen z krypto ekosystému. Mezi jejich klientskou základnu patří například Coinbase, Ethereum Foundation, Matter Labs, Aave, Optimism a další.

  Kdo je Jack Dorsey?

ChainSecurity

ChainSecurity je chytrá smluvní auditorská firma, která působí v blockchainovém sektoru od roku 2017. Kromě toho poskytuje auditorské služby pro projekty Web3 a protokoly DeFi, abychom jmenovali alespoň některé.

Tato firma věří v profesionální metodologii, která poskytuje svým klientům hloubková šetření a zajištění kvality. Z tohoto důvodu přidali rozsáhlou klientskou základnu, včetně MakerDAO, Compound, Curve Finance, Rarible, Uniswap atd.

ChainSecurity tvoří tým odborníků na blockchain bezpečnost. Většina členů týmu jsou například absolventi a držitelé PhD. špičkové evropské univerzity ETH Zurich.

PeckShield

Založena v roce 2018, PeckShield je blockchain bezpečnostní firma se staršími výzkumníky a bezpečnostními profesionály. Tým se skládá například z odborníků se zkušenostmi ze společností Microsoft, Qihoo 360, Intel, Alibaba a další.

Tato firma provedla audity pro širokou škálu oblastí blockchainového prostoru. Navíc byly spojeny s mnoha krypto burzami, peněženkami, DApp, těžebními fondy a DeFi.

Mezi prominentní úspěchy PeckShield patří odhalení mezery BatchOverflow na smart kontraktu Ethereum. Je pozoruhodné, že tato firma má obrovské klienty, včetně BNB Chain, Avalanche, dYdX, Polygon, ParaSwap atd.

Nejčastější dotazy

Jaké kroky zahrnuje audit inteligentních smluv?

Mezi hlavní kroky patří:

1) Shromažďování dokumentů: Prvním krokem je shromáždit důležité projektové dokumenty, jako je codebase, whitepaper, technická dokumentace atd.
2) Kontrola dokumentů: Zde členové týmu zkontrolují předložené dokumenty, aby zjistili rozsah a technické specifikace projektu.
3) Kontrola inteligentních smluv: Expert na zabezpečení blockchainu kontroluje každý řádek kódu inteligentní smlouvy, aby zjistil bezpečnostní problémy.
4) Testování auditu: Inteligentní smlouvy jsou testovány ručně a automaticky pomocí standardních auditních nástrojů.
5) Úvodní zpráva a návrhy: Po testování tým vytvoří úvodní zprávu na základě výsledku testu. Kromě toho poskytují návrhy na nápravu problémů.
6) Přehodnocení: Auditorská firma spolupracuje s vývojovým týmem projektu, aby opravila všechny bezpečnostní chyby zjištěné v její úvodní zprávě.
7) Závěrečná zpráva o auditu: Po vyřešení stávajících problémů je klientům poskytnuta podrobná závěrečná zpráva o auditu.

Jaké druhy bezpečnostních zranitelností jsou kontrolovány v auditu inteligentních smluv?

Mezi hlavní bezpečnostní zranitelnosti kontrolované během auditu inteligentní smlouvy patří:

1) Reentrancy Attack: K tomuto útoku dochází, když závady inteligentní smlouvy odesílají externí hovory na nedůvěryhodnou smlouvu, což vede k odlivu finančních prostředků.
2) Front-running: Špatně vytvořené kódy pomáhají podvodníkům znát informace před blockchainovými transakcemi a těžit z nich.
3) Logické chyby: Tyto chyby jsou nejběžnější formou zranitelnosti, včetně pravopisných a základních chyb v kódování.
4) Integer Overflow a Underflow: Zde inteligentní kontrakt provádí nesprávné provádění aritmetických operací, což má za následek chybné výpočty.
5) Závislost na časovém razítku: Smlouvy, které velmi spoléhají na časová razítka, mohou do určité míry upřednostňovat těžaře k manipulaci.

Je možné provést audit chytrých smluv ve vaší vlastní firmě?

Ano, je to možné, pokud má interní tým zkušený bezpečnostní tým blockchainu a potřebné nástroje. Je však obtížné vyrovnat se kvalitou auditu nejlepším auditorským firmám, které spolupracovaly s velkými krypto projekty.

Závěrečné myšlenky

Závěrem lze říci, že audit chytré smlouvy vašeho projektu je povinný, abyste se vyhnuli budoucím hackům a útokům. Kromě toho zajistěte, aby audit kvality prováděli odborníci z oboru.

Všechny auditorské firmy pro chytré smlouvy uvedené v tomto článku poskytují standardní auditorské služby. Nakonec je na vás, abyste vyhodnotili a vybrali službu, která nejlépe vyhovuje vašemu krypto projektu.

Dále prozkoumejte nejlepší platformy pro sázení kryptoměn.