9 nejlepších platforem pro hostování herního serveru pro každého

Herní svět se vyvíjí a vyžaduje více výpočetního výkonu než kdy jindy!

Dobrá zpráva je – výpočetní technika je levná!

Už není omezován ve vaší domácnosti s herní konzolí nebo počítačem. Prakticky kvůli hře pro více hráčů nemusíte hrát sami nebo zvát přátele k sobě domů.

Dnes se videohry staly sociální aktivitou, kde se lidé po celém světě mohou setkávat online, vytvářet týmy a začít hrát. Ve skutečnosti můžete být součástí velké globální komunity hráčů se společnými zájmy. Nemluvě o tom, že hry pro více hráčů s hraním rolí se také stávají masivně populárními, což vysvětluje, proč lidé milují Counter-Strike, Minecraft, Rust, Starbound, Ark, Space Engineers a další.

Tyto hry přicházejí v různých stylech, obsahu a žánrech, kde spolu hrají různé druhy lidí, ať už to jsou muži, ženy, dospívající, profesionálové atd., a neomezují se pouze na herní nerdy.

A k hostování těchto her potřebujete specializovaný herní server.

Proč?

Pojďme to zjistit!

Pokud jste herní nadšenci, kteří chtějí prozkoumat větší hlubiny herní říše a hrát s kýmkoli na světě, kdykoli bez častých prodlev a přerušení, má pronájem serveru smysl.

Pokud to děláte úplně sami, kromě náhlých pádů a výpadků se zhoršuje i výkon a rychlost hry. Je to proto, že by mnoho hráčů využívalo stejný server a využívalo stejné zdroje.

Tyto špičkové videohry však vyžadují výkonný server, abyste mohli zažít plynulejší hraní.

Kromě toho mohou kdykoli nastat problémy s počítačem a sítí. Zkazí vaši herní náladu a uvítá spoustu věcí na pozadí, které můžete spravovat, jako například:

 • Oprava zablokovaných portů routeru,
 • Obtížnost manipulace s mnoha hráči,
 • Bezpečnostní problémy a další.

To vše vyžaduje dobré znalosti a dovednosti, které možná nemáte, natož časovou náročnost.

Proto potřebujete specializovanou platformu herního serveru, abyste se vyhnuli všem těmto problémům, ušetřili si herní čas a vyhnuli se frustracím.

Dedikovaný server se skládá ze shluku výkonných serverů, které uživatelům umožňují do značné míry přizpůsobit svou hru, hrát různé verze své oblíbené hry a zvát váš herní kruh z jiných míst.

Další výhody dedikovaného hostování herního serveru jsou:

 • Optimální výkon s pokročilými procesory a SSD
 • Zvládá vysoký provoz
 • Více flexibility pro dobu provozuschopnosti a šířku pásma
 • Žádné problémy s přehříváním
 • Plynulé hlasové chaty jednotlivě nebo ve skupinách.
 • Rychlá podpora s rozumnými sazbami za řešení problémů
 • Podporuje mnoho pluginů, modů a herních prostředí
 • Možnost přepínání her a snadno použitelné ovládací panely

A více…

Chcete-li využít všech těchto výhod, najděte si slušné herní serverové hostingové řešení pro hostování vašich her a postarejte se o vaše herní požadavky.

Za tímto účelem jsme připravili následující seznam, abyste se mohli rozhodnout, který z nich má nejlepší kombinaci funkcí a cen, a jděte do toho.

ScalaCube

Slavné jméno v aréně hostingu herních serverů, ScalaCube je pro vás skvělou volbou. Pronajímá servery pro hry – Minecraft, Minecraft PE, ARK, Rust a Hytale. ScalaCube nabízí neomezený a bezplatný provoz bez omezení.

Provoz vždy zůstane s optimální šířkou pásma bez ohledu na jeho objem po nebo proti proudu. Pro svůj herní server si můžete vybrat mezi HDD nebo SSD úložištěm. Ale to druhé je preferováno kvůli 10x vyšší rychlosti a pohodlí, pokud potřebujete často přistupovat k datům serveru.

Zaručují 99,9% dostupnost serveru pro nepřetržitý herní zážitek. Kromě toho všeho získáte neomezené sloty pro hostování serveru Minecraft a podporu více serverů, pluginů a modů.

Získáte plnou podporu FTP, okamžitá nastavení, více modů a pluginů a DDoS ochranu pro další hry. Jejich cena začíná na pouhých 2,5 $ měsíčně.

  Jak opravit chybu „Vaše úložiště v prohlížeči pro MEGA je plné“

HostHavoc

HostHavoc je další populární jméno v řešení hostingu herních serverů. Jejich herní servery se skládají z pokročilých funkcí a vlastních nástrojů udržovaných aktivně spolu s aktualizacemi modů a her. Máte možnost si vybrat z 25+ různých her s HostHavoc.

Zahrnuje oblíbené jako ARK: Survival Evolved, 7 Days to Die, Arma 3, Counter-Strike: GO, Garry’s Mod, Insurgency: Sandstorm, Minecraft, PixARK, Rust, Space Engineers, Squad, Terraria atd. HostHavoc nabízí okamžité nastavení pro preferované herní servery, které vám pomohou rychle začít.

Všechny herní servery vykazují vysoký výkon díky NVMe SSD spolu se serverovým hardwarem na podnikové úrovni. Převezměte úplnou kontrolu nad svým herním serverem díky snadné správě, pokročilým nastavením, snadné konfiguraci a plnému přístupu FTP.

S HostHavoc můžete kdykoli přepínat hry a objevovat nové, aniž byste museli platit další částku. Nabízí dostupnost dílny Steam a podporuje více modů, pluginů a API třetích stran. Má 10 lokalit datových center na 3 kontinentech s pečlivě vybudovanou vysokokapacitní sítí.

Užijte si spolehlivou síť a zařízení s 99,9% dostupností, stabilním výkonem serveru a skutečnou redundancí. HostHavoc také nabízí bezplatnou ochranu DDoS, denní zálohy, nepřetržitou podporu během 15 minut odezvy a 3denní záruku vrácení peněz. Kromě PayPal a kreditních karet můžete provádět platby v kryptoměnách.

Zataženo

Spusťte své vlastní vysoce výkonné herní servery s Cloudzy’s řešení hostování podpisů.

Nabízejí herní servery na operačních systémech Windows i Linux. Můžete získat řešení pro hostování her s ultra velkou šířkou pásma, úložištěm NVMe a rychlostí připojení 1 Gb/s za velmi přijatelné ceny. Základní plány stojí pouhých 7,95 $/měsíc.

Cloudzy nabízí špičkové servery nové generace ve více než 15 globálních datových centrech s minimální latencí. S více než 30 hrami dostupnými bez příplatku si můžete snadno nastavit a nasadit svůj vlastní herní server pro Minecraft, ARK, Rust, Interstellar Rift, Counter-Strike, L4D2 a mnoho dalších titulů. Zajistěte si vysokorychlostní herní zážitek s nulovým zpožděním díky jejich špičkové infrastruktuře přeplňované technologií NVMe SSD a KVM.

Jejich inteligentní firewall a ochrana DDoS znamenají, že můžete hrát bezpečně a v pohodě. Jejich hostingová řešení jsou specificky zaměřena na online hraní, obsahují špičkový hardware a alokaci zdrojů s nulovým obsahem.

Díky četným umístěním serverů po celé Severní Americe, Evropě a východní Asii může být Cloudzy ideální pro hráče žijící v kterémkoli z těchto regionů.

OVHcloud

Dedikované servery OVHcloud poskytují nejlepší výkon a stabilitu přizpůsobenou pro online hraní. OVHcloud nabízí herní servery pro různé hry a softwarové programy, jako je Mumble, TeamSpeak, Counter-Strike, Rust, Minecraft, Ark, Arma, Garry’s Mod, L4D2 a Team Fortress.

Jejich servery jsou založeny na procesorech AMD Ryzen třetí generace s architekturou ZEN-2 navrženou tak, aby uživatelům usnadnila online hraní bez zpoždění. Mohou spravovat efektivní zpracování videa a obrazu, paralelní úlohy a hraní pro více hráčů.

OVHcloud nabízí robustní anti-DDoS ochranu na všech svých serverech, která je schopna zabránit výpadkům služeb. Na rozdíl od standardních bezpečnostních řešení se přizpůsobuje provozu UDP pro audio a video soubory a videohry a kontroluje odchozí i příchozí provoz.

Jejich herní servery mohou vykazovat maximální šířku pásma 1 GB/s, aby dosáhly dokonalého výkonu, aniž by byla ohrožena provozuschopnost. OVHcloud má datová centra rozprostřená po celém světě, která vám dávají možnost pronajmout si herní server, který je nejblíže vaší lokalitě, což vám zajistí minimální latenci.

Každý server má veřejnou adresu IPv4 a IPv6 a v případě potřeby si můžete pro svůj server pronajmout další IPv4. Jejich servery mají SLA kolem 99,90 %, aby zajistily lepší dostupnost. Servery obsahují 500 GB úložné kapacity pro zálohování.

  Jak chránit sešity, listy a buňky před úpravami v aplikaci Microsoft Excel

Google Cloud

Hostujte své hry Google Cloud‚s herní servery a mají bezproblémový herní zážitek. Správa serveru je zde jednoduchá díky robustní globální infrastruktuře bez nepříznivých dopadů na výkon. Jejich herní servery jsou schopny běžet na maximální rychlosti 3,8 GHz.

Bez ohledu na to, kde se vaši herní partneři nacházejí po celém světě, Google Cloud má servery umístěné po celém světě ve 24 regionech dostupných ve více než 200 zemích a propojené s vysoce kvalitní sítí. Herní servery Google Cloud nabízejí přizpůsobené automatické škálování na základě vašich herních potřeb. Dodává se s jediným ovládacím panelem pro rychlou správu serveru a usnadňuje snadné nasazení.

Servery Citadely

Hrajte své hry bez obav z častých zpoždění a pádů výběrem Servery Citadely jako váš partner hostingu herního serveru. Ať už jde o výkon, kvalitu serveru nebo spolehlivost, hostingová služba splňuje všechna požadovaná kritéria hráčů.

Mají pro vás k dispozici širokou škálu her jako ARK, 7 Days to Die, Killing Floor 2, Sniper Elite 3, Don’t Starve Together, Counter-Strike Source, Interstellar Rift, Minecraft, PixARK, Sandbox, Rust, Terraria, Zombie Panic a další.

Nabízejí výkonný a vlastní ovládací panel – TcAdmin navržený tak, aby usnadnil správu serveru pomocí optimalizovaných konfigurací a funkcí, abyste mohli své herní servery využít na maximum. Jejich dedikované servery využívají nejnovější hardware a síťové technologie.

Všechny servery běží na jednotkách SSD s šířkou pásma 1 Gb/s pro rychlejší výkon, což zajišťuje, že ve hře nikdy nezůstanete pozadu. Jakmile provedete platbu, poskytnou okamžité nastavení serveru během několika sekund, takže můžete rychle začít a pracovat.

Citadel Servers se stará o zabezpečení serveru s nepřetržitým monitorováním sítě spolu s anti-DDoS ochranou. Mají datová centra ve více než 20 lokalitách na 4 kontinentech, aby bylo zajištěno, že zažijete co nejmenší zpoždění. Chcete-li být věrným zákazníkem a objednat si server na 12 měsíců, nabízejí 10% slevu z ceny pronájmu.

Amazon GameLift

Zaměstnat Amazon GameLiftHosting herních serverů, který využívá AWS a jeho výkon k poskytování optimálního výkonu, nejnižší latence a větších úspor nákladů. Posuňte svou hru na další úroveň díky dedikovaným serverům, které lze rychle škálovat, nasazovat a provozovat.

Je to jedna z nejlepších možností pro hry pro více hráčů. Bezpečně poskytují instance, nasazují servery na běžící instance, monitorují herní servery a instance, nahrazují ty nezdravé a vyvažují zátěž serveru. Herní servery Amazon GameLift se nacházejí v 15 globálních regionech pokrývajících 5 kontinentů, aby byla zajištěna vyšší dostupnost a provozuschopnost.

Bez ohledu na to, zda máte rádi hry pro jednoho nebo více hráčů, zajistí rychlé hraní. GameLift také neustále prohledává dostupné servery, aby našel ty s nízkou latencí. Pokud není k dispozici, máte možnost nakonfigurovat hostingovou službu a automaticky přidat větší kapacitu blíže k vašim hráčům.

Jelikož GameLift běží na cloudové infrastruktuře AWS, užijte si nejrozsáhlejší a nejbezpečnější cloudovou platformu. Kromě GameLift nabízí AWS více než 175 plně vybavených služeb, takže si můžete být jisti, že získáte vysoce spolehlivou službu.

Nabízejí funkci automatického škálování, která může spustit tisíce simultánních instancí a zastavit nepoužívané instance během několika minut. Servery můžete nakonfigurovat tak, aby automaticky škálovaly kapacitu na základě procentuálních cílů v ustáleném stavu a nechat GameLift, aby se škálování postaralo o úpravu kolísání vzoru zatížení.

Vaše herní servery jsou v bezpečí díky ochraně DDoS a zabezpečení před častými síťovými útoky. Nabízí instance Spot i on-demand a máte možnost vybrat si ze 40 typů a velikostí instancí. Pro každý případ si vyberte preferovanou konfiguraci paměti, CPU a síťové kapacity vhodnou pro vaše herní potřeby.

  15 nejlepších softwaru pro sledování/správu výdajů pro majitele malých a středních podniků

GameLift podporuje hlavní herní enginy jako Amazon Lumberyard, Unity, Unreal Engine, herní enginy C# & C++ atd., spolu s více platformami. S GameLift platíte pouze za zdroje, které využíváte s vysoce výkonnými virtuálními počítači, bleskově rychlým přenosem dat a úložištěm na SSD, bez jakéhokoli měsíčního závazku. GameLift můžete také integrovat s dalšími službami AWS, jako je AWS Shield a další.

Takže začněte

Pronajměte si herní server od Takže začněte a zažijte skutečnou sílu inovací a výkonu. Poskytují vám stroje navržené pro hostování vašich oblíbených her a nabízejí optimální specifikace a minimální latenci.

So you Start vám umožňuje hostovat hry jako Minecraft, Counter-Strike, Team Fortress 2 a další služby jako TeamSpeak a Mumble. Jejich herní servery obsahují 16 IP adres bez jakéhokoli měsíčního poplatku, anti-DDoS ochranu, 100GB záložní úložiště, 250 Mbps šířku pásma a 90 různých prostředí.

Můžete se také rozhodnout pro doplňky, jako jsou failover IP, Express KVM IP, Backup+. Abyste ze svého herního serveru vytěžili maximum, nakonfigurujte svůj systém s Intel i5 nebo i7 a 16–32 GB RAM a úložištěm SSD.

Takže you Start hostuje své servery v datových centrech OVH umístěných na různých místech, jedno v Kanadě a 3 další ve Francii. Tato datová centra využívají nejmodernější technologie pro architekturu, obrovskou kapacitu, údržbu, zabezpečení a 24/7 dohled.

Vultr

Nasaďte vysoce kvalitní herní servery jediným kliknutím pomocí Vultr‚s server hosting řešení. Poté, co kliknete na nasadit, zorganizují cloudovou platformu Vultr a přidělí vaše instance ve zvoleném datovém centru.

Dále si můžete nainstalovat a přizpůsobit libovolné mody, které chcete, a nechat Vultr spravovat nastavení VPS za vás, aby byla zajištěna lepší flexibilita pro vyladění vašeho herního serveru. Jejich herní servery běží na vysoce výkonných sítích s nízkou latencí, takže hráči mohou objevit svůj nejvyšší herní potenciál.

Tajemstvím vysokého výkonu Vultr je jeho podnikový hardware, rychlé SSD disky, nejnovější generace procesorů Intel, která zajišťuje 100% SLA, odolnou stabilitu a konzistentní servis.

Nabízejí jednoduchý ovládací panel s přehledným dashboardem a robustním API, takže vše můžete snadno spravovat. Vultr vám umožňuje propojit vaše aplikace s izolovanými místními privátními sítěmi, usnadňuje síť IPv6, poskytuje úplný root přístup s vyhrazenou IP pro všechny VM a umožňuje vám vybrat si vlastní ISO.

Můžete se integrovat s jejich API a spustit, ovládat a zničit instance serveru. Mají globální datová centra umístěná na 17 místech v 10 různých zemích, včetně USA, Nizozemska, Francie, Spojeného království, Německa, Kanady, Korejské republiky, Japonska, Singapuru a Austrálie.

Závěr

Neustále se vyvíjející herní prostor dosahuje nových výšin a pomáhá hráčům objevovat nová dobrodružství a vzrušení. A aby to pro vás bylo ještě jednodušší, technologické firmy nabízejí pokročilé herní servery s výkonnými funkcemi a funkcemi, takže můžete hrát s kýmkoli na světě a užívat si jedinečný herní zážitek.

Získejte tedy svůj herní server ještě dnes z kterékoli z výše uvedených platforem.

Potřebujete nahrát své hry? Podívejte se na tento software pro nahrávání her.

x