A2 Managed WordPress Hosting je pro profesionálního bloggera

Pojďme se podívat na hosting A2 Managed WordPress a uvidíme, proč by měl být vaší nejlepší volbou pro bleskově rychlý web.

V určitém okamžiku budete muset upgradovat na lepšího hostitele. Ale díky velkému počtu webových hostitelů je tento přepínač opravdu matoucí.

Navíc dostupnost webových hostitelů, kteří účtují méně než dolar až stovky dolarů měsíčně, rozhodnutí dále komplikuje.

Než se však pustíme do hloubky s A2 Managed Hosting a proč je to dobrá volba, měli bychom si oprášit základy.

Obecně existují dva typy hostingu pro začátečníky WordPress:

Sdílený hosting

Jak je patrné z názvu, sdílený hosting je o mnoha webových stránkách umístěných na jediném serveru. Obvykle se jedná o nejekonomičtější možnost, kterou blogeři na základní úrovni volí pro své první webové stránky.

Tyto hostingové plány však nemohou poskytovat špičkové zabezpečení a výkon kvůli zjevným cenám za špínu.

Obvykle získáte zlevněné úvodní plány a dokonce i obnovení zůstanou po celý rok výrazně pod hranicí 100 USD.

Ty jsou nejlepší pro osobní projekty, weby s nízkou návštěvností a pro lidi, kteří si mohou udělat trochu DIY. A protože neexistuje žádná omezení ohledně používání CMS – i ty nejlepší optimalizační strategie po určité době selžou.

Spravovaný hosting WordPress

Tito poskytovatelé hostingu se postarají o vylepšení výkonu, aktualizace zabezpečení atd., což umožňuje vlastníkovi webu soustředit se na hlavní činnost.

A protože získáte vynikající podporu, jsou relativně dražší než předplatné sdíleného hostingu.

Kromě toho je výkon serveru často lepší, vezmeme-li v úvahu, že hostuje pouze jeden CMS (v tomto případě WordPress).

Kromě toho existuje jen malý rozdíl, který lze poznat. A i když to z názvu není jasné, spravovaný hosting WordPress také sdílí zdroje a na jednom serveru může být několik webů, stejně jako tomu bylo u sdíleného hostingu.

Nakonec je lepší vybrat si dobrého webhostingu a vyhnout se pokušení nejnižších cen, abyste zajistili hladký uživatelský zážitek.

Proto se podíváme na…

A2 Managed WordPress Hosting

A2 Managed WordPress hosting bere výkon velmi vážně a má různé plány s flexibilními cenami.

Než provedeme praktické a výkonové testy, uvidíme některé funkce.

Ačkoli přesné funkce závisí na předplatném, několik pozoruhodných dobrot zahrnuje:

 • Špičkové úložiště NVMe SSD
 • Bezplatná migrace stránek
 • Staging/klonování stránek zdarma
 • Záruka 99,9% dostupnosti
 • Profesionální e-mail zdarma
 • Snadná údržba WordPress Toolkit
 • Denní zálohy
 • Webový server LiteSpeed
 • Mezipaměť WordPress LiteSpeed
 • Chytré aktualizace
 • 1 Klepněte na Režim údržby
 • 1-Klikněte na Indexování vyhledávače
 • Ochrana hrubou silou
 • Ochrana DDoS
 • SSH a FTP přístup
 • Volitelné WordPress-CLI
 • Filtrování spamu
 • Nejnovější protokol HTTP
 • Imunify360 Enterprise Security
  Jak zrušit objednávku Fashion Nova

Kompletní seznam funkcí najdete na porovnejte hosting WordPress spravovaný A2 strana.

Ačkoli jsou funkce většinou samozřejmé, některé je třeba zdůraznit, pokud jde o to, jak poskytují hodnotu profesionálnímu bloggerovi.

Staging/klonování zdarma

To se týká toho, kdy můžete vytvořit fiktivní web pro testování nového motivu, pluginu nebo čehokoli jiného před spuštěním. Uvědomte si, že ne všichni poskytovatelé hostingu poskytují tuto službu zdarma a existují samostatné pluginy, které je třeba zakoupit pro inscenaci.

Ale získáte to zdarma s WordPress spravovaným A2.

Webový server LiteSpeed

Zatímco většina webhostingového prostoru stále běží na webových serverech Apache, A2 spravovaný WordPress spoléhá na nejnovější technologii webových serverů – LiteSpeed ​​– i na základních úrovních.

Jednoduše řečeno, LiteSpeed ​​je skvělý pro spouštění aplikací založených na PHP, jako je WordPress. Kromě toho má plnou podporu HTTP/3, vynikající ochranu DDoS, mezipaměť na úrovni serveru a několik dalších atributů, díky kterým je tou nejlepší volbou pro weby WordPress.

LiteSpeed ​​mezipaměť WordPress

Jedná se o vynikající bezplatný plugin mezipaměti WordPress, který můžete ideálně použít na jakémkoli webovém serveru a hostiteli.

Když to však spojíte s webovým serverem LiteSpeed, získáte exkluzivní funkce pro další optimalizace, jako je ukládání požadavků rozhraní WordPress Rest API do mezipaměti, různé ukládání do mezipaměti pro stolní a mobilní platformy, naplánování čištění pro konkrétní adresy URL, podpora HTTP/3 a QUIC atd.

Použijte libovolný plugin

Někteří spravovaní hostitelé WordPress omezují svou uživatelskou základnu na malou skupinu schválených pluginů z důvodu omezení výkonu.

A2 vám však nebrání v používání čehokoli, co je dobré pro vaše podnikání. Přesto udržuje seznam pluginů, kterým byste se měli vyhnout pro špičkově fungující web.

Ochrana hotlinkem

Hotlinking je, když někdo použije vaše serverové prostředky (většinou obrázky) na své webové stránce bez vašeho svolení. V závislosti na návštěvnosti webu hotlinkeru si to může vybrat daň z vašich zdrojů hostingu, aniž by vám to přineslo nějaké výhody. I když existují konfigurace na úrovni serveru, které lze udělat, aby se to zastavilo, vždy s sebou nese riziko nesprávné konfigurace.

Hosting A2 vám to však pomůže dosáhnout pouhým přepínačem, abyste se vyhnuli jakékoli možnosti poruchy.

Chytré aktualizace

Aktualizace jsou určeny ke zlepšení výkonu, ale není neobvyklé, když náhodně poruší věci a způsobí přerušení.

Inteligentní aktualizace, které se zabývají přesně těmito situacemi, klonují web a testují aktualizace WordPress a pluginů a poté spouští kontroly na aktualizovaném klonovaném webu. Následně můžete ověřit výsledky a podle toho pokračovat v aktualizacích.

Obnova zálohy

Všichni hostitelé si uchovávají zálohy pro své komerční použití, aby obnovili přístup pro případ, že by se na jejich straně něco pokazilo. Ale obecně k nim uživatel nemá přístup.

Přestože na trhu existuje nespočet zálohovacích pluginů, většina z nich je placená nebo má omezenou bezplatnou úroveň.

  Přesunout soubory ze stažených souborů do jiného umístění na základě typu souboru

Naproti tomu hosting WordPress spravovaný A2 přichází s denními zálohami a obnovením jedním kliknutím.

Kromě toho všechny plány kromě základního předplatného přicházejí se zálohováním mimo pracoviště.

Existuje mnohem více funkcí, než je zde uvedeno, ale to je jen proto, aby se A2 stal jedním z prémiových poskytovatelů hostingu WordPress.

Dále se přesuneme k praktickému, po kterém následuje zátěžové testování.

Začínáme

Prvním krokem je výběr vhodného plánu a registrace do služby. Pro tuto ukázku jsme se rozhodli pro Fly managed hosting.

Následně se to zeptá na název domény. Můžete buď použít svou doménu registrovanou jinde, zahájit převod domény na A2, zaregistrovat novou nebo pokračovat s figurínou zdarma.

Protože to bylo pouze pro ilustraci, pokračovali jsme poslední možností získat etechblog.cz-fly.a2hosted.com.

Dále získáte výběr datového centra. V době psaní tohoto článku jsme si mohli vybrat ze slušného výběru Arizona (USA), Michigan (USA), Singapur (Asie) a Amsterdam (Evropa). To je důležité, protože čím nejblíže jsou servery vaší cílové skupině, tím rychleji fungují.

Vždy se však můžete rozhodnout pro síť pro doručování obsahu pro optimální dobu načítání po celém světě.

Dále si vyberete uživatelské jméno cPanel (probráno později) a vygenerujete bezpečné heslo.

Poté se zobrazí platební obrazovka s výpočtem daně pro váš region. Následně vyplňte další údaje a dokončete nákup.

Podrobnosti o nákupu a přihlašovací údaje nakonec obdržíte v uvítacím e-mailu.

Nastavení WordPressu

Chcete-li začít s WordPress, musíte se dostat do cPanel. Za tímto účelem se můžete přihlásit přímo nebo prostřednictvím klientské oblasti hostingu A2.

Dále přejděte dolů do sekce domény a klikněte na WordPress Toolkit.

Toto je konzola pro správu webových stránek WordPress a provádění operací, jako je příprava, zálohování/obnovení, aktualizace motivů a pluginů atd.

Tento demo web jsme měli připravený k testování. Začít lze podobně kliknutím na Instalovat v části Instalace vlevo nahoře.

Tím se zobrazí vyskakovací okno, kde nastavíte podrobnosti o webu, jako je název, uživatelské jméno, heslo atd., a poté klepněte na Instalovat ve spodní části.

Neobtěžujte se červenou ikonou zámku; to je jen můj osobní správce hesel.

To se obvykle dokončí během několika minut a váš zbrusu nový web WordPress s výchozím tématem a pluginy se spustí a spustí.

Můžete vidět, že SSL je předinstalované, což je indikováno ikonou zámku vedle názvu domény v adresním řádku.

Nakonec můžete navštívit web yourwebsitename.com/wp-admin, kde se dostanete na přihlašovací obrazovku pro vstup do řídicího panelu WordPress, kde můžete přidat témata a pluginy WordPress a vydělat slušné peníze jako profesionální blogger.

Testování výkonu

Upřímně řečeno, bez ohledu na to, jak pohodlný byl proces dosud, je to téměř podobné všem spravovaným poskytovatelům hostingu WordPress.

Skutečná věc je, jak se webová stránka vanilla chová hned po vybalení. Upozorňujeme, že v tuto chvíli jsme neprovedli žádné optimalizace. Kromě toho nejsou nainstalována žádná další témata a pluginy.

  Jak sledovat na Snapchatu

Audit webových stránek

Abychom zkontrolovali tuto nově vytvořenou webovou stránku, zamířili jsme přímo k nástroji pro audit webových stránek etechblog.cz využívajícím technologii Google Lighthouse.

To je velmi přímočaré. Stačí zadat URL, kterou Google Lighthouse zkoumá na 50 zásadních parametrech. Tento nástroj etechblog.cz vám navíc poskytuje užitečné rady, jak obejít každý úzký profil.

Čísla byla zjevně výjimečná, a to i na zbrusu nový web. Nejdůležitější je skóre výkonu, které ukazuje vynikající výkon serveru.

Zátěžové testování

Další na řadě je testování, abyste viděli, jak si vede v reálném životě s testovacím provozem a špičkami. Kromě toho uvidíme, kolik toho zvládne, než dosáhne kapacity.

Za tímto účelem jsme se zaregistrovali s některými cloudovými nástroji pro testování zátěže. Zejména jsme použili K6 a Loader.

Nejprve si vezměme K6.

Postupně jsme během zhruba 12 minut trvání testu poslali 50 virtuálních uživatelů.

Test proběhl úspěšně, doba odezvy zůstala po celou dobu pod 200 ms, což je dobré znamení. Jednotnost grafu (tyrkysově zbarvený) ukazuje sílu serveru, že dokáže zpracovat 50 souběžných uživatelů bez jakýchkoli problémů s výkonem.

Kromě toho míra selhání HTTP (pouze 103 z celkových 11 499) byla nižší než 1 %, což není nic, na co by se dalo zamračit.

Následně jsme nasadili Loader, abychom zkontrolovali limit provozu, který dokáže zvládnout.

V tomto testu jsme odeslali 1 000 virtuálních uživatelů za minutu a hostingový server WordPress spravovaný A2 se choval normálně a vracel se s průměrnou dobou odezvy 170 ms (< 200 ms).

Počáteční špička (modrá) byla jediným okamžikem, který trvalo nastavení, a ani toto náhlé zatížení neznamenalo problém s dobou odezvy 288 ms – nejvyšší za celou dobu trvání testu.

V konečném důsledku může snadno obsloužit asi 1000 návštěvníků za minutu, což je docela dobré číslo.

Pokud se ptáte, ano, šli jsme výše, ale výsledky jsme shledali jako neoptimální, s dobou odezvy vyšší než obvykle předepsaných 200 ms a s nežádoucí poruchovostí.

Zabalit se

A2 Hosting je veterán v hostingovém průmyslu přítomný přibližně ve stejné době jako samotný WordPress.

Takže doporučujeme hosting WordPress spravovaný A2?

Ano, bez rozmýšlení. Je to skvělé za svou cenu a má vynikající optimalizace a bezpečnostní protokoly. A je kryta vzácnou zárukou vrácení peněz, která vrací peníze i po obecně zažitých 30 nebo 60 dnech.

x