Černá obrazovka Windows 11 po aktualizaci? Zde jsou opravy!

Microsoft odvedl skvělou práci při vydání Windows 11 se svěžím designovým jazykem a nesčetným množstvím úžasných nových funkcí. Některé základní problémy se systémem Windows jsou však stále přítomny v systému Windows 11. Nedávno jsme například napsali návod, jak opravit chybu „Vrácení změn provedených v počítači“ v systému Windows 11, protože se neinstalovaly aktualizace. A nyní jsme si všimli, že uživatelům se po aktualizaci na Windows 11 zobrazuje černá obrazovka. Někteří uživatelé hlásí, že černá obrazovka ve Windows 11 se objeví s kurzorem po přihlášení a v některých případech i před přihlášením. Abychom vyřešili přetrvávající problém, sestavili jsme 9 řešení, která po aktualizaci opraví problém s černou obrazovkou Windows 11. V této souvislosti přejdeme k průvodci.

Zobrazuje se vám po aktualizaci na Windows 11 černá obrazovka? Najít opravu přímo zde (2022)

V tomto tutoriálu jsme zahrnuli 9 různých způsobů, jak vyřešit problém s černou obrazovkou vzniklý po nedávné aktualizaci Windows 11. Přidali jsme také řešení pro případ, že se vám po nebo před přihlášením na Windows 11 zobrazuje černá obrazovka s kurzorem. Rozbalte tabulku níže a zkontrolujte požadované řešení.

1. Restartujte počítač

Pokud Windows 11 po aktualizaci nebo po přihlášení zobrazuje černou obrazovku, nemusíte se bát. Někdy po náročné aktualizaci funkcí systému Windows trvá načtení všech součástí systému. V takovém případě byste měli restartovat počítač s Windows 11 a počkat alespoň půl hodiny, než se pustíte do opravy. Pokud po restartu stále čelíte problému s černou obrazovkou, přejděte k dalšímu kroku.

2. Restartujte Průzkumníka Windows

Toto řešení je užitečné zejména pro uživatele, kteří po přihlášení dostanou na Windows 11 černou obrazovku s kurzorem. Znamená to, že váš počítač funguje dobře, jen kvůli nějakému problému s Průzkumníkem nebo grafikou vám systém Windows 11 nemůže zobrazit prostředí plochy. Zde je návod, co dělat v takovém scénáři.

1. Stisknutím klávesové zkratky Windows 11 „Ctrl + Alt + Delete“ otevřete obrazovku pokročilé nabídky. Zde klikněte na „Správce úloh“.

2. Nyní klikněte na „Soubor“ a vyberte „Spustit novou úlohu“.

3. Dále do textového pole napište explorer.exe a stiskněte Enter. Tím se znovu načte prostředí Průzkumníka a černá obrazovka zmizí. Pokud nefunguje podle očekávání, přejděte k další metodě.

  Jak nastavit alfanumerický PIN v systému Windows 10

3. Restartujte grafický ovladač

Windows 11 má skrytou klávesovou zkratku, která umožňuje restartovat grafický ovladač bez přístupu k jakémukoli nastavení. Pokud váš počítač čelí problémům souvisejícím s grafickým ovladačem, černá obrazovka ve Windows 11 okamžitě opraví.

1. Stačí současně stisknout klávesy „Windows + Ctrl + Shift + B“ a Windows 11 restartuje grafický ovladač. Dejte svému počítači minutu a černá obrazovka by na vašem počítači se systémem Windows 11 měla zmizet.

4. Upravte registr prostředí Explorer

Pokud bylo prostředí Průzkumníka upraveno v registru, Windows 11 obvykle zobrazuje černou obrazovku. Chcete-li tyto změny vrátit, postupujte podle níže uvedených kroků. Tím se správně načte prostředí Průzkumníka a opraví se problém s černou obrazovkou na vašem PC.

1. Pro uživatele, kteří mají po přihlášení do Windows 11 černou obrazovku s kurzorem, stiskněte „Ctrl + Alt + Delete“ a otevřete „Správce úloh“.

2. Klikněte na „Soubor“ na horní liště nabídek a otevřete „Spustit novou úlohu“.

3. Zde zadejte do textového pole regedit a zaškrtněte políčko „Vytvořit tuto úlohu s právy správce“. Nyní stiskněte Enter.

4. Nyní se otevře Editor registru. Zde postupujte podle této cesty: HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> MICROSOFT -> Windows NT -> CurrentVersion -> Winlogon.

5. V pravém podokně najdete „Shell“. Dvojitým kliknutím jej otevřete a ujistěte se, že pod „Value data“ je přítomen explorer.exe. Pokud tam není, změňte text a klikněte na „OK“.

6. Nyní restartujte počítač a problém s černou obrazovkou ve Windows 11 bude opraven.

5. Oprava spouštění

Některým uživatelům se v systému Windows 11 zobrazí černá obrazovka ještě před přihlašovací obrazovkou. Znamená to, že se systém Windows nenačítá správně a mohou se vyskytnout nějaké vnitřní systémové problémy. V takových případech nemůžete získat přístup ke Správci úloh nebo restartovat Průzkumníka. Chcete-li problém vyřešit, musíte spustit nástroj pro odstraňování problémů se systémem Windows 11. Zde je návod, jak na to.

1. Nejprve vypněte počítač. Nyní jej zapněte a jakmile se objeví znak načítání systému Windows, znovu jej vypněte. Nyní zapněte počítač a znovu jej vypněte. Udělejte to 2-3krát a systém Windows bude nucen načíst obrazovku obnovení. Na některých počítačích se stisknutím F2, F8 nebo F12 během spouštění také otevře obrazovka pro obnovení po spuštění, takže vyzkoušejte také tyto klávesy.

2. Jakmile se dostanete na obrazovku obnovení, klikněte na „Pokročilé možnosti“.

3. Poté otevřete „Řešení problémů“.

  Jak vytvořit GIF pomocí FFMpeg ve Windows 10

4. Otevřete znovu „Pokročilé možnosti“ a poté klikněte na „Oprava spouštění“.

5. Váš počítač se nyní restartuje a Windows se pokusí problém s černou obrazovkou vyřešit sám. Pokud to nefunguje, přejděte k další metodě.

6. Spusťte systém v nouzovém režimu

Pokud výše uvedená metoda nefungovala a před přihlášením do počítače se systémem Windows 11 se vám stále zobrazuje černá obrazovka, problém může vyřešit zavedení do nouzového režimu. Zde jsou následující kroky:

1. Nejprve spusťte v systému Windows 11 nouzový režim podle našeho odkazovaného průvodce. Na obrazovce „Obnovení“ musíte postupovat podle této cesty: Odstraňování problémů -> Pokročilé možnosti -> Nastavení spouštění -> Restartovat.

2. Zde stiskněte klávesu „4“ nebo „F4“ pro spuštění systému Windows 11 v nouzovém režimu.

3. Jakmile se dostanete do nouzového režimu, doporučuji jednoduše restartovat počítač. Někdy problém s černou obrazovkou v systému Windows 11 vyřeší pouhé spuštění v nouzovém režimu. Zkontrolujte, zda se můžete přihlásit k počítači a zda vše funguje správně. Pokud ne, přejděte k dalšímu kroku.

4. Spusťte zpět do nouzového režimu a odinstalujte podezřelé programy ve Windows 11. Občas některé škodlivé programy zastaví Windows 11 ve správném načítání jeho součástí, takže odeberte otravné aplikace, o kterých nemáte ani ponětí.

5. Doporučuji také otevřít Nastavení systému Windows stisknutím „Windows + I“. Zde přejděte na Systém -> Zobrazení -> Pokročilé zobrazení. Zde změňte obnovovací frekvenci na 60 Hz nebo 30 Hz podle specifikací vašeho monitoru. Nyní restartujte počítač a problém s černou obrazovkou by to mohl vyřešit.

6. Nakonec, pokud stále čelíte problému s černou obrazovkou, spusťte zpět obrazovku nouzového režimu a stisknutím klávesy „5“ nebo „F5“ spusťte nouzový režim s možností internetu. Chcete-li používat internet v nouzovém režimu, budete potřebovat kabelové připojení Ethernet. Pokud nemáte Ethernet, připojte svůj smartphone přes USB kabel a použijte USB tethering.

7. Nyní, když máte připojení k internetu v nouzovém režimu, otevřete Správce zařízení a aktualizujte grafický ovladač. Podrobné pokyny naleznete v našem průvodci, jak aktualizovat ovladače v systému Windows 11.

8. Jakmile je ovladač grafiky aktualizován, restartujte počítač a tentokrát byste neměli čelit žádné chybě černé obrazovky.

7. Odinstalujte poslední aktualizaci

Pokud Windows 11 po nedávné aktualizaci zobrazuje černou obrazovku, možná to souvisí s nejnovější aktualizací, která mohla poškodit některé systémové součásti. V takovém případě je nejlepší odinstalovat poslední aktualizaci. Pro podrobné pokyny postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Chcete-li odinstalovat poslední aktualizaci ve Windows 11, musíme vynutit otevření nabídky obnovy, stejně jako jsme to udělali výše v metodě #5. Restartujte počítač a vypněte jej, jakmile se objeví logo Windows. Opakujte tento proces 2-3krát a objeví se obrazovka Recovery.

  Jak nastavit časový limit pro místní účty v systému Windows 10

2. Zde klikněte na Advanced options -> Troubleshoot -> Advanced options -> Uninstall updates.

3. Naleznete dvě možnosti: aktualizace kvality a aktualizace funkcí. Aktualizace kvality jsou pravidelné a mají menší velikost, zatímco aktualizace funkcí jsou větší a přicházejí dvakrát ročně. Pokud si nejste jisti, která aktualizace to byla, klikněte na „Odinstalovat nejnovější aktualizaci kvality“ a zjistěte, zda se tím problém s černou obrazovkou vyřeší.

4. Pokud to nepomůže, klikněte na „Odinstalovat nejnovější aktualizaci funkcí“ a počkejte dobrou hodinu. Po dokončení procesu se váš počítač restartuje. Nyní zkontrolujte, zda byl problém s černou obrazovkou vyřešen nebo ne.

8. Obnovení systému

Pokud máte pocit, že se po instalaci neznámého programu nebo provedení velkých změn setkáváte s černou obrazovkou, můžete se vrátit do funkčního stavu pomocí Obnovení systému. Všimněte si, že také vrátí zpět všechny změny, které jste provedli v počítači, včetně změn souborů a složek. V zásadě se pomocí nástroje Obnovení systému vrátíte zpět v čase. Zde je návod, jak na to.

1. Otevřete nabídku Recovery v systému Windows 11 násilným vypnutím a restartováním počítače. Jakmile jste v nabídce Obnovení, otevřete Pokročilé možnosti -> Odstraňování problémů -> Pokročilé možnosti -> Obnovení systému.

2. Postupujte podle pokynů na obrazovce a vyberte bod obnovení. Váš počítač se nyní restartuje a problém s černou obrazovkou by měl být vyřešen. Pamatujte, že tento proces zabere hodně času, takže buďte trpěliví.

9. Resetujte počítač

A konečně, pokud žádná z výše uvedených metod nefungovala při řešení problému s černou obrazovkou, budete muset resetovat počítač se systémem Windows 11, abyste se dostali zpět do funkčního stavu. Tím se obnoví tovární nastavení počítače se systémem Windows 11 a jistě se vyřeší problém s černou obrazovkou. Nebojte se, protože všechny vaše soubory a složky z jiných disků nebudou smazány kromě dat na disku C (Plocha, Dokumenty, Stažené soubory a další). Všechny nainstalované programy však budou odstraněny.

1. Na obrazovce obnovení klikněte na Pokročilé možnosti -> Odstraňování problémů -> Resetovat tento počítač.

2. Poté zvolte „Ponechat mé soubory“. Nyní přeinstaluje Windows 11 na váš počítač a problém s černou obrazovkou bude pryč.

Černá obrazovka ve Windows 11 po přihlášení nebo před přihlášením? Zde najdete řešení

Toto jsou tedy nejlepší metody, které můžete použít k opravě černé obrazovky v systému Windows 11. I když se vám černá obrazovka zobrazuje před nebo po přihlášení, máme pro váš problém vhodná řešení. Každopádně to je od nás vše. Pokud se chcete dozvědět, jak povolit zabezpečené spouštění ve Windows 11 nebo jen chcete aktualizovat Windows 11, postupujte podle našich propojených článků. Nakonec, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů níže.

x