etechblog

Co byl Omegle? A proč se to vypnulo?

Klíčové věci

  • Omegle byla online chatovací platforma, která spojovala cizince z celého světa pro chat a video konverzace. Před vypnutím měl přes 3 miliony aktivních uživatelů denně.
  • Uživatelé byli náhodně spárováni s jiným uživatelem a mohli okamžitě začít chatovat, aniž by je přidávali do své sítě. V případě potřeby mohou konverzaci ukončit a zahájit novou.
  • Omegle čelila tlaku a kritice kvůli kontroverzím a nezákonnému obsahu. I přes snahu udržet plošinu bezpečnou se její majitel rozhodl kvůli drtivé povaze práce ji odstavit.

Omegle byla populární online chatovací služba, která vám umožnila mluvit s cizími lidmi z celého světa prostřednictvím chatu nebo videa. Ale po 14 letech se Omegle nadobro vypnul. Co tedy byl Omegle, jak fungoval a proč se vypnul?

Co byl Omegle?

Leif K-Brooks, 18letý z Vermontu, vytvořil online chatovací platformu v roce 2009. Jejím primárním účelem bylo spojit náhodné cizince z celého světa, aby si povídali a vyměňovali si nápady.

  Jak hrát hry PlayStation 2 na Linuxu

Do roku 2010 přidala funkci videochatu, která uživatelům umožňuje vidět, s kým mluví. Podle a prohlášení K-BrooksePokud je internet globální vesnicí, Omegle měla být jednou z ulic v této vesnici, kde se můžete procházet a zahajovat rozhovory s lidmi.

Těsně předtím, než se Omegle 8. listopadu 2023 vypnul, měl podle údajů více než 3 miliony aktivních uživatelů denně. HelpLamacož z něj dělá jednu z největších stránek pro rozhovory s náhodnými neznámými lidmi.

Jak Omegle fungoval?

Omegle fungoval tak, že vás spároval s jiným uživatelem. To bylo provedeno náhodně – nemusíte přidávat druhého uživatele do své sítě, abyste s ním mohli chatovat. Když byl Omegle stále aktivní, stačilo jít na oficiální webovou stránku nebo do aplikace pro iOS a po spárování s cizím člověkem jste mohli okamžitě začít chatovat (i když někdy musíte prokázat, že nejste bot).

Pokud se vám nelíbilo, jak konverzace probíhala, můžete kliknout na tlačítko Zastavit pro ukončení chatu a poté na tlačítko Nový, abyste získali nového partnera pro konverzaci. Případně můžete stisknout Esc na klávesnici jednou pro obě akce.

Omegle vám také umožní spojit se s jednotlivci, kteří mají podobné zájmy, když jste vyplnili O čem chcete mluvit? záznam na domovské stránce. Platforma by také mohla importovat vaše zájmy z Facebooku, pokud to dovolíte, což vám pomůže spojit se s podobně smýšlejícími cizinci.

  Jak získat gesta otisků prstů telefonu Pixel na jakémkoli zařízení [No Root]

Platforma měla několik dalších režimů, včetně Spy (režim otázek), který vám umožnil položit otázku dvěma cizím lidem a zjistit, jak o ní diskutovali. Nechyběl ani College studentský chat, který umožnil studentům spojit se se svými vrstevníky. Než ji však budete moci používat, vyžadovalo to ověřenou e-mailovou adresu pro vzdělávání.

Proč se Omegle vypnul?

8. listopadu 2023 byli fanoušci Omegle překvapeni, když jejich oblíbená chatovací platforma již neexistovala. Místo domovské stránky Omegle uživatelé přistáli na dopise Leifa K-Brookse pro uživatele Omegle.

Řekl, že i když bylo v době Omegle mnoho významných událostí, čelila také tlaku, kritice a negativní zpětné vazbě kvůli kontroverzím na platformě.

Vzhledem k tomu, že Omegle byl svou povahou anonymní, někteří uživatelé byli povzbuzeni k zobrazování nezákonného obsahu.

Omegle podnikla kroky, aby to pomohla udržet v bezpečí. Zavedla moderování, přidala varování a dokonce „monitorovala“ videochaty, aby odhalila špatné herce. Tyto kroky však nebyly příliš efektivní a někteří uživatelé našli způsoby, jak zrušit zákaz Omegle.

  10 šikovných nástrojů pro převod JSON do Excelu

I když byla schopna nahlásit některé uživatele úřadům a zastavit zločin, tyto byly z velké části neúčinné. Kvůli těmto problémům se K-Brooks rozhodl Omegle nadobro vypnout. Podle něj:

Provozování Omegle již není udržitelné, finančně ani psychologicky. Upřímně řečeno, nechci dostat infarkt ve svých 30 letech.

A s tím jedna z největších internetových chatovacích platforem již neexistuje.

Pokud zvažujete přechod na alternativu Omegle, ujistěte se, že chráníte své osobní údaje online, abyste zůstali v bezpečí. Existují typy informací, které byste nikdy neměli zveřejňovat online, i když je služba anonymní.

Omegle No More

Anonymní chatovací platforma umožnila milionům uživatelů náhodně se navzájem spojit. Umožnil lidem vidět jiné kultury, mluvit o různých nápadech a dokonce i několik z nich našlo na platformě svou spřízněnou duši.

Omegle však měl také své problémy. Majitel se rozhodl, že tato bitva je na něj příliš. Takže se loučíme s Omegle.

x