etechblog

Co je Bard a jak vám může pomoci?

Dovolte mi ilustrovat, jak můžete Google Bard použít pro mnoho internetových věcí.

Pokud odpůrci potřebovali něco, aby změnili svůj názor na schopnosti umělé inteligence, byl to rok 2023. Upřímně řečeno, byl jsem jedním z nich, kdo pochyboval, zda může být veřejně přístupná umělá inteligence k něčemu dobrá.

Rychle vpřed o několik měsíců, které zahrnovaly mé praktické zkušenosti s nástroji, které dokážou psát, malovat a vytvářet hudbu, a dokážu se ztotožnit s lidmi, kteří říkají, že umělá inteligence jim může vzít práci.

To znamená, že jsem od první generace umělé inteligence nečekal tolik vylepšení. A mate mě, když přemýšlím o budoucnosti, kde tyto stroje mohou fungovat bok po boku s lidmi, ne-li nás úplně nahradit.

Ale nejsem tady, abych brečel kvůli děsivým možnostem. Místo toho předvedu, co umí jeden z nejjednodušších nástrojů umělé inteligence, generativní chatboti s umělou inteligencí, konkrétně Google Bard.

Co je Google Bard?

Google Bard je bezplatný nástroj AI pro převod textu na výstup.

V současné době je to trénováno na Pathways Language Model 2 (PaLM 2), což je velký jazykový model (LLM), který Bardovi pomáhá porozumět a generovat text podobný lidskému textu. Takoví chatboti s umělou inteligencí jsou poháněni strojovým učením a využívají také zpracování přirozeného jazyka (NLP), aby mohli konverzačně reagovat.

  Jak oříznout a změnit poměr stran videí na iPhone nebo iPad

Jednoduše řečeno, jeho školení a základní technologie pomáhají Bardovi porozumět podobným jako my a reagovat stejně. S Bardem můžete „mluvit“ stejně jako s ostatními lidmi. Berte to jako digitálního asistenta umělé inteligence, který vám pomůže rychle udělat věci.

Primárně je Bardovou úlohou získat informace z vyhledávání Google a shrnout je při citování zdrojů. Je toho však mnohem více, co se brzy chystáme odhalit.

💡 Věděli jste, že jsou věci, ve kterých je Google Bard lepší než ChatGPT?

Jak používat Google Bard?

Abyste mohli začít, budete potřebovat účet Google. Pokud jej nemáte, zaregistrujte se a poté navštivte bard.google.com/.

Úvodní obrazovka informuje o jejích možnostech.

⚠️ Důležité je, že toto varuje před nezadáváním ničeho osobního, jako jsou hesla k účtům, do pole výzvy, protože skuteční lidé jako my mohou vstupy zkontrolovat.

Výzvové pole je ve spodní části, které může také přijímat hlasový vstup.

Kromě toho se můžete rozhodnout pro podobné výstupy kliknutím na Obnovit koncept v pravém horním rohu pole odpovědi, což poskytuje tři samostatné verze odpovědi.

Vedle máte ikonu reproduktoru pro poslech výstupů.

Nakonec je možné poskytnout zpětnou vazbu, ověřit její přesnost, kopírovat, sdílet a exportovat a upravovat z panelu umístěného ve spodní části každé odpovědi.

Podporuje prodlužování odpovědí do té míry, že se stanou ne méně než samostatným blogovým příspěvkem. Třikrát za sebou jsem se rozhodl pro Longer výstup pro výzvu a vsítilo to kolem 700+ slov, přičemž text byl pěkně doplněný obrázky. To byl opravdu pěkný dotek!

  Jak zkoumat téma online

Takže to byly některé jeho rysy; nyní se podívejme na její AI kouzlo v akci.

Jak vyzvat Barda?

Zde je několik příkladů, které vám pomohou na vaší cestě!

How to plan for a trip to antarctica?

Snažte se být co nejkonkrétnější a nezapomeňte si své odpovědi zkontrolovat! Pokud jde o výlety, plánovači cest AI tu rozhodně zůstanou, spolu s dalšími vyhledávacími kapacitami.

#2. Shrnutí

Summarize:"content" or link

Zde můžete vložit obsah pro přípravu shrnutí.

Případně můžete propojit webový zdroj a nechat jej přečíst, abyste vytvořili shrnutí.

#3. Psaní

Můžete to zkusit napsat e-maily, eseje, dopisy atd. a také znovu vyzvat k úpravě podrobností.

Help me write an email to my clients about my upcoming 15-day vacation, informing them I won't be available to take their calls, emails, etc. during this period.

#4. Poezie

Write a short poem describing a possible AI apocalypse.

#5. Vyprávění příběhu

Ať už jde o hodiny angličtiny nebo o přípravu příběhu pro vaši kapelu pro digitální marketing, pokud čelíte spisovatelskému bloku – vyzkoušejte Barda na velikost.

Can you think of a funny ending to the famous Hollywood movie, the Matrix, where a mouse cuts the power cable of the main computer and all the machines go dark and helpless? This gives time for the Neo to do the same to the main computer and destroy the emergency backup, leading to the ultimate human victory.

#6. Základní matematika

Ano, vypalte částku a získejte odpověď! Ve skutečnosti existuje mnoho matematických platforem založených na umělé inteligenci, které jsou k dispozici také pro studenty všech ročníků. Ale je mnohem jednodušší zeptat se Barda, že? 😉

Solve: 3x^2 + 2x - 5 = 0

S Google Bard tedy můžete dělat mnoho věcí. Pokud však chcete komplexnější přístup, zkuste použít dva nástroje AI společně, i když s AI nemusí být dvě hlavy nutně lepší než jedna. Zde je rychlé srovnání Google Bard vs. ChatGPT na základě jejich rychlého výstupu.

  Jak zpětně kompatibilní je PlayStation 5?

Síla umělé inteligence se špetkou soli!

Tohle byl jen záblesk toho, co Bard dokáže. Můžete být kreativní a vyzkoušet cokoli a všechno; jen nezapomeňte nezadávat citlivé detaily a dávat si pozor na možnosti halucinací AI.

Ale měli bychom vědět, že nemá vlastní data. Místo toho se jednoduše shromáždí několik výsledků vyhledávání Google bez ohledu na jejich přesnost. Nakonec je na uživateli, aby svůj výstup zkontroloval, protože může být značně nepřesný.

A abyste věděli, Bard není sám. Pokud máte zájem, dovolte mi ukázat vám jeho nejmocnějšího konkurenta, ChatGPT, což je důvod, proč to všechno začalo.

Dále se dozvíte, jak ChatGPT a Bard mohou dát rodičům možnost učit dítě.

x