Co je Kodi? Vše, co potřebujete vědět o aplikaci TV Streaming

Upozornění: Některé stránky na tomto webu mohou obsahovat přidružený odkaz. Náš úvodník to nijak neovlivňuje.

Při budování dokonalého systému domácího kina vám žádný hardware na světě nemůže vyhovět bez vynikajícího softwaru. Pokud hledáte nejlepší způsob, jak sledovat filmy a televizní pořady, poslouchat hudbu a chytat všechny své oblíbené sporty, Kodi je aplikace pro vás. V tomto článku probereme, co je Kodi a vše, co potřebujete vědět o aplikaci.

Co je Kodi?

Kodi je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem navržený s ohledem na domácí zábavu a existuje již téměř dvě desetiletí. Microsoft původně vyvinul software pro původní Xbox a nazval jej Xbox Media Center (XBMC). Program se dále vyvíjel a šel daleko za platformu Xbox poté, co jej Microsoft opustil. Tým mimo Microsoft, který stojí za tím, co se nyní nazývá Kodi, si vybudoval vlastní komunitu složenou z fanoušků a vývojářů.

Na rozdíl od jiných streamovacích softwarových společností, jako je Android TV nebo Plex, Kodi spravuje nezisková nadace XBMC Foundation. Software je neustále upravován a upgradován bezpočtem kodérů a vývojářů z celého světa. Kodi si nyní můžete přizpůsobit instalací doplňků nebo sestavení a jsou zdarma.

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Co dělá Kodi?

Ze všech věcí, které Kodi dělá, je pravděpodobně jednodušší popsat, co Kodi neumí, a to je, že vám Kodi neposkytuje žádný obsah. To znamená, že budete muset poskytnout všechna média (hudbu, pořady, filmy atd.).

Uživatelé často instalují Kodi na svá zařízení, aby mohli streamovat obsah, který chtějí. Například; řekněme, že máte web, ze kterého byste chtěli streamovat obsah, ale váš Firestick nenabízí podporu a není s tímto webem kompatibilní. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat Kodi na váš Firestick, přidat webovou stránku a streamovat prostřednictvím aplikace Kodi.

Nejen webové stránky, ale i další digitální služby lze přidávat (označované jako doplňky)! I když tedy Kodi nenabízí svůj vlastní obsah, dává vám možnost streamovat vaše média na jednom místě na téměř jakémkoli zařízení.

  Jak ovládat světla pomocí Androidu nebo iPhonu

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Výhody Kodi

Kodi není stvořeno pouze pro počítače; funguje téměř na každém gadgetu ve vašem domě, od smartphonu po Amazon Fire TV Stick. To samo o sobě dělá z aplikace cenný zdroj pro audio/video zábavu. Můžete také najít různé boxy Kodi, které ve skutečnosti nejsou vyhrazeny pro Kodi, ale fungují Kodi dobře a často pro ně obsahují předkompilované doplňky, jako jsou NVIDIA Shield Android TV a pendoo (R) Android TV boxy.

Máte také možnost načíst Kodi na Amazon Fire TV Cube, ale samozřejmě neobsahuje žádné předkompilované doplňky.

Protože je Kodi správcem multimédií, můžete poslouchat hudbu, sledovat rodinná videa, užívat si YouTube, získávat recenze a informace o filmech, získávat sportovní výsledky, sledovat některé národní zprávy a mnoho dalšího. Kodi vám také umožňuje organizovat média v závislosti na typu. Vytvářejte oblíbené položky, seznamy skladeb, adresáře filmů a mnoho dalších výhod.

Pozor:
Vše, co streamujete na Kodi, je viditelné jak pro vašeho ISP, tak pro vládu, což vás může dostat do legální horké vody. Jediným spolehlivým způsobem, jak s tím bojovat, je připojit se k vynikající službě VPN (jako je ExpressVPN), kdykoli používáte Kodi.

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Klíčové vlastnosti Kodi

Kodi promění jakýkoli počítač, smartphone nebo tablet na digitální set-top box nebo streamer, což uživatelům umožňuje streamovat soubory z internetu, domácí sítě nebo místního úložiště. Na rozdíl od jiných televizních streamů, jako jsou Apple TV, Chromecast 3rd Generation a Amazon Fire TV Stick 4K, Kodi není zdržen licencováním nebo obchodem s aplikacemi. Tento software vám umožňuje stahovat řadu komunitních aplikací nebo doplňků a sledovat, co se vám líbí.

Intuitivní uživatelské rozhraní (UI) Kodi také usnadňuje procházení vašeho obsahu. Software obsahuje to, co jeho vývojáři nazývají „10stopé uživatelské rozhraní“, což znamená, že je čitelný z teoretické vzdálenosti až 10 stop. Díky řadě vestavěných kódů mohou uživatelé rychle a snadno procházet videa, fotografie a podcasty. Na menších zařízeních nabízí Kodi podobný zážitek, ale může se připojit k většímu televizoru pro sledování na velké obrazovce.

  Jak ovládat svůj Xbox One pomocí Google Assistant

Je Kodi legální?

Při spouštění oficiálních aplikací není Kodi nezákonné. Stejně jako torrentové weby třetích stran nejsou ani aplikace Kodi nezákonné, ale to, co na nich děláte, může být nezákonné.

Aby se zařízení stalo nezákonným, musí být používáno ke sledování pořadů a jiného obsahu bez svolení vlastníka autorských práv. K této akci dochází prostřednictvím hardwaru, softwaru nebo při prohlížení obsahu u přítele. Nelegální streamovací zařízení jsou krabičky nebo USB klíče, které zapojíte do svého televizoru a které byly upraveny tak, aby měly přístup k obsahu, za který jste nezaplatili nebo ke sledování nemáte souhlas. Při streamování obsahu online pro digitální bezpečnost vždy doporučujeme používat VPN, jako je ExpressVPN.

Další informace najdete v článku pojednávajícím o zákonnosti Kodi.

Zřeknutí se odpovědnosti

Mnoho doplňků Kodi obsahuje obsah, který není oficiálně licencován, a přístup k takovému materiálu by mohl být nezákonný. Je odpovědností uživatele dodržovat všechny platné zákony ve své zemi týkající se používání. Alphr.com neschvaluje a nenese odpovědnost za porušení jakéhokoli duševního vlastnictví nebo jiných práv třetích stran a nenese žádnou odpovědnost vůči žádné takové straně za zpřístupnění takového obsahu.

Další často kladené dotazy

Co můžete na Kodi sledovat?

Kodi vám dává kontrolu, což znamená, že můžete instalovat předem zahrnuté aplikace a aplikace třetích stran, které nabízejí různé zdroje a obsah streamování. Ve skutečnosti existuje mnoho aplikací třetích stran, které nabízejí filmy, televizní pořady, sportovní přenosy, obsah YouTube, obsah sociálních médií a další.

Z velké části můžete sledovat téměř vše, co chcete. Mějte však na paměti zákonnost sledování takového obsahu a také způsob, jakým jej získáváte. Pokud jste u vybraných poskytovatelů zaplatili předplatné, aplikace, která vám umožní sledovat obsah od daného poskytovatele, může být legální. Záleží pouze na podmínkách zdroje předplatného, ​​jako jsou YouTube, Netflix a CBS All Access, abychom jmenovali alespoň některé.

Co je kompatibilní s Kodi?

Kodi je k dispozici téměř na každém zařízení. Software pro centrum médií lze snadno stáhnout a je kompatibilní s OS X, Linux, Windows, Android a dokonce i s mikropočítači řady Raspberry Pi.

  Jak odblokovat někoho na Discordu

Pro ty, kteří používají iOS, je proces o něco složitější, protože aplikace Kodi v App Store neexistuje. Uživatelé iPhone mají dvě možnosti: pokud nepoužívají Cydia Impactor, musí se před stažením Kodi ujistit, že jejich telefon je jailbreaknutý. Tato aplikace pro macOS ke stažení umožňuje uživatelům iOS instalovat aplikace třetích stran (mimo App Store). Mějte však na paměti zákonnost používání takových aplikací na zařízení Apple.

Nebo mohou technicky zdatnější uživatelé použít XCode společnosti Apple k instalaci Kodi na své telefony a iPad. Tento článek by vám měl pomoci začít a XCode Developer můžete získat zde.

Mohu svou televizní službu nahradit Kodi?

Jak jsme vysvětlili výše, Kodi neposkytuje žádný obsah. Takže technicky ne. Kodi nemůže sám nahradit vaši kabelovou službu. Ale protože Kodi může umístit všechny vaše oblíbené streamovací služby do jedné jednoduché aplikace pro použití na téměř jakékoli platformě, může to být skvělé řešení pro snazší nalezení vašich oblíbených pořadů a filmů, než kdybyste museli probírat několik možností programování.

Je Kodi bezpečný?

Toto je pravděpodobně jedna z častějších otázek. Ti z nás, kteří žili v dobách Napsteru a Limewire, chápou, že stahování obsahu do vašich zařízení přináší určitá rizika. I když samotný Kodi není vůbec nebezpečný, může to být v závislosti na tom, co děláte. Pro zajištění bezpečnosti doporučujeme při streamování používat VPN, jako je ExpressVPN

Stahování doplňků od důvěryhodných vývojářů je dobrým místem, kde začít, pokud jde o bezpečnost společnosti Kodi. Stejně jako u všeho, co souvisí s internetem, je váš systém před malwarem v bezpečí pouze tehdy, pokud podniknete správné kroky, abyste zajistili, že nestahujete žádný malware.

Kodi samozřejmě poskytuje komplexní seznam bezpečných doplňků i doplňků v neoficiálních úložištích zde. Jednoduše navštivte Kodi Wiki a prozkoumejte aktuální seznam všech doplňků, které vývojáři uznávají jako bezpečné, ale berou na vědomí; tyto doplňky nejsou vytvořeny XBMC Foundation.

x