Co je to Pinterest a jak ho používáte?

Pinterest už nějakou dobu existuje, ale ne každý ho používal. Ba co víc, ne každý ví, co to doopravdy je.

Pinterest vám umožňuje dělat víc, než jen prohlížet obrázky. Můžete najít recepty, které bude vaše rodina milovat. Můžete vyhledávat obrázky, které inspirují vaše další tetování. Můžete dokonce nahrát své vlastní piny nápadů a sdílet je se světem.

To vyvolává otázku – co přesně je Pinterest a jak jej používáte? V tomto článku se naučíte základy Pinterestu a jak si vytvořit vlastní nástěnky a piny.

Co je Pinterest?

Nakonec je Pinterest webovou stránkou pro připínání obrázků. Jeho možnosti shromažďování obrázků jsou navrženy tak, aby vytvářely a sdílely vizuální nápady a zároveň propojovaly podobně smýšlející lidi. Od svého spuštění pro veřejnost v roce 2012 se webové stránky rozrostly tak, že je lze používat pro tolik různých věcí.

Pinterest můžete používat jako nástroj sociálních sítí – i když ne každý to dělá. Můžete to dokonce použít jako způsob, jak propagovat své příspěvky z jiných webů sociálních médií. Například přidáním pinu videa YouTube na Pinterest s odkazem na samotné video.

Je však běžnější používat jej jako zdroj inspirace ke shromažďování nápadů na všechny typy věcí, jako je móda, DIY projekty, umění a dokonce i populární trendy. Ještě lepší je, že mnoho obrázků má odkazy, které jsou připojeny k článkům, takže budete mít více materiálu, pokud najdete něco, co vás zajímá.

  16 nejlepších přidružených programů pro Pinterest

Pinterest vám pomůže rychle najít vizuální zdroje, které potřebujete, bez ohledu na to, jaký je váš projekt. Snadnost spolu s uživatelsky přívětivým rozhraním je důvodem, proč zůstává populární. Posouváním můžete doslova strávit hodiny.

Jak Pinterest funguje?

Pinterest se skládá z několika různých prvků, o kterých byste si měli být vědomi, abyste jej mohli plně využít.

1. Váš domácí zdroj

Když se poprvé přihlásíte, ať už jako nový nebo vracející se uživatel, uvidíte nekonečnou rolovací stěnu obrázků souvisejících s vašimi zájmy.

Tato nekonečná stěna fotografií se nazývá váš domovský kanál a domovský kanál – podobně jako jiné weby sociálních sítí – je místem, kde se shromažďují příspěvky od lidí, které sledujete.

Velký rozdíl je v tom, že je z velké části vizuální, pouze s názvy slov. Je navržen tak, aby vám umožnil nepřetržité posouvání a zároveň byl schopen zachytit co nejvíce kolíků.

Je důležité si uvědomit, že předmět ve vašem domovském kanálu se změní, protože algoritmus zjistí, o jaký druh témat se aktuálně zajímáte.

Pokud byste například chtěli udělat dort, zadali byste do vyhledávacího pole „čokoládový dort“, abyste našli jejich obrázky. Kromě zobrazení různých obrázků čokoládového dortu se algoritmus Pinterestu rozhodne, že vám ve vašem domovském zdroji ukáže i další formy dortu, jako jsou koláčky nebo návody na navrhování dortu.

V horní části obrazovky se zobrazí vyhledávací pole. Zadáním klíčového slova do této lišty můžete vyhledat konkrétní značky nebo témata, která se ve vašem zdroji nemusí zobrazovat.

  10 nástrojů Pinterest Scheduler pro maximalizaci vašeho potenciálu připnutí

Než napíšete slovo, Pinterest vám nabídne vaše nejnovější vyhledávání spolu s návrhy „Nápady pro vás“ a „Populární na Pinterestu“.

Jakmile začnete psát, Pinterest vám navrhne další témata, která s ním mohou souviset, a také lidi, které sledujete a jejichž jméno je podobné napsanému slovu.

3. Vaše piny

Další nejdůležitější částí Pinterestu je vaše schopnost „připnout“ nebo uložit připnuté položky. Připnutí v podstatě znamená, že ukládáte sbírku obrázků dohromady do toho, co Pinterest nazývá nástěnky.

Když uvidíte obrázek, který chcete uložit na nástěnku, ať už z vašeho domovského kanálu nebo z výsledků vyhledávání, stačí jej jednoduše připnout.

Chcete-li uložit špendlík, můžete na obrázek umístit ukazatel myši nebo na něj kliknout a zobrazit další podrobnosti. Nejprve vyberte nástěnku, na kterou chcete kolík umístit, a poté klikněte na tlačítko Uložit.

Pro vytvoření špendlíku jednoduše klikněte na Vytvořit v horní nástrojové liště. Máte možnost vytvořit nápadný špendlík nebo špendlík. Vyberte možnost Připnout.

Přidejte všechny požadované informace včetně názvu, obrázku, popisu a odkazu, pokud existuje. Vyberte nástěnku, na kterou chcete umístit špendlík, a klikněte na Uložit.

4. Vaše nástěnky

Nástěnky jsou místo, kde ukládáte jednotlivé kolíky, buď pro soukromé použití, nebo pro veřejnost, aby viděli, co jste shromáždili. Každá deska bude mít obvykle téma, kterému odpovídají kolíky uvnitř.

Pro vytvoření nástěnky klikněte na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu. Na další stránce uvidíte svou profilovou stránku se všemi svými nástěnkami a vším, co jste kdy připnuli. Klikněte na znaménko +. Vyberte desku.

  Jak trvale smazat účet Pinterest a část od Pinů

Odtud můžete vytvořit nástěnku s konkrétním tématem nebo účelem a nastavit ji jako soukromou nebo veřejnou.

5. Váš profil

Váš profil je místo, kde každý, kdo klikne na vaše jméno, uvidí vaše veřejné nástěnky, váš avatar a vaše odkazy. Mohou také vidět váš celkový počet sledujících a počet lidí, které sledujete.

Vezměte na vědomí, že vztah mezi sledujícími a následujícím vztahem se může lišit od uživatele k uživateli, protože lidé používají Pinterest pro osobní zájmy nebo pro sociální sítě. Na svých profilech můžete najít celé společnosti, které vytvářejí ekosystém kurátorských nástěnek – takže přirozeně by měly více následovníků.

K dispozici je také možnost upgradu na profesionální obchodní účet, který vám poskytne přístup k analytickým nástrojům a možnost prezentovat reklamy prostřednictvím sítě.

Buďte opatrní při používání obrázků z Pinterestu!

Pinterest je neuvěřitelně zábavný, snadný a bez stresu způsob, jak hledat inspiraci na internetu. Je však třeba poznamenat, že Pinterest není dobrý způsob, jak najít obrázky z fotobanky, které chcete použít na svém blogu nebo webu.

K mnoha obrázkům jsou stále připojena autorská práva. Pokud si tyto obrázky uložíte do počítače a poté je znovu nahrajete pro vlastní potřebu, aniž byste k tomu potřebovali povolení, mohli byste se dostat do mnoha problémů.

Místo toho je nejlepší použít jeden z několika dostupných bezplatných fotografických webů.

Začněte používat Pinterest pro všechny své inspirativní potřeby

Pinterest lze použít mnoha různými způsoby, ale vše se scvrkává na inspiraci jeho uživatelů. Ať už hledáte svůj další projekt renovace nebo prostě jen obdivujete umění v podobě dlaždic, Pinterest vás může motivovat ke kreativitě.

Zkuste se přihlásit na Pinterest, abyste viděli, co má pro vás algoritmus připraveno.